Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#401
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

Most akkor azt mondod, hogy ha megtisztul a gép és utána csatlakoztatom a lejátszót az újrafertõzi (és fordítva)? Én sajnos nagyon nem értek a témához, a legegyszerûbb megoldásnak azt látom, hogy újratelepítek mindent. Viszont a Windows azt írja, hogy ehhez az kéne, hogy készítsek valamilyen backup lemezt. Errõl nem fog újra visszakerülni vírus, az újratelepített gépre?


Nagyjából igen. Egy kollégám kínlódott ilyennel hetekig. A pendrive-ján hordozta a munkáját az otthoni és a céges gép között. Az utóbbin, a vírusirtó minden egyes csatlakozáskor sikított és eltávolította a fertõzött állományt. Másnap reggel ugyanez. Ha az otthoni gépen csinált vírusellenõrzést, akkor mindig tudott törölni egy bizonyos fájlt az usb-s adathordozóról, de másnap a céges gép ugyanúgy talált irtani valót.
A már nem tudom milyen nevû trójainak/vírusnak az volt a trükkje, hogy a önmagában nem keltette fel a védelmi programok érdeklõdést, csak a ténylegesen fertõzni és terjedni tudó komponensei. Azokat azonban hiába távolította el a vírusirtó a forrás megmaradt és újratermelõdtek. Ezt a forrást kellett csak eltávolítani és akkor már jó is lett.

A regisztrációs adatbázist nem nézted meg véletlenül?
Itt kellene keresgélni:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#402
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

A saját gépeden igen, de a pendrive-ját általában idegen gépekbe is dugdossa az ember. ;-)


Érdekes megoldás, kíváncsi lennék, hogy mûködik-e, ki tudja-e a vírus játszani. Én is dugdosom ügyfelek gépébe a pendriveom, mivel a saját gépeimen le van tiltva mindenféle automatikus futtatás, rám nem veszélyes. Inkább attól félek, a telepítõimbe mászik bele, vagy az olyan progikba, amit nem kell telepíteni és pendriveról futtatom. Az ellen sajnos nincs védelem.

#403
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Sokkal egyszerûbb az autorunt a windowsban kikapcsolni. A vírusokat semmi sem tartja biztosan távol, ez is csak egy anti-virus a sok közül.

A saját gépeden igen, de a pendrive-ját általában idegen gépekbe is dugdossa az ember. ;-)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#404
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

USB-s kütyük védelmére ajánlom ezt.
Ingyenes, távol tartja a vírusokat, de az autorun-t kinyírja! Szóval pendrive pl. nem dobja majd fel a szokásos ablakot.



Sokkal egyszerûbb az autorunt a windowsban kikapcsolni. A vírusokat semmi sem tartja biztosan távol, ez is csak egy anti-virus a sok közül.

#405
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

láma kérdés:

A notebookomat rá tudom kötni tv-re? Szeretnék egy-két .iso-ban lévõ filmet megnézni. Mûködni fog?

köszi


Rá. S-Video kábellel, vagy ha van HDMI, azzal is.

#406
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
láma kérdés:

A notebookomat rá tudom kötni tv-re? Szeretnék egy-két .iso-ban lévõ filmet megnézni. Mûködni fog?

köszi

#407
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
USB-s kütyük védelmére ajánlom ezt.
Ingyenes, távol tartja a vírusokat, de az autorun-t kinyírja! Szóval pendrive pl. nem dobja majd fel a szokásos ablakot.

edit:
Kela, valószínû! Csak kimenetek és bemenetek kérdése. :-)
Milyenek vannak rajtuk?
http://prohardver.hu...k/hsz_1-50.html

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#408
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Bármilyen USB-s adathordozó megfertõzõdhet. Rendszerint egy autorun.inf fájl kerül fel, ami aztán minden egyes alkalommal felmásolja a kártevõket az új számítógépre. Meg kellene nézned, hogy ha adathordozóként nézed meg a böngészõben a lejátszó tartalmát, akkor a zenei fájlokon kívül találsz-e mást is (elõtte célszerû engedélyezni, hogy a rejtett fájlokat is mutassa).
Azt, hogy az ilyen programok csak közvetítõként használják az adathordozót, vagy esetleg a beégetett program mûködését is meg tudják változtatni, azt nem tudom (de simán el tudom képzelni).


Most akkor azt mondod, hogy ha megtisztul a gép és utána csatlakoztatom a lejátszót az újrafertõzi (és fordítva)? Én sajnos nagyon nem értek a témához, a legegyszerûbb megoldásnak azt látom, hogy újratelepítek mindent. Viszont a Windows azt írja, hogy ehhez az kéne, hogy készítsek valamilyen backup lemezt. Errõl nem fog újra visszakerülni vírus, az újratelepített gépre?

