Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#1461
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
én mondjuk kábelt csak a Zaj-ban veszek: Zaj Csoport, a nyugatinál van. eddig nem okoztak csalódást, mindig eltaálták, mi az, ami nekem kell és pénz is van rá. nagyobb tételben kedvezményes árat is tudtak szerezni.

#1462
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

tökéletesen tisztában vagyok a kábelek minõségkülönbségével,

Nem is neked szólt. :)

#1463
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Anno nagyon regen volt amerikai monster kabel vekonyabb kivitelben. Egy eve kb mikor kerestem mar nem forgalmaztak, csak az ujjnyi vastagot vagy megvastagabbat. Egy esszeru hatarig erdemes a kabelezessel vacakolni. Viszont nem erdemes a teljes hangrendszer ertekenek egy bizonyos szazalekanal dragabbat, vagy foloslegesen nagy keresztmetszetut (es persze tul kicsit sem) vasarolni. A masik hogy el lehet szurni egy vacak dugoval vagy forrasztassal a minosegi kabel minden elonyet. En is megerositem hogy a kabelezesnek van jelentosege, amennyiben vajt fulu vagy, van penzed, jo hangrendszered es nem "duci-duci"-t hallgatsz.
Szerintem barmilyen sodrott rezkabel jo, megfelelo arnyekolassal mondjuk 2-10mm2 kozott

#1464
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,739 posts

Tudod sokáig nem akartam elhinni, hogy még a kábel minõsége is nyomot hagy a hangon (megfelelõ minõségû, valóban hifi hangrendszerrõl beszélek)
Aztán elkezdtem hangfalat keresgélni és ért pár meglepi ezügyben... a kanyarok számát talán nem, de sok egyebet meg lehet hallani.


tökéletesen tisztában vagyok a kábelek minõségkülönbségével, igyekeztem okosan felépíteni a rendszert eddig, de 30m-nyi kábel abból amit a frontokhoz használok többe kerülne, mint a két háttérsugárzó ;)

a vége persze lehet az lesz, hogy veszek sima olcsóbb hangfalkábelt, csak gondoltam valaki tud best-buyt (én határozottan emlékszem, hogy amikor még aktívabban foglalkoztam hifivel olvastam valahol, persze már nem találom sehol)

#1465
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 posts

"balróljobbracsavart", irányított elektronos, "meghallomhakanyarvanbenne" szuper kábel...

Tudod sokáig nem akartam elhinni, hogy még a kábel minõsége is nyomot hagy a hangon (megfelelõ minõségû, valóban hifi hangrendszerrõl beszélek)
Aztán elkezdtem hangfalat keresgélni és ért pár meglepi ezügyben... a kanyarok számát talán nem, de sok egyebet meg lehet hallani.

---
Az eredeti kérdezõnek meg javasolnám az avx.hu fórumát.

#1466
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13,954 posts
Hát azért az UTP elég szûk a 100W-ra ;)
Vegyél valami normális boltban egyszerûbb hangfalkábelt. Ha jól emlékszem lehet már olyan 50Ft/m-ért is kapni. De 100-ért tuti. Nem kell ezüstös, "balróljobbracsavart", irányított elektronos, "meghallomhakanyarvanbenne" szuper kábel...
Most utánaolvastam, és összecsavargatják a érpárokat az CAT5 és CAT7 UTP kábelban. Hát nekem ez még mindig furcsa, persze mûködhet.
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#1467
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,739 posts
nem számítógép, házimozi... (nem találtam neki jobb helyet :) )

Úgy alakult, hogy összeáll a mozi otthon, viszont szükség lett hirtelen ~30m hangfalkábelre a háttérsugárzókhoz. Mivel tudnám normális áron megoldani a dolgot? Mintha rémlene nekem régebbrõl, amikor még foglalkoztam ilyennel, hogy az UTP kábel meglepõen jó eredményt adhat. Nem kell nagy cuccra gondolni, csak két Tannoy M1 megy hátra.

#1468
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Köszönöm a segítségedet!
Akkor marad az általad vázolt verzió.

A forráskódra ránézve, a nagyított képeket darabokban tölti le dinamikusan javasciptben (az egész nagy képet sosem tölti le egészben). /Tipikus csicsás használhatatlan dizájn/

Firefoxban (3.6.x), jobb gomb, "view page info", media fül és láthatod a képeket/képdarabokat. Ha türelmes vagy akkor kockánként összevadászhatod...

Közvetlenebbül a következõ linkkel a darbokat hamarabb összevadászhatod:

http://z2-ec2.images...10352418 e=.jpg

Az SCR(3,1,0) részben próbálgasd a számokat.


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#1469
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 posts

Köszönöm a tippeket!
Már firefox-szal is próbálkoztam, de azzal sem akarta, azért kérdeztelek titeket.
Konkrétan errõl lenne szó, a legnagyobb méretben:
Kross Herren Fahrrad Evado 1.1


A forráskódra ránézve, a nagyított képeket darabokban tölti le dinamikusan javasciptben (az egész nagy képet sosem tölti le egészben). /Tipikus csicsás használhatatlan dizájn/

Firefoxban (3.6.x), jobb gomb, "view page info", media fül és láthatod a képeket/képdarabokat. Ha türelmes vagy akkor kockánként összevadászhatod...

Közvetlenebbül a következõ linkkel a darbokat hamarabb összevadászhatod:

http://z2-ec2.images...10352418 e=.jpg

Az SCR(3,1,0) részben próbálgasd a számokat.

