Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!Jelentkezz be Regisztrálj
Ki milyen bringával nyomul?
Indította
Endroo
, 2006. január 10. 21:43
#9621
Írta 2009. január 14. - 15:10
Ahham, azt hiszem, értem mire gondolsz, hogy van a nyeregvázcsõ, ami amúgy is elég lapos szöggel bír, és ehhez képest a rugóstag is azon munkálkodik, hogy "kinyissa" az alsócsõ és a nyeregvázcsõ által bezárt szöget. Hát, igen... Remélem, nem fog neki sikerülni
#9622
Írta 2009. január 14. - 15:00
OFF
A bajom a dologgal az, hogy nagyon ritka az a váz, amiben a csövet nem hosszirányban terhelik.
Ha megnézed ezt a vázat, akkor a hátsó kerék terhelése - áttételen keresztül- gyakorlatilag szét akarja feszegetni az alsócsõ-felsõcsõ-nyeregcsõ alkotta háromszöget.
A fullys vázak általában az erõt úgy adják át, hogy a csöveket hosszirányba vegyék igénybe, ne hajlításra.
A bajom a dologgal az, hogy nagyon ritka az a váz, amiben a csövet nem hosszirányban terhelik.
Ha megnézed ezt a vázat, akkor a hátsó kerék terhelése - áttételen keresztül- gyakorlatilag szét akarja feszegetni az alsócsõ-felsõcsõ-nyeregcsõ alkotta háromszöget.
A fullys vázak általában az erõt úgy adják át, hogy a csöveket hosszirányba vegyék igénybe, ne hajlításra.
"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."
#9623
Írta 2009. január 14. - 14:53
Köcc, bár tök véletlen, hogy a színek így összejöttek. Igaz, most lelki szemeim elõtt megjelent egy kék Giant DH
Csatlakozással esztétikai jellegû, vagy mûszaki problémád van? Terhelést tekintve ugye legokosabb megoldás az szokott lenni, ha az egy köztes darabbal alsó- és nyeregvázcsövön egyszerre oszlik el, dehát attól, amit maratonokon kap, nem hiszem, hogy baja lenne. Meg végülis nem lehet akárhová tenni, mert a link mozgása és ehhez képest a rugóstag helyzete befolyásolja a mozgás karakterisztikáját, és gondolom, ezt találta ideálisnak a világ legnagyobb gyártójának mérnökbrigádja
Ha nem az, akkor majd kiderül, terepen még nem mentem vele. Ami már tuti, hogy a Trancehez képest sokkal gyorsabbank tûnik az irányítása, hiába hosszabb a geotáblázat szerint, bár ez még változni fog, kap hosszabb stucnit mindenképp.
Csatlakozással esztétikai jellegû, vagy mûszaki problémád van? Terhelést tekintve ugye legokosabb megoldás az szokott lenni, ha az egy köztes darabbal alsó- és nyeregvázcsövön egyszerre oszlik el, dehát attól, amit maratonokon kap, nem hiszem, hogy baja lenne. Meg végülis nem lehet akárhová tenni, mert a link mozgása és ehhez képest a rugóstag helyzete befolyásolja a mozgás karakterisztikáját, és gondolom, ezt találta ideálisnak a világ legnagyobb gyártójának mérnökbrigádja
#9624
Írta 2009. január 14. - 14:27
Jól néz ki a két kék cucc egymáson.
Szépek.
(Az már az egyéni szoc. problémám, hogy a szemem nem tudja megszokni
az Anthem rugóstag csatlakozási helyét. Brrr.)
Szépek.
(Az már az egyéni szoc. problémám, hogy a szemem nem tudja megszokni
az Anthem rugóstag csatlakozási helyét. Brrr.)
"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."
#9625
Írta 2009. január 14. - 14:03
http://www.kepfeltoltes.hu
Manitou, Sid, XT-XTR, Hayes Carbon, Race Face Deus, Bontrager Race Lite, WTB Laserdisc Trail, Kenda...
de lesznek változások; Manitou rugóstag manitou-s mozgása miatt le lesz cserélve, SUN Equalizer 21, Sram X0...
