Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19035 hozzászólás a témában

#17261
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás



az a fura, hogy mióta megvan a bicikli, azóta lesem az idõt, hogy elmehessek kicsit tekerni :)


ez a lenyeg. ;) szep amugy.

akkor ez ilyen special edison, hogy nem karbon a tamvilla, meg nem maverick villa van benne?

ami kell ra: szerintem kulacstarto, bar van kicsi camelbacked, azert neha jo. meg spd! surgosen. probalgassal fel egy par fele cipot, aztan vegyel valamit. erre a gepre kell.

balos hajtokarban levo csavarok nagyon szarok, kicsi a fejuk, iszonyat hamar elnyalodnak. [kerek lesz az imbuszluk] tehat kell neked ket darab m6 csavar 19mm hosszu. bele fog ferni a sima 5os imbusz feju. pont ma is csinaltam ilyet, es nem ez volt az elso, akkor jutott eszembe. csak ovatosan a menettel. ratekersz egy anyat, es levagod, aztan az anya letisztazza, meg ket huzas a reszelovel, es ennyi. 10 perc melo, de nagyon sok fejfajastol ment meg a jovoben, ismerve mennyit szereled a bringaidat.

ki kene probalnod hegyen mennyire jon be a mozgas, a foldutazas az nem eleg hogy rajojjel jo e neked a minute meg az spvs tag.

YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#17262
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
köszi srácok!

minute first impression: lassú. olyan komótos, vagy nem is tudom, hogy mondjam. spv-s a szerencsétlen, szóval annak megfelelõen mozog. lassan befelé, lassan kifelé.
nem egy pike, az tuti.
cserébe mondjuk nem billeg be mindenre, aszfalton tûhetõ bólogatással lehet vele biciklizni, ami 130mm rugóút mellett már elfogadható.
legkisebb kamranyomáson megyek, és legnagyobb kamrával, elöl-hátul.

a váz meg olyan, mint a bullit volt :) de komolyan. aki ismerte a bullitom, az tudja hogy mozgott. nos egy pont ugyanugy mozog, csak most a villa is pariban van vele.

a faleveleket nem, de a köveket azért kimozogja, és bár csak földúton próbálgattam a határban (jól megáztam) de egyenlõre tetszik.

az a fura, hogy mióta megvan a bicikli, azóta lesem az idõt, hogy elmehessek kicsit tekerni :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17263
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
tetszõs gép...gratula....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17264
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Ez olyan "nyaldmeghogyilyenedvan" bicikli....:D
A Minute hogy mozog? szemezek ilyennel Pyxis-be...:D

#17265
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás
Nagyon szép gép!
Gratulálok hozzá!

a felni 24mm széles, szóval kicsit kajakabb gumi is ráfér majd, lehet, hogy az ajánlott specialized, de lehet mégis ust-t veszek, az a tuti.


Az UST-t csak ajánlani tudom, atomcsászárság.
Tuti hogy még jobban fogod szeretni vele a gépet!

Szerintem próbáld ki.

Üdv.

#17266
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
förszt pikcsörsz (vigyázat, nem kicsik)

Feltöltött kép

Feltöltött kép

azt kijelenthetem, hogy a fékváltókar félelmetesen gáz.
a gumi már nem annyira, igy 20-30km után kezdem megszokni, fõleg azt szeretem, hogy könnyû.
a felni 24mm széles, szóval kicsit kajakabb gumi is ráfér majd, lehet, hogy az ajánlott specialized, de lehet mégis ust-t veszek, az a tuti.
a nyereg ismételten gáz, pont nem jó helyen támaszt fel. lehet, hogy ilyen ezerfree arcoknak jó, de alföldön gáz. szerencsére itthon van a jó kis wtb-m :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17267
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
vegre egy bicikli, ami jo lesz neked :) hasznaljad!!!

enyimrol egy eksonfoto

YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#17268
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Gratula, hogy végül megvetted !! .cool.

ennyi pénzért az lett volna a csoda, ha ott hagyom :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17269
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Gratula, hogy végül megvetted !! .cool.

@Dig: a hajtókar lelazulása "normális" bizonyos ISIS kar+mono kombok utálják egymást és lepotyognak, nekem is volt ilyen, RF mono + a mostani Prodigy DH kar, Signature FR monoblokkról nem lazult le, Evolve FR-ról igen. A háttérben asszem az van, hogy kétféle csavartípust használnak, egyikrõl lelazul, másikról nem.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#17270
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nekem is ki kell cserélni a két csavart a hajtókarban, félelmetes milyen rövid van benne gyárilag....

szerk: a legjobb lemaradt: a kerékpár súlya pedállal (!) 12.100 gramm. muhahhaa
jah: és k*rva ausztrálok: a fékkar fel van cserélve. elsõváltó+hátsófék, meg hátsóváltó+elsõfék :mybad:

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17271
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
:beer:

Ha ráérsz jöhetsz velem lazulni, úgyis merevvel nyomom.:)
Ja az normális, hogy a Truva Ruktion, kétnaponta lelazul?:D
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#17272
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
aki nézte mostanában adatlapomat, az tudhatja, aki meg nem, annak mondom az uj szerzemény a családban: Gary Fisher Cake 1 DLX

