Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18518 replies to this topic

#1561
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Frissítettem a hozzászólásom, ott a link benne a "háromszöges" adapterről.

Nem tudom, hogy garis-e, új bringáról bontva vettem áprilisban, de ismerem a boltot, ahol bontották. Hétfőn megkérdem őket.

 

Köszönöm! Ha ez tényleg van nekik, egyből kettőt is rendelek.



#1562
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Frissítettem a hozzászólásom, ott a link benne a "háromszöges" adapterről.

Nem tudom, hogy garis-e, új bringáról bontva vettem áprilisban, de ismerem a boltot, ahol bontották. Hétfőn megkérdem őket.



#1563
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Van mindkét féle ELSŐ adapterből itthon, tettem egy próbát. A háromszög-szerű nem is fér el a vázban, a "lapos" alátétekkel jó lesz.

Gondolom létezik külön hátra való is...

 

http://26bikes.inter...MMA90F180PP.jpg

http://bikepro.hu/cu...SMMAF180PP2.jpg

 

Keresem egy ideje, de úgy néz ki a hátsó pm adapter nem létező dolog. A laposat ismerem, viszont a másikat hol vetted? Olyat keresek égen-földön.

 

A kép alapján az Avid is ki van alátétezve. Elképzelhető, hogy ugyanezzel az adapterrel, alátéttel a Shimano XT is jó lesz?

 

 

A fékedre garancia még van?



#1564
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Van mindkét féle ELSŐ adapterből itthon, tettem egy próbát. A háromszög-szerű nem is fér el a vázban, a "lapos" alátétekkel jó lesz.

Gondolom létezik külön hátra való is...

 

http://bikepro.hu/Al...o_pm_pm180_2322

http://bikepro.hu/Al...konnyitett_2323

 

Tehát adapter és alátétek is kellenek? Nincs erre profi megoldás? A gyári PM ezekszerint nem túl okos dolog?

 

Elsőre megpróbálnám légteleníteni.


Edited by mgy, 2013. October 26. - 22:48.


#1565
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Két napja raktam 160-as direkt PM vázra első 180-as adaptert. Plusz alátétek nélkül nem jó, beleér a nyeregbe a tárcsa.

 

 

---

Pár nappal korábban, a fékcső beszabása után, még a kopott betétekhez tele lett töltve, le lett légtelenítve a rendszer (785 XT, hátsó). Raktam be új betéteket, a dugattyúkat megpucoltam, s visszatoltam a helyükre. Mikor összeraktam az egészet, láttam, hogy a fékkar környéke olajos, érzésre levegős lett. Tekertem vele egyet, nem volt nagyon gáz, de leadtam szervízbe, mert nem akartam én pöcsölni vele, ráadásul jött egy apró pattanás is a fékkar húzása közben. Visszakaptam légtelenítve úgy, hogy már sehol nincs a megszokott kemény, majd onnan finoman adagolható nyomáspont, egy nyúlós sz.r lett az egész, ráadásul a kart a markolatig be tudom húzni.

Mi mehetett tönkre, hogyan lehet megjavítani?

 

Tehát adapter és alátétek is kellenek? Nincs erre profi megoldás? A gyári PM ezekszerint nem túl okos dolog?

 

Elsőre megpróbálnám légteleníteni.



#1566
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Két napja raktam 160-as direkt PM vázra első 180-as adaptert. Plusz alátétek nélkül nem jó, beleér a nyeregbe a tárcsa.

 

Ha hátul PM a váz, akkor első pm-pm adaptert kell használni vagy létezik kimondottan hátsó is?

 

---

Pár nappal korábban, a fékcső beszabása után, még a kopott betétekhez tele lett töltve, le lett légtelenítve a rendszer (785 XT, hátsó). Raktam be új betéteket, a dugattyúkat megpucoltam, s visszatoltam a helyükre. Mikor összeraktam az egészet, láttam, hogy a fékkar környéke olajos, érzésre levegős lett. Tekertem vele egyet, nem volt nagyon gáz, de leadtam szervízbe, mert nem akartam én pöcsölni vele, ráadásul jött egy apró pattanás is a fékkar húzása közben. Visszakaptam légtelenítve úgy, hogy már sehol nincs a megszokott kemény, majd onnan finoman adagolható nyomáspont, egy nyúlós sz.r lett az egész, ráadásul a kart a markolatig be tudom húzni.

Mi mehetett tönkre, hogyan lehet megjavítani?


Edited by mgy, 2013. October 26. - 22:11.


#1567
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Ha hátul PM a váz, akkor első pm-pm adaptert kell használni vagy létezik kimondottan hátsó is?



#1568
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

add el mind a 2-t a rákba és vegyél még egy xt-t.

 

MTBR review-ok (már ha ez ugyanaz a fék) javarésze szerint az Elixir 7 hulladék, tényleg az?


Edited by freddyke, 2013. October 25. - 23:13.


#1569
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Lesz két bringám és három fékszettem: 1. XT full icetech, 2. Avid Elixir 7 + Avid HS1 tárcsák (zsírúj), 3. Hayes Stroker Trail.

 

Az Avid Elixir 7-et hova sorolnátok a listán? Az XT gondolom nem kérdés, a másik kettőből melyiket tartsam meg inkább az Elixirt vagy a Hayest?

add el mind a 2-t a rákba és vegyél még egy xt-t.


  • zeezoltano likes this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1570
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Lesz két bringám és három fékszettem: 1. XT full icetech, 2. Avid Elixir 7 + Avid HS1 tárcsák (zsírúj), 3. Hayes Stroker Trail.

 

Az Avid Elixir 7-et hova sorolnátok a listán? Az XT gondolom nem kérdés, a másik kettőből melyiket tartsam meg inkább az Elixirt vagy a Hayest?



#1571
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

esetleg gyújthatnál világosságot...

az XT és az SLX belseje is más. Az a csavar ott nyom valamit (a dugattyút) ami eltér a két fékkarban. Pont azért, mert az SLX-nek nincs szüksége rá, gyárthatnak olcsóbbat belőle.

Ráadásul ha jól tudom az SLX fékkarban ott a dugó alatt menet sincs.

Az, hogy ennyire haonlítanak, az csak azt jelenti, hogy a Shimano spórol pár dollárcentet a mold kialakításánál - nem kell két különböző külső mold a fékkarokhoz. De nem azt jelenti, hogy meg lehetne 'okosba' tuningolni. (lehetni persze mindent lehet, csak felmerül a megéri-e kérdés. Tekintve, hogy a fékkar dugattyúja külön nem beszerezhető, azaz kell egy törött XT kar, abból belseje ki, SLX kart szétszed, menetet vág, törött XT beletesz, stbstb és még ekkor sem biztos hogy jó lesz... egyszerűbb venni egy XT kart.)


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1572
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,999 posts

biztos? ;)

 

esetleg gyújthatnál világosságot...


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1573
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Egyetlen kölönbség a nyomáspont állitás, de ha kitekered a dugót és betekersz egy csavart akkor máris annyit tud mint az XT csak nem olyan fényes :), de öszintén ki a pöcsöm állitgatja a nyomáspontot.

biztos? ;)


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1574
Kvázi

Kvázi

    újonc

  • fórumtag
  • 11 posts

A testbike -on olvastam a Formula Oro K18 tárcsafék vélemények között egy ilyet:

 

"A fékkar gyárilag tele van nyomva valamilyen szilikonzsír szerű cuccal.Évenkénti légtelenítés,olajcsere mindenképpen javasolt,mert ha elmulasztod,nem akar átmenni rajta egyszerűen az olaj,mert eldugítja ez a cucc.Csak a többszöri olajjal átmosás segít rajta."

 

Ilyet még nem hallottam. Lehet valami hasonló problémám lehet nekem is?



#1575
Kvázi

Kvázi

    újonc

  • fórumtag
  • 11 posts

Én is így szeretném. :D

Ami nekem nem működik az a lépés amikor az alsó fecskendőből áttolja az olajat a felsőbe. Nyomhatnám míg szét nem durran a fecskendő. :) Úgy is próbáltam, hogy miközben az alsót nyomtam a felsőt meghúztam vele együtt szívóra, de semmi csak vákum...  Olyan mint ha a kar zárná az utat. A fék pedig tökéletesen működik! :huh:



#1576
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sziasztok!

 

Adott egy elixir 3 és az a nagy problémám vele, hogy nem tudok olajat cserélni benne. A felszerelés adott, illetve az elméleti rész is rendben, viszont nem megy fel az olaj a kiegyenlítőbe akármennyire is nyomom a fecskendőt. A fék működik, nem levegős. A fékteset és a fékkar felöl is bubimentesítem, működik minden oké, de mégsem megy át az olaj. Tudna valaki tanácsot adni? Van egy speckó fékkarállás vagy valami (behúzva és kiengedve is próbáltam)? :(

Így szoktam, nem volt gondom: http://www.pinkbike....rakes-2010.html



#1577
Kvázi

Kvázi

    újonc

  • fórumtag
  • 11 posts

Sziasztok!

 

Adott egy elixir 3 és az a nagy problémám vele, hogy nem tudok olajat cserélni benne. A felszerelés adott, illetve az elméleti rész is rendben, viszont nem megy fel az olaj a kiegyenlítőbe akármennyire is nyomom a fecskendőt. A fék működik, nem levegős. A fékteset és a fékkar felöl is bubimentesítem, működik minden oké, de mégsem megy át az olaj. Tudna valaki tanácsot adni? Van egy speckó fékkarállás vagy valami (behúzva és kiengedve is próbáltam)? :(



#1578
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Egyetlen kölönbség a nyomáspont állitás, de ha kitekered a dugót és betekersz egy csavart akkor máris annyit tud mint az XT csak nem olyan fényes :), de öszintén ki a pöcsöm állitgatja a nyomáspontot.

Nem kell álítgatni, de be lehet állítani, egyén függő ki milyen koppanós, rövid úton fogó féket kedvel, az autómon sem állítgatom a kormányt, de jó mert magamhoz állíthatom. Azért ha megnézed más a fékkar is teljesen, az adagolhatósága az XT nek szintén jobb, de hát ha téged csak a csillogás fog meg... :)



#1579
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Egyetlen kölönbség a nyomáspont állitás, de ha kitekered a dugót és betekersz egy csavart akkor máris annyit tud mint az XT csak nem olyan fényes :), de öszintén ki a pöcsöm állitgatja a nyomáspontot.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1580
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

az erdekes, mert meg a shimano szerint is egyforma :) pedig nekik nem lenne erdekukben ezt mondani.