Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázak CC/FR/DH/4X - általános eszmecsere

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
10974 hozzászólás a témában

retrofan

retrofan

fórumtag

• fórumtag
  • 33 hozzászólás

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy a Cannondale Super V össztelós vázakat (1999) milyen hosszú szemtávolságú hátsó rugóstaggal szerelték?

Cannondale katalógusban nem találtam róla infót.

Előre is köszönöm a segítséget.

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 271 hozzászólás

1100 fontért nem tudtak jobb megoldást kitalálni?

BTR_Fabrications_Chaser_Horizontal_Dropo

BTR Chase SS

Az egész elég kritikán alulinak tűnik, főleg ennyiért, szinte mindenhol alkalmazhattak volna sokkal elegánsabb megoldásokat. 

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.320 hozzászólás

1100 fontért nem tudtak jobb megoldást kitalálni?

BTR_Fabrications_Chaser_Horizontal_Dropo

BTR Chase SS

• Mars kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.320 hozzászólás

nagy rajongója vagyok az acél vázaknak, valami fura, meghatározhatatlan oknál fogva megbízhatóbbnak, időtállóbbnak, tartósabbnak gondolom ezeket, sokkal inkább, mint az alu vagy az általam sosem próbált karbon vázakat. (persze simán lehet, hogy egyszerűen besz*ptam a marketing rizsát és/vagy a megszokott (bár ezek is híztak azért) csőméretek és finom, apró varratok látványa tudatalatti módon visszavisz rég letűnt fiatalkoromba).

persze én is tudom, hogy az acél sem garancia az öröklétre, bármit meg lehet ölni. mint ezt a korai acél Honzót, amit a gondos gazdi 150mm-es telóval használt az ajánlott 120-130mm helyett, ráadásul elég intenzíven, valami outdoor-hegyivezető vagy mi lehet.

1225802d1542853182t-honzo-build-thread-p

1225803d1542853202t-honzo-build-thread-p

a Kona nagyvonalú volt:

https://forums.mtbr....e-750534-2.html

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.320 hozzászólás

Sziasztok, a 8 éves lányomnak akarok összerakni egy 24-es bringát, és a régi emlékeim miatt a Magellan volt az első ötletem. 

Találtam a neten PolarX 24-es short vázat. Tudom, hogy a PolarX nem igazán túra váz, de szerintetek egy 140 cm magas gyereknek nem túl hosszú villával használható lenne vagy felejtsem el?

nem erőltetném. feltételezem (nem néztem meg), a geometria sem támogatja a túl rövid (merev?) villás használatot, másrészt ezt a vázat mégiscsak arra tervezték, hogy kamaszok/felnőttek testtömegét kezelje ugribugri közben, biztosan jó merev=kényelmetlen lehet.

a helyedben szétnéznék a használt bringák között, vagy vennék egy merida juliet 24-et. (ilyen van a nagyobbik lányunknak, nagyon szereti :) )

mrteo

mrteo

törzsvendég

• fórumtag
  • 375 hozzászólás

Sziasztok, a 8 éves lányomnak akarok összerakni egy 24-es bringát, és a régi emlékeim miatt a Magellan volt az első ötletem. 

Találtam a neten PolarX 24-es short vázat. Tudom, hogy a PolarX nem igazán túra váz, de szerintetek egy 140 cm magas gyereknek nem túl hosszú villával használható lenne vagy felejtsem el?

riksarider

riksarider

újonc

• fórumtag
  • 6 hozzászólás

Sziasztok, tudna valaki segíteni szereznem egy 2008-as Kona Stinky-be jó láncvillát? Enyém megadta magát, mert a fékkonzolnál kiesett az alsó (vélhetően utángyártott) csavar, majd menetestül kitört a felső.

Lásd a képen: https://i.gyazo.com/...22859c60e2d.png

Esetleg javítást vállalna valaki rövid határidőre? Ajánlottak rá nekem embert, de 2 hét elég sok idő, főleg így, szezon elején.

Üdv,
Gábor

Procolus

Procolus

fórumtag

• fórumtag
  • 58 hozzászólás
  • LocationSzombathely

kemény....

Jó érzés látni a mester emberek munkáit .

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.320 hozzászólás

kemény....

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.320 hozzászólás
Mondjuk ha szemmel láthatóan aszimmetrikus a hátulja, akkor az nem jó hír...

Azt is megteheted, hogy beleraksz egy gumik nélküli hátsó kereket. Egy-két méter távolságból "belenézve" a váz síkjába, látnod kell, ha nagy a baj.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.320 hozzászólás
Általában igen, szimetrikus, de van pár kivétel, pl (ha jól emlékszem) a specialized egyes vázai ilyenek.

A váz egyenességének ellenőrzésére van pár módszer. A legalapvetőbb, ha egy darab damilt kötsz az egyik papucsra, majd a fejcsövet megkerülve a váz két oldala mentén a damil másik végét a másik papucsra kötöd. A damil persze legyen feszes, mikor mindkét papucsra rá van kötve. A két papucsot a papucsok azonos pontjain hagyja el a damil. (Remélem kb érthető...) ha ezzel megvagy, mindkét oldalon mérd le, mekkora a távolság a damil és a váz nyeregvázcsöve között. Mindkét oldalon ugyanazt kellene kapnod. Érdemes azzal is játszva többször ismételni a méréseket, hogy a fejcső különböző pontjain futtatod a damilt.

konor

konor

újonc

• fórumtag
  • 7 hozzászólás

Sziasztok!

