Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teleszkópok - általános eszmecsere #2.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10976 hozzászólás a témában

#101
Karoly99

Karoly99

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás

Sziasztok, köszönöm a friss infókat!

Közben szétszedtem a teleszkópomat és gyakorlatilag gyári állapotú, szerintem egyszer nem volt szétszedve.

140ml olajat öntöttem ki belőle, valamennyi mellé is ment, és így a gyárilag előírt 150ml-t tartalmazta.

A gyűrűk, tömítések, alkatrészek teljesen gyári új állapotúak benne.

A kenőzsír szép sötét pirosas, és az olaj pedig rózsaszínes piros volt.

Semmi kosz vagy eresztés, szivárgás, kopás nem volt, nem tapasztaltam.

Szóval gyanítom, hogy itt a friss olaj feltöltéssel, és az újrakenéssel nem fogok elérni semmi változást.

De természetesen ha készen van ismét jelentkezem, hogy milyen lett.

 

 

 



#102
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nagyobb "baj" hogy nincsenek acelrugos trail telok, mint a régi u-turn recon 351. :(

nalam is a rugos pike mozgott a legszebben. A levegos meg konnyu :)


  • Karoly99 kedveli ezt

#103
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás
Nagyobb "baj" hogy nincsenek acelrugos trail telok, mint a régi u-turn recon 351. :(
  • Karoly99 kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#104
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Köszönöm az infót!

Igen mindenképpen, először ezt a felújítást próbálom meg, addig nem szándékozom vásárolni egy másikat.

Csak a jövőre nézve érdeklődöm, hogy mi az ami esetleg jó lehetne, ha mégsem menne úgy ahogyan.....

 

Na de ha a solot egyszerűbb és olcsóbb gyártani akkor nyilván maga az eszköz is egy egyszerűbb, nem olyan hatékony eszköz mint a dualos...

Ám de ezt a költségcsökkentést vagy minőségcsökkenést nem igazán veszem észre az árcédulákon.

Azaz most akkor egy kezdetlegesebb technológiát a solot adják el horribilis árakon, és ha az ember szeretne venni egy dula airos-t vagy azzal megegyező minőségű telót, akkor nem kap?

Nem lehet, hogy valami más technológia van már amit alkalmaznak a teleszkópokban, ami hatékonyabb mint a dualos vagy azzal egyenértékű?

Vagy az újabb solokat már tudják olyan hatékonyságúra, és minőségűre csinálni mint annó a dualt?

Valami csak van helyette, nem hiszem, hogy ha az ember akar egy hatékony jó teleszkópot akkor csak a használt piacon szerezhető be...

 

Kapható most is dual air (jó pénzért...):

 

https://www.canecree...ct/helm-air-29/


  • Karoly99 kedveli ezt

#105
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Trig, a Foxok ma sem rosszak. Sőt! Az 32-es StepCast FIT4 Foxom 2 szezont ment szinte zéró karbantartással és még mindig álomszépen mozog. (Persze egy métert se megyek vele többet így már, megy szervizre.)

 

A baj az, egy ilyen "vacak" akciósan sincs 300e alatt, még németektől se. Kár... :(


  • Karoly99 kedveli ezt

#106
Karoly99

Karoly99

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás

Köszönöm az infót!

Igen mindenképpen, először ezt a felújítást próbálom meg, addig nem szándékozom vásárolni egy másikat.

Csak a jövőre nézve érdeklődöm, hogy mi az ami esetleg jó lehetne, ha mégsem menne úgy ahogyan.....

 

Na de ha a solot egyszerűbb és olcsóbb gyártani akkor nyilván maga az eszköz is egy egyszerűbb, nem olyan hatékony eszköz mint a dualos...

Ám de ezt a költségcsökkentést vagy minőségcsökkenést nem igazán veszem észre az árcédulákon.

Azaz most akkor egy kezdetlegesebb technológiát a solot adják el horribilis árakon, és ha az ember szeretne venni egy dula airos-t vagy azzal megegyező minőségű telót, akkor nem kap?

Nem lehet, hogy valami más technológia van már amit alkalmaznak a teleszkópokban, ami hatékonyabb mint a dualos vagy azzal egyenértékű?

Vagy az újabb solokat már tudják olyan hatékonyságúra, és minőségűre csinálni mint annó a dualt?

