Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#541
monochrome

monochrome

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

én most ezt venném

ASUSTeK Computer Inc. - Eee- ASUS Eee PC 1215B


Hát kövezzetek meg az elõítéleteim miatt, de nem tartom megbízhatónak az Asus Eee cuccokat...mégiscsak a netbookokból nõtte ki magát...

#542
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Jó volt, nem volt vele gond, csak annyi, hogy nem drautos, és így játékra nem az igazi, ezért vettem mellé G9-est, és aztán egy idõ után nem volt kedvem vátlogatni õket, és maradt a G9. Egyébként nagyon bírtam, az intelligens görgõjét azóta siratom például, kicsit nehéz a telep miatt, alapvetõen nagyobb mancsú emberek kezébe való, ugyanakkor brutál kényelmes, tehát egész napos munkához ideális. Szerettem, ajánlom. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#543
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
jorci ez http://www.prlog.org...k-for-sales.jpg
jo volt?
en neha eljatszom a gondolattal, hogy a mostani dinovos egeremet felreteszem mikrokapcsolo gondok miatt es beruhazok egy ilyenre

volt vele vmi bajod? ajanlod?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#544
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
én most ezt venném

ASUSTeK Computer Inc. - Eee- ASUS Eee PC 1215B
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#545
monochrome

monochrome

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Én a "Sugárfertõzött Oposszum" nevû felhasználó volnék, csak sikeresen elkavartam az acc-om...de ez mindegy is.

Létezik olyan business (NEM CONSUMER!!!) noti ami 12"-13,3" között tud dedikált grafikus kártyát (legalább 256 MB) és 4-5 órás üzemidõt?
DELL-nél meg HP-nál is 14,1" a belépõ szint a graf. kártyához. :(

#546
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
pc-t én se! :)

pc > ibook > macbook > macbook pro
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#547
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
Nálam (hasonló idõszak)

dell gfx280 (vagy valami hasonló) --> ugyanaz
alaplapi grafikus kártya -> 6600 GT
15colos 1024*768 acer lcd -> ugyanaz

Ha tehetem sose veszek/fejlesztek többé pc-t :)

#548
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
A minap egy PH!-s topic kedvéért összeírtam a PC-evolúciómat 2004-2011 között. Érdekességképp megosztom. :)

Alaplap: AsRock P4V88 -> ASUS P4P800 SE -> Abit KN9 Ultra -> Abit AW9D-Max -> Gigabyte EP35-DS4 -> ASUS Rampage III Extreme
Processzor: Intel Celeron 1.7 GHz -> Intel P4 Prescott 3 GHz -> AMD Athlon X2 3800+ -> Intel Core2Duo E6600 ES -> Intel Core2Duo E8400 -> Intel Core2Quad Q9450 -> Intel Core2Quad Q9650 -> Intel Core i7-950
Memória: Kingston 256 MB DDR 400MHz -> Corsair 1024 MB DDR 400MHz -> CellShock 2048 MB DDR2 1000MHz -> G.Skill 4096 MB DDR2 800MHz -> G.Skill 8192 MB DDR2 800MHz -> Kingston Hyper-X 12288 MB DDR3 1600MHz
Videokártya: S3 Trio 64V -> ATi Radeon 9800 SE -> ATi Radeon X800 XT -> NVidia 7900 GT -> NVidia 8800 GT -> NVidia 8800 GTX -> ATi Radeon HD4870 512 MB -> ATi Radeon HD4870X2 1GB -> ATi Radeon HD6970 2GB
Monitor: 15" CRT Monochrome -> 15" IBM CRT SVGA -> 22" Belinea CRT -> 23" Samsung SyncMaster P2350 -> 24" Samsung SyncMaster T240HD -> 37" LG 37LH7000
Egér: noname "kiskoszos" -> A4Tech görgõs -> Logitech MX510 -> Logitech MX Revolution -> Logitech G9 -> Logitech G9x

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#549
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Mission accomplished :)

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#550
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.796 hozzászólás
Na, hát ezek a gépek borzalmasak :)
Szétszedtem teljesen, aztán újra össze (ugyan úgy ahogy elõtte volt), és most minden mûködik. pff :)

#551
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

Windows feladatkezelõ/Folyamatok fülön látható ha figyelik* a gépet? Hogy lehet ezt kideríteni?