#409
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Bármilyen USB-s adathordozó megfertõzõdhet. Rendszerint egy autorun.inf fájl kerül fel, ami aztán minden egyes alkalommal felmásolja a kártevõket az új számítógépre. Meg kellene nézned, hogy ha adathordozóként nézed meg a böngészõben a lejátszó tartalmát, akkor a zenei fájlokon kívül találsz-e mást is (elõtte célszerû engedélyezni, hogy a rejtett fájlokat is mutassa).
Azt, hogy az ilyen programok csak közvetítõként használják az adathordozót, vagy esetleg a beégetett program mûködését is meg tudják változtatni, azt nem tudom (de simán el tudom képzelni).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#410
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Kezdek félni, hogy nagyobb a baj, mint elsõre gondoltam. Pl. most az mp3 lejátszóm meghülyült. Lehet az is vírusos?

#411
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Ezt így nehéz lesz ;)

Amúgy a hexeditor se csodafegyver. A fájl megnyitásakor elõtáruló karakter-katyvaszból nagyon nehéz eldönteni, hogy melyik mire szolgál.
Ha csak adatfájlról van szó, akkor el lehet kezdeni próbálgatással, de az sok idõ. Ha futtatható fájlról van szó, akkor pedig sokkal inkább használhatóak a különféle debugger, dissasembler meg exe kicsomagoló programok, de ezeknél meg nem árt érteni a programozáshoz is.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#412
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.796 hozzászólás
Lenne egy fájl amit megnyitok hex editorral, és kéne módosítani egy-két elemet benne, csak nem tudom pontosan melyiket. Valaki tudna ebben segíteni, hogy hogy találjam meg amit keresek és hogy tudnám módosítani? :)

#413
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Valószínûleg igen, remélhetõleg nem hagyott maga után semmi beépült részt.

(A Revo Uninstaller-t azért szoktam ajánlani, vagy ismerõsök gépére telepíteni, mert az, egyfajta telepítõ manager-ként intézi a programok eltávolítását. Ha van saját eltávolítója, akkor azt indítja el, majd ha az végzett, akkor megnézi, hogy a merevlemezen mi maradt, azt is letörli, végül pedig a regisztrációs adatbázist túrja át és az ott talált bejegyzések törlésére tesz javaslatot. Van ingyenes változata is.)

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#414
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Jó esetben csak reklámokat nézetnek veled, a rosszabbak viszont feleslegesen foglalják a rendszer erõforrásait.
Le kell szedni az egészet úgy, ahogy van. Ha nincs saját telepítõje, akkor esetleg a Revo Uninstaller-t lehetne kipróbálni (már ha van bejegyzés a telepített programok között). Ha "csak" a böngészõbe ékelõdött be, akkor a legjobb leszedni azt, majd újratelepíteni.


Köszönöm. Elképzelhetõ, hogy Control Panel>Unistall a Program-mal sikeresen eltávolítottam?

#415
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Adobe Photoshop CS2 9.0 telepítésével szívok lassan 3/4 órája. Elindítom a telepítõt, beírom a serialt, telepít, aktivál, majd mindent kitöröl. Ezt megcsinálta több seriallal, net nélkül is, újraindítás után is. Vírusirtó direkt ki lett kapcsolva, más Adobe program nem futott.
Any idea?

#416
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
Közbe megcsináltam.
Érzésre elértem a célomat:)

#417
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
Nem tetszik így a hangja. Szûk tartományban szól csak, hiába húzom 250Hz-ig a vágást, akkor se. Úgy olvastam, hogy ez amiatt van, hogy csak a csövön keresztül zenél

#418
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Mi bajod van vele?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#419
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
Van nekem egy Genius sw-hf 5005ös házmozim. Ennek a mélye bandpass rendszerû, azaz a láda belsejében van a hangszóró, semmilyen irányban nem látszik ki, csak a reflexcsövön keresztül jön a hang. Mennyire elvetemült ötlet átépíteni ezt úgy, hogy a láda oldalába vágok helyet a hangszórónak és így egy sima basszreflex ládát kapok?

#420
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Jó esetben csak reklámokat nézetnek veled, a rosszabbak viszont feleslegesen foglalják a rendszer erõforrásait.
Le kell szedni az egészet úgy, ahogy van. Ha nincs saját telepítõje, akkor esetleg a Revo Uninstaller-t lehetne kipróbálni (már ha van bejegyzés a telepített programok között). Ha "csak" a böngészõbe ékelõdött be, akkor a legjobb leszedni azt, majd újratelepíteni.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."