Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Please log in to reply
19035 replies to this topic

#16981
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,699 posts

Ne haragudj ZolkoW, de Askénak igaza van: ez a bringa 3 tányéros meghajtásért ordít. Sík terepen mennyivel mész? Az asszonybájk is leelõz... (ezt a kifejezést tagnap tanultam Hlevtõl:))No és mi a helyzet a 12%-os (10,8 fokos) irdatlan hosszú lejtõkkel? 800 méter után kínzod a térdeidet?



kész, végem, megtörtem, annyi.
ma visszaraktam a kis- és nagytányért, a tegnapelõtt vásárolt Alivio elsõváltóval és karral egyetemben.
az a helyzet, tényleg nem vált be az egytányéros hajtás. eszembejutott, hogy próbálkozzak 36-os körüli lánckerékkel, de inkább nem. fölfele hiányzott volna a fokozat inkább, de így már legalább nincs kompromisszum (csak súlyban és árban, meg a zolkow-faktorban :) )

bocs hogy kicsit off, csak ide is tartozott.

ui: ti micsináltok a 22/32 áttétellel???? lépcsõn másztok fölfele? :D

#16982
Ðave89

Ðave89

    vendég

  • fórumtag
  • 206 posts
itt a bicóm,már a sérüléssel:)
http://pix.bikemag.h...0&ppuser=186482

#16983
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
révi: nice one. :spoko:
lánc miért lóg?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#16984
wody21

wody21

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 390 posts

Félre ne érts! Nagyon dekoratív farakásod van,:) és ahogy alakulnak a dolgok, lehet, hogy hamarosan sokan fognak még így fûteni (és bringával járni)?!?
Popferi a kerékpározás elõmozdítója! :)

Nem, nem értettelek fére, csak tetszett a hozzászólásod
Jah és tényleg reméljük hamarosan sokan fognak bringával járni!!
Popferi?? Õ ki?
Jah és Photoshop... vannak a neten még képeid??

#16985
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég

Uhff nekem tetszett a farakás mögötte (meg mindig oda szoktam rakni)... de elfelejtettem felhúzni a garázsajtót azért ilyen sötét :S
Amúgy Cruxos eltalálta: Drágul a gáz azért van ott a farakás :D


Félre ne érts! Nagyon dekoratív farakásod van,:) és ahogy alakulnak a dolgok, lehet, hogy hamarosan sokan fognak még így fûteni (és bringával járni)?!?
Popferi a kerékpározás elõmozdítója! :)

#16986
wody21

wody21

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 390 posts

Szép kis bicó ez, de ha már lefotózod, (és bemutatod) miért nem választasz egy semleges, egyöntetû hátteret, hogy jól látható legyen minden? A farakásnál már csak egy halom ócska bringa lenne rosszabb háttérnek... :)

Uhff :D nekem tetszett a farakás mögötte (meg mindig oda szoktam rakni)... de elfelejtettem felhúzni a garázsajtót azért ilyen sötét :S
Amúgy Cruxos eltalálta: Drágul a gáz azért van ott a farakás :D

#16987
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7,605 posts

A farakásnál már csak egy halom ócska bringa lenne rosszabb háttérnek... :)

Drágul a gáz! :) Egyébként a farakás jó lenne ha a szabadban lenne és sütne a nap.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#16988
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég

én is berakom a bicajomat, igaz nem egy nagy szám de VC_re jó (varacskosdisznó cross :D )
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
A fontosabbakat leírom:
Magellan Draco "18"
Truvativ ruktion
WTB Exiwolf
ennyi a többi majd cserélõdik :S :D


Szép kis bicó ez, de ha már lefotózod, (és bemutatod) miért nem választasz egy semleges, egyöntetû hátteret, hogy jól látható legyen minden? A farakásnál már csak egy halom ócska bringa lenne rosszabb háttérnek... :)

#16989
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts

én is berakom a bicajomat, igaz nem egy nagy szám de VC_re jó (varacskosdisznó cross )
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
A fontosabbakat leírom:
Magellan Draco "18"
Truvativ ruktion
WTB Exiwolf
ennyi a többi majd cserélõdik :S



Mutatós........tetszik a váz, szép a festése...:)

#16990
wody21

wody21

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 390 posts
én is berakom a bicajomat, igaz nem egy nagy szám de VC_re jó (varacskosdisznó cross :D )
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
A fontosabbakat leírom:
Magellan Draco "18"
Truvativ ruktion
WTB Exiwolf
ennyi a többi majd cserélõdik :S :D

#16991
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,699 posts

Ne haragudj ZolkoW, de Askénak igaza van: ez a bringa 3 tányéros meghajtásért ordít. Sík terepen mennyivel mész? Az asszonybájk is leelõz... (ezt a kifejezést tagnap tanultam Hlevtõl:))No és mi a helyzet a 12%-os (10,8 fokos) irdatlan hosszú lejtõkkel? 800 méter után kínzod a térdeidet?


síkon 25-tel. naés?!
hagyjatok mán, nézd meg, hogy mennyit használod azokat az áttételeket, amiket ez bringa nem tud. aztán nézd meg, hogy mennyit használom ÉN..
szóval kár a gõzért, úgysem gyõztök meg.
Ha valami meggyõz, az a gyakorlat, és akkor majd váltok. addig elsõ váltó pfujj.
csak lenne idõm tesztelni.... meg kéne normális gumi rá.

má' megin edit: ja, és igazi tekerõs gépnek hosszú távokra ott a trekking :)

#16992
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,754 posts

nah végre



hú b@mmeg.... :peace:

Ha esetleg valaki tud az 1980-as moszkvai olimpia kézilabda bronzmeccsérõl valamilyen képi anyagot, az ossza meg velem, legyen oly szíves!


#16993
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 posts
Révi, lóg a láncod. :D

#16994
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

nah végre

majd szólj ha ráuntál :)

amugy grat...:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#16995
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3,201 posts
nah végre

#16996
Soto

Soto

    vendég

  • fórumtag
  • 106 posts
Ne haragudj ZolkoW, de Askénak igaza van: ez a bringa 3 tányéros meghajtásért ordít. Sík terepen mennyivel mész? Az asszonybájk is leelõz... (ezt a kifejezést tagnap tanultam Hlevtõl:))No és mi a helyzet a 12%-os (10,8 fokos) irdatlan hosszú lejtõkkel? 800 méter után kínzod a térdeidet?

#16997
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,881 posts
Meghajtás topic.

#16998
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,699 posts
hehe... most jut eszembe: nem kéne szólni Fityiszéknek? :D :D


A géped jól láthatóan CCgép.

Ergó elõre három tányér kell+elsõváltó, és a láncleesés probléma megoldódik.



#16999
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,699 posts

A géped jól láthatóan CCgép.

Ergó elõre három tányér kell+elsõváltó, és a láncleesés probléma megoldódik.


Én ezt értem, de ez egyben egy megszokás is.. mármint a három tányér.
megvan a másik két tányér is a dobozban, szóval van visszaút is.
de egyrészt sokan itt single speeddel nyomják... namost én nem vagyok ilyen stramm gyerek, ezért hátra kell váltó, de tök jónak találom, hogy nincs annyi bizgentyû a kormányon, egy lépés az egyszerûség fele.. az elsõ váltót sose szerettem, a hátsóból meg egy alapabb is jól mûködik.

aztán a régi montimon is a legtöbbet a középsõ tányért használtam. annak a kiosztásait megszoktam, és ennek a 8 fokozata nagyobbat fog át, mint a réginek az elsõ 12. (most: 32/11..32/32 - régen: 38/14..38/14)
sõt, a régin 1-2 fokozat volt csak, ami nagyobb volt ennél, ha kiszámolom. nekem megéri.

kísérletezem.


edit:
"Azért esik le, mert kiállva erõbõl taposva akkorát csavarodik a vázad, hogy levezeti a tányérról a láncot. Ha fent lenne az összes tányér + elsõ váltó, akkor azt tapasztalnád, hogy kiállva hozzáér a lánc a váltóhoz."

kösz, erre nem gondoltam. de látjátok, ezt se szerettem az elsõ váltóban: vagy állogathattam, vagy kerregett. vagy nem használtam minden fokozatot. kompromisszum mindenben van.. szóval ez tök zsír nekem. eddig pár km-t mentem csak, direkt próbálgatva a nehezebb terepeket, meg a teló tulajdonságait (vazz, RST trekking telójához képest ezerszer jobb még ez a legolcsóbb Axel is!!) , és nem éreztem hiányát semminek. csak kéne másik gumi...

#17000
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Azért esik le, mert kiállva erõbõl taposva akkorát csavarodik a vázad, hogy levezeti a tányérról a láncot. Ha fent lenne az összes tányér + elsõ váltó, akkor azt tapasztalnád, hogy kiállva hozzáér a lánc a váltóhoz.