Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#381
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
tegyuk fel, hogy gmail.com oldalon figyelsz
irod befele a logint es felajanl mar korabban beirt szovegket.

na ezt hogy lehet torolni?
/nem a jelszo megjegyzesrol van szo/

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#382
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts

wiki "shadow copy"

A shadow copy elvileg nem backupolásra való, ez csak egy alacsony szintû fájl hozzáférést biztosító szolgáltatás amit a backup szoftverek használhatnak. A lényege, hogy azt biztosítja, hogy egy fájlt akkor is backuplni tudjon az adott backup szoftver, ha lockolva van. Ilyen fájlok általában op rendszer fájlai, registry adatbázisok, adatbázis fájlok stb.

Milyen parancsot akarsz kiadni?


vssadmin add shadowstorage /for=c: /on=k: /maxsize=900mb

a k: egy hálózati meghajtó ami mountolva is van rendesen.

Vssadmin add shadowstorage

#383
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 posts

van itt Wines guru aki érti a shadow copy bugyrait? Csatolt hálózati meghajtóra kellene mentegetni. Van aki szerint megy, van aki szerint nem, de mind csak elmélet mert a gyakorlatban nem fogadja el a konzolos parancsot amiben a hálós meghajtó van :D
Kimeríthetetlen hobbit találtam :D


wiki "shadow copy"

A shadow copy elvileg nem backupolásra való, ez csak egy alacsony szintû fájl hozzáférést biztosító szolgáltatás amit a backup szoftverek használhatnak. A lényege, hogy azt biztosítja, hogy egy fájlt akkor is backuplni tudjon az adott backup szoftver, ha lockolva van. Ilyen fájlok általában op rendszer fájlai, registry adatbázisok, adatbázis fájlok stb.

Milyen parancsot akarsz kiadni?

#384
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts

Más (nem biztonságos) hálózatára ne csatlakozz, mert belsõ hálón hekkerkedhetnek a gépeden. A routert elég áramtalanítani, a reset gyári állapotba állítja vissza, azt csak akkor kell ha nem tudod a jelszót. Ilyenkor, ha van benne wifi, általában bekapcsolja és utrcára osztja, ha volt benne valami biztonsági beállítás, mind veszik. A gyári jelszóval meg bárki beléphet a routeredbe, utána a gépedehez már sima a pálya.

Köszönöm! ezt a részét vágom ;) Egyébként itthon vezetékes routert használok. csak soha nem gondoltam volna hogy a router beállítások befolyásolják egy bizonyos oldalcsoport képeinek betöltését.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#385
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Más (nem biztonságos) hálózatára ne csatlakozz, mert belsõ hálón hekkerkedhetnek a gépeden. A routert elég áramtalanítani, a reset gyári állapotba állítja vissza, azt csak akkor kell ha nem tudod a jelszót. Ilyenkor, ha van benne wifi, általában bekapcsolja és utrcára osztja, ha volt benne valami biztonsági beállítás, mind veszik. A gyári jelszóval meg bárki beléphet a routeredbe, utána a gépedehez már sima a pálya.

#386
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts

A WIFI nem a routerbõl jön? A routerben is lehet tûzfal funkció bekapcsolva vagy bármi más, ami zavarja. Esetleg meg kellene próbálni egy router áramtalanítást, mielõtt belemész az állítgatásba.

A WiFi az biztos routerbõl jön csak most éppen azt nem tudom kiébõl :P embersilóban lakok szóval ha benyomom a WiFi-t akkor van elég sok alternatíva hogy mihez csatlakozzak (nem is értem minek nekem net elõfizetés, elvégre az követ el bûncselekményt aki korlátozás nélkül az utcára osztja a WiFi-t).
Most széthúztam az összes csatit meg csináltam egy router resetet és most megjavult a dolog. Még mindig nem értem hogy mi volt a baj, de most már legalább jó.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#387
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Ápdét: Ha WiFi-n próbálkozok akkor tökéletesen mûködik! ezek szerint a router-el lesz valami....