#9626
Írta 2009. január 10. - 16:14
Nálam õ volt az elsõ helyen az AM-ben.:cool2:
Köszi:) Volt egy pár ember akitõl 3 pontot kaptam, nem is gondoltam volna. Elég erõs volt a mezõny, sok szép bringa volt az AM-ben.
Még kormány és stucni nem a végleges rajta, az csak régi maradék alkatrészbõl került rá átmenetileg.
#9627
Írta 2009. január 10. - 15:12
;812973']Én nyártól ezzel:
http://bikeoftheyear...ndex_03_AM.html az AM06-al
Nálam õ volt az elsõ helyen az AM-ben.:cool2:
#9628
Írta 2009. január 10. - 14:16
#9629
Írta 2009. január 08. - 15:26
Köszi szépen mindenkinek!:prosze:
Azért majd csinálok (nem tudom mikor...) normális képeket is.
És ha nem sokat csal a mérleg, akkor 12,7 kg.
Amit egy kicsit keveslek...
Majd jelentkezem megint.
Azért majd csinálok (nem tudom mikor...) normális képeket is.
És ha nem sokat csal a mérleg, akkor 12,7 kg.
Amit egy kicsit keveslek...
Majd jelentkezem megint.
Izomtéridõninja-geológus!
#9631
Írta 2009. január 08. - 10:45
#9632
Írta 2009. január 07. - 23:59
franko lett
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.
RAUH-Welt
B E G R I F F
#9633
Írta 2009. január 07. - 22:40
#9634
Írta 2009. január 07. - 22:33
Elkészült a bicóm.
A képek (megint) nagyon rosszak lettek, bocsi.
Íme:
http://kepfeltolto.hu/i/?332442&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332444&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332445&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332446&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332447&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332448&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332449&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332450&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332451&t=img
A képek (megint) nagyon rosszak lettek, bocsi.
Íme:
http://kepfeltolto.hu/i/?332442&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332444&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332445&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332446&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332447&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332448&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332449&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332450&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332451&t=img
Izomtéridõninja-geológus!
#9635
Írta 2009. január 06. - 18:52
#9636
Írta 2009. január 06. - 18:43
dirtre nem nagy ez a villa?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.
RAUH-Welt
B E G R I F F
#9637
Írta 2009. január 06. - 18:40
a haverom meg ilyennel nyomul:
http://www.pinkbike.com/photo/2847697/
(tudom-tudom,hogy más bringájával nem illik villogni, de annyira szép, h nem tudtam kihagyni)
http://www.pinkbike.com/photo/2847697/
(tudom-tudom,hogy más bringájával nem illik villogni, de annyira szép, h nem tudtam kihagyni)
#9638
Írta 2009. január 05. - 18:47
#9639
Írta 2009. január 05. - 17:59
végre elkészült a merevseggû-merevorrú bringám a trance mellé!!
képek:
http://www.flickr.co...s/26228740@N08/
SPECS:
merida matts hfs váz
mosso alu villa (650g!!!)
Easton EA50 stucni
IKE kormány
B+ nyeregcsõ
Selle San Marco RacreGel nyereg
XT hajtómû
XT váltók
Deore váltókarok
Deore 525 fékek
Deore fogsor, lánc
Deore 525 agyak, Alex DP17 felnik
Ritchey Z-Max gumik
képek:
http://www.flickr.co...s/26228740@N08/
SPECS:
merida matts hfs váz
mosso alu villa (650g!!!)
Easton EA50 stucni
IKE kormány
B+ nyeregcsõ
Selle San Marco RacreGel nyereg
XT hajtómû
XT váltók
Deore váltókarok
Deore 525 fékek
Deore fogsor, lánc
Deore 525 agyak, Alex DP17 felnik
Ritchey Z-Max gumik
#9640
Írta 2009. január 03. - 18:02

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére






