Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19117 hozzászólás a témában

#10121
Bögre

Bögre

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Néhány apró változás történt a bringán:
kormánycsapágy, nyeregcsõ, enduro szimering, fékvezetékek kurtítása.
Feltöltött kép

Itt található még néhány kép, bár a minõségük hagy némi kívánnivalót.

#10122
Franci

Franci

    vendég

  • fórumtag
  • 235 hozzászólás
Országuti gépem:

Kelly's Scorpion 18" váz (1995)
Fausto Coppi villa
Kalloy stucni
Zoom alu kormány
Acera-x elsö agy
LX hátso agy (1995)
Deore váltokar (csak hátso)
Shimano SIS hátso válto
IRC Smoothie ,és Swalbe Kojak köpenyek
XT octalink hajtomü,1 tányér:44-es,és középrész (2003)
Deore fékkarok
XT V-fékek (2003)
San Marco Light Concor nyereg (1995)
SRAM 970-es sor,csökkentve 6 sebességre
SRAM lánc
SUN Mach4-es felni,elöl szimplafalu
Welgo pedál
Villogo tartobol elsö láncvezetö :)

http://a11.extra.hu/DSCF5829.JPG



Feltöltött kép
Tanácsok városi bringásoknak http://bringalakat.hu/

#10123
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
De annyira király, hogy gondolkozom rajta...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#10124
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás

ugye nem a Tied? :o

Ugye nem :)
Csak teszt a forgalmazónak&velonak...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#10125
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Röviden: 32-16 szabadonfutó, 29 col, 180 mm karok, nagymama kormány. Isteni :D
Rákattintva nagyobban is látszik. 24 h után lesznek rendes képek is :)


ugye nem a Tied? :o

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#10126
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Atyaég. A Haro ritkán találja el a tutit, ha nem BMX-rõl van szó, de akkor nagyon :)

#10127
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Röviden: 32-16 szabadonfutó, 29 col, 180 mm karok, nagymama kormány. Isteni :D
Rákattintva nagyobban is látszik. 24 h után lesznek rendes képek is :)
Feltöltött kép
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#10128
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás

Eredeti szerzõ: Bikertiggerigazából 5 hónap alatt egy problémás mavicot láttam az is egy sokat futott sl
ezen kívûl néhány küllõt vesztett deemax, dehát ott ez természetes

Hát, nekem két garnitúra Crossmax SL-em volt, mindkettõben nyûglõdött a racsni. Egyszóval, egy idõ után elkezdett megugrani. Ez csak azért dûhít nagyon, mert az egyik alkalommal a lámpánál elindulást követõen tette ezt, és egy masszív pofáraesés lett az eredménye. Közönség örült! :D Ennyi.
A csapágy utánhúzásást nem sorolom ide, mert arra a gyártó is felhívja a figyelmét a tisztelt - olvasni tudó - vásárlónak. :)

#10129
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Ez a Trance még mindig best számomra. Gyönyörû!

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#10130
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás

másik 66al mi lett?
amugy szépséges!


próbaképp csere erre és kaptam mellé kis kp-t, amibõl jött a rugó a dhx-re

#10131
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

VV!
Sajnos tapasztalatból tudom, hogy a MAVIC kerékszetteknél sûrûn ellõfordul a hátsó agyak meghibásodása, - szabadon futó, csapágyak - ami az ár tekintetében bosszantó.
Azért arra figyelj, hogy 150-200 km-ént utána kell húzni a csapágyaknak. Ehhez célszerû nem a gyári, vacak kis mûanyag körmös kulcsot használni, hanem külön kell venni fém kulcsot.

igazából 5 hónap alatt egy problémás mavicot láttam az is egy sokat futott sl

ezen kívûl néhány küllõt vesztett deemax, dehát ott ez természetes
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10132
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Állandóan utána kell húzni a csapágynak, másrészt sokkal sûrûbben kell karbantartani, mint más, szokványos hátsó agyakat.


#10133
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás

...
ráadásul a Crossmax ST hátsó agyának minõségével se vagyok kibékülve.


megkérdezhetném hogy mi vele a gond?
az amit zsizsi említett? :chin:
köszi

Grande: Szép ez Trance nagyon, de egy SPD pedállal még szebb lenne :P

Bighitek is jók ;)

#10134
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

Feltöltött kép


másik 66al mi lett?
amugy szépséges!



