Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Altrix

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
172 hozzászólás a témában

#121
Szaki Jani

Szaki Jani

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Hát kölez-s-távol eddig a 2006-os szerintem a legjobban sikerült airborn... A 2005-ös volt a hajlított üléscsöves? Az se volt rossz, csak nagyon ki kellett fogni, mert egyes szériák fejcsöve olyan oválissá vált az ugrálástól, hogy nagykalapáccsal sem tudtam beleverni a kormánycsapit...:lol1:
A 2002-2004-es sokban hasonlított, de az meg egy kicsit nehézre sikerült, nembaj, legalább nem tört :)
Ennek szerintem most pont jó az anyaga, a falvastagsága, a geoja, elég igénytelen ahhoz, hogy lehessen adni neki az ívet dirtön.
Ha olcsó és jó hajtókart akarsz, akkor valaki ajánlotta az altrix acél hajtókar-középcsapi kombóját. asszem Thez. Valszeg olcsóbb a saintnál, és szerintem nem lehet rossz.
Jobb kar
Bal kar
Középcsapi
Kicsit BMX-es fiiiiling, de valszeg erõs.

#122
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás

Jaja :D A duróba ez a 3. váll amit raknak. Amúgy Aske neked milyen géped van?


UMF épül. (drop off, WTB, deore, AVID, Sram, Truva ilyesmi konfig)

#123
Red 13

Red 13

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Na itt az én altrixom:D kb 1 éves
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg
Sztem egyáltalán nem rosz bicó, mármint az árához képest, mert sztem ebbe az árkategóriába nincs tõle jobb. Ami viszont szar rajta az a: fékek, hajtókar, teló. Eleinte a váltó is szarakodott, de megbékélt.Amit cseréltem rajta az szinte elenyészõ, mert volt párszor fékpofa, gumi cserélve, dehát ezek fogyóalkatrészek plusz még vettem rá egy pedált és egy ülést. Ennyi. Fékek még fognak, de hogyan!! A teló az tipikusan olyan hogyha elkezdesz tekerni akkor föl-le mozog mint az állat, de amikor meg kéne akkor semmit nem tompít. Hajtókar vagy a monoblokk?? annyira nemértek hozzá de már néha már recseg. Akine nincs sok pénze az ilyet vegyen és sztem ne a tárcsafékes verziót. Én úgy általába cc-re használtam, de volt benne azé ökörködés. Néha-néha ugrasztások és párszor a bányába is kivittem:D De ha arra használod amire való, akkor nagyon jól fogsz vele járni! Ajánlom!:D

#124
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ne feszítsd a húrt Tigger, meg lett mondva hogy nem tippelgetni kell...;)

ja bocs :)
pedig egy 2esélyes TIPP!em még a gyártóra is lenne, de azt nem mondom meg....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#125
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
Az U az ultra röviditése 6 meg szerintem a 6000res szériát takarhatja tehát 6013 vagy6061stb...Ja és ilyen U6ból készülnek ezek a profi kox(x) nevezetû triálbringák egy két modellje is

#126
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Ne feszítsd a húrt Tigger, meg lett mondva hogy nem tippelgetni kell...;)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#127
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Köszi de nem tippelgetést kértem!
Egyébként meg elmondanám hogy a legjobb országúti vázuk is ebbõl van de csak a csúcsmodel. Az alatta egy kategóriával lévõ váz van 7005-bõl.
bocs...

mér hegeszteni akarod sk ? :)
amúgy meg a tömeggyártott vázak, jó 90%-a vagy 7005-ös, vagy 6061-es alu, nem kell minden jól hangzó matrica név mögé csodákat képzelni, viszont a névbõl meg következik hogy nem 7000 es, az árból meg hogy nem easton minõség......de marha egyszerû, hívd fel a neuzert, bár pontos anyagössztételt ott sem fox kapni....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#128
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás

jó eséllyel 1szerû 6000-es "strapa" alu, aminek adtak egy jól hangzó nevet, a markecingesek.....


Köszi de nem tippelgetést kértem!
Egyébként meg elmondanám hogy a legjobb országúti vázuk is ebbõl van de csak a csúcsmodel. Az alatta egy kategóriával lévõ váz van 7005-bõl.
bocs...

#129
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Hát de mi a tököm az az "U6 superlight aluminum" ?

Sehol máshol nem láttam még csak az altrixnál.

jó eséllyel 1szerû 6000-es "strapa" alu, aminek adtak egy jól hangzó nevet, a markecingesek.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#130
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás

Hát de mi a tököm az az "U6 superlight aluminum" ?

Sehol máshol nem láttam még csak az altrixnál.

nemlehet hogy ezt csak az altrix találta ki hogy a sok hülye azt higgye hogy ez jobb a többinél és ezért többet vegyenek?

#131
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás

Hát ami azt illeti, ezen a matricán látszik, hogy nem gyárilag van rárakva a ez a madeineu, hanem a neuzer rakta rá magának:D
Az a no-footer elég szép volt!:cool2:

köszi de az igazából nem nofooter mert az egyik kezzemmel elengedem a kormányt tehát 0láb1kéz csak telefonnal készült a képe és ezért nem, látszik

#132
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás

Hát ami azt illeti, ezen a matricán látszik, hogy nem gyárilag van rárakva a ez a madeineu, hanem a neuzer rakta rá magának:D


Hát de mi a tököm az az "U6 superlight aluminum" ?

Sehol máshol nem láttam még csak az altrixnál.

#133
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
Hát ha lenne pénzem egy saintre biztos megszûnne a shimano útálatom, de addig truvativ/sram rulez!

#134
Szaki Jani

Szaki Jani

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás

az airborne is U6-ból készül, bár nem tom a 2004-esek is abbõl készültek-e mer állitõlag az 5ös és a 4es közözt ég és föld a külömbség bár én csak egy 04eset láttam törve azt is képen 13as villával és nem fagyiztak vele látható a felzserelésén.
http://kep.tar.hu/ba...0558/23111034#2
ahogy elnézem a feliratot könyebb lehet a sima 7005-nél (nem tom könnyûnek számit-e a 2.29kg?

Hát ami azt illeti, ezen a matricán látszik, hogy nem gyárilag van rárakva a ez a madeineu, hanem a neuzer rakta rá magának:D
Az a no-footer elég szép volt!:cool2:

#135
Szaki Jani

Szaki Jani

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Azért van olyan shimano hajtómû, ami elég jattos, pl.: ott van a Saint és a Hone/Lx. Na azok az integrált tengelyesek és bírják a gyûrõdést.

#136
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
Jaja :D A duróba ez a 3. váll amit raknak. Amúgy Aske neked milyen géped van?

#137
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Rosszul tudod. :D

#138
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
hogy hogy idén? tuttomal duro csak idén volt nem?

#139
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás
:D

Jaja. Meg másmilyen a válla (erõsebb). Bár idén már mind a kettõ a rux vállat
kapta.

#140
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Elemér - Állítható csillapítás.