Van egy bringám, ami megélt egy komolyabb balesetet, mindkét kerék kuka. A vázat szeretném leellenőrizni, hogy használható-e még.

Hogyan álljak neki? Mit mérjek rajta? 

Elnézést a tudatlanságomért, de a hátsó villának szimmetrikusnak kell lennie a bringa középvonalára nézve? Mert ezen nem az...

Előre is köszi a segítséget!

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.320 hozzászólás

Sziasztok,

Szereztem egy 2007-08 körüli Specialized Epic Maraton-t. A forgáspontokkal van valami teendő? Kell ápolni/kezelni őket? Tegnap tekertem egyet s hallatszott hátulról valami halk nyifogás...

Ez lenne: https://www.bringapi...ed_Epic_FSR.htm

Specialized Future Shox Brain tagot fogad.

User manual elérhető vajon még ehhez (váz vagy bringa)?

Köszi,

X

javaslom még a specialized topicot, ott még nem posztoltad ugyanezt a kérdést... :)

xian

xian

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Sziasztok,

Szereztem egy 2007-08 körüli Specialized Epic Maraton-t. A forgáspontokkal van valami teendő? Kell ápolni/kezelni őket? Tegnap tekertem egyet s hallatszott hátulról valami halk nyifogás...

Ez lenne: https://www.bringapi...ed_Epic_FSR.htm

Specialized Future Shox Brain tagot fogad.

User manual elérhető vajon még ehhez (váz vagy bringa)?

Köszi,

X

xian módosította - 2017. augusztus 29. - 11:05

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers

trek8k

trek8k

vendég

• fórumtag
  • 139 hozzászólás

Nem akarok már csak vázat venni valami nekem valót. Kerekem van, azt nem akarom lecserélni (XTR).

XC-re kellene, többnyire aszfalt, néha lemenni földútra, hegyvidékre. Színben piros, fekete, fehér dominál, króm szín abszolút kizárt. Tárcsafékhez lesz. Lehetőleg belső bowdenvezetéses legyen. Nagyjából ennyi. :) Jó nekem egyébként használtan is, nem kell újonnan, csak jó állapotban legyen.

Köszönöm, nem rosz darab, de nem tetszik. :)

http://www.rczbikesh.../frames-26.html

A Bianchi karbon vázak szerdáig 300 euró körül vannak az RCZBIC kedvezmény kóddal.

mof

mof

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, mert jobban jártasak vagytok a témában.

Szeretnék valami minőségi vázat venni magamnak, de egyszerűen sehol nem találok megfelelőt, valami tulajdonság mindig hibázik. Az érdekelne hogy hol lehetne utána nézni akár külföldi oldalakon ahol nagy a kínálat? vagy esetleg ha tudtok ajánlani:

26"-os kerékhez

20 vagy 19,5" méretben

merev vagy rugós is jöhet 200.000Ft értékig.

Köszönöm!

érdemes lehet szétnézni a németeknél is, akadhat egy-két gyöngyszem: http://bikemarkt.mtb-news.de/en

Wolfman8

Wolfman8

vendég

• fórumtag
  • 120 hozzászólás

26ost elég nehéz lesz minőségi darabot találni /újat legalábbis/

+ lehet én el is gondolkodnék rajta

Nem akarok már csak vázat venni valami nekem valót. Kerekem van, azt nem akarom lecserélni (XTR).

Mik a kritériumok? Vagy mire használnád? 

XC-re kellene, többnyire aszfalt, néha lemenni földútra, hegyvidékre. Színben piros, fekete, fehér dominál, króm szín abszolút kizárt. Tárcsafékhez lesz. Lehetőleg belső bowdenvezetéses legyen. Nagyjából ennyi. :) Jó nekem egyébként használtan is, nem kell újonnan, csak jó állapotban legyen.

vedd meg az enyémet!

19,5"? pipa

26-os kerék? pipa

minőségi? pipa

200e alatti új ár? pipa

http://apro.bikemag....xc-l340661.html

Köszönöm, nem rosz darab, de nem tetszik. :)

Wolfman8 módosította - 2016. július 31. - 11:25

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.320 hozzászólás

Sziasztok!

Szeretnék valami minőségi vázat venni magamnak, de egyszerűen sehol nem találok megfelelőt, valami tulajdonság mindig hibázik. Az érdekelne hogy hol lehetne utána nézni akár külföldi oldalakon ahol nagy a kínálat? vagy esetleg ha tudtok ajánlani:

26"-os kerékhez

20 vagy 19,5" méretben

Köszönöm!

vedd meg az enyémet!

19,5"? pipa

26-os kerék? pipa

minőségi? pipa

200e alatti új ár? pipa

http://apro.bikemag....xc-l340661.html

kalaius

kalaius

maximus

• fórumtag
  • 11.901 hozzászólás

Sziasztok!

26"-os kerékhez

20 vagy 19,5" méretben

Köszönöm!

Mik a kritériumok? Vagy mire használnád? 

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.965 hozzászólás

Sziasztok!

26"-os kerékhez

20 vagy 19,5" méretben

Köszönöm!

26ost elég nehéz lesz minőségi darabot találni /újat legalábbis/

+ lehet én el is gondolkodnék rajta

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való