Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#1341
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
Microsoft Nyári Iskola rulz: 4 magos Xeon processzor, 6 giga DDR3-1600 RAM, 500 GB HDD - ezen futtatni VirtualBoxban egy Windows Server 2008 R2-t meg 4-5 darab Windows 7 Enterprise klienst egész jó móka.:D (a 40/30 megabites net meg csak ráadás:P)

#1342
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Ezt mutatja az Everest...akkor ez most szar integrált kártya v. csak amolyan középszar? :D


eszaki hidba integralt video - teljesen jo, csak jatekra alkalmatlan. dx10et tud, igy ket dolgot tudok elkepzelni: 1. keves a megosztott videomem (nem derul ki) 2. vmit nem tamogat hwes a ficsort, amit elvar a jatek. ugyan dx10, de lehet a dolgok felet procin emulalja, igy baromi lassu lenne rajta, ha elindulna.

#1343
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.png

Ezt mutatja az Everest...akkor ez most szar integrált kártya v. csak amolyan középszar? :D

#1344
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
arra a 8400-ra lehet vevo lennek Krisztoforo. majd ha elszanod magad az apgredre
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1345
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Kíváncsiságból letöltöttem egy játéknak a demo verzióját (Warhammer: Mark Of Chaos), de nem hagyja elindítani, mert azt mondja nem elég jó a video kártya...
Dedikált video kártya nincs is, mert ez egy notebook és ELMÉLETILEG a Core2Duo-s Intel 3200 nagyon ügyesen, okosan és jóságosan megosztja a rendelkezésre álló 2 GB RAM-ból a szükséges mennyiséget "virtuális videokártya" formájában vagy mi a vihar...hülye vagyok hozzá az az igazság! :D

De lényeg az, hogy most én nem állítottam be valamit faszán vagy kajak megfekteti egy 512 MB RAM és 256 MB GPU RAM igényû játék a 2GB RAM-os "virtuális-megosztós-de-igazából-nem-létezõs-video-kártyás" rendszert (a legfrissebb driver van fenn mindenbõl...)???


milyen integralt videod van, mennyi videomemet foglal? egy everest sokmindent kiir :)

#1346
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Lassan-lassan gondolkozom a gépfejlesztésen, most ezem van:

ASUS P5Q Pro
Core2Duo E8400 @ 3.6GHz
2x1 GB Geil Black Dragon DDR2 1066Mhz

Ezt néztem ki:

ASUS P7P55D-E
INTEL Core i5-760 (vagy 750, de ahogy néztem egy árban vannak)
GEIL Black Dragon 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT

A memóriával nem vagyok képben, kell nekem 1600MHz-es, illetve megéri a felárat a CL8/7/6?

A jelenlegi cooler-em (Coolink U8-120-1600) nem kompatibilis a S1156-tal, nézegettem a Noctua-kat, de az árképzésen szívrohamot kaptam, mit érdemes venni ami hasonlóan erõs hûtõteljesítménnyel bír, mint a jelenlegi Coolink-em és olyan hangtalan is?


ha eddig vartal, akkor vard meg a sandybridge procikat inkabb (osszel meg olcsobb is volt az i5). mongy ha nem lehet oket tuningolni, akkor szivas. memoriat szvsz csak addig erdemes fejleszteni, amig a rendszert kiszolgalja orajelben. az idozitessel keveset nyersz osszteljesitmenyben, csereben csunya dolgokat tud muvelni, ha vmelyik subtiming nem stimmel melleje (vagy feleslegesen tulfeszeled a ramot).

COOLERMASTER Hyper 212 Plus :)

#1347
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
lehet elemezgetni :D

Feltöltött kép

1,39Gb, 1:30 sec :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1348
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 posts
Akkor ugy tunik haladnak a fejlesztessel a fiuk. Visszafele. :D Mar win-re sem csinaljak meg rendesen.

Nekem Kubuntu alatt amiota csak font van a flash, mindig is csinalta, de max. a bongeszo doglik meg. Neha meg az sem. Egy ido utan megtanulsz vele egyutt elni. :P

#1349
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts

Én samsung 2.5"-t használok, nem volt még vele gond. Ha valamelyik nagy gyártótól választasz, szerintem nem tudsz hibázni. Úgy nézem a 320-500G van most jó ár-érték arányban.

