Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18475 replies to this topic

#18281
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
Zolle barátunk hozzászólását csak megerõsíteni tudom. Tényleg jó fékek csak a road-ot már 2005-ben (ha jól tudom) nem forgalmzzák. Nekem is BB7 van és még szar fékkarral is jól fog, de egy avid fékkarral májer lehet. De mér hasonlítod össze a kettõt? Montira BB7, országutira meg nem kell tárcsafék. Én még nem is láttam tárcsás outi villát (talán mer tudatlan vagyok).

#18282
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
mindkettõ kurrrvajó fék
ez közös
a különbság az hogy az outi verziónak hosszabb az erõkarja mert hosszabban húzza a fékkar is mer ien kantis megoldás
de nyugodtan vegyél avidot
isten fék

#18283
maxigaz

maxigaz

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts
Sziasztok!Megtudna valaki mondani mi a kulombseg a avid bb-7 es a road tarcsafek kozott?lehet valaszolni emilben is ha mar volt rola szo,es a kerdest is torolni.maxi357@freemail.hu
kosz

#18284
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
menet közben érdemes kis vizzel meglocsolgatni néha, gyorsabban kopik be.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18285
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Ha gyantás a pofa, akkor általában 5-6 erõteljesebb fékezés után már érezni, hogy mit tud, ha fémes, akkor több kell neki. A Mag az egyik legjobb fék, szeretni fogod.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#18286
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
össze kell kopnia. a saint is elsõre olyan volt, hogy nem fogott :) az már más kérdés hogy mennyi idõ alatt kopik be, de elvileg a hfx is elég gyorsan magára talál.

#18287
Vukkrájder

Vukkrájder

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts
kérdeznék valamit most vettem egy hayes hfx mag féket,és hát hogyis mondjam a tektro v-fékem jobban fogott.Most bekell még kopnia vagy a tárcsa miatt van(nem hayes160as)mennyi idõ alatt kopik be egy ilyen fék?Vagy a tárcsa miatt van? bringaszervizbe rakták össze ugyhogy gondolom a beállitás az jó.Elöre is köszi help me!!!!

#18288
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
higabb, mindenhol van
igaz telen kicsit belustul de amugy sokkal jobb nekik.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#18289
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts

az itteni trialos haverok is kiprobaltak de vegul egy verseny elotti baleset miatt at kellett terniuk a vizre. ami azota is mukodik nekik.
de a trial az mas kategoria.


Miért inkább víz,mint olaj?

#18290
Tigris

Tigris

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts
Elõször is köszi a tippeket, én is ebbe az irányba indultam volna:)
Na nem a "vedd meg az eredetit" dologra gondolok.....NET-en is keresgéltem, nem volt egyszerû komolyabb paramétereket megtudni a Magura és Shimano olajakról de azért akadt pár fontos adat! Mindenképpen az autós bolt marad mert kúton is voltam de csak DOT-os szentély volt kiépítve:rocketman

Eredményességemrõl meg majd beszámolok:)
Sziasztok

#18291
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

az itteni trialos haverok is kiprobaltak de vegul egy verseny elotti baleset miatt at kellett terniuk a vizre. ami azota is mukodik nekik.
de a trial az mas kategoria.

igy van, más kategória. egy montis percek alatt felforralja a vizet benne :)

sikerrel járhatsz egyébként, ha benzinkuton/autósboltban/motorosboltban fékfolyadékot keresel, ami ásványi.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18292
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
hat en ugy csinaltam, hogy elmentem egy hidrolika botba
es mondta a csavonak, hogz vmi vekony (hig, kis viszkozitasu) oljata keresek.
a fekembe.

erre o levett egy flakon hidraulika olajat:
record atf servo es automata sebessegvalto olaj
kerult 700ft-ba egy liter.
szep piros es jol turi a gustav-om

az itteni trialos haverok is kiprobaltak de vegul egy verseny elotti baleset miatt at kellett terniuk a vizre. ami azota is mukodik nekik.
de a trial az mas kategoria.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#18293
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
hát

vedd meg a gyárit, ha nem akarsz kockáztatni
(esetleg új féket venni....)

annyira nem drága....
Autist Team:)



#18294
Tigris

Tigris

    vendég

  • fórumtag
  • 69 posts
Szerintetek.....illetve tapasztalatotok szerint......milyen ásványi olajat érdemes tölteni a Magurámba ha nem akarom parfüm árában venni a gyári olajat??

#18295
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
jah mono mini az csak minidg 2-t irok mondok a nagyobb fekek analogiajara.

akkor valtozas nincs.
minenkepp ugyeskedni kell.

ugyailyen felallasaban kapjak a tobbi fekek is a kart?
tehat nem nagyobb a dugattyu vagy hasonlo?


nem a jagwire csinalta a sima no-nak a fekcsovet?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#18296
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts

aki hasznalt mar tobb evjaratu hope mono 2-t az mondja mar meg, hogy mindnek ennyire bent van a nyomaspontja?

volt vmi valtozas koztuk az evek folyaman?


Mono Mini-re gondolsz?
Tisztazzuk a dolgokat. Hope ketdugattyus fek: C2 - zart rendszer, Mini - nyilt rendszer, Mono Mini - nyit rendszer, egy darabbol cnc-zett fektest.

A C2 ugyebar allithato, itt nincs gond a nyomasponttal.
Hope Mini ( 2003 es elotte ), Hope Mono Mini 2004 -tol.

Mindegyiket hasznaltam, a nyomasponttal sosem volt gond, mindegyik eleg kemeny.
Az, hogy mennyit kell huzni a karon, azt az olajjal tudod beallitani. Alul rateszel egy gumicsovet es fecskendot tele olajjal, kinyitod epp annyira a legtelenito csavart, hogy at tudjon folyni az olaj, es nyomod bele az olajat. Mindaddig amig a nyomaspontod olyan lesz amilyet szeretnel.
Kesz is.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#18297
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

A fékcsõrõl mi a vélemény? az mindegy vagy vegyik inkább márkásabbat (shimanot, esetleg jagwiret ) ?

bár a biker hozza a jagwire-t, én eddig egy tapasztalatot láttam, és ez alapján messze elkerülésre ajánlom csak azt a fékcsövet...
a gyári sh!mano kifejezetten jó csõ, nem is drága.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18298
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
aki hasznalt mar tobb evjaratu hope mono 2-t az mondja mar meg, hogy mindnek ennyire bent van a nyomaspontja?

volt vmi valtozas koztuk az evek folyaman?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#18299
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
ha kb ugyanannyi, akkor nem inkább a jobbat, korszerûbbet választod? de könyebb (2 csavarral) és soha nem fogja szétnyomni a két felét, kb ennyi. drútból meg shimano, de ha sznob vagy akkor goodridge. jagwire-t szerintem vadászni tudsz itthon max. mást meg mit?

#18300
latnat

latnat

    vendég

  • fórumtag
  • 168 posts
Köszi

akkor valszeg egy xt lesz, deore karral.
A fékcsõrõl mi a vélemény? az mindegy vagy vegyik inkább márkásabbat (shimanot, esetleg jagwiret ) ?

és az hogy egy anyagból készült a test ilyen sokat számít? (cska érdeklõdés szinten kérdzem:))
Csak a hülyék tartanak rendet...
a zsenik átlátják a káoszt