Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teleszkópok - általános eszmecsere #2.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10976 hozzászólás a témában

#41
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.861 hozzászólás
Szia!

Kérdésedre reagálva pedig azt tudom javasolni, hogy vegyél egy másik villát. Ha ennyire komolyan használod (a leírásodból nekem úgy tűnik), nem érdemes toldozással kockáztatni. Én legalábbis nem merném és másnak sem ajánlanám.
Alternatívaként lehet vadászni bontott, vagy bontásra ítélt felsőrészt vagy villát.

A meglévő villát pedig add el, ennyivel is kevesebb a csere költsége.

...és jár a like, amiért átraktad a kérdést. ;)
  • oge kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#42
oge

oge

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok ! 

 

Nemrég vettem egy bringát a fent említett villával. Csak sajnos valamelyik előző tulaj túlfürészelte a nyakat. Neki(k) nem tűnt fel, nem voltak extrém felhasználási  területek. A bringa nagyon jó állapotú, a villa is. Nálam pár hónap után kezdődtek a problémák az egyre nagyobb letörések, ugratók után. Néha picit elmozdult a kormányszár egy nagyobb érkezés után pár fokot oldalirányba.  Amikor szétszedtem akkor szembesültem vele, hogy igazából erősen csak a stücni alsó csavarja és a felső kupak csavarja tart.A stücni felső csavarfülei majd összeérnek. Ha az egész rendszert nyomatékhatárig húzogattam akkor fog rendesen, az utóbbi időben így használtam, de nem egy életbiztosítás, ezért komolyabb ugratókat már nem vállaltam be. Kérdés, van ötletetek mit tehetnék hogy nyerjek plusz 1 cm-t kb. a villanyakon. Van aki hegesztést ajánl, próbálok alacsonyabb kcsapágyat találni ez sem egyszerű, tapered nyak, felső csésze 47 mm (Cannondale Moto3 alu) eddig nem találtam ami most van benne fsa 16 mm magas, illetve láttam villanyak toldót, szerintem ez utóbbi freeride enduro felhasználásnál elég rizikós lehet.

Segítséget, válaszokat előre is köszönöm üdv


  • Kisherceg kedveli ezt

#43
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
11-51 11 sebis Deore kazetta, 12sebis deore valto (feliratban kulonbozik a 11sebistol, rosszat rendeltem) slx kar
  • Rabbit kedveli ezt
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#44
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 hozzászólás
  • LocationKelenföld

na, majdnem kesz, markolat hianyzik, 11.4kg

https://imagizer.ima...5286/LNV1kj.jpg

Ez igen! Nem tököltél sokat, smile.png

Milyen váltás van rajta?



#45
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
na, majdnem kesz, markolat hianyzik, 11.4kg

https://imagizer.ima...5286/LNV1kj.jpg

sala módosította - 2020. november 13. - 00:19

  • Rabbit kedveli ezt
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#46
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 hozzászólás
  • LocationKelenföld

isten vagy

Ezzel ritkán gyanúsítanak, köszönöm szépen biggrin.png

 

A szintén hirdetett dt kerékszettje is fájdalmasan szép állapotú, v fékes az is.

Aztán ha összejön a projekt, ne felejtsd el megmutatni az itteni törzsgárdának! Akadnak még, aki 26"-ossal is tudnak bicajozni.



#47
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

És le fogod tudni szervizelni, vagy segítsünk? smile.png biggrin.png cool.png


  • Rabbit kedveli ezt

#48
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
isten vagy
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#49
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Srácok

 

Keresek 26", jó állapotu Vfékes villát, (SID, Reba) Valakinek valami? nemtudom összerakni a Superlight gépem

https://bolha.testbi...eleszkop-383657



#50
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc

Srácok

 

Keresek 26", jó állapotu Vfékes villát, (SID, Reba) Valakinek valami? nemtudom összerakni a Superlight gépem

 


fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#51
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Nem arról van szó, hogy annyira sürgős lenne, de meggyőződésből szeretek vásárolni :) Mire nyomom a gombot, már tudni akarom, miért pont azt veszem.

A 650B-s kerekek 2,6-os NN gummákkal könnyebek, mint a gyári 29esek, amik a Trekkel jöttek ;) - Nobbyból egész emberi súlyban vannak ezek.