Valami csak van helyette, nem hiszem, hogy ha az ember akar egy hatékony jó teleszkópot akkor csak a használt piacon szerezhető be...



#107
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

 

Amit nem értek viszont, hogy miért szüntették meg a dual air villa gyártását ha annyira jók voltak?

 

elég prózai oka van

a solo air-t egyszerűbb és olcsóbb gyártani...

de azért a DA sem vudu. abban az időben amikor a dual air-es rebák neg sidek voltak a királyok , -15 éve cca- , az egy szelepen fújható  foxok még szebben mozogtak , a rugós/levegős marzók meg még finomabban.

 

amúgy most kb a legjobb középút még mndig a rs reba. elég jól mocorog, nem is túl nehéz, az átütős a maga helyén kezelve kellőn merev is és német webshopból még ésszerű az ár is.

de mint föntebb többen is mondtuk a telócsere lenne az uccsó alternatíva amin gondolkodnék.


  • Karoly99 kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#108
Karoly99

Karoly99

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás

Ismételten köszönöm a segítségeteket!

Megnéztem a használt teleszkópot amit linkeltél, viszont a nyaka rövid, egyébként ez is az egyik problémám a használt villákkal, hogy

a nyakcső általában 160 - 180 mm, az pedig sajnos nem jó.

Hallottam, hogy van aki foglalkozik nyakhosszabbítással, na de azt nem merném bevállalni, életveszélyesnek tartom.

Amint megcsináltam ezt a felújítós dolgot a mostani villán, megírom, hogy milyen lett!

Bízom benne, hogy segíteni fog és érezhető javulást eredményez!

 

Amit nem értek viszont, hogy miért szüntették meg a dual air villa gyártását ha annyira jók voltak?

Mi az új technológia helyette, miből lehet most választani amit felváltotta?



#109
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Az, hogy melyik a legjobb teló az hit és ízlés kérdése. (Nikon vs Canon ?) RS v Fox is mind jókat csinál, mindkettőnek van ilyen v olyan sikerült modellje.

Haver is Fox hívő (volt), vett egy új bringát amiben RS volt gyárilag és azt mondta tényleg nagyon jól mozog ez is. Nekem volt Manitou, most éppen DT van (mind levegősek voltak) de valóban, talán a dual air-es RS Reba villám volt a legfinomabb mozgású.

Igen, azért nem lesz új dual-air villád mert már nem gyártják.

De !!! az angyalod eléd dobott egyet használtan az apróban ! :D

https://apro.bikemag...-dual-air-31071

Továbbra is azt mondom, ne nézegess 150ezres telókat, mert felesleges arra amire neked kell. Csodát azok sem tennének. (de Te dolgod mit csinálsz)

Vegyél széles gumit, használd kisebb nyomáson ! Azt érezni fogod azonnal. Főleg tubeless-ként, úgy még jobban csillapít. (legalábbis én úgy éreztem)

Maximálisan egyetértek



A sebesség mindent megold.

 


#110
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Az, hogy melyik a legjobb teló az hit és ízlés kérdése. (Nikon vs Canon ?) RS v Fox is mind jókat csinál, mindkettőnek van ilyen v olyan sikerült modellje.

Haver is Fox hívő (volt), vett egy új bringát amiben RS volt gyárilag és azt mondta tényleg nagyon jól mozog ez is. Nekem volt Manitou, most éppen DT van (mind levegősek voltak) de valóban, talán a dual air-es RS Reba villám volt a legfinomabb mozgású.

Igen, azért nem lesz új dual-air villád mert már nem gyártják.

De !!! az angyalod eléd dobott egyet használtan az apróban ! :D

https://apro.bikemag...-dual-air-31071

Továbbra is azt mondom, ne nézegess 150ezres telókat, mert felesleges arra amire neked kell. Csodát azok sem tennének. (de Te dolgod mit csinálsz)

Vegyél széles gumit, használd kisebb nyomáson ! Azt érezni fogod azonnal. Főleg tubeless-ként, úgy még jobban csillapít. (legalábbis én úgy éreztem)


marton módosította - 2019. november 06. - 23:07

  • MJani01 és Karoly99 kedveli ezt
Marci

#111
Karoly99

Karoly99

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás

Köszönöm mindenkinek a segítőkész hozzáállást és a sok segítséget, tippet!

