Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18505 replies to this topic

#261
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sziasztok!

Nem volt még tárcsafékem,ezért kérném a segítségeteket.Melyik gyártó hidrós fékét ajánlanátok városi felhasználásra.Tektro vagy Shimano?

shimano


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#262
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Azt nem tudja vki hogy az m9100rol miert sajnaltak le a free strokeot? M9120on meg van... Mi ebben a logika?

M9100ban gondolkodom, de free stroke kell :)

#263
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 121 posts

Sziasztok!

Nem volt még tárcsafékem,ezért kérném a segítségeteket.Melyik gyártó hidrós fékét ajánlanátok városi felhasználásra.Tektro vagy Shimano?



#264
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts

A bike-components oldalról néztem a súly adatokat, azok ritkán hibáznak (bár magam is furcsának találtam).

Lemértem, 141 gramm az RT66 180 mm-es változat és 123 gramm az Ice-Tech (nem vagyok a bringa közelében, nem tudom a 76 vagy 86). Tehát könnyebb  az Ice-Tech bár nem izgat, csak a tények miatt mértem le. 

 

Viszont a tárcsa csere megoldotta a problémát. Nem mentem el ma is tekerni reggel, de többször legurultam egy rendes lejtőn a környéken, rámentem a földes részekre és semmi. Most vehetek egy hátsót is, trehány így felemás tárcsákkal  :D.

 



#265
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

76 v 86? Az icetech konnyebb... es az van olyan sulyban, mint a 66.

 

amugy lehet a 86osat is kicsit hajlitgatni es centirozni. En is azon gondolkodom, hogy 160asat veszek 66osbol. Vicc, mert 66ossal jott a bringa, en meg lecsereltem. Sokat szvsz nem er a dragabb.

 

nyomasvandorlas: ha gyorsan nyomkodod hidegben a fekkart, nem jon kijjebb?


Edited by arn, 2020. February 06. - 18:24.


#266
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts

megpróbálkoznék egy G3 tárcsával, apróban szokott lenni olcsón (kérdés persze, hogy ezek eredetik vagy sem...)

nálam eddig minden fékkel jól működött, most sem remeg miatta a merevvilla a unitban.

 

Tudom hülyeség de annyira nem akarom keverni az alkatrészeket (Sram és Shimano keveredik a hajtásban is, kicsit bántja a szemem-agyam :rolleyes:).

Olcsónak és jónak írják nagyon a 66-ot, sokan cseréltek arra az Ice-Tech után most azt olvastam így hirtelen. A hullámossága miatt azt én is cserélném, egy próbát ér az RT66.  

 

A dugattyúk is rendesen visszamennek a helyükre? Nincsenek kicsit beállva? Nem mondom, hogy ez okozza, de megnézném ezt is.

 

Rendben vannak, teljesen visszamennek (nem régi a fékrendszer maga)



#267
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Rezonálhatna a laza kormánycsapágy miatt is. De minden úgy van meghúzva ahogy kell, nem érzek kézzel sem kotyogást. 

A hullámos tárcsára tudok még gondolni (többször kileng 1-1 irányba), az be tud rezegtetni egy merev villát tudomásom szerint. Nem esküszöm meg de mintha ez már előfordult volna nálam a gravel bringán.  

 

A dugattyúk is rendesen visszamennek a helyükre? Nincsenek kicsit beállva? Nem mondom, hogy ez okozza, de megnézném ezt is.



#268
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,992 posts

megpróbálkoznék egy G3 tárcsával, apróban szokott lenni olcsón (kérdés persze, hogy ezek eredetik vagy sem...)

nálam eddig minden fékkel jól működött, most sem remeg miatta a merevvilla a unitban.


  • Rabbit likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#269
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts

 

Egyébként, biztos, hogy a tárcsa miatt rezonál a fék?
 

 

Rezonálhatna a laza kormánycsapágy miatt is. De minden úgy van meghúzva ahogy kell, nem érzek kézzel sem kotyogást. 

A hullámos tárcsára tudok még gondolni (többször kileng 1-1 irányba), az be tud rezegtetni egy merev villát tudomásom szerint. Nem esküszöm meg de mintha ez már előfordult volna nálam a gravel bringán.  



#270
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,010 posts
  • LocationKelenföld

Nem-nem öregúr rend a lelke mindennek, 180-as az persze!  :P  :D

SM-RT66-ra gondolsz ha jól nézem. Ezek kevésbé hullámosodnak mint az Ice-Tech modellek?

Könnyebb is mint az SM-RT86 Ice-Tech XT  B)  :D 139 vs 154 gramm. 

 

Gondolom más márkát nem sok értelme van keresni. 

 

Igen, erre gondoltam. Hullámosodást én nem tapasztaltam, ilyenem van a cylocrosson.

Gondolom a középső alutömb és szegecselés helyett kevesebb anyagból ki lehet hozni, azért könnyebb.

Más márkából én a hs1-et használtam még merevvillával, azt is szerettem. Írtak ugyan itt hajladozásról mások az rt 66-ra, de nálam ez nem fordult elő, nem súrolt, nem reszelt soha... egyenesen fut, simán fékez.

 

Azért remélem mások is hozzászólnak, ajánlanak valamit, várj még picit.

 

Egyébként, biztos, hogy a tárcsa miatt rezonál a fék?
 


Edited by Rabbit, 2020. February 06. - 12:59.


#271
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts

Nem-nem öregúr rend a lelke mindennek, 180-as az persze!  :P  :D

SM-RT66-ra gondolsz ha jól nézem. Ezek kevésbé hullámosodnak mint az Ice-Tech modellek?

Könnyebb is mint az SM-RT86 Ice-Tech XT  B)  :D 139 vs 154 gramm. 

 

Gondolom más márkát nem sok értelme van keresni. 


Edited by karakoram, 2020. February 06. - 12:11.

  • Rabbit likes this

#272
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,010 posts
  • LocationKelenföld

Most, hogy próbálkozom a merev villával a teleszkóp helyett kijött persze, hogy az igencsak hullámos tárcsám miatt rezonál a villa erőteljesebb fékezéskor. Ice Tech Shimano tárcsát használok 185 mm-es méretben és csavarosat. Mit vegyek helyette ami kevésbé hajlamos a hullámosodásra (már új korában is hullámos volt csak nem küldtem vissza)? 

 

Ma reggel 0-2°C lehetett erős széllel (érzetre így még hidegebb volt) sajnos egy kicsit tapasztaltam nyomáspont vándorlást a 8100-as új XT fékeknél.    

Nem akarok okos öregembert játszani, de 180-as lesz az szerintem. 185-ös az avid volt, régen.

Esetleg sima acél simanoból a jobbikat, melyet lehet rendes fékbetéttel használni?


Edited by Rabbit, 2020. February 06. - 11:44.

  • karakoram likes this

#273
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts

Most, hogy próbálkozom a merev villával a teleszkóp helyett kijött persze, hogy az igencsak hullámos tárcsám miatt rezonál a villa erőteljesebb fékezéskor. Ice Tech Shimano tárcsát használok 185 mm-es méretben és csavarosat. Mit vegyek helyette ami kevésbé hajlamos a hullámosodásra (már új korában is hullámos volt csak nem küldtem vissza)? 

 

Ma reggel 0-2°C lehetett erős széllel (érzetre így még hidegebb volt) sajnos egy kicsit tapasztaltam nyomáspont vándorlást a 8100-as új XT fékeknél.    


Edited by karakoram, 2020. February 06. - 11:07.


#274
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Vki hasznal m9100at? A sulyahoz kepest nem is sokkal dragabb... az egesz xtr szettbol az erne meg egyedul. Ugyanugy mukodik, mint a 8100? Fekero, adagolhatosag?


Edited by arn, 2020. January 18. - 09:17.


#275
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts

Légtelenítést fékpofákat kivéve végzik a szervizesek a gyári távtartót és/vagy valamilyen service kit közdarabjait használva, ez nem lehetne probléma. További rossz hír sajnos, hogy a Guide R-ből ha jól rémlik, volt egy széria, ami szériahibás. Talán még visszahívás is volt rájuk, de ennek most nem néztem utána.

Nem vagyok biztos benne, hogy így történt.

Remélem, hamarosan megjön a légtelenítő szett a közdarabbal együtt és akkor megcsinálom magamnak új betétekkel. Aztán meglátom, mi lesz.

 

Megnézem ezt a visszahívást.

 

Köszi a segítséget!


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#276
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Igen. Pontosabban nem én, de mindkét fékben fékfolyadék csere volt légtelenítéssel.

Arra nem emlékszem, hogy ez a művelet vadiúj betétekkel volt-e. Már ha számít.

 

Azóta már volt néhány betétcsere, minden alkalommal játszani kellett a fékfolyadékkel  :angry:.

Komolyabb gond lesz ott sajnos...

 

Légtelenítést fékpofákat kivéve végzik a szervizesek a gyári távtartót és/vagy valamilyen service kit közdarabjait használva, ez nem lehetne probléma. További rossz hír sajnos, hogy a Guide R-ből ha jól rémlik, volt egy széria, ami szériahibás. Talán még visszahívás is volt rájuk, de ennek most nem néztem utána.



#277
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts

Még februárban válaszoltam ezt neked.

 

Végeztél február óta fékfolyadék-cserét, légtelenítéssel?

 

Igen. Pontosabban nem én, de mindkét fékben fékfolyadék csere volt légtelenítéssel.

Arra nem emlékszem, hogy ez a művelet vadiúj betétekkel volt-e. Már ha számít.

 

Azóta már volt néhány betétcsere, minden alkalommal játszani kellett a fékfolyadékkel  :angry:.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#278
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Összes SRAM fékem ami volt, ezt csinálta, csinálja. Párom bringája uez, mint amit írtál.

Szóval, a fékkaron a csavart nyitva ideig-óráig jó lesz, de az olajcserét (fékfolyadék-cserét) nem fogod tudni elkerülni.

 

A SRAM a DOT5.1-es fékfolyadékával sajnos képes megkötni a vizet annyira, hogy megjelenik a víz. Egyik következménye, hogy amint melegebb idő lesz, felkeményedik a fék. Sőt, ha tűző napon hagyod a bringát, meg sem moccan majd a kerék.

Szóval, véleményem szerint fékfolyadék-csere javallott.

Még februárban válaszoltam ezt neked.

 

Végeztél február óta fékfolyadék-cserét, légtelenítéssel?


  • Rabbit likes this

#279
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1,169 posts

Adott egy pár Sram Guide R fék elől 203-as tárcsával, hátul 180-assal.

Alapvetően elégedett vagyok velük, eddig jól teljesítettek. 

 

Viszont az nagyon nem tetszik, hogy amint kicserélem a betéteket, nem lehet annyira visszanyomni a dugattyúkat, hogy bemenjen a betétek közé a tárcsa. Csak úgy oldható meg, ha engedek a fékfolyadékból. Ez pedig nem a legjobb, mert nehéz belőni, hogy mennyi az annyi.

Ez a Sram Guide R sajátossága? Azaz minden betétcserénél légtelenítés, fékfolyadék szint beállítás? Vagy az enyém hibás? Ez utóbbit nem hiszem, mert tényleg jól működnek, osztrák bike parkokban is elegek voltak.

 

Mi a gond, hol van a turpisság?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#280
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Igen a zee 4 dugattyus, All mountain, enduro, dh felhasználásra van, ez pedig egy sokkal egyszerűbb, bár valószínűleg fékerőben nem sokkal marad el .


Edited by zeezoltano, 2019. December 07. - 15:54.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!