Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#701
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
megoldódott a rejtély: a monitor kavarta meg a sz@rt...
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#702
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
nyehehe, ma vettem egy új WD vinyót, beraktam, xp fel, és ugyanúgy szaggat a hang. szóval nem a vinyó volt a hibás.
szétszedtem atomjaira a notit, megfujogattam és most jó. vettem fölöslegesen egy vinyót, jeee .)

PBG, nincs net a suliban, vagy miért mobilnet?

#703
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
A helyzet a következõ: WiFi hálózatot szeretnénk az iskolánk egyik épületében...
Mobilinternet modem, adatkártya - Telenor

Én nem értek ezekhez sajnos. Nem tudom, hogy ezek közül melyiket kellene választani, és azzal mi lenne a teendõ. A lényeg, hogy notebook nélkül is mûködjön a rendszer.

Venni egy ilyet: Huawei B970 WLAN router mobilinternet eszköz - Telenor
Ebbe egy Telenoros kártyát, arra meg rendelni mobilnetet, be a konnektorba, aztán már mehet is?

#704
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
tegnapról mára olyat kezdett el csinálni a notebookom, hogy csak vízszintes helyzetben hajlandó folyamatosan lejátszani zenét, filmet. ha kicsit is megdöntöm, olyan mintha antishock nélkül hallgatna discmant az ember :/
vinyó cserén kívül egyéb ötlet?

#705
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
keress rá úgy, hogy tv tuner box ;)
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#706
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
létezik olyan tv tuner, amit direktbe a monitorra tudok rádugni - számítógép kihagyásával?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#707
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Paul Vitti: próbáld meg egy konnektorra dugni õket. másik tipp: a telefonkábel csatlakozóját krimpeld újra.

Közös fázisról kapják a delejt, de próbáltam másikról is, úgyis sz@r. Többféle kábellel, is gáz. Egyelõre kap a gép egy új tápot, azt meglássuk.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#708
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás
Tudna valaki segíteni abban, hogy W7 alatt hogyan lehet az MSN-t kis méretben ikon állapotba varázsolni a tálca jobb oldalára, úgy ahogy az XP alatt is volt?
Most folyamatosan a tálcán van teljes méretében, és nem is ugrik fel ablak ha belép valaki. Lehet apróság de marhára idegesít.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#709
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
köszi, már sikerült is.
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#710
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

valahogy meglehet azt oldani, hogy Google Chromenél ha már rámentem egy weboldalon, hogy ne jegyezze meg a jelszót utána vissza állítani úgy, hogy mindig jegyezze meg?


bongeszesi adatok torlese

#711
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
valahogy meglehet azt oldani, hogy Google Chromenél ha már rámentem egy weboldalon, hogy ne jegyezze meg a jelszót utána vissza állítani úgy, hogy mindig jegyezze meg?
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#712
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
ilyen probléma nálunk is volt,csak 1 emelettel fentebbi telefon volt háttérzajos.ott a szünetmentes táp okozta a problémát,annyi volt a megoldás,hogy egy fél méterrel beljebb raktuk a fal felé a tápot,azóta nincs baj.

#713
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
Paul Vitti: próbáld meg egy konnektorra dugni õket. másik tipp: a telefonkábel csatlakozóját krimpeld újra.

#714
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Annyiban feltaláltam magam, hogy MKVExtractGUI-val kiszedtem a hangsávot és majdan az MKVToolnix-szel jól össze is tudom rakni, de konverterre van úgy csillió féle és zavarban vagyok.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#715
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Van nékem egy .mkv fájlom ami DTS hangsávot tartalmaz, ezt viszont nem játsza le a TV. Mivel tudnám átkonvertálni csak a hangsávot AC3 formátumba és aztán visszarakni az .mkv konténerbe az érintetlen video rész mellé?

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#716
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.694 hozzászólás
Nézni is rossz: Az összes Windows frissítés eddig - Subba
aranyos
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#717
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
nekem egy notesz tápja küldött olyan zajt a 220-as hálóba h a rádió képtelen volt normális hangot kiadni magából mert elnyomta a táp :D

#718
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Van egy olyan problémám, amit már vagy 3 különbözõ "szakembernek" nem sikerült megoldani:
Adott egy asztali gép, mellette egy samsung multifunkciós fax-másoló-nyomtató, meg egy cisco wireless router (ADSL net).
Ezek jól megvoltak egymás mellett, mostanáig.

Ha megy a PC, akkor a fax nem mûködik, a telefonvonal háttérzajos lesz. Nagyritkán mûködik, de akkor meg a net szakad meg. Ha a PC-t kikapcsolom, vagy a faxot átviszem a másik szobába, akkor megszûnik a probléma.

Eddig egy használható ötletet hallottam, mégpedig hogy a PC tápja "elöregedett", és ez kavar be a faxnál. Lehetséges ez?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#719
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

Amit csinálni akarok:
van egy DIV (id="thumbs"), amely bélyegképeket tartalmaz (ezek egy kép adott részébõl vágom ki CSS segítségével. Ezért tûnik úgy, hogy 2x van megnyitva). Ezekre kattintva a teljes kép megnyílik egy másik divben (id="largeImg"). Erre megvan a script.

a "largeImg" aktív képére kattintva egy lightbox ablakban megnyílna egy fullscreen méretû kép (ehhez majd módosítani kell az útvonalat, de eddig még a fenti okok miatt idáig nem jutottam...)

Azt nem értem, miért üres az a tag, ott van benne a href (:confused:)

(próbálgatok verziókat, de a click.function() nem tudja hozzáfûzni a "#sBox"-hoz, de e nélkül pl. adott szöveget hozzá tudok fûzni a lightboxhoz...)

Ez pl. mûködik:

$(document).ready(function() {
    var getPath = $("#thumbs a:last").attr("href");
    var getTitle = $("#thumbs a:last").attr("title");
    $("#sBox").attr({title : getTitle, href : getPath});
});

$("#largeImg, #sBox").attr({src : showPath, title : showTitle});
--> ez hibás mivel az anchor-nak (az #sBox) nincs src attributuma, a href attribútumot kell állítanod helyette.
Állíts be külön-külön a #sBox illetve a #largeImg attribútumait.

#720
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Amit csinálni akarok:
van egy DIV (id="thumbs"), amely bélyegképeket tartalmaz (ezek egy kép adott részébõl vágom ki CSS segítségével. Ezért tûnik úgy, hogy 2x van megnyitva). Ezekre kattintva a teljes kép megnyílik egy másik divben (id="largeImg"). Erre megvan a script.

a "largeImg" aktív képére kattintva egy lightbox ablakban megnyílna egy fullscreen méretû kép (ehhez majd módosítani kell az útvonalat, de eddig még a fenti okok miatt idáig nem jutottam...)

Azt nem értem, miért üres az a tag, ott van benne a href (:confused:)

(próbálgatok verziókat, de a click.function() nem tudja hozzáfûzni a "#sBox"-hoz, de e nélkül pl. adott szöveget hozzá tudok fûzni a lightboxhoz...)

Ez pl. mûködik:
$(document).ready(function() {
	var getPath = $("#thumbs a:last").attr("href");
	var getTitle = $("#thumbs a:last").attr("title");
	$("#sBox").attr({title : getTitle, href : getPath});
});