A WIFI nem a routerbõl jön? A routerben is lehet tûzfal funkció bekapcsolva vagy bármi más, ami zavarja. Esetleg meg kellene próbálni egy router áramtalanítást, mielõtt belemész az állítgatásba.

#388
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts

Konkrétan ha beütöm hogy google és ott a térképet választom, vagy az Endomondo térkép felületén. Konkrétan sehol nem látom a google térképeit, se a market képit.

Ápdét: Ha WiFi-n próbálkozok akkor tökéletesen mûködik! ezek szerint a router-el lesz valami....

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#389
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts

Pontosan hol nem látod a képeket, tudsz adni url-t? Vagy ezek a saját képeid?

Konkrétan ha beütöm hogy google és ott a térképet választom, vagy az Endomondo térkép felületén. Konkrétan sehol nem látom a google térképeit, se a market képit.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#390
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Full víruskeresés volt tegnap, eredmény negatív. A Java magát frissítette. Az oprendszer Win7 és alig 3 hónapos és nincs szétgyalázva.
Elõször én is vírusra gyanakodtam, mert nem változtattam semmit a rendszeren.


Pontosan hol nem látod a képeket, tudsz adni url-t? Vagy ezek a saját képeid?

#391
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
van itt Wines guru aki érti a shadow copy bugyrait? Csatolt hálózati meghajtóra kellene mentegetni. Van aki szerint megy, van aki szerint nem, de mind csak elmélet mert a gyakorlatban nem fogadja el a konzolos parancsot amiben a hálós meghajtó van :D
Kimeríthetetlen hobbit találtam :D

#392
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts

Ha egyikkel sem megy, nyilván nem a böngészõ a gond. Anti-virus, anti-akármi, tûzfal nem blokkolja, ezeket kikapcsolva mi a helyzet? Esetleg nincs vírusod? A java frissítése elõtt uninstalláltad a korábbi verziókat? A másik tippem, hogy az oprendszer szét van esve.

Full víruskeresés volt tegnap, eredmény negatív. A Java magát frissítette. Az oprendszer Win7 és alig 3 hónapos és nincs szétgyalázva.
Elõször én is vírusra gyanakodtam, mert nem változtattam semmit a rendszeren.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#393
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Ha egyikkel sem megy, nyilván nem a böngészõ a gond. Anti-virus, anti-akármi, tûzfal nem blokkolja, ezeket kikapcsolva mi a helyzet? Esetleg nincs vírusod? A java frissítése elõtt uninstalláltad a korábbi verziókat? A másik tippem, hogy az oprendszer szét van esve.

#394
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts
Üdv!
Kéne egy kis segítség!
Az utóbbi idõben nem tudom rendesen megnyitni a Google Maps és az Android Market oldalakat. A képeket nem tölti be a Market oldal és a Maps szinte semmire nem használható. Firefox, Chrome és iexplorer alatt is ugyanaz a szitu. A Java legfrissebb verziója van fent. Nem tudom mire vélni a hibát...és elég bosszantó.
Ha valaki találkozott már hasonlóval vagy van ötlete akkor kérem hogy ossza meg!
THX

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#395
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

nekem is van egy kijelzo gondom a laptopon. olyan volt hogy elkezdett igy szemetelni, es aztan lefagyott. ujrainditod akkor mukodik egy darabig, aztan megint lefagy. aztan kek halal valami display driver szoveggel. gondoltam oke szedek le uj drivert nvidia honlaprol. csak sajna azota mar nem hajlando semmit megjeleniteni a kepernyo. bekapcsolom es tiszta feher kep van csak. igy hogy rakok ra uj drivert? probaltam kulso monitort rakotni a hdmi portrol, de nem akarja

dell xps 1330 gef8400m gs kartyaval. tudom hogy ez egy hulladek tulmelegedos vga, vajon ez volt a vege neki?