Azt azért tudom, hogy 2 kilós villát nem akarok örökké benne hagyni, maximum ha jól mozog(na), tovább hagynám benne. Ez úgy hangzik, mintha akkora grammvadász lennék, de csak jobban érzem magam egy 11,xx kilós biciklivel, mint egy 12,5 kilóssal. Az mindegy is, hogy lélektanilag, vagy egyébként :)

 

 

 


  • Rabbit kedveli ezt

#52
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 hozzászólás
  • LocationKelenföld

A súlya, meg hogy már az ajánlott nyomás alsó határa alá eresztettem, hogy végre úgy érezzem, történik valami. Mondjuk ez lehet hogy normális, és még finomhangolnom kéne, de attól nem lesz könnyebb sajnos smile.png Adok még időt neki, de hát na..

Ajjaj, nem lesz hosszútávú teszt a Judyról. Azt mondjuk nehezen értem meg, megy a matek a minél ballonosabb gumikért, melyek nem hinném, hogy grammozásra vannak kihegyezve, de az acél becsúszó az nehéz.

Egy generált nem érne meg, mielőtt cseréled a villát a rossz mozgás miatt? Lehet, hogy az előző tulaj megsimogatta gőzborotvával...

 

(Egyébként teljesen megértelek félre ne érts, mikor még 26-osak voltak a montik, előrendelésben ugrottam a 32 mm-es SID-re a Reba helyett.)



#53
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

A súlya, meg hogy már az ajánlott nyomás alsó határa alá eresztettem, hogy végre úgy érezzem, történik valami. 

RS nál az ajánlott nyomás az kb térkkép...ami nekem anno a sárga supban volt judy egész elfogadhatóan mozgott volna csakhát +80 deka a rebához képest (acél becsuszós vót)


  • ZolkoW kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#54
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

SID-ből a 2020-as évjárat előbb-utóbb megjelenik jóárasítva/akciósitva. SID Ultimate, azaz alu CSU-val biztosan. A SID Ultimate Carbon az nem hiszem, hogy akciós lesz valaha is, ha van még raktárkészleten. Pláne, hogy ezekben elférnek a 27.5+ gumik még rendesen, úgy tudom.

 

Nekem 2020-as SID Ultimate Carbon van és tippre a 2.4-es biztosan, de akár még a 2.5-ös 29er gumik is lazán elmennének benne. Csillapítása pöpec volt, csak a grammozás oltárán feláldoztam és lecseréltem RaceDay-re. (Nem rossz ez sem persze, kérdés, 2 év múlva is működik-e még) :-)

 

Az új, 2021-es, 32-es becsúszóval kínált SID Ultimate / Ultimate SL keskenyebb, kétlem, hogy rendesen elférne bennük a 27.5+ kerekek. A 35mm-es meg... 120mm rugóúttal adják, levegő oldalt cserélned kell a 100mm-hez, plusz ktg. egy amúgy is jó drága cucchoz.


zscs módosította - 2020. október 29. - 20:48

  • ZolkoW kedveli ezt

#55
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

a judy-val (??) van egyébként valami gond? vagy csak...? rolleyes.gifsmile.png

 

A súlya, meg hogy már az ajánlott nyomás alsó határa alá eresztettem, hogy végre úgy érezzem, történik valami. Mondjuk ez lehet hogy normális, és még finomhangolnom kéne, de attól nem lesz könnyebb sajnos :) Adok még időt neki, de hát na..

Egyébként a SID gumiférőhelye valszeg rosszul volt megadva valamelyik bolt oldalán, a gyártónál 81mm szerepel. Igaz, ugyanitt a Rebára a 62 és a 81 is fel van sorolva.  



#56
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.861 hozzászólás

Jó, már látom mi lesz ebből.. hogy egy fehér villa fog éktelenkedni a szép liláskék vázamban, még ha ideiglenesen is biggrin.png

(A meglévő Rebám gondolom 51-es)

 

Egyébként elsősorban a Reba a kiszemelt, de abból 29-esben kizárólag 51mm-est látok. (viszont nincs belőle Debonaires, pedig megvettem a marketinget..)