Köszi a tanácsot!

az mitõl lehet, hogy a 3.6.8-as Firefoxban a legújabb Flash rendszeresen össeomlik és így megfagy a gép 1-2 percre?

Hehe. Úgy látom, nem csak én szívok ezzel. Sajnos nem tudom, hogy miért, de a tippem az, hogy ezért, mert valami rossz. :P

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#1350
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
Minimum igények:

CPU: 2.4 GHz Intel Pentium 4 or equivalent AMD Athlon
RAM: 512 MB system RAM
VGA: 128 MB NVidia GeForce 4800, 128 MB ATI Radeon 9200
DX: DirectX 9.0c
OS: Windows 2000/XP
HDD: 3GB free hard drive space
Hang: DirectX 9.0c-compatible 16-bit card sound card
Felbontás: 1024x768 display resolution

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1351
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Itt megnézheted hogy futna-e rajta.Milyen integrált "videókártya" van benne?
Nekem Intel GMA X3100-as van a laptopomba, de ettõl sokkal nagyobb gépigényû játékok is elfutnak.
"Ride today, heal tomorrow"

#1352
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Kíváncsiságból letöltöttem egy játéknak a demo verzióját (Warhammer: Mark Of Chaos), de nem hagyja elindítani, mert azt mondja nem elég jó a video kártya...
Dedikált video kártya nincs is, mert ez egy notebook és ELMÉLETILEG a Core2Duo-s Intel 3200 nagyon ügyesen, okosan és jóságosan megosztja a rendelkezésre álló 2 GB RAM-ból a szükséges mennyiséget "virtuális videokártya" formájában vagy mi a vihar...hülye vagyok hozzá az az igazság! :D

De lényeg az, hogy most én nem állítottam be valamit faszán vagy kajak megfekteti egy 512 MB RAM és 256 MB GPU RAM igényû játék a 2GB RAM-os "virtuális-megosztós-de-igazából-nem-létezõs-video-kártyás" rendszert (a legfrissebb driver van fenn mindenbõl...)???

#1353
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
az mitõl lehet, hogy a 3.6.8-as Firefoxban a legújabb Flash rendszeresen össeomlik és így megfagy a gép 1-2 percre?

#1354
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts

Lassan-lassan gondolkozom a gépfejlesztésen, most ezem van:

ASUS P5Q Pro
Core2Duo E8400 @ 3.6GHz
2x1 GB Geil Black Dragon DDR2 1066Mhz


Szerintem ne olyan gyorsan. :D Most oszinten, miert is? Ez rossz gep? Mire hasznalnad? ;)
En is gondolkoztam a minap ilyesmin, de csak es kizarolag azert mert idonkent eldobja az IO controller a vinyokat, nem kovetkezetes hogy mikor es mitol. Ettol fuggetlen a Core2-ok eleg jok. Semmi ertelme cserelni oket, max ha gamelsz, akkor meg eleg lehet egy jobb vga.
Quad-os rendszernel elofordulhat hogy gyengebben teljesit mint egy core2. Egyenlore ha jatszol, vagy tobb egyideju valos idoben a processzort hasznalo alkalmazast futtatsz, akkor tudsz profitalni a 4mag (8szal) -bol (Akkor is meg boven eleg 1156-as foglalat) , ha office/melo, multimedia, meg egy kis game van csak akkor semmi ertelme kidobni a cash-t, csak uresben jar a gep. En igy latom. (Most cserere ertem ezt nem uj gep vasarlasra) Energiafelhasznalas szempontjabol jobbak az uj cpu-k, alaplapok.
De hogy ne csak hulyesegeket irjak, es a kerdesedben is probaljak segiteni. Egyszeru a dolog olyan szempontbol, hogy lehet tudni mit bir a chipset meg a proci az ateresztokepesseg szempontjabol. (pl. hany pci-e 16x vezerel es hany csatornas/milyen gyors ramokat kepes kezelni), igy kiszamithato hogy mi az ami eleg es mi nem. Szerintem biztos szamit a sebessege mivel az 1360-as rendszereknel eleve tri-channel-ben kezelik mind a ramot mind a PCIE-t. A 2x2CL7 is inkabb ajanlott.
Meg mindig visszafogjak huzni a rendszert a merevlemezek (az SSD-k is ) szoval pakold tele rammal ha ki akarod hasznalni a sebesseget 4Gb eleg lehet.

