Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teleszkópok - általános eszmecsere #2.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10976 hozzászólás a témában

#61
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Teleszkópokat nézegetek. 

 

140 mm rugóút, QR 15, Boost az alap elvárások, és ha lehet, lock-olható legyen, és mondjuk max 2 kiló. 

 

Van rá egy 600 eurós keretem, ebből mit érdemes vajon kihozni? 

 

Ahogy nézem, a fox nemigen fér bele ennyiért, de ott van pl a fox gyártmányú marzo Z2, és számtalan RS. 

 

Szerintetek? 

Ha nem sürgős a dolog, akkor érdemes feliratkozni az rcz hírlevelére,  mert viszonylag gyakran vannak fox és rs akciók.

 

FOX RACING SHOX 2020 Fork 36 FLOAT 27.5" FACTORY 160mm BOOST 15x110mm Tapered

 

Ez ma 595 EUR 20 napos szállítással az RCZFTK4  kóddal. Én anno egy 26-os fox factory 160-at rendeltem innen 300 EUR-ért.


trek8k módosította - 2020. szeptember 25. - 09:31


#62
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

perselypromblémával küldünk vissza pár darabot, nagyon gyorsan vagy már uj korukban is lógnak

 

Köszi szépen az infót, nem örülök, mert ígéretesnek tűnik a villa, de ha ilyen alapvető gondokkal küzd, akkor másfelé nézegetek. 

 

revelation ?

 

A revelation-t is nézegettem https://r2-bike.com/...ered-black-2021 egész szimpatikus, kérdés, hogy mennyire használható vajon? Az extra karbantartás nekem nem gond, tisztítom, kenem, ha kell, de szépen mozognak már ezek? 

Régi, rebás tapasztalataim vannak, ott sokszor éreztem úgy, hogy nem rugóút van, csak amolyan rotty érzés bemozgáskor. 

Mindenesetre szimpatikus a PIKE külső felépítés, a súly, és úgy összességében is tetszik a dolog. Ez a debon air lényegében egy solo air? Tetszik a torque cap is, igaz, csak egy 100-as új SID-el próbáltam, de ott sokkal jobban tetszett az összkép (csatlakozás, kerékbetétel, merevség) mint amikor nem volt rajta az agyon az alátét. 



#63
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Az régi RS-ekhez még van gyári olajom, azzal szervizelem. Az újhoz Motorexet használok, 0W-30 villaolajat. Zsír pedig SRAM Red Rum, hasonló az új butter nevűhöz és ugyanúgy villákhoz való. A gyár szerint az újjal (butter) finomabb a villák mozgása, mint ezzel volt - valószínűleg igazuk van, műszerekkel biztosan mérhető az a pár %-nyi különbség. smile.png

 

No egy kis érdekesség! Megléptem egy tuningot közben, a 2020-as SID Ultimate Carbon teleszkóp a gyári Charger2 csillapítás helyett kapott egy Charger RaceDay csillapítást. Alig hihető, hogy ennyi anyagból egy hatékonyan működő csillapítást ki tudtak hozni. Ráadásul a lockout kar, rögzítő anya és a rebound állító tömege ~7 gramm (!!!), míg a régihez tartozó cuccok csavarral 30+ gramm!

 

A műtét előtt:

IMG-4139.jpg

 

 

régi csillapítás (Charger2), lockout kar, rebound állító és a piros rögzítő csavar nélkül:

IMG-4140b.jpg

 

Új, RaceDay csillapítás (lockout kar, rögzítő anya és rebound állító nélkül):

IMG-4142b.jpg

Köszi az infót Sala, jó tudni!

 

...No nekem szépen sikerült a 'tuZing', múlt szombaton versenyen, élesben is tesztelhettem - bár a bicajomnak elég véres már a toka (lógó fejcsapágy, hátsó kerék tárcsástól ismét sérült, stb.).

Továbbá, vagy 600 terepes km-t beletoltam már a villába a RaceDay-el. Mozgása picit darabosabb, mint a Charger2-é, a gyári low-speed compression fix beállítása picit versenyorientáltabb, mint amit például egy trail villától elvár az ember. Ettől függetlenül szépen, finoman mozog, különösen friss szerviz után - mint minden villa egyébként. Annyira kis vékony, semmi csillapítás ez a RaceDay, hogy azért azon sem csodálkoznék, ha 1-2 év után sorra törnének, repednének szét ezek - de egyelőre minden OK. Jó cucc! ;)



#64
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Teleszkópokat nézegetek. 

 

140 mm rugóút, QR 15, Boost az alap elvárások, és ha lehet, lock-olható legyen, és mondjuk max 2 kiló. 

 

Van rá egy 600 eurós keretem, ebből mit érdemes vajon kihozni? 

 

Ahogy nézem, a fox nemigen fér bele ennyiért, de ott van pl a fox gyártmányú marzo Z2, és számtalan RS. 

 

Szerintetek? 

revelation ?


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#65
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc

perselypromblémával küldünk vissza pár darabot, nagyon gyorsan vagy már uj korukban is lógnak

 


  • zscs kedveli ezt
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#66
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

véjt! megjött? wink.png

 

Nem, harcolok velük, de a jövőhéten, állítólag...

