Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18475 replies to this topic

#17821
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 posts

„tudsz venni ujjat 25ért” Hol ??

Helyi boltban venném nem a netten.
Így lenne rá helyben garancia, felszerelnék, és szervizelnék is egy évig.
Az ára 30000 ft jónak mondható így nem?

A tárcsásokról mondják hogy ciceg. Engem egyszerûen megõrjít ha valami szol a brinyon .
Ez menyire általános?

még 30000 ért sem drága ha garanciás! egyébként nekem átütõs, lehet azért nem cicceg
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#17822
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Nagytárcsa - gyorszár kombó mindig is ciccegni fog.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#17823
987

987

    vendég

  • fórumtag
  • 119 posts
„tudsz venni ujjat 25ért” Hol ??

Helyi boltban venném nem a netten.
Így lenne rá helyben garancia, felszerelnék, és szervizelnék is egy évig.
Az ára 30000 ft jónak mondható így nem?

A tárcsásokról mondják hogy ciceg. Engem egyszerûen megõrjít ha valami szol a brinyon .
Ez menyire általános?

#17824
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

ha rám hallgatsz nyugodtan vegyél hfx9 et,de akár milyet is veszel nagy tárcsába gondolkodj,mert különben jövöre úgy is venni akarsz majd.
ja és sztem is a hidr.-é a jövõ :) ja és a neten már tudsz venni ujjat 25ért

mondjuk cc/túra felhasználásra átlagos súlyú embernek bõven elég a 6"-os, nekem is csak azért kell a nagyobb mert közel mázsa.....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17825
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 posts

Szevesztok
Most vennék valami tárcsát mert a V fék szétkoptatta a felnim. És nem akarom ezt megismételni.
Egy Avidon gondolkoztam de azt hiszem a hidrosé a jövõ.
Shimano Deore BR-M555 néztem ki 160 tárcsával 30000 ft ért elõre.
Mit gondoltok róla jo vétel lesz. Vagy esetleg valami más.

ha rám hallgatsz nyugodtan vegyél hfx9 et,de akár milyet is veszel nagy tárcsába gondolkodj,mert különben jövöre úgy is venni akarsz majd.
ja és sztem is a hidr.-é a jövõ :) ja és a neten már tudsz venni ujjat 25ért
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#17826
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Ja, így már értem! :)

Szentem nem lehet összehasonlítani a HFX-9-et a Maggal. :) Mag van a saját gépemen lassan másfél éve, és nem cserélném semmire, pedig volt Saint, Hope is elõtte. Ha jól számolom 4 vagy 5 tesztgépen volt HFX-9, amikkel 1-1 hónapot mentem, és - persze bekopás után - meg sem közelítették a Magot.

hát mindenesetre az xt-veri azonos méretû tárcsával, de asszem elõre be fog figyelni egy 7" - os tárcsa /mostmár kapni is lehet/ mert a magura lujzikát még nem éri el /de hát ott alapból 7" os tárcsa volt/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17827
kotomi007

kotomi007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 557 posts

A régi XT überkirály volt szentem is, de akkor ezek szerint vagy te mentél vmi hiperjó HFX-szel, vagy az XT-nek volt vmi gongya, vagy az általam próbált 4-5 darab HFX-9 volt gyengusz. :) Több lehetõség nincs.

hali! nekem 2 éve van hfx9 em de lekopogom(kopp-kopp) még gondom sem volt vele,ráadásul a sokat emlegetett ciripelést sem hallani.
sok felé járok vele nyomom neki rendesen a 100 kilommal de tényleg nincs vele semmi(lehet,hogy kifogtam a tutit?)
egyébként ahope ról is hallani hideget-meleget :)
"Ne adj igazat.
Neked túl sokba kerül;
nekem meg épp van."

#17828
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Ja, így már értem! :)

Szentem nem lehet összehasonlítani a HFX-9-et a Maggal. :) Mag van a saját gépemen lassan másfél éve, és nem cserélném semmire, pedig volt Saint, Hope is elõtte. Ha jól számolom 4 vagy 5 tesztgépen volt HFX-9, amikkel 1-1 hónapot mentem, és - persze bekopás után - meg sem közelítették a Magot.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#17829
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

A régi XT überkirály volt szentem is, de akkor ezek szerint vagy te mentél vmi hiperjó HFX-szel, vagy az XT-nek volt vmi gongya, vagy az általam próbált 4-5 darab HFX-9 volt gyengusz. :) Több lehetõség nincs.

hát mag /6" tárcsával/ de az magasan veri az xt-met...../itten meg sok hozzászolós juzerek azt mondták nekem hogy nem sokkal jobb a mag a hfx-né :)/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17830
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
A régi XT überkirály volt szentem is, de akkor ezek szerint vagy te mentél vmi hiperjó HFX-szel, vagy az XT-nek volt vmi gongya, vagy az általam próbált 4-5 darab HFX-9 volt gyengusz. :) Több lehetõség nincs.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#17831
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Nekem az 555 meggyõzõbb volt, amíg használtam. Még az IS-est. HFX-9-ben meg még nem találkoztam olyannal, ami igazán jó lett volna, bár kétségtelen, hogy újabb konstrukció.

nem tom én az xt-bõl indultam ki, annál jobbnak tûnik a héjsz....a régi 4 dugós xt-m volt azt meg elég jónak mondták....de tény deore-ral nem vót dógom :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17832
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Nekem az 555 meggyõzõbb volt, amíg használtam. Még az IS-est. HFX-9-ben meg még nem találkoztam olyannal, ami igazán jó lett volna, bár kétségtelen, hogy újabb konstrukció.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#17833
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Szevesztok
Most vennék valami tárcsát mert a V fék szétkoptatta a felnim. És nem akarom ezt megismételni.
Egy Avidon gondolkoztam de azt hiszem a hidrosé a jövõ.
Shimano Deore BR-M555 néztem ki 160 tárcsával 30000 ft ért elõre.
Mit gondoltok róla jo vétel lesz. Vagy esetleg valami más.

31500 a hayes hfx 9 tárcsával, azért az szvsz a deore-nál jobb...../meg esetleg még adapter kell hozzá/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17834
987

987

    vendég

  • fórumtag
  • 119 posts
Szevesztok
Most vennék valami tárcsát mert a V fék szétkoptatta a felnim. És nem akarom ezt megismételni.
Egy Avidon gondolkoztam de azt hiszem a hidrosé a jövõ.
Shimano Deore BR-M555 néztem ki 160 tárcsával 30000 ft ért elõre.
Mit gondoltok róla jo vétel lesz. Vagy esetleg valami más.

#17835
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
12-15 változó kinél veszed, és hogy mire kell(MAG-ra drágább picit)
a gyári csõ pedig ugyanígy alkatrészekkel 10re jön ki. innentõl lehet tudni melyiket érdemes venni. nem azért, mert 40%, hanem azért mert a goodridge szereti ha direkt szadomazó felhasználásban részesítjük, a gyári annyira nem kedveli ezt sajnos.

#17836
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Thez jól mondja. A Mag alapból is megakirály fék, ha jól van belõve, és karbantartva. Apropás, hogyé van most egy GR?

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#17837
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts

most fejeztem be a féket
hayes mag 04
aki azt meri állítani, hogy nincs fékerõnövekedés, nah az valamit nagyon durván elnézett
zsír új fékpofa, 1 métert nem mentem vele elõtte, frissen légtelenítve, ugye goodridge acélszövetes csõ, pontos beállítás... és nem hitttem el, amikor mentem egy kört a ház körül
a zsír új bekopatlan pofa jobban fog, mint eddig a régivel... váá
az elsõ tíz méteren szétkente a betonon a micslen gummát vagy fejreállított, mindezt lehelletnyi huzással, egy ujjal. már-már utópisztikus fékerõ, bekopás elõtt. a pofa amúgy zöld ebc

kell ennél jobb? nem...


igen, így is fel lehet fogni, és úgy is hogy még nem volt jó gyári csöves hayesod;)

szinte semmit sem éreztem mikor áttettem a goodridget, annyira nem, hogy egyántalán mindne lelkiismeret furdallás nélkül áttettem azt a hayest a kis bringára.

#17838
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,237 posts
  • LocationSvájc
Nekem csak fékbetétuning lesz Sexin
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#17839
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
most fejeztem be a féket
hayes mag 04

mostanában feltûnõen sokat kellett utántölteni olajjal, aztán egy idõ után már fel is levegõsödött... kiderült, hogy ugyan az történt, minr rmx rider fékével, megtört a fékcsõ és szépen folydogált bele az olaj
ez ugye cserét jelent, mert középen volt a törés, meg a fitting sem lett volna felhasznélható.
így hát misi, vészhelyzet: goodridge csõ ván é? volt ;)

aki azt meri állítani, hogy nincs fékerõnövekedés, nah az valamit nagyon durván elnézett ;) zsír új fékpofa, 1 métert nem mentem vele elõtte, frissen légtelenítve, ugye goodridge acélszövetes csõ, pontos beállítás... és nem hitttem el, amikor mentem egy kört a ház körül
a zsír új bekopatlan pofa jobban fog, mint eddig a régivel... váá :D
az elsõ tíz méteren szétkente a betonon a micslen gummát vagy fejreállított, mindezt lehelletnyi huzással, egy ujjal. már-már utópisztikus fékerõ, bekopás elõtt. a pofa amúgy zöld ebc

kell ennél jobb? nem...

#17840
MitzkeY

MitzkeY

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 415 posts
küldjem vissza az ebike-nak? :) komolyan, visszaveszik?