#10135
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Grande szép a Trancli ( kellemesek az emlékekeim) olyan VV`s.

Mavic-el is sok a proléma és a shimano XT is a szabadon futók hibáiról ismert.
De ha megnézük, hogy a Shimi XT 08-as (775, 1650gr) csak fele anyiba kerü mit egy ST... :chin: jobb suly/át arányban nincs UST.

#10136
zsizsi

zsizsi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.939 hozzászólás
VV!
Sajnos tapasztalatból tudom, hogy a MAVIC kerékszetteknél sûrûn ellõfordul a hátsó agyak meghibásodása, - szabadon futó, csapágyak - ami az ár tekintetében bosszantó.
Azért arra figyelj, hogy 150-200 km-ént utána kell húzni a csapágyaknak. Ehhez célszerû nem a gyári, vacak kis mûanyag körmös kulcsot használni, hanem külön kell venni fém kulcsot.

#10137
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
Rebell! Még mindig gyönyörû a Lapierre! Tetszenek nagyon ezek a bringák, a 09'-es AM és FR gépek különösen!

Nálam két változás az elõzõ fotózkodás óta. VV segítségével (beszerzés), Sala mesternek (beépítés) köszönhetõen, szép kék EFS szimmering a Talasba, illetve váltóbowdenezés. Kéne cserélni ezt-azt, de idén már nem költenék rá.


Feltöltött kép Feltöltött kép Feltöltött kép Feltöltött kép Feltöltött kép
Feltöltött kép Feltöltött kép Feltöltött kép Feltöltött kép Feltöltött kép

#10138
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Hátul a racsni nagyon oda van. Tegnapi túra elõtt enyhén mozgott a kazetta rajta, de a túra végén már kopogott is. Holnap reklamálom.

Formula o.k még müxik. (ex Bianco problémás volt). Fékerõre ugyanaz mint a Bianco vagy K24-s, ezért elég a K18-is (nyomáspont beállítása felesleges) ami feltûnõ az a extrém fékpofa kopás.

Kulacsot nem hiányolom, mert a hátizsák ugyis minden kiránduláson rajtam van. (volt már elgörbült termosz meg tört pumpa is a hátiszákban)

Gyárilag fél fémes a betét, ezért kopik annyira. Van hozzá szinteres is, az jobb lesz.

A kerék mizériád bosszantó. Az utóbbi két kerék set vásárlásával mondhatni én is befürödtem. Van egy DH set (Mavic EX823, DT440, Competition illetve Champion küllõkkel) és egy AM set (Crossmax ST). Ragaszkodnom kellett volna az eredeti elképzelésemhez (DT EX1750) és egy set-bõl megoldani a kérdést. A DH stílusomhoz és gépemhez még bõven elég, AM/túra felhasználáshoz pedig még kellõen könnyû. Magyarán kidobtam egy rakás pénzt az ablakon, ráadásul a Crossmax ST hátsó agyának minõségével se vagyok kibékülve.


#10139
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás

Kerék probléma megoldódott? Formula fékek hogy muzsikálnak, elégedett vagy velük?


Hátul a racsni nagyon oda van. Tegnapi túra elött enyhén mozgott a kazetta rajta, de a túra végén már kopogott is. Holnap relamálom.

Formula o.k még müxik. (ex Bianco problémás volt). Fékeröre ugyanaz mint a Binaco vagy K24-es, ezért elég a K18-is (nyomáspont beállitása felesleges) ami feltünö az a extrem fékpofa kopás.

Kulacsot nem hiányolom, mert a hátizsák ugyis minden kiránduláson rajtam van. (volt már elgörbült termosz meg tört pumpa is a hátiszákban)

#10140
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Nem egy spezkó, de jol gurul :): Kapott 1-2 uj dolgot.

[IMG][img]http://www.250kb.de/u/080907/j/t/48f80d82.jpg[/img][/IMG]

Kerék probléma megoldódott? Formula fékek hogy muzsikálnak, elégedett vagy velük?