 

Marzocchi Z2. Tulajdonképpen egy olcsó Fox. Tapasztalatom nincsen vele, a tesztek viszont dícsérik. https://www.mtb-news...zocchi-z2-test/

A 2 kg-os limit a necces vele, valamivel több annál.

b24-en 565 EUR most: https://www.bike24.com/p2334359.html

 

edit.

Íme, mennyi Marzó még a Marzó és nem Fox:

aHR0cHM6Ly9mc3RhdGljMS5tdGItbmV3cy5kZS92

 

Köszi, itt tényleg jókat írnak. 

Vajon a 2020-as és a 2021-es között van különbség? Mert ez itt kifejezetten jó áron van most: https://www.probike....illa?keyword=Z2 470 eurónyi forint... 



#67
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Teleszkópokat nézegetek. 

 

140 mm rugóút, QR 15, Boost az alap elvárások, és ha lehet, lock-olható legyen, és mondjuk max 2 kiló. 

 

Van rá egy 600 eurós keretem, ebből mit érdemes vajon kihozni? 

 

Ahogy nézem, a fox nemigen fér bele ennyiért, de ott van pl a fox gyártmányú marzo Z2, és számtalan RS. 

 

Szerintetek? 

Marzocchi Z2. Tulajdonképpen egy olcsó Fox. Tapasztalatom nincsen vele, a tesztek viszont dícsérik. https://www.mtb-news...zocchi-z2-test/

A 2 kg-os limit a necces vele, valamivel több annál.

b24-en 565 EUR most: https://www.bike24.com/p2334359.html

 

edit.

Íme, mennyi Marzó még a Marzó és nem Fox:

aHR0cHM6Ly9mc3RhdGljMS5tdGItbmV3cy5kZS92


zscs módosította - 2020. szeptember 24. - 09:28


#68
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás

Teleszkópokat nézegetek. 

 

140 mm rugóút, QR 15, Boost az alap elvárások, és ha lehet, lock-olható legyen, és mondjuk max 2 kiló. 

 

Van rá egy 600 eurós keretem, ebből mit érdemes vajon kihozni? 

 

Ahogy nézem, a fox nemigen fér bele ennyiért, de ott van pl a fox gyártmányú marzo Z2, és számtalan RS. 

 

Szerintetek? 

 

véjt! megjött? ;)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#69
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Teleszkópokat nézegetek. 

 

140 mm rugóút, QR 15, Boost az alap elvárások, és ha lehet, lock-olható legyen, és mondjuk max 2 kiló. 

 

Van rá egy 600 eurós keretem, ebből mit érdemes vajon kihozni? 

 

Ahogy nézem, a fox nemigen fér bele ennyiért, de ott van pl a fox gyártmányú marzo Z2, és számtalan RS. 

 

Szerintetek? 



#70
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

No, ez a Race Day csillapítás nagyon hasonló a Charger2-höz. Factory default ugyan a low-speed compression, de nem sokban különbözik a Quarq ShockWizzel finomhangolt Charger2 csillapításomtól. Talán kicsit darabosabbnak tűnt a villa mozgása a ma reggeli teszt elején, aztán egy re jobb lett.

Működik! :)


  • Rabbit kedveli ezt

#71
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Az régi RS-ekhez még van gyári olajom, azzal szervizelem. Az újhoz Motorexet használok, 0W-30 villaolajat. Zsír pedig SRAM Red Rum, hasonló az új butter nevűhöz és ugyanúgy villákhoz való. A gyár szerint az újjal (butter) finomabb a villák mozgása, mint ezzel volt - valószínűleg igazuk van, műszerekkel biztosan mérhető az a pár %-nyi különbség. :)

 

No egy kis érdekesség! Megléptem egy tuningot közben, a 2020-as SID Ultimate Carbon teleszkóp a gyári Charger2 csillapítás helyett kapott egy Charger RaceDay csillapítást. Alig hihető, hogy ennyi anyagból egy hatékonyan működő csillapítást ki tudtak hozni. Ráadásul a lockout kar, rögzítő anya és a rebound állító tömege ~7 gramm (!!!), míg a régihez tartozó cuccok csavarral 30+ gramm!

 

A műtét előtt:

IMG-4139.jpg

 

 

régi csillapítás (Charger2), lockout kar, rebound állító és a piros rögzítő csavar nélkül:

IMG-4140b.jpg

 

Új, RaceDay csillapítás (lockout kar, rögzítő anya és rebound állító nélkül):

IMG-4142b.jpg



#72
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Sziasztok,

 

Segítséget szeretnék kérni. Hol lehet RockShox OEM 0w-30 olajat venni itthon? Pike Lower Leg-be kellene 2x 10ml. Sehol nem találtam. 

 

Ugyanitt kérdés, hogy a Sram Butter az sima szilikon-zsír?

 

Köszönettel,

 

Barna

Motorex olaj is tökéletesen megteszi, azt általában boltokban lehet kapni. Ugyanitt sram butter is szerintem lesz.



