Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18505 replies to this topic

#961
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

Shimano Saint M810 fékcsöve jó 666-os SLX-hez?

A karon a csavar megegyezik viszont a banjo és a csavar eltérő



#962
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts

Shimano Saint M810 fékcsöve jó 666-os SLX-hez?



#963
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts

Már annyiszor elhangzott mit csináljak mert fog a fékem de még sem az igazi nyüszít stb stb stb. A legáltalánosabb tanács menj fel egy hegyre gyere le 100-150m szintet, folyamatosan húzott fékekkel és a gondok 80%- a megszűnik. Ami megmaradt azt vidd el szervizbe mert ha erre magadtól nem jöttél rá akkor inkább ne nyúlj hozzá egyelőre.

 

+1 :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#964
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Már annyiszor elhangzott mit csináljak mert fog a fékem de még sem az igazi nyüszít stb stb stb. A legáltalánosabb tanács menj fel egy hegyre gyere le 100-150m szintet, folyamatosan húzott fékekkel és a gondok 80%- a megszűnik. Ami megmaradt azt vidd el szervizbe mert ha erre magadtól nem jöttél rá akkor inkább ne nyúlj hozzá egyelőre.


  • Maggi likes this
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#965
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Valami ilyesmire tudok már csak én is gondolni. Lehet hozzá kell szoknom a gondotahoz, hogy minden évet fékbetét cserével kezdek :(

Ezt már én is észrevettem a hosszabb állás után de ezért nem kell fékbetétet cserélni. Vagy szerinted eső után is fékbetétet kéne cserélni ?

Egyszerűen néhány erősebbet kell fékezni és a súrlódó hő kiszárítja egy idő után a fékpofát.


Marci

#966
k.peter

k.peter

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 posts
Nagyon köszönöm! Grande.

#967
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts

Szép napot!
Kis segítséget kérnék.
A brigámon van egy Avid DB1-es tárcsafék szett 160-as tárcsákkal, 0mm IS adapterrel. Vettem egy 200mm-es HS1 tárcsát előre, amihez adtak egy 60mm IS adaptert. Az adapter nem jó hozzá, mert olyan messzire van a féknyereg hogy a betétnek csak a széle éri el a tárcsát.
Milyen adaptert kellene vennem???

A 200-as tárcsához 40 mm IS-PM az ajánlott.

EBD_AvADA_200-40-VR-IS-il.jpg



#968
k.peter

k.peter

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 posts
Szép napot!
Kis segítséget kérnék.
A brigámon van egy Avid DB1-es tárcsafék szett 160-as tárcsákkal, 0mm IS adapterrel. Vettem egy 200mm-es HS1 tárcsát előre, amihez adtak egy 60mm IS adaptert. Az adapter nem jó hozzá, mert olyan messzire van a féknyereg hogy a betétnek csak a széle éri el a tárcsát.
Milyen adaptert kellene vennem???

#969
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

A másik lehetőség tároláshoz kiveszed a fékbetétet és száraz helyen tartod, vagy megpróbálod az F03C fémes betétet.

Vagy rakja be sütőbe a mézeskalács mellé. Ezt nem viccből mondtam :)



#970
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Valami ilyesmire tudok már csak én is gondolni. Lehet hozzá kell szoknom a gondoltahoz, hogy minden évet fékbetét cserével kezdek :(

A másik lehetőség tároláshoz kiveszed a fékbetétet és száraz helyen tartod, vagy megpróbálod az F03C fémes betétet.



#971
Dr. Gonzo

Dr. Gonzo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 posts

Esetleg nem lehet e a hiba okozója a tároló helység magas páratartalma, és a puhább betét G01A-F01A, a hosszú tárolási idő alatt magába veszi a nedvességet?

Valami ilyesmire tudok már csak én is gondolni. Lehet hozzá kell szoknom a gondoltahoz, hogy minden évet fékbetét cserével kezdek :(



#972
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

A hátsónál rosszabb a helyzet, de az elsőnél is tapasztalom. Nem az olajozás miatt van, mivel nem spray-t használok.

Esetleg nem lehet e a hiba okozója a tároló helység magas páratartalma, és a puhább betét G01A-F01A, a hosszú tárolási idő alatt magába veszi a nedvességet?



#973
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Bevallottan rossz a mozgáskoordinációm. Ilyen egyszerű. xD.

 

Ha nem szenvedsz Parkinson kórban vagy Tourette szindrómában akkor ajánlom hogy a láncot a hajtáshoz közel, visszafelé tekerve tisztítsd/kend :)



#974
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 posts

nehogy átlagoljon. a minimum vastagság számít, ha valahol az alá kopott, akkor nem segít a tárcsán, ha esetleg van rajta egy 2mm-es váll is...

Ha _ugyanott_ többször mér, akkor kell átlagolni. Persze jelen esetben jó a konzervatív megközelítés is, hiszen végül is a csere a kérdés, nem a vastagság.



#975
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 posts

Ezt hogy tudod így kivitelezni? :)

Bevallottan rossz a mozgáskoordinációm. Ilyen egyszerű. xD.



#976
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

 

Nekem a hátsónál megy el a fékerő lánctisztítás vagy láncspray használata után. Egyszerűen nem tudom úgy kivitelezni, hogy a tárcsára ne kerüljön cucc.

Ezt hogy tudod így kivitelezni? :) 



#977
Dr. Gonzo

Dr. Gonzo

    vendég

  • fórumtag
  • 61 posts

Mind a két féknél ez van?

Nekem a hátsónál megy el a fékerő lánctisztítás vagy láncspray használata után. Egyszerűen nem tudom úgy kivitelezni, hogy a tárcsára ne kerüljön cucc. :-( Persze, néhány erős fékezés után helyrejön, néha csak komolyabb lejtő után, de mindig megjavul. Gondolom, hosszabb állás után te is olajozod a láncot, innen a tipp.

A hátsónál rosszabb a helyzet, de az elsőnél is tapasztalom. Nem az olajozás miatt van, mivel nem spray-t használok.



#978
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts

nehogy átlagoljon. a minimum vastagság számít, ha valahol az alá kopott, akkor nem segít a tárcsán, ha esetleg van rajta egy 2mm-es váll is...



#979
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 posts

Oké, Köszönöm !

 

Még egy kérdés : Féktárcsáknál mi a minimális vastagság ? illetve mi az ami már kuka ?

Ált. 1.5 mm. Viszont ne csak egy helyen mérj! Lehet ugyanis, hogy vannak jobban kopott részek, ott, ahol esetleg korábban hozzáért. Akár mérj többször, és számolj átlagot.



#980
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 posts

Leporoltam ma a bringát, és megint nem olyan mint kellene... :( de most legalább nem nyikorog. Valakinek bármi ötlet miért lehet?

Mind a két féknél ez van?

Nekem a hátsónál megy el a fékerő lánctisztítás vagy láncspray használata után. Egyszerűen nem tudom úgy kivitelezni, hogy a tárcsára ne kerüljön cucc. :-( Persze, néhány erős fékezés után helyrejön, néha csak komolyabb lejtő után, de mindig megjavul. Gondolom, hosszabb állás után te is olajozod a láncot, innen a tipp.