A vélemények azért ahogyan olvasom eléggé megoszlanak a teleszkóppal kapcsolatban, és a megoldások terén is.

Akkor ahogyan terveztem a hétvége körül neki is állok és a leírás alapján megpróbálom megcsinálni az olajcserét, felújítást, ha elakadnék akkor szerviz.

Bízom benne, hogy ez segíteni fog a probléma megoldásában.

Megnéztem a Lefty telót, hát így elsőre azért eléggé fura, nekem talán túl extrém az egyszáras megoldással.

 

Azt nem igazán értettem, hogy új dual air nem lesz.

29"-os kerékméretben már nem gyártanak dual air teleszkópot?

 

Sajnos nem nagyon vagyok otthon ebben a témában, és nem is igazán ismerem a márkákat, a típusokat meg főleg nem...

Annyit hallottam, hogy a legjobb teleszkópokat a Fox gyártja, meg, hogy van rugós és levegős, és ha lehet akkor a levegőset vegyem.

De ennyi kb., nem tudom mire melyik a legjobb, gyártókon belül mik azok amik jók, melyek amik kerülendők stb....

Vagy a márkán belüli kategóriák, osztályok hogyan következnek egymás után.

 

Új teleszkópokból, 29"-os méretben melyik az a pontos gyártó/típus ami jó lehetne, mondjuk 150,000 - 180,000 Ft.-ig bezárólag?

Kérlek titeket ha írtok akkor tényleg pontos gyártót és típust írjatok mert nem tudom félszavakból, annyira még nem ismerem ezt a témát.

Vagy ha van valakinek esetleg használtan eladó, ami tudja azt amik az elvárások akkor kérem, hogy szóljon.

 



#112
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Én évente kb 2x megcsinálom az alsó lábban a tisztítást, olajcserét, szivacs kimosást-kenést és utána sokkal finomabban indul meg a teló. 1x megmutatta a haverom, utána nézegettem a Youtube-on videókat, mások hogy csinálják (kb ugyanúgy) és azóta én csinálom. Szerintem aki úgy érzi hogy nem ijed meg az imbuszkulcstól és egy kis olajtól az nyugodtan csinálja.

Új telót szerintem ne ajánlgassunk, mert felesleges lenne ezért erre ennyit költeni.

Viszont a széles gumi beszerzését és kicsit alacsonyabb nyomáson használatát nagyon meggondolnám ! Sőt, azzal kezdeném.

Kisebb egyenetlenségekre az a megoldás, a teló igazából csak ezek után kezd el dolgozni, a nagyobb úthibáknál.


  • Kisherceg és Karoly99 kedveli ezt
Marci

#113
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Az alacsonyabb nyomás a gumikban valóban érezhető változást eredményez, azt már próbáltam, ez egy jó ötlet, köszönöm!

Kisherceg neked is köszönöm a tippet!

De mielőtt még nagyobb kiadásokba mennék bele, előtte ezt a felújítást megpróbálom.

Ki tudja, lehet, hogy nincs is benne olaj, vagy teljesen el vannak öregedve a tömítések, akármi lehet amiért nem mozog finoman a teleszkóp.

Aztán ha nem hozza meg a kívánt eredményt, akkor el lehet gondolkozni egy még komolyabb teleszkópon.

Bár én úgy gondolom, hogy nem eget rengetően nagyon az elvárásaim.

Nem félméteres gödrökön szeretnék vele keresztülmenni, és útpadkákon átszáguldani, vagy gödrös-bukkanós területeket, a legrosszabb földutakon.

Mint azt már írtam, a kisebb gödröket és út egyenetlenségeket megfelelően csillapítsa, és ne úgy viselkedjen mintha normál villa lenne rajta.

Ennyit azért talán-talán jogosan várhatok el egy 100ezres teleszkóptól én úgy gondolom.

Viszont ha a felújítás nem hozza meg mégsem a kívánt eredményt.....

Esetleg melyik márkát/típust gondolnád erre a felhasználási területre, ami ezeket az elvárásokat biztosan tudja teljesíteni?

 

a telo inkabb arra valo, hogy a nagyobb bukkanokat csillapitsa. a gumi, vaz, kormany, etc arra, hogy a rezgest, kisebb egyenetlensegeket. egyszer probalj ki egy kenyelmesebb outit  ballonosabb gumival (32es) - lehet meglepodnel, hogy ezt igy is lehet :) nyilvan a bukkanokat nem fogja kiszurni, de pl egy folduton egy ilyen bringa is lehet "smooth".

 

a legegyszerubb, amit tehetsz a korulmenyeknek megfelelo guminyomas, a masik, hogy magasabb tpis gumit hasznalsz, a dragabb contik eleg jok ebben.


  • Karoly99 kedveli ezt

#114
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Köszönöm a tippet!

Esetleg a dual air villából pontosabban mely gyártót/típust javasolnád?

Ami most is elérhető, vagy akár üzletből is beszerezhető, csak a 29er méretű a megfelelő.

Használt villát már nem igazán mernék vásárolni, legalábbis így elsőre.

új dual air nem lesz

szerintem első körben vidd el ezt egy normális szervizbe, egy alapos karbantartásra

aztán ha csak aszfalt akkor 2,35-ös big apple gumi 2 baron

ha még mindig gáz akkor valami alu becsuszós rock shox (recontól fölfelé kb) de az ára nem fog tetszeni. vagy gondoljuk át mit szeretnénk. ha pénz nem zámit akkor meg egy lefty.


  • Karoly99 kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#115
Karoly99

Karoly99

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás

én vagy dual air villát javasolnék, vagy régi Marzo-t, az tényleg a kavicsokat is kimozogta (narancs Z1 BAM)

 

Köszönöm a tippet!

Esetleg a dual air villából pontosabban mely gyártót/típust javasolnád?

Ami most is elérhető, vagy akár üzletből is beszerezhető, csak a 29er méretű a megfelelő.

Használt villát már nem igazán mernék vásárolni, legalábbis így elsőre.


Karoly99 módosította - 2019. november 06. - 15:35


#116
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

én vagy dual air villát javasolnék, vagy régi Marzo-t, az tényleg a kavicsokat is kimozogta (narancs Z1 BAM)

 

Marzo Z1-ből nem sok 29er szaladgál(t). :) tudom, hogy létezett, de fehér holló kategória.


  • zscs és Karoly99 kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#117
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Az alacsonyabb nyomás a gumikban valóban érezhető változást eredményez, azt már próbáltam, ez egy jó ötlet, köszönöm!

Kisherceg neked is köszönöm a tippet!

De mielőtt még nagyobb kiadásokba mennék bele, előtte ezt a felújítást megpróbálom.

Ki tudja, lehet, hogy nincs is benne olaj, vagy teljesen el vannak öregedve a tömítések, akármi lehet amiért nem mozog finoman a teleszkóp.

Aztán ha nem hozza meg a kívánt eredményt, akkor el lehet gondolkozni egy még komolyabb teleszkópon.

Bár én úgy gondolom, hogy nem eget rengetően nagyon az elvárásaim.

Nem félméteres gödrökön szeretnék vele keresztülmenni, és útpadkákon átszáguldani, vagy gödrös-bukkanós területeket, a legrosszabb földutakon.

Mint azt már írtam, a kisebb gödröket és út egyenetlenségeket megfelelően csillapítsa, és ne úgy viselkedjen mintha normál villa lenne rajta.

Ennyit azért talán-talán jogosan várhatok el egy 100ezres teleszkóptól én úgy gondolom.

Viszont ha a felújítás nem hozza meg mégsem a kívánt eredményt.....

Esetleg melyik márkát/típust gondolnád erre a felhasználási területre, ami ezeket az elvárásokat biztosan tudja teljesíteni?

én vagy dual air villát javasolnék, vagy régi Marzo-t, az tényleg a kavicsokat is kimozogta (narancs Z1 BAM)


  • Karoly99 kedveli ezt

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#118
Karoly99

Karoly99

    újonc

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás

továbbra is tartom a véleményem, a tisztítás nem fogja meghozni a várt eredményt, ez egy solo air villa.

lesz eredménye, ez oké. de nem annyi, amennyit szerintem vársz tőle

 

persze az más kérdés, hogy jó érzéssel tölt majd el, hogy ezt meg tudod csinálni, és ettől jobb lesz majd a villa, de ez csak placebo :) 

 

gondolkozz el a ballonosabb gumi, alacsonyabb nyomás kombón is. egy komolyabb gumival 2-3 centi rugóút nyerhető.

 

Az alacsonyabb nyomás a gumikban valóban érezhető változást eredményez, azt már próbáltam, ez egy jó ötlet, köszönöm!

Kisherceg neked is köszönöm a tippet!

De mielőtt még nagyobb kiadásokba mennék bele, előtte ezt a felújítást megpróbálom.

Ki tudja, lehet, hogy nincs is benne olaj, vagy teljesen el vannak öregedve a tömítések, akármi lehet amiért nem mozog finoman a teleszkóp.

Aztán ha nem hozza meg a kívánt eredményt, akkor el lehet gondolkozni egy még komolyabb teleszkópon.

Bár én úgy gondolom, hogy nem eget rengetően nagyon az elvárásaim.

Nem félméteres gödrökön szeretnék vele keresztülmenni, és útpadkákon átszáguldani, vagy gödrös-bukkanós területeket, a legrosszabb földutakon.

Mint azt már írtam, a kisebb gödröket és út egyenetlenségeket megfelelően csillapítsa, és ne úgy viselkedjen mintha normál villa lenne rajta.

Ennyit azért talán-talán jogosan várhatok el egy 100ezres teleszkóptól én úgy gondolom.

Viszont ha a felújítás nem hozza meg mégsem a kívánt eredményt.....

Esetleg melyik márkát/típust gondolnád erre a felhasználási területre, ami ezeket az elvárásokat biztosan tudja teljesíteni?



#119
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Eredetileg csak a probléma forrására kerestem megoldást vagy ötletet.

De mivel ennyien segítettetek és elláttatok ötletekkel ezért úgy döntöttem, hogy saját magam nekifogok, és a szerviz leírásában felvázolt lépések szerint megcsinálom a komplett ,,felújítás", vagy mi a pontos meghatározása nem tudom....

Ha esetleg nem sikerülne akkor eljuttatom szervizbe, csak azért nem megyek be szívesen ismeretlen helyekre, mert nem tudom, hogy a felújítást ténylegesen megcsinálják-e, a kopott alkatrészt valóban kicserélik stb.....

Sok rosszat hall az ember a szervizekről, hogy a munkadíjat elkérik de gyakorlatilag csak kicsit áttörölgetik a terméket és nem csinálnak vele semmit.

Egyébként továbbra is várom olyasvalaki jelentkezését aki vállal ilyen felújítást, ha esetleg mégsem sikerülne a művelet.

Illetve Rock Shox felújítókészletet honnan érdemes beszerezni?

továbbra is tartom a véleményem, a tisztítás nem fogja meghozni a várt eredményt, ez egy solo air villa.

lesz eredménye, ez oké. de nem annyi, amennyit szerintem vársz tőle

 

persze az más kérdés, hogy jó érzéssel tölt majd el, hogy ezt meg tudod csinálni, és ettől jobb lesz majd a villa, de ez csak placebo :) 

 

gondolkozz el a ballonosabb gumi, alacsonyabb nyomás kombón is. egy komolyabb gumival 2-3 centi rugóút nyerhető.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#120
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

Eredetileg csak a probléma forrására kerestem megoldást vagy ötletet.

De mivel ennyien segítettetek és elláttatok ötletekkel ezért úgy döntöttem, hogy saját magam nekifogok, és a szerviz leírásában felvázolt lépések szerint megcsinálom a komplett ,,felújítás", vagy mi a pontos meghatározása nem tudom....

Ha esetleg nem sikerülne akkor eljuttatom szervizbe, csak azért nem megyek be szívesen ismeretlen helyekre, mert nem tudom, hogy a felújítást ténylegesen megcsinálják-e, a kopott alkatrészt valóban kicserélik stb.....

Sok rosszat hall az ember a szervizekről, hogy a munkadíjat elkérik de gyakorlatilag csak kicsit áttörölgetik a terméket és nem csinálnak vele semmit.

Egyébként továbbra is várom olyasvalaki jelentkezését aki vállal ilyen felújítást, ha esetleg mégsem sikerülne a művelet.

Illetve Rock Shox felújítókészletet honnan érdemes beszerezni?

 

én első körben itt néznék szét, de ez csak személyes preferencia:)

https://www.bike24.c...18319;pitems=50


  • Karoly99 kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"