Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19117 hozzászólás a témában

#15361
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.608 hozzászólás
Milyen magas vagy és mekkora a váz?
A hátsó váltónál hosszú a bowdenház.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#15362
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
na akkor!
andrás:csak tudtam nem feleslegesen kérdeztem!de ez a 5. bicajom!az elsõ egy camping volt:D
hát igen, olyan xc/maraton felé húzok az a begyere nekem:) a szelepsapka nekem meg különösen teccik!:D
a nyereg azért áll úgy, hogy ne nyomja a mogyimat, mindenki azt mondja hogy fura, de nekem így kényelmes.majd megpróbálom akkor vízmértékkel beállítani, meg majd egy egyenes kormány meg nem emelkedõs stucni kerül rá idõvel.
kösz!

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#15363
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

milyen stílusban akarsz bicajozni?
maraton/XC? mert akkor Xabi igazat szólt.


Hmmm, igazából bele sem gondoltam, hogy egy ekkora méretû és stílusú bringával másvalamit próbáljon csinálni... Remélem, ráhibáztam ;)

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#15364
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
milyen stílusban akarsz bicajozni?
maraton/XC? mert akkor Xabi igazat szólt.
a nyerget meg úgy állítsd be, hogy vízszintesre (tényleg teljesen vízszintes helyre) teszed a bicajt és (akár vízmértékkel) a nyerget is vízszintbe teszed.

egyébként elsõ bicajnak elég jó!
nekem is kb. ilyen szintû volt elõször (4 éve). majd lehet keresek képet és megmutatom
tartósnak tûnik. megérte a sok kérdezgetést :D

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#15365
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

nah remélem mûködik a link:http://pix.bikemag.h...ry.php?cat=2971
véleményeket kérek!


A szelepsapkákat vedd le, mert nem erre a bringára való. A nyereg orrát emeld meg (ne lógjon így az orra, csak egy picit dõljön elõre), és próbálj úgy is bringázni, szerintem neked is kényelmesebb lesz. A kományt adandó alkalommal cseréld le egy egyenesre, és egy kisebb meredekségû, esetleg megfordított stücnivel jobb lenne az üléspozició, ha már hozzászoktál a dõléshez és bírja a derekad, emelkedõn sokkal jobb lesz (lejtõn meg kicsit rosszabb, de a kormánybeállítás sajnos egy ilyen sport, én 3 stücnit is kipróbáltam, amíg megtaláltam a jót a jó beállításban.)
Kezdõ-tanuló bringának nagyon jó, megbízható darabnak tûnik. A többi meg majd kialakul magától. Az elsõ idõkben úgyse a bringa lesz a szûk kresztmetszet ;)

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#15366
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
csinálhatnál normálisabb képeket, meg a nyereg nekem picit furin áll:D

amúgy nem rossz...;9

#15367
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
nah remélem mûködik a link:http://pix.bikemag.h...ry.php?cat=2971
véleményeket kérek!

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#15368
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Élõben is jól néz ki! :)


Köszi, már majdnem olyan szép mint a Yasec-od, de legalább ez nehéz!:)

Ezek szerint jó lett a küllõ! :)

Jaj, ne is mondd! A hajszárító itt is segít. Van még piros és hatszögmintás ezüst is, mint a rendõrautók oldalán.


Igen, a küllõk jók lettek, mégegyszer köszi.
A hajszárítóval az a baj, hogy ha feliratot rontasz el ( duke, reba ) vagy egymás mellett vannak a szinek ( pixys alsó-felsõcsövön ), akkor a mellette lévõ is felmelegszik és megy az egész a levesbe.

#15369
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Köszi! Nem jól érzed, a pixys az full xt-s, így vettük, csak kapott egy jobb telót, egy rövidebb stucnit meg egy kényelmesebb (nõi) nyerget.


Hmmm, akkor ez csak nálam divat, hogy a Serpenrõl a kinõtt, nem elkopott alkatrészek a Craterre kerülnek :D (kivéve kormány, nyeregcsõ, abból csak és kizárólag újat vagyok hajlandó bármire feltenni).
Az infókat köszönöm, az esti tekerések miatt muszáj lesz felöltöztetnem a gépet...

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#15370
Dr Drake Ramorey

Dr Drake Ramorey

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Ez itten az én paripám:http://kep.tar.hu/krimih/50466892#2

Ez meg itten a Zasszony masinája:http://kep.tar.hu/krimih/50467396#2


nagyon patent bicok. gratula.