Feltöltött kép

Frame: Platinum Series ZR9000 double-butted aluminum, Genesis Geometry 139 mm travel

Fork: Manitou Minute 2:00, 130mm travel
Headset: Cane Creek S-6
Rear Shock: Manitou Swinger 3-way
Rims/Wheels: Bontrager Race Lite Disc OCR wheelset (made by DT Hügi)

Hubs: See Rims/Wheels
Spokes: See Rims/Wheels
Tires: IRC Serac XC kevlar, 26 x 2.1
Crankset: Shimano Deore XT Hollowtech II
Chainwheel: 44/32/22
Bottom Bracket: Shimano Deore XT Hollowtech II, integrated
Chain: Shimano HG53
Front Derailleur: Shimano Deore XT
Rear Derailleur: Shimano Deore XT
Rear Cogs: Shimano Deore XT, 9-speed: 11-34
Shifters: Shimano Deore XT Dual Control
Handlebars: Bontrager Crowbar Race Lite
Tape/Grips: Bontrager Ergo, dual-density
Stem: Bontrager Race X-Lite
Brake Levers: Shimano Deore XT Dual Control, hydraulic
Brakes: Shimano Deore XT hydraulic disc Pedals: Shimano M520, clipless
Saddle: Titec Ithys
Seat Post: Bontrager Race X-Lite


egyenlõre stock.
ami csereérett: a hidraulikus fékváltókar megy a piccsbe, sz*rt se ér.
a hurka 2.1-es kevláros irc-k mennek a rákba, fõleg hogy a felni ust, de belsõs külsõvel jön ki, a belsõ ráadásnak francia szelepes
aztán a titec nyereg borzalom. a nyeregcsõ helyett is thomson, a nyereg helyett wtb race v kevlar.
a féktárcsák helyett meg 205mm hope.

aztán majd még fejlõdik a drága ;)

képek reményeim szerint holnap

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17273
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Itt a küllõhosszra gondolsz?


aha

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#17274
gyurri87

gyurri87

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
Néhány napja én is "dicsekedtem" a bájkommal de képpel akkor még nem szolgálhattam. Készítettem néhányat, igaz nem mostam le...de azért látszik...
http://pix.bikemag.h...87&limit=recent

#17275
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.036 hozzászólás
Feltöltött kép

Még a nyár elején vettem hobbi városi kalandornak, de csak elõbújt a régi énem(6 éve nem volt bicóm) és hát a bükkben lett gyilkolva meg maratonozok is vele(elszaladt velem a ló :D) szóval az Alivio/Acera mix szúrta a szemem a bringán.
(fékek, agyak deore, felni mach1 520-as)

Így elhatároztam hogy elkezdem feljavítani és az elsõ körben a hajtásláncot fejlesztettem a keretbõl.
Amire futotta:
Octalinkes Deore hajtókar (BB-ES51 monoblokk, nem a legjobb ráadásul a 113-mas tengely kicsinek bizonyul)
Deore LX hátsó váltó
Deore XT elsõ
Deore XT fékváltókar
Deore fogaskoszorú
Deore XT lánc (Sram lesz, pl: pc99 ha lehet kapni majd)

Hát ennyire futotta most. Köv lépcsõben: teló csere+ avid mech tárcsafékek.
Ja a váz egy Avalache 3.0

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#17276
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

...mert a rövidebb kevésbé rugalmasak!...

Itt a küllõhosszra gondolsz?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17277
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
könnyebb vele trükközni. csak 2,5 centivel esik lejjebb a hátulja, ha 24-es kerék van benn, ami nem egy eget rengetõ!
jah, a 24esbõl erõsebb, merevebb kereket lehet építeni, mert a rövidebb kevésbé rugalmasak!

egy Sopronit kérnék szépen!
összefutunk valahol, vagy írjam priviben a címem és postázod? :D

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#17278
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Miért jó, ha hátra kiskerék megy? Ha ezt megmagyarázza nekem valaki, befizetem egy sörre.

Iszonyú hülyén néz ki, meg a vázszögeket is elcseszi.

#17279
isi

isi

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Már csak azt nem tudom h 24"es v. 26"os kerekek legyenek,:confused: ezt még el kell döntenem...:chin:


Szerintem elõre 26-os hátra 24-es! :)

Üdv: isi

#17280
isi

isi

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Hello! nah nekem is kezd alakot ölteni a bicóm és gondoltam felrakom ide.:) Már csak pár apróságon szeretnék változtatni rajta, felnik, hátsóagy...

váz: DC pitbull
teló: Manitou Sherman
gumik: Dmr moto rt
e. kerék: ditch witch,funn big bertha
h.kerék: single track, novatec (ss esítve)
hajtókar: Saint
védõ: e.13
láncfeszítõ: point ss1
fék: avid cps,deore fékkar, animal bovden
kormány: truvativ
korm.szár: truvativ hussefelt
nyereg: funn big grap
pedál: kona jackshit
nyeregcsõ: b+

asszem ennyi :)
és a képek:
http://www.kepfeltoltes.hu/view/060728/IM000954_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg


Jó kis bringa! :clap: