Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18505 replies to this topic

#861
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,699 posts

Be lett állítva a féknyereg az új kerékhez?

persze, bár itt kérdéses a beállítás minősége :D

Első felrakásnál (tavaly csak kipróbálva lett, télen elvittem vágatni a csövet, görgőn volt a bringa) mondjuk ez is mintha egyszerűbben ment volna: laza csavaroknál ráfogtam a fékkarra, meghúztam, kész. most kicsit igazgatni kellett. De a tárcsában is volt egy kis nyolcas, amiatt is lehetett, már nem igazán tudom.

Várom a hátsó féket, addig nem akarok megint kimenni vele, amíg nincs egy tartalék :)



#862
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Köszi,de talán 100km sincs a fékben.. Nemrég volt szervizben, csövet rövidíttettem, ennyi extra történt vele. Nem vettem észre más furát, féktisztítót is kapott gazdagon.

Be lett állítva a féknyereg az új kerékhez?



#863
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,699 posts
Köszi,de talán 100km sincs a fékben.. Nemrég volt szervizben, csövet rövidíttettem, ennyi extra történt vele. Nem vettem észre más furát, féktisztítót is kapott gazdagon.

Nem, lentebb tárgyaltuk már a témát, más lesz ott a gond, nekem régi XT fékem mikor már haldoklott akkor produkált eszméletlen csikorgást, kikopott, billegtek a dugattyúk.



#864
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Az létezhet, hogy Ice-tech tárcsát sokkal tovább tart bekoptatni? Shimano SM-RT68-M.

Eddig 6 csavaros Avid tárcsáim voltak, azoknak elég volt egy hosszabb lejtő, hogy elkezdjenek fogni..

Ez ilyen hülye hullámos is (a kivágások pereménél látszik egy kis egyenetlenség, és a kopásnyom is mutatja, hogy nem teljesen sík a felület), és egyrészt még alig kezdett el fogni, másrészt olyan éktelen csikorgást én még nem hallottam bringából, mint amit ez produkál.

Ha ezt tudom, inkább adapterezek...

Minden más ugyanaz, pontosabban a kerék is más, azért lett ugye centerlock...

Nem, lentebb tárgyaltuk már a témát, más lesz ott a gond, nekem régi XT fékem mikor már haldoklott akkor produkált eszméletlen csikorgást, kikopott, billegtek a dugattyúk.



#865
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,699 posts

Az létezhet, hogy Ice-tech tárcsát sokkal tovább tart bekoptatni? Shimano SM-RT68-M.

Eddig 6 csavaros Avid tárcsáim voltak, azoknak elég volt egy hosszabb lejtő, hogy elkezdjenek fogni..

Ez ilyen hülye hullámos is (a kivágások pereménél látszik egy kis egyenetlenség, és a kopásnyom is mutatja, hogy nem teljesen sík a felület), és egyrészt még alig kezdett el fogni, másrészt olyan éktelen csikorgást én még nem hallottam bringából, mint amit ez produkál.

Ha ezt tudom, inkább adapterezek...

Minden más ugyanaz, pontosabban a kerék is más, azért lett ugye centerlock...



#866
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

A fémes nem "eszi" nagyon a tárcsát?  Fékezéskor a hangja valóban erősebb mint a gyantásé?

Nem és igen


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#867
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 posts

A fémes nem "eszi" nagyon a tárcsát?  Fékezéskor a hangja valóban erősebb mint a gyantásé?



#868
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Én igazából csak azért kérdeztem, mert 1000km van biciklimben és az első betétek eléggé megkoptak már (gyantás) igaz folyamatosan kapja a Börzsöny lejtőit, meg 80kg is vagyok.

És most azon variálok hogy milyet rendeljek hozzá, hogy legyen itthon tartalékba.

Én elől fémes/hűtőbordás 180-as tárcsa, hátul gyantás/hűtőbordás 160-as tárcsa.


Edited by gaboca1, 2015. May 23. - 20:56.


#869
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

Én igazából csak azért kérdeztem, mert 1000km van biciklimben és az első betétek eléggé megkoptak már (gyantás) igaz folyamatosan kapja a Börzsöny lejtőit, meg 80kg is vagyok.

És most azon variálok hogy milyet rendeljek hozzá, hogy legyen itthon tartalékba.

én mindenképp a fémes betétet javaslom!

vagy alternatívának a superstar-tól a kevláros megoldást: http://www.superstar...sc-brake-pads/ 

 

más: icetech vs standard alubakos xt élettartamáról tud valaki nyilatkozni? a 180-as icetech tárcsáimnak mintha lenne már egy kis válla, pedig alig mentek egy szezont.



#870
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 posts

Én igazából csak azért kérdeztem, mert 1000km van biciklimben és az első betétek eléggé megkoptak már (gyantás) igaz folyamatosan kapja a Börzsöny lejtőit, meg 80kg is vagyok.

És most azon variálok hogy milyet rendeljek hozzá, hogy legyen itthon tartalékba.



#871
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Igen. Előre bordásat, hátra simát.

Nem tudom (ezért kérdezem is!) mennyivel eszi gyorsabban a tárcsát, mert más hibáját nem nagyon látom.

Fémeset tettél helyettük?



#872
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 posts

XT-t, XTR-t láttam az elmúlt két évben, mindkettőben gyantás volt.

Az XT-é elment Szilvás maratonra, csak elfelejtett visszajönni, az XTR-ből való pedig az apróban kezdte pályafutását. :D

Fémeset tettél helyettük?



#873
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

XT-t, XTR-t láttam az elmúlt két évben, mindkettőben gyantás volt.

Az XT-é elment Szilvás maratonra, csak elfelejtett visszajönni, az XTR-ből való pedig az apróban kezdte pályafutását. :D 

Sziasztok!

 

Új bicikli vásárlása esetén amin mondjuk Shimano XT fék van, abba milyen betétet tesznek gyárilag, műgyantásat vagy fémeset?



#874
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 posts

Sziasztok!

 

Új bicikli vásárlása esetén amin mondjuk Shimano XT fék van, abba milyen betétet tesznek gyárilag, műgyantásat vagy fémeset?



#875
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

http://ebike.hu/term...rt99-fektarcsa/ ebből létezik vajon 6csavaros?

nem létezik.


  • albertfish likes this

#876
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs

Nekem ugyan ez a kombináció van és tökéletes, tegyél fel másik tárcsát, lehet az elkopott betéted felkent valamit rá.

http://ebike.hu/term...rt99-fektarcsa/ ebből létezik vajon 6csavaros?


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#877
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Bekopásilag nem vagyok beljebb, pedig egy 85 km beleugrott. Lehet hogy a tárcsa szar? Vagy valami tipp? ice tech+fémes gyári shimano betét..

Nekem ugyan ez a kombináció van és tökéletes, tegyél fel másik tárcsát, lehet az elkopott betéted felkent valamit rá.



#878
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs

Bekopásilag nem vagyok beljebb, pedig egy 85 km beleugrott. Lehet hogy a tárcsa szar? Vagy valami tipp? ice tech+fémes gyári shimano betét..


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#879
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs

ha a Nomádra veszek majd féket, az vagy slx vagy zee lesz (vagy magura mt5, de csak mer' burtálisra mérték a németek). xt tudtommal csak a nyomáspont állítással tud többet. 

deamúgy annak a féknek jónak kéne lennie. vedd ki, smirglizd meg a betétet. hátha.

inkább a tárcsát kéne lepuckolni talán..

 

zee testen gondolkodom én is előre erre


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#880
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

jap hűtőbordás verzióval szemezek, akár xr akár xtr vonalon..

 

975+icetech

ha a Nomádra veszek majd féket, az vagy slx vagy zee lesz (vagy magura mt5, de csak mer' burtálisra mérték a németek). xt tudtommal csak a nyomáspont állítással tud többet. 

deamúgy annak a féknek jónak kéne lennie. vedd ki, smirglizd meg a betétet. hátha.


Edited by mof, 2015. May 14. - 15:30.