Ha szemetelt a kép és közvetlenül bekapcsolás után fehér a kép (mielõtt az oprendszert betöltené), hardverhiba. A driver hibaüzenete valószínûleg már csak ennek a következménye. Semmit nem tudsz vele csinálni, csak ronthatsz a helyzeten. Ha van még garancia a gépre, mindenképpen azon az úton kellene javíttatni. Ha nincs, akkor kellene keresni egy olyan szervizt, amelyik javít laptop alaplapot mûszerész szinten. Ez egy jellegzetes hiba és amelyik szerviz javít ilyet, tudja mit kell vele csinálni. A legtöbb szerviz csak komplett alaplap cserét vállal, ami általában nem éri meg, mert még egy kicsit hozzáteszel és veszel belõle egy új laptopot.

#396
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,152 posts

nekem is van egy kijelzo gondom a laptopon. olyan volt hogy elkezdett igy szemetelni, es aztan lefagyott. ujrainditod akkor mukodik egy darabig, aztan megint lefagy. aztan kek halal valami display driver szoveggel. gondoltam oke szedek le uj drivert nvidia honlaprol. csak sajna azota mar nem hajlando semmit megjeleniteni a kepernyo. bekapcsolom es tiszta feher kep van csak. igy hogy rakok ra uj drivert? probaltam kulso monitort rakotni a hdmi portrol, de nem akarja

dell xps 1330 gef8400m gs kartyaval. tudom hogy ez egy hulladek tulmelegedos vga, vajon ez volt a vege neki?


Esetleg egy szétszedést és kitakarítást/kiporszívózást megpróbálhatsz, nyáron lényegesen jobban melegednek a laptopok.

#397
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
nekem is van egy kijelzo gondom a laptopon. olyan volt hogy elkezdett igy szemetelni, es aztan lefagyott. ujrainditod akkor mukodik egy darabig, aztan megint lefagy. aztan kek halal valami display driver szoveggel. gondoltam oke szedek le uj drivert nvidia honlaprol. csak sajna azota mar nem hajlando semmit megjeleniteni a kepernyo. bekapcsolom es tiszta feher kep van csak. igy hogy rakok ra uj drivert? probaltam kulso monitort rakotni a hdmi portrol, de nem akarja

dell xps 1330 gef8400m gs kartyaval. tudom hogy ez egy hulladek tulmelegedos vga, vajon ez volt a vege neki?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#398
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Nekem is a VGA kártya volt a tippem. Ugyanarra cserélted vagy más típusra? AGP/PCI-E? Driver? Csak ennél az egy képnél jelentkezik? Más probléma nincs a géppel?

#399
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek
Sziasztok!
Valaki mondja meg nekem hogy mi a probléma a gépemmel!
A jelenség (ahogy a képeken is látszik) az ha van egy bizonyos kép, amit ha nem mozgatok szép marad, de ha elkezdem mozgatni különbözõ színes foltok jelennek meg!
VGA-t cseréltem már! Monitor sajna nincs tartalék amin megpróbálhatnám!

Normál kép:
Feltöltött kép

Nem normális :)

Feltöltött kép

#400
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
RSS kerdesem volna

nalam ugy volt ez regen hogy a FF bookmark toolbar-ban van egy RSS mappam, es oda gyujtottem az RSS linkeket, ami csinal nekem ugye egy szp listat. egyszeru, es problemamentes. rakattitnok a mappara, lenyitja az oldalakat, es ha raallok a kurzorral valamelyikre, akkor kilistazza az uj bejegyzeseket. igy nez ki:

Feltöltött kép

de nem tudom hogy kell ilyet csinalni.

most barmilyen oldalon probalom csinalni, csak bejon egy google-s oldal, amin van ket opcio, google reader vagy google homepage.

en nem akarok kulon rss olvaso programot, sokkal jobban szeretem a firefoxos megoldast. van aki tudja mire gondolok, es mit csinalok rosszul?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F