#1470
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Az miért van, hogy itt a fórumban az összes kép csak kicsibe jelenik meg?
"Ride today, heal tomorrow"

#1471
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Köszönöm a tippeket!
Már firefox-szal is próbálkoztam, de azzal sem akarta, azért kérdeztelek titeket.
Konkrétan errõl lenne szó, a legnagyobb méretben:
Kross Herren Fahrrad Evado 1.1

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#1472
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 posts
Szerintem inkább valamilyen magnifier alkalmazásról lehet szó.

Az alap képlopás az alt+printscreen illetve a ctrl+printscreen. A windows 7-ben szintén van beépített program erre (snipping tool).
Ezekkel egy probléma van nehéz elkapni egy context menut vagy bármit ami letûnik ha máshova kattintasz, gombot nyomsz.

Ilyen extrém esetre egy "õsrégi" programot használok (1999-bõl) "microsoft html help image editor", a html help workshop részeként települ, innen tudod letölteni:

Download details: HTML Help Workshop and Documentation

A leglényegesebb feature benne az idõzített capture...

Más freeware/shareware/vagy adwerrel tömött szutykot sosem engedtem a gépemre erre a célra.

#1473
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts

Tudtok nekem ajánlani olyan képlopó programot, ami képes olyan képet is lementeni, ami alapból popup-ablakban jelenik meg, de csak éppen annyit látsz, amennyit éppen kinagyit, mert afelett van az egérmutató? Tudom, hogy egy kicsit bonyolultan hangzik, de ma már nagyon sok kinagyitott kép igy jelenik meg (tehát nem egy komplett kinagyitott részt látsz, hanem mindig csak egy bizonyos részt).


Ha popuprol van szo, akkor az egy bongeszo ablak melyben lehet menteni jobb gombbal (jobb klikk, kep mentese maskent), vagy teljes oldal mentese, vagy forrasban turkalva a hivatkozas kiszedese.
Ha nem popup hanem egy un. layerben megjeleno keprol van szo, akkor sokszor segit firefox. Kepfole a kurzor, gomb lenyom, kep kihuz desktopra (valamikor csak oldal toltes kozben megy , betoltodest kovetoen mar nem). Ha igy sem megy maradhat meg a kijelolos mod, aminel a befoglalo terulet kijeloleset kovetoen ff-ben a kijeloles forrasanak megtekintesevel hozzafersz a megfelelo reszhez, ahol ha szerencsed van akkor latod a kep linkjet.
Ezek eszkoz nelkuli megoldasok. Biztos van rengeteg segedprogi/plugin ehez. En pl a developer toolbart szoktam hasznalni , o szepen kiextraktalja (bocsi a szoert , ez jutott eszembe) a kepeket a -view image information- menupont funkcioval egy oldalra es az mentheto. De van pl flashgot es tarsai is.

#1474
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts
Where do I place the Analytics code in my Blogspot domain? - Analytics Help
"In idem flumen bis non descendimus"

#1475
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
assasinbug, zOrg
ráállítottam, köszönöm!

mod
asszem nem tudom, hova kell bemásolni a követõkódot :/
ötlet?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1476
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts

Tudtok nekem ajánlani olyan képlopó programot, ami képes olyan képet is lementeni, ami alapból popup-ablakban jelenik meg, de csak éppen annyit látsz, amennyit éppen kinagyit, mert afelett van az egérmutató? Tudom, hogy egy kicsit bonyolultan hangzik, de ma már nagyon sok kinagyitott kép igy jelenik meg (tehát nem egy komplett kinagyitott részt látsz, hanem mindig csak egy bizonyos részt).

Kérek egy ilyenre mutató linket, megnézem melyik programmal tudok képet lopni - ha sikerült, küldöm a megoldást.

a blogspot-os blogoldalam olvasottságát tudom mérni valamivel?
kíváncsi lennék, hogy mikor és hányan olvastak bele... tettem be most ilyen visitor map-ot, de nem sokat ér...

Mivel a Blogspot a Google tulajdona, így a Google Analytics-et biztos "befûzheted" bele valahogy - Google account kell hozzá (ami neked így nyilván már van): Google Analytics | Official Website
Ez szimplán a világ legjobb statisztikai rendszere - ingyé'. (A Google felvásárlása elõtt ez a szoftver dobozos verzióban 5 ezer dollárért volt elérhetõ...)

szerk.: közben assasinbug gyorsabb volt... ;)
"In idem flumen bis non descendimus"

#1477
assasinbug

assasinbug

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 893 posts
Nem ismerem a publikus blogmotorokat, de Google Analytics | Official Website nem jó?
Kapsz egy kódot, amit be kell másolni a figyelni kívánt oldalra, aztán kicsit késõbb már nézheted is a statisztikákat.

#1478
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10,714 posts
a blogspot-os blogoldalam olvasottságát tudom mérni valamivel?
kíváncsi lennék, hogy mikor és hányan olvastak bele... tettem be most ilyen visitor map-ot, de nem sokat ér...

exxpert
print screen?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#1479
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Ha valakinek Sansa Clip mp3 lejátszója van, jó hír hogy van rá új firmware (sokáig úgy tûnt, hogy az eredeti Clip már nem kap)

#1480
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Tudtok nekem ajánlani olyan képlopó programot, ami képes olyan képet is lementeni, ami alapból popup-ablakban jelenik meg, de csak éppen annyit látsz, amennyit éppen kinagyit, mert afelett van az egérmutató? Tudom, hogy egy kicsit bonyolultan hangzik, de ma már nagyon sok kinagyitott kép igy jelenik meg (tehát nem egy komplett kinagyitott részt látsz, hanem mindig csak egy bizonyos részt).

[highlight] The bike way of life [/highlight]