imi72:
En a RAID-ot felejtenem a helyedben hacsak nem kulon karcsival akarod vezerelni
Total szopas amit a mobok (pl asus) tudnak. Kollegamnak nemtudom hanyszor lett oda minden mert allandoan felbomlott a tomb, pedig raid 5-be volt azt hiszem (a legbiztibbe) Mase tudjuk mitol. A legtutkosabb es olcsobb megoldas: Veszel ket vinyot (lehet kulso) es software-sen backupolsz. A backupot meg kirakod fiokba szefbe ahova akarod (Azota neki sincs problema). Minden mas tarolasi modszer serulekeny, vagy draga (SSD,BR) vagy tul kicsi kapacitasu (CD/DVD) vagy lassu (DAT). Neten en nem tarolnek semmit, te elhiszed hogy ott barmi biztonsagban van? Persze lehet hogy csak en vagyok paranoid es tul sokat vagy tul keveset lattam.

#1355
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
Lassan-lassan gondolkozom a gépfejlesztésen, most ezem van:

ASUS P5Q Pro
Core2Duo E8400 @ 3.6GHz
2x1 GB Geil Black Dragon DDR2 1066Mhz

Ezt néztem ki:

ASUS P7P55D-E
INTEL Core i5-760 (vagy 750, de ahogy néztem egy árban vannak)
GEIL Black Dragon 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT

A memóriával nem vagyok képben, kell nekem 1600MHz-es, illetve megéri a felárat a CL8/7/6?

A jelenlegi cooler-em (Coolink U8-120-1600) nem kompatibilis a S1156-tal, nézegettem a Noctua-kat, de az árképzésen szívrohamot kaptam, mit érdemes venni ami hasonlóan erõs hûtõteljesítménnyel bír, mint a jelenlegi Coolink-em és olyan hangtalan is?

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1356
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Nekem is fotók archiválásával kapcsolatos kérdésem lenne.
Eddig a gépen voltak, de egyre több, a tárhelyem meg egyre kevesebb.
A CD/DVD-s archiválás nem szimpatikus. A DVD-RAM mennyivel lenne megbízhatóbb?
A merevlemezes megoldás csak akkor lenne elfogadható számomra ha a kütyüben raid-be kapcsolt hdd-k lennének. Ebben létezik valamilyen "best buy", vagy ami valakinél már évek óta megbízhatóan mûködik? A NAS is tetszene, de az ára...khmm
A harmadik elképzelhetõ út a web-es tárhely, a gmail-es fiók 80 GB-osra bõvítése évente 20$, ami mondjuk 3-4 év alatt kerülne annyiba, mint egy külsõ raid-es ház (csak a ház, a merevlemezek még nincsenek is benne). Van valakinek tapasztalata a google-alapú tárhellyel (vagy javaslata alternatívára)?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1357
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 posts
Ismer valaki VLC -hez sötét skint... ami megtartja a beállitásokat/gombokat ?

"just chillin killin"


#1358
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Reszemrol WD mybook 500 Gb lett anno vasarolva, ha erdekel es meg tudunk egyezni az arban, akkor a tied lehet. :)

#1359
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts

Korábban az archív fotóimat CD-re, DVD-re írtam ki. Most veszem észre, hogy a régi lemez közül bizony van, ami nem olvasható... Ezért szeretnék áttérni külsõ merevlemezes megoldásra, de egyáltalán nem értek hozzájuk. Hol, milyet érdemes venni?
Kösszziii!

Én samsung 2.5"-t használok, nem volt még vele gond. Ha valamelyik nagy gyártótól választasz, szerintem nem tudsz hibázni. Úgy nézem a 320-500G van most jó ár-érték arányban.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#1360
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Van-e olyan program, amelyet ha lefuttatok megmondja mely driver-eket kell frissítenem és mondjuk ha a program maga nem is tudja ezeket letölteni, de egy laza hivatkozással rámutat a gyártó honlapján? És ha van ilyen, mi a neve? :D