#15371
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.608 hozzászólás

Ez itten az én paripám:http://kep.tar.hu/krimih/50466892#2

Ezek szerint jó lett a küllõ! :)

Ha egyszer felragasztottad rendesen valami tiszta zsírtalan felületre, azt már nem lehet leszedni csak körömmel mm-ként levakarva! 6-féle színben van (fehér, citrom, narancs, piros, zöld, kék).

Jaj, ne is mondd! A hajszárító itt is segít. Van még piros és hatszögmintás ezüst is, mint a rendõrautók oldalán.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#15372
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Élõben is jól néz ki! :)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#15373
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Mind a kettõ szépséges, gratula :) Olyan jólláthatósági bizbacokat hol lehet szerezni?

Nem bántásiból, de jól érzem, hogy az asszonynak a "levetett" alkatrészekbõl van bringája? (mert hogy nagyjából 1 kategóriával lejjebb lévõ alkatrészeket látok)

X.


Köszi! Nem jól érzed, a pixys az full xt-s, így vettük, csak kapott egy jobb telót, egy rövidebb stucnit meg egy kényelmesebb (nõi) nyerget.
Öntapadós fényvisszaverõ fólia van ráragasztva. ORALITE márkájú és a Panton üzletekben lehet venni. Mi a X. ker Zalka Máté térnél szoktuk venni a Korponai utcában, a MÁV állomástól 100 méterre van a bolt. 5000 Ft métere, de adnak 10 cm-t is, tehát 500-ért adnak egy 1 méter X 10 cm-es jó nagy darabot. Nagy türelem kell a felragasztáshoz, mert ez egy nagyon vékony aluminium fólia és nagyon erõs a ragasztója. Ha egyszer felragasztottad rendesen valami tiszta zsírtalan felületre, azt már nem lehet leszedni csak körömmel mm-ként levakarva! 6-féle színben van (fehér, citrom, narancs, piros, zöld, kék).

#15374
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás
Mind a kettõ szépséges, gratula :) Olyan jólláthatósági bizbacokat hol lehet szerezni?

Nem bántásiból, de jól érzem, hogy az asszonynak a "levetett" alkatrészekbõl van bringája? (mert hogy nagyjából 1 kategóriával lejjebb lévõ alkatrészeket látok)

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#15375
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Ez itten az én paripám:http://kep.tar.hu/krimih/50466892#2

Ez meg itten a Zasszony masinája:http://kep.tar.hu/krimih/50467396#2

#15376
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
még kicsit bele kell tanulni a linkelésbe:D nekem se mûködik...:D
valaki segítsen!addig itt egy alkatrészlista:
váz:monggose rockadile ltd 7005-ös alu
villa:manitou axel (talán elite vagy comp?)
korm.csap.:cane creek normál
stucni:b+
kormány:noname alu fekete
hajtómû:acera
középcsapágy:valami mongoose-os félmonoblokk
lánc:shimano ug50
fogsor:sunrace
e.váltó:shimano c050
h. váltó:sram 3.0
nyeregcsõ: profile desing
nyereg:selle royal mach
fékek:deore vfék
fékkar:tektro csapágyas
váltókar:sx4 trigger
markolat:b+ csavaros
egy alu szarv
pedál:b+
felni:alex dm18
küllõ:fekete rozsdamentes acél küllõanyával
e. agy:formula
h. agy:deore
belsõgumi:schwalbe
köpenyek:schwalbe silento II
na ennyi és bocsi a linkelésért majd kijavítom!

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#15377
ltsoma

ltsoma

    vendég

  • fórumtag
  • 85 hozzászólás

daul? :D


Elírtam.:)
dual.

Nem akad el a bowden.

#15378
Dr Drake Ramorey

Dr Drake Ramorey

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
nem akad be az elso fekbowdened a gumiba?

amugy szep a bico. pont tegnap nezegettem a vazadat a 2007-es biker's guide-ban. nekem is megtetszett.

#15379
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
most mért neveted :P egyébként minden cinizmus nélkül,nekem ezekrõl a biciklikrõl a kisgyerek-nagy bicikli kép ugrik be,mikor megveszik a szülõk a több számmal nagyobb gépeket :)
amúgy meg véleményt nem tudok róla mondani,mert nem ûzöm eme vállfaját a montinak :)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#15380
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
daul? :D
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F