Kicsit túl a keretemen ott a SID, de az nekem indokolatlanul versenyorientáltnak tűnik, és mintha irgalmatlanul keskeny gumik mennének csak bele a manapság szokásos pluszosakhoz képest. Pedig ez szempont, a Judyba, meg a boostos Rebába, RS35-be 81mm-t írnak, azt hiszem. Bocs, most nem ellenőrzöm végig újból.

A 35 sajnos nehéz, a Rebánál nem akarnék nehezebbet. A Fox már megint nem az én pénztárcám, habár pont láttam talán CRC-n pár db-ot 400 Euróért, de az is a gumiméreten vérzett el, azon túl, hogy félek, belefutok valami nem ajánlott szériába, vagy évjáratba, mivel azokkal egyáltalán nem vagyok képben.

 

 

a judy-val (??) van egyébként valami gond? vagy csak...? rolleyes.gif :)


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#57
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Jó, már látom mi lesz ebből.. hogy egy fehér villa fog éktelenkedni a szép liláskék vázamban, még ha ideiglenesen is :D

(A meglévő Rebám gondolom 51-es)

 

Egyébként elsősorban a Reba a kiszemelt, de abból 29-esben kizárólag 51mm-est látok. (viszont nincs belőle Debonaires, pedig megvettem a marketinget..)

Kicsit túl a keretemen ott a SID, de az nekem indokolatlanul versenyorientáltnak tűnik, és mintha irgalmatlanul keskeny gumik mennének csak bele a manapság szokásos pluszosakhoz képest. Pedig ez szempont, a Judyba, meg a boostos Rebába, RS35-be 81mm-t írnak, azt hiszem. Bocs, most nem ellenőrzöm végig újból.

A 35 sajnos nehéz, a Rebánál nem akarnék nehezebbet. A Fox már megint nem az én pénztárcám, habár pont láttam talán CRC-n pár db-ot 400 Euróért, de az is a gumiméreten vérzett el, azon túl, hogy félek, belefutok valami nem ajánlott szériába, vagy évjáratba, mivel azokkal egyáltalán nem vagyok képben.

 

 



#58
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.861 hozzászólás

https://www.mbr.co.u...le-trail-342679
Oké, elolvastam. Tehát? biggrin.png
Ha most 69,5 fok, és 42mm, és azt éreztem, hogy hú, de tök jó, jobban tetszik, mint a 66 fok a fogalmam sincs, mekkora offsettel, (ez volt a Suntour villa, ráadásul a kerék+gumi épp ugyanaz) akkor feltétlenül maradjak ennél, vagy meg sem érzem majd, ha 51-esre váltanék? Azért kérdés ez csak, mert nem mindenből elérhető a kisebb offsetű. Vagy épp drágább...
szerk.: a Suntour TALÁN 51mm-es volt a 90%-ig biztosnak tűnő termékoldal alapján.


Egyrészt igen, ez egyénfüggő, mennyire vagy rá érzékeny.
Másrészt ha a mostani naaagyon jó, akkor maradj ezeknél az értékeknél.
Harmadrészt lehet, hogy a másikat is megszoknád... 😋😁

Sokat segítettem, nagyon szívesen. 🤭🤪

/Én a kettes ajtót választanám./

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#59
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

https://www.mbr.co.u...le-trail-342679

Oké, elolvastam. Tehát? biggrin.png

Ha most 69,5 fok, és 42mm, és azt éreztem, hogy hú, de tök jó, jobban tetszik, mint a 66 fok a fogalmam sincs, mekkora offsettel, (ez volt a Suntour villa, ráadásul a kerék+gumi épp ugyanaz) akkor feltétlenül maradjak ennél, vagy meg sem érzem majd, ha 51-esre váltanék? Azért kérdés ez csak, mert nem mindenből elérhető a kisebb offsetű. Vagy épp drágább...

szerk.: a Suntour TALÁN 51mm-es volt a 90%-ig biztosnak tűnő termékoldal alapján.


ZolkoW módosította - 2020. október 29. - 13:18


#60
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

teleszPók analfabétaként kérdezem: ha 42mm offszetű 29er villával jött a bringám (ez már eleve új nekem, azt hittem, 29" = 51mm, 27,5" = 42..44mm , lehet, hogy ez inkább 27,5+-os villa, mindegy) , akkor ha másikat szeretnék