*Pl hogy milyeni programokat futtatok, neten mit nézek, használok-e külsõ meghajtót, ilyesmi...


Ha jól csinálják, akkor nem. A jobb megfigyelõ (kém-) programok rendszerint valamilyen legális szervizfolyamatnak álcázzák magukat. A normál Win feladatkezelõ ebbõl a szempontból egyébként is elég gyenge (én a Sysinternals Process Explorer-ét használom). A leleplezéshez meg lehetne próbálni a különbözõ, telepítést nem igényló vírusirtó, kémprogramkeresõ programokat, de ha peched van, akkor a keresett program képes elhárítani a leleplezésére irányuló próbálkozásokat. Ezt úgy lehet kivédeni, hogy a keresõt nem a feltételezetten fertõzött gépen futtatod, azaz vagy átrakod a merevlemezt egy másik gépbe (mint második lemez), vagy egy keresõ programokat is tartalmazó boot cd-rõl indítod a gépet (Ultimate BootCD, Hiren BootCD).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#552
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.796 hozzászólás
Milyen kábel? (3 ATA kábelt is próbáltam)
Táp nem csinálhat ilyen galibát? :/

#553
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Céges levelezõ szerveren engedélyezve van az IMAP/POP3? Ha nem, akkor exchange-en megy csak.

Felhívtam õket, de nem tudták (!!!) megmondani hogy lehet e IMAP-ot beállítani, POP3 van, ammeg nem jó több gépen, nem?

Honlapjukon semmi leírás ilyesmirõl, pedig szerintem alap lenne.

Ja a legdurvább: a helpdeskes gyereket megkérdeztem hogyan tudok jelszót váltani a fiókomhoz, mert a webmail beállításainál nem látok ilyet...a válasz: mondjam el most hogy mi legyen az új jelszó, majd õ beállítja. Bazz lassan embert küldünk a Marsra, miközben ezen a szinten van a technika???
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#554
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
másik kábel?

#555
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.796 hozzászólás
jaja, azt elfelejtettem leírni. boot sorrend is rendben,

#556
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
boot sorrend rendben van a biosban?
nincs bedugva esetleg pendrive, amirõl bootolni akar?

#557
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.796 hozzászólás
Jaaaj, 2 napja bajlódok ezzel a problémával, de sehogysem sikerül megcsinálni. Szóval egyszercsak nem indul a vindoz, és ezt kapom:

"reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device"

CD-rõl sem tudok bootolni meg HDD-rõl sem. próbáltam pendrive-ról..úgysem. Minden kábel a helyén, bedugva..stb. :( Õrület. Több cd-meghajtót is kipróbáltam.
Találkozott már valaki ezzel a problémával?

edit: de amúgy érdekes, mert ha másik gépbõl belerakom a vinyót..úgy sem indul. Kicseréltem a hdd kábeleket is, és úgysem.

#558
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Céges levelezõ szerveren engedélyezve van az IMAP/POP3? Ha nem, akkor exchange-en megy csak.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#559
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Én gmail-hez tunderbirdnél imapot használok. Nem egyszerû jól beállítani, elvileg a google-nál van egy step by step tutorial: Ajánlott IMAP-beállítások - Gmail Súgó

Így nekem három különbözõ gépen is minden levél szinkronban van (és több gmail fiókot is használok egyszerre)

A gmail mûködik, de a céges nem :( Majd megkérdezem a szolgáltatót.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#560
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.993 hozzászólás
Windows feladatkezelõ/Folyamatok fülön látható ha figyelik* a gépet? Hogy lehet ezt kideríteni?

*Pl hogy milyeni programokat futtatok, neten mit nézek, használok-e külsõ meghajtót, ilyesmi...

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"