Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18505 replies to this topic

#901
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts

Üdvözletem!

 

Van egy Kross Levesl A3-asom, Rock Shox Dart II telóval, sajna a gyári Tektro Auriga fékkel 2009 (160/160).

Egy ideje játszom már vele, gyári új állapotában a fék összekopás után berázta az első villát elviselhetetlen módon, a hátsó fék pedig rezonált, számtalanszor szétszedtem, bevágtam a felénél a betétet, felcsiszoltam, de újra ez a jelenség jött, eszméletlen fékerő és berázza a villát.

Majd, vettem Hayes V7 180as tárcsát előre XLC szinter betéttel, hátra valami kompatibilis Shimano betét vált be.

Most, h elkopott a betét elöl, ugyan olyanra cseréltem, aránylag jól is fog, de ha megmelegszik rohadtúl "sír" nyikorog stb, a tárcsa épphogy karcos, összekopott már.

 

Azt érzem, h kihoztam kb a maxot ebből a Tektroból, a kérdésem az volna, max 30e-ig használtan keresnék valami jó fékszettet, akkor mi volna az?

Maradhat elöl a V7 hátul a Tektro gyári tárcsa, vagy azt is a fékkel cseréljem?

 

80kg vagyok, a Mecsekben bringázom, hobby CC szinten.

 

Köszönöm Nektek! 

 

Rob

 

Nemrég vettem hátra Shimano M445L + BRM445 féket. Új, garanciás, 12 000 Ft volt.

Itt a fórumon többen is ajánlottak magasabb kategóriát, de hátra tapasztalatom szerint nem kell nagyon erős fék. Be is jött, 12 ezret futott, elég kopott Hayes tárcsával használom, gyakorlatilag néhány fékezés után egy ujjal lazán blokkolja a hátsó kereket komolyabb lejtőn is. 85 kg vagyok, a bicajom se egy könnyű darab.

 

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy hátra nem feltétlenül kell magasabb kategóriás fék. Előre viszont mindenképpen, főleg ha egy ujjas fékezés a cél.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#902
ghjklmff

ghjklmff

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts

újonnan sem vészes, bár nincs hozzá tárcsa:

https://www.bike-com...inbelag-p35768/

 

 

edit: a V7 jó, a tetkro helyett érdemes valamit keresned, pl az apróból egy avid g3-at.

 

http://apro.bikemag....mm-l283583.html

Elgondolkodtató 

 

Köszönöm Köszönöm! :) 



#903
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts

Amit linkeltem neki ahhoz jár G2 tárcsa http://apro.bikemag....t-l283130.html#

 

meg néhány karc és ismeretlen előélet is. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#904
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

 

 

 

edit: a V7 jó, a tetkro helyett érdemes valamit keresned, pl az apróból egy avid g3-at.

 

 

Amit linkeltem neki ahhoz jár G2 tárcsa http://apro.bikemag....t-l283130.html#



#905
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts

újonnan sem vészes, bár nincs hozzá tárcsa:

https://www.bike-com...inbelag-p35768/

 

 

edit: a V7 jó, a tetkro helyett érdemes valamit keresned, pl az apróból egy avid g3-at.

 

http://apro.bikemag....mm-l283583.html


Edited by Kisherceg, 2015. May 01. - 22:46.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#906
ghjklmff

ghjklmff

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts
És a tárcsáim jók lesznek hozzá?

#907
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

az az slx kb olyan hogy, mikor nálam van valami tesztbringa, ami ilyennel van, határozottan figyelnem kell hogy ne essek orra vele. pedig 90+, és nem most kezdtem tárcsaféket használni...:)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#908
ghjklmff

ghjklmff

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts

Nem, egy ujjas!

 

Uuuuuha!

 

Mint kisgyerek karácsonykor :D 



#909
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Köszi, abból épp elég volt! :)

 

Ez fékerőre milyen?Igazi "kétujjas" ? 

Nem, egy ujjas!



#910
ghjklmff

ghjklmff

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts

Shimano mindenképp ha nem akarod magad szivatni, Pl. ez http://apro.bikemag....t-l283130.html#

 

 

Köszi, abból épp elég volt! :) 

 

Ez fékerőre milyen?Igazi "kétujjas" ? 



#911
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

Üdvözletem!

 

Van egy Kross Levesl A3-asom, Rock Shox Dart II telóval, sajna a gyári Tektro Auriga fékkel 2009 (160/160).

Egy ideje játszom már vele, gyári új állapotában a fék összekopás után berázta az első villát elviselhetetlen módon, a hátsó fék pedig rezonált, számtalanszor szétszedtem, bevágtam a felénél a betétet, felcsiszoltam, de újra ez a jelenség jött, eszméletlen fékerő és berázza a villát.

Majd, vettem Hayes V7 180as tárcsát előre XLC szinter betéttel, hátra valami kompatibilis Shimano betét vált be.

Most, h elkopott a betét elöl, ugyan olyanra cseréltem, aránylag jól is fog, de ha megmelegszik rohadtúl "sír" nyikorog stb, a tárcsa épphogy karcos, összekopott már.

 

Azt érzem, h kihoztam kb a maxot ebből a Tektroból, a kérdésem az volna, max 30e-ig használtan keresnék valami jó fékszettet, akkor mi volna az?

Maradhat elöl a V7 hátul a Tektro gyári tárcsa, vagy azt is a fékkel cseréljem?

 

80kg vagyok, a Mecsekben bringázom, hobby CC szinten.

 

Köszönöm Nektek! 

 

Rob

Shimano mindenképp ha nem akarod magad szivatni, Pl. ez http://apro.bikemag....t-l283130.html#



#912
ghjklmff

ghjklmff

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts

Üdvözletem!

 

Van egy Kross Levesl A3-asom, Rock Shox Dart II telóval, sajna a gyári Tektro Auriga fékkel 2009 (160/160).

Egy ideje játszom már vele, gyári új állapotában a fék összekopás után berázta az első villát elviselhetetlen módon, a hátsó fék pedig rezonált, számtalanszor szétszedtem, bevágtam a felénél a betétet, felcsiszoltam, de újra ez a jelenség jött, eszméletlen fékerő és berázza a villát.

Majd, vettem Hayes V7 180as tárcsát előre XLC szinter betéttel, hátra valami kompatibilis Shimano betét vált be.

Most, h elkopott a betét elöl, ugyan olyanra cseréltem, aránylag jól is fog, de ha megmelegszik rohadtúl "sír" nyikorog stb, a tárcsa épphogy karcos, összekopott már.

 

Azt érzem, h kihoztam kb a maxot ebből a Tektroból, a kérdésem az volna, max 30e-ig használtan keresnék valami jó fékszettet, akkor mi volna az?

Maradhat elöl a V7 hátul a Tektro gyári tárcsa, vagy azt is a fékkel cseréljem?

 

80kg vagyok, a Mecsekben bringázom, hobby CC szinten.

 

Köszönöm Nektek! 

 

Rob



#913
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Mondjuk ismerni kéne a fékezési szokásaidat és a lejtőt is.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#914
nasa

nasa

    újonc

  • fórumtag
  • 12 posts

S ziasztok !  

SLX hidrós tárcsafékrendszerem van. Még alig használtam Kb.2-3száz kilómétert futott. A hátsó fékem  lejtmenetben ha felmelegszik befog majd 1-2 perc után ha visszahült ujra tökéletesen fut a kerék. Egyébként a fékhatásal semmi gondom nincs. Tapasztaltatok ilyen problémát, mi lehet az oka ?



#915
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Tudom, hogy neked bajod volt vele, nekem (hátul) teljesen jól ment. 

Most épp lekopott a fémes shimano, kíváncsiságból próbára berakom a tartalék ss-t.

Na, ja 180-as tárcsávall hátul! :)



#916
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts

Sziasztok!

 

Tanácsotokat szeretném kérni.

 

Tavaly októberben vettem egy Mondraker Factor R 29-es biciklit, melyen Formula C1 fékek vannak.

Eddig csak kétszer használtam, összesen kb. 80 kilométert futott a gép.

 

Az a problémám, hogy fékezéskor mind az első, mind a hátsó fékek erős nyikorgó hangot adnak.

Lehet ezzel valamit kezdeni, illetve meg lehet szüntetni ezt az hangot?

 

Köszönettel,

 

F40

 

Mivel egy másik topikban a telód hibájáról írtál, egyúttal nézesd, állíttasd be a fékeket is.

Egyébként is vissza kell vinni bizonyos km vagy/és idő után, hogy újra beállítsák, amit kell (váltók, fékek, centrírozás esetleg), nem?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#917
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Tudom, hogy neked bajod volt vele, nekem (hátul) teljesen jól ment. 

Most épp lekopott a fémes shimano, kíváncsiságból próbára berakom a tartalék ss-t.

Ezt minden erősebb lejtmenet után szívesen megtettem volna vele, véleményem kifejezése képen, jót is tett volna vele, ilyen elmelegedős fékbetétem még nem volt.



#918
F40

F40

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts

Sziasztok!

 

Tanácsotokat szeretném kérni.

 

Tavaly októberben vettem egy Mondraker Factor R 29-es biciklit, melyen Formula C1 fékek vannak.

Eddig csak kétszer használtam, összesen kb. 80 kilométert futott a gép.

 

Az a problémám, hogy fékezéskor mind az első, mind a hátsó fékek erős nyikorgó hangot adnak.

Lehet ezzel valamit kezdeni, illetve meg lehet szüntetni ezt az hangot?

 

Köszönettel,

 

F40

 


  • sisqo likes this

#919
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

gurulsz egy nagy lejtot, majd az aljaban a feket levizeled.

Ezt minden erősebb lejtmenet után szívesen megtettem volna vele, véleményem kifejezése képen, jót is tett volna vele, ilyen elmelegedős fékbetétem még nem volt.



#920
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts

gurulsz egy nagy lejtot, majd az aljaban a feket levizeled.

 

ez valami blek-medzsik lehet, még a honlapjukon sem írnak róla. :) pedig én is kíváncsi lennék rá.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"