Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#681
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
tudtok nekem olyan helyet mondani, ahol egy videókártyát jól megjavítanak? egy 8800GTX-et kéne megcsinálni, vagy megnézni hogy meg lehet-e...

#682
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
szöveges kiíráshoz meg if függvény.

#683
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts

es esetleg ha egy ertek felett van megjelolni a sort pl piros hatterrel?

Ha 2007(ha nem, akkor keress rá súgóban a feltételes formázásra), akkor kezdõlap - a stílusoknál feltételes formázás - cellakijelölési szabályok - nagyobb mint...

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#684
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,010 posts
  • LocationKelenföld
NAP360 függvényt javaslok, illetve egy tetszõleges feltételes formázást a cellára.

#685
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
excell
adott egy beszallitassi ido es egy kiszallitasi ido
hogy tudom kiszamoltatni a ketto kozott eltelt idot?
es esetleg ha egy ertek felett van megjelolni a sort pl piros hatterrel? vagy csak siman egy cella beirt szoveggel?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#686
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,175 posts
kulcsos ssh kapcsolaton keresztül lehet proxyzni, de ehhez a benti x.x.21.x géprõl kell ssh kapcsolatot indítani portforward-dal a teamviewer által használt porttal (TCP 5900).

Konkrétan teszel egy x.x.20.x-es gépre ssh szervert (openssh-hoz van windows installer pl). Abban engedélyezed a kliensek részére a portforwarding opciót (sshd.conf-ban "AllowTcpForwarding yes", ami asszem egyébiránt default). Utána a mûszeres tartomány elérendõ gépérõl indítasz egy ssh tunnelt valami ssh kliensel. Windowsra legjobb a putty, illetve annak a terminál nélküli tunnel építõ verziója, a plink. Ha kulcsos authentikációt is beállítasz hozzá, akkor egyszerûen scriptelhetõ és nem kell jelszót gépelni.

Jobban belegondolva fordítva is lehet mindezt, a 20-as tartományból is építhetsz portforward linket a 21-be, csak akkor nem lokál, hanem remote port lesz.

--Trifo

#687
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
No igen, sajnos ebben nem partnerek (állítólag kezdettõl fogva így kellett volna felépülnie és mûködnie a rendszernek, de az elmúlt 4-5 évben soha semmi baj nem volt abból, hogy a gépek elérhették a netet...nem tudom miért szedték elõ megint ezt a témát).

Találtam 'proxy server' programokat (FreeProxy, CCProxy). Leírás alapján szerintem olyasmit csinálnak, ami nekem kellene, de ha valaki már használt ilyet, akkor mondjon egy igent, vagy egy nemet :)

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#688
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts

Létezik valami okosság ennek a problémának a megoldására?

Beszélni az informatikával, hogy gondolják át ezt a lépést? :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#689
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
A melóban a számítógépek egy része külön IP cím tartományban van (egy helyiségen belül).
A mûszereket vezérlõ gépek (W2K) 10.21.xxx.yyy, a sima irodaiak (XP) meg 10.20.xxx.yyy címeket kaptak.

A mûszeres gépek sokszor éjjel is mennek, én meg a teamviewer program segítségével alkalmanként rájuk néztem itthonról, ill. ha kellett, akkor be is tudtam avatkozni a mûködésükbe.
A program beállításainál annak a proxynak a nevét és port számát kellett beírni, ami a böngészõknél (IE, FF, stb.) is meg volt adva.
Sajnos az informatika a 10.21..... tartományban lévõ gépeket letiltotta a proxyról, így most a teamviewer sem mûködik.
A másik tartományban lévõ gépeket látja ezért arra gondoltam, hogy azok egyikének az internetkapcsolatát felhasználva a teamviewer-t is elérhetõvé tenném. Amit a neten találtam internetmegosztás címszó alatt azok gyakorlatilag a hálózati varázslóval szöszmötölnek, de olyan funkciót, hogy internet megosztást, eleve nem is találok.
Plusz hálókártyák beszerelése, router használata, kábelezés és hasonlók trükkök egyike sem járható út.

Létezik valami okosság ennek a problémának a megoldására?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#690
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,353 posts
nekem így mûködik: Az óra mellett a tálcán van az ikon. Ott kattintok jobb gombbal majd mount drive. Ott kiválasztom a filet. és bemountolja. Onnantól látom a sajátgépben is.

#691
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
van egy CD+ ikon, azzal hozzáadod a programhoz a fájlt, majd mikor betöltötte a listába duplaklikk rá és már indul is.

szerk.: ha magyar, akkor a kép katalógus címke alatt lesznek kilistázva a beolvasások.

#692
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,954 posts
Segítség kellene:

Hogy mûködik a daemon tools? Van egy iso fájlom azt akarnám elindítani de mit kell csinálnom hogy el is induljon? Létrehozott már egy virtuális H meghajtót a program, de nem tudom hogy kell "odatenni" a megnyitandó file-t.

köszi
11:38:11 IM 2012

#693
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Szerintem altalanossagban a legtobb raid vezerlonek mindegy hogy a merevlemez fizikai felepitese milyen. Meg az se feltetlen szukseges hogy egyformak legyenek meretben. Viszont ez utobbi esetben a raid uzemmodtol fuggoen elveszthetsz tarkapacitast, illetve a raid rendszer osszteljesitmenye is a leglassabb egyedhez fog igazodni.
Az is igaz hogy minel nagyobb az elteres a raid-et alkototo eszkozok kozott fizikailag, annal instabilabb lehet a tomb es fel is bomolhat, foleg gagyibb/olcsobb (alaplapi?) vezerlok eseten, szoval erdemes azert arra torekedni.

#694
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,353 posts
Egy olyan problémám van hogy win7 alatt a winfast2-t nem tudok csatornát beállítani. Elkezdi keresni majd mikor a végére ér, kiírja a win7 hogy a program leállt és hogy szeretnék e a neten keresni hozzá megoldást vagy bezárom. Kerestem de nem találtam ezidáig. Sem a program.
Milyen ötletetek van a probléma megoldására?

ui: Megpróbáltam a régebbi winfastot is kompatibilitási módban azzal sem jártam sikerrel.

#695
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,961 posts
Van 2 vinyóm Intel matrix Raidben. Úgy néz ki az egyik be fog krepálni, úgyhogy cserélnem kell. (fele mirror, fele stripe)

Samsung HD321KJ a jelenlegi, amit már nem lehet kapni. Mindegy, hogy milyen vinyót rakok vissza, csak 320 Gigás legyen?
Legközelebb a HD321HJ áll, ami asszem már egylemezes, míg a KJ többlemezes volt...

Köszi, ha valakinek van ilyen irányú tudása, és megosztja velem...

Aktuális civil


#696
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts

Futtasd kompatibilitási módban XP vagy Vista alkalmazásként ;)
How to minimize MSN Messenger to the system tray in Windows 7 | Windows 7 Center

Nagyonköszi!

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#697
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Ja, sajnos nincs vezetékes net...
Köszi szépen!

#698
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
Futtasd kompatibilitási módban XP vagy Vista alkalmazásként ;)
http://windows7cente...y-in-windows-7/

#699
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts

A helyzet a következõ: WiFi hálózatot szeretnénk az iskolánk egyik épületében...
Mobilinternet modem, adatkártya - Telenor

Én nem értek ezekhez sajnos. Nem tudom, hogy ezek közül melyiket kellene választani, és azzal mi lenne a teendõ. A lényeg, hogy notebook nélkül is mûködjön a rendszer.

Venni egy ilyet: Huawei B970 WLAN router mobilinternet eszköz - Telenor
Ebbe egy Telenoros kártyát, arra meg rendelni mobilnetet, be a konnektorba, aztán már mehet is?

Kérdés: Nincs vezetékes internet lehetõség? Mer az úgy olcsóbb meg gyorsabb mint a mobilnet.
Ha van, akkor veszel egy WiFi Routert, beledugod az internetes delejt ami jön a falból (vagy a modembõl) és lesz WiFi.
Ha nincs vezetékes net elérés az adott helyen, akkor veszel egy mobilnetet, és veszel hozzá egy WiFi routert, és innentõl az elõzõ szisztéma lép életbe. Beledugod, és a router teszi a dógát.


Valakinek ötlet az MSN problémámra amit pár napja felvetettem?

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#700
Mew

Mew

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 posts
a 2. kékhalál után gyanus volt...

a halál idöpontja 2011.03.09 20:05

R.I.P.