#73
molbar

molbar

    vendég

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás
  • LocationPilisborosjenő

Sziasztok,

 

Segítséget szeretnék kérni. Hol lehet RockShox OEM 0w-30 olajat venni itthon? Pike Lower Leg-be kellene 2x 10ml. Sehol nem találtam. 

 

Ugyanitt kérdés, hogy a Sram Butter az sima szilikon-zsír?

 

Köszönettel,

 

Barna


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Commencal Meta TR 29 fully 2019 

On-One 456 Carbon HT XC 100mm

Cube Agree Carbon Road Dura Ace

Kellys Phanatic 70 Cross Touring 2017


#74
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Jah az elso, nekem is csak tavaly ota csinalja - lehet esetleg meg a kerek, atuto.

#75
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Még a régi vállas, gyenge torziós merevségű van neked?

 

Nekem az van még, MT8 fékkel 160 és 180-as tárcsát egyaránt használtam, Magura 7.P és 7.R fékpofákat és se rezonancia, se más. Kivéve esőben pár mp-ig, utána elcsendesedett mindig.



#76
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

engem inkabb az zavar a sc villanal, hogy a fek hangos rajta - legalabbis a csereberekbol mar csak ez marad, mint lehetoseg.

 

amikkel zajos volt nalam elobb utobb:

m8000 + resin + 180 rt86

m8000 + metal + 180 rt86

m8100 + metal + 160 rt66

meg egy rt66 180as + resin probat csinalok.



#77
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Már nagyon rég felírtam ezeket, csak a megosztás elmaradt:

  • 2017 Fox 29 Stepcast: Verdrehsteifigkeit   10,5 Nm/°, Bremssteifigkeit   117 Nm/°
  • 2019 Fox 29 Stepcast (új váll): Verdrehsteifigkeit   14 Nm/°, Bremssteifigkeit   168 Nm/°
  • 2019 RS SID 29 WorldCup (karbon váll és nyak): Verdrehsteifigkeit   25 Nm/°, Bremssteifigkeit   153 Nm/° (TorqueCap nélkül!)
  • 2015 RS RS-1 USD 29: Verdrehsteifigkeit 14 Nm/°, Bremssteifigkeit 265,5 Nm/°
  • 2020 Fox 29 SC: VERDREHSTEIFIGKEIT 14,8 Nm/°, BREMSSTEIFIGKEIT 175,7 Nm/°
  • 2020 Lefty Ocho Carbon: VERDREHSTEIFIGKEIT 23,3 Nm/°, BREMSSTEIFIGKEIT 190,4 Nm/°
  • 2020 Rockshox Sid Ultimate Carbon: ERDREHSTEIFIGKEIT 25,9 Nm/°, BREMSSTEIFIGKEIT 166,9 Nm/°

(Na a 2020 SID Ultimate Carbon villámat már legalább tudom, miért olyan a 2018-as Fox 29 Stepcasthoz képest a döntött kanyarokban, mintha sínen mennék!)


  • dzsonhee kedveli ezt

#78
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc

Csak hogy védjem a mundér becsületét.

Nekik vannak előírások amiket biza be kell tartani, dehát ezért hivatalos szerviz és nem Gergő vagy én vagy bárki más.

 

az hogy ennyibe kerül egy csillapitás, ennyi. Egy komolyabb Fox 400ezer forint és a csillapitás a lelke

 

szerintem

 

 

Eloszor veluk beszeltem. Az volt a valasz, hogy ha csillapitassal van gond, akkor cserelik az egeszet, nem szedik szet a csillapitast. 70-110 rongy kozotti osszeg, bevizsgalas utan kiderul. 

 

Azota vettem egy szervizelheto telot, ha lesz idom elkuldom Gergonek a Foxot gatyaba razni, aztan eladom. Nalam a rokas cuccok leszerepeltek, az itthoni hivatalos szervizukkel egyutt...

 

Ja es nem az arral van a bajom, hanem a hozzaallassal, ha valami nem szervizelheto, akkor minek ra szerviz, ha pedig megis az, akkor meg nagyobb a baj...


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#79
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Hülye kérdés, miért nem a hivatalos szervíz?

Eloszor veluk beszeltem. Az volt a valasz, hogy ha csillapitassal van gond, akkor cserelik az egeszet, nem szedik szet a csillapitast. 70-110 rongy kozotti osszeg, bevizsgalas utan kiderul. 

 

Azota vettem egy szervizelheto telot, ha lesz idom elkuldom Gergonek a Foxot gatyaba razni, aztan eladom. Nalam a rokas cuccok leszerepeltek, az itthoni hivatalos szervizukkel egyutt...

 

Ja es nem az arral van a bajom, hanem a hozzaallassal, ha valami nem szervizelheto, akkor minek ra szerviz, ha pedig megis az, akkor meg nagyobb a baj...


Paul Vitti módosította - 2020. május 16. - 22:27

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#80
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

gyanitom az arak miatt, mongy akit en kerdeztem gyorben, o speciel talan meg dragabban csinalta volna :D