Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19117 hozzászólás a témában

#9621
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Ahham, azt hiszem, értem mire gondolsz, hogy van a nyeregvázcsõ, ami amúgy is elég lapos szöggel bír, és ehhez képest a rugóstag is azon munkálkodik, hogy "kinyissa" az alsócsõ és a nyeregvázcsõ által bezárt szöget. Hát, igen... Remélem, nem fog neki sikerülni :)

#9622
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
OFF
A bajom a dologgal az, hogy nagyon ritka az a váz, amiben a csövet nem hosszirányban terhelik.
Ha megnézed ezt a vázat, akkor a hátsó kerék terhelése - áttételen keresztül- gyakorlatilag szét akarja feszegetni az alsócsõ-felsõcsõ-nyeregcsõ alkotta háromszöget.
A fullys vázak általában az erõt úgy adják át, hogy a csöveket hosszirányba vegyék igénybe, ne hajlításra.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#9623
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Köcc, bár tök véletlen, hogy a színek így összejöttek. Igaz, most lelki szemeim elõtt megjelent egy kék Giant DH :)
Csatlakozással esztétikai jellegû, vagy mûszaki problémád van? Terhelést tekintve ugye legokosabb megoldás az szokott lenni, ha az egy köztes darabbal alsó- és nyeregvázcsövön egyszerre oszlik el, dehát attól, amit maratonokon kap, nem hiszem, hogy baja lenne. Meg végülis nem lehet akárhová tenni, mert a link mozgása és ehhez képest a rugóstag helyzete befolyásolja a mozgás karakterisztikáját, és gondolom, ezt találta ideálisnak a világ legnagyobb gyártójának mérnökbrigádja :) Ha nem az, akkor majd kiderül, terepen még nem mentem vele. Ami már tuti, hogy a Trancehez képest sokkal gyorsabbank tûnik az irányítása, hiába hosszabb a geotáblázat szerint, bár ez még változni fog, kap hosszabb stucnit mindenképp.

#9624
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Jól néz ki a két kék cucc egymáson.
Szépek.
(Az már az egyéni szoc. problémám, hogy a szemem nem tudja megszokni
az Anthem rugóstag csatlakozási helyét. Brrr.)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#9625
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Feltöltött kép
http://www.kepfeltoltes.hu

Manitou, Sid, XT-XTR, Hayes Carbon, Race Face Deus, Bontrager Race Lite, WTB Laserdisc Trail, Kenda...

de lesznek változások; Manitou rugóstag manitou-s mozgása miatt le lesz cserélve, SUN Equalizer 21, Sram X0...

#9626
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás

Nálam õ volt az elsõ helyen az AM-ben.:cool2:


Köszi:) Volt egy pár ember akitõl 3 pontot kaptam, nem is gondoltam volna. Elég erõs volt a mezõny, sok szép bringa volt az AM-ben.

Még kormány és stucni nem a végleges rajta, az csak régi maradék alkatrészbõl került rá átmenetileg.

#9627
FRIZ 22

FRIZ 22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás

;812973']Én nyártól ezzel:
http://bikeoftheyear...ndex_03_AM.html az AM06-al


Nálam õ volt az elsõ helyen az AM-ben.:cool2:

#9628
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Én nyártól ezzel:
http://bikeoftheyear...ndex_03_AM.html az AM06-al

#9629
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
Köszi szépen mindenkinek!:prosze:

Azért majd csinálok (nem tudom mikor...) normális képeket is.
És ha nem sokat csal a mérleg, akkor 12,7 kg.
Amit egy kicsit keveslek...

Majd jelentkezem megint.:D

Izomtéridõninja-geológus!


#9630
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.387 hozzászólás
tényleg jó lett.
lehet én is engedményt teszek a sznobizmusombõl és blast váz lesz az alap. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#9631
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
jaja egesz pofas darab...

#9632
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
franko lett
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#9633
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
A bicikli viszont korrekt :)

#9634
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
Elkészült a bicóm.
A képek (megint) nagyon rosszak lettek, bocsi.:)

Íme:
http://kepfeltolto.hu/i/?332442&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332444&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332445&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332446&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332447&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332448&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332449&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332450&t=img
http://kepfeltolto.hu/i/?332451&t=img

Izomtéridõninja-geológus!


#9635
P.rider

P.rider

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás

dirtre nem nagy ez a villa?

110mm-re lenyomható...



#9636
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
dirtre nem nagy ez a villa?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#9637
P.rider

P.rider

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
a haverom meg ilyennel nyomul:
http://www.pinkbike.com/photo/2847697/
(tudom-tudom,hogy más bringájával nem illik villogni, de annyira szép, h nem tudtam kihagyni)



#9638
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
egyben van!
zsííír a napon eloxálódott nyeregcsõ,nekem is volt:)



#9639
csabilc4

csabilc4

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 119 hozzászólás
végre elkészült a merevseggû-merevorrú bringám a trance mellé!!

képek:
http://www.flickr.co...s/26228740@N08/

SPECS:
merida matts hfs váz
mosso alu villa (650g!!!)
Easton EA50 stucni
IKE kormány
B+ nyeregcsõ
Selle San Marco RacreGel nyereg

XT hajtómû
XT váltók
Deore váltókarok
Deore 525 fékek
Deore fogsor, lánc
Deore 525 agyak, Alex DP17 felnik
Ritchey Z-Max gumik

#9640
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

jó kép. A lánc az milyen rajt?



Kmc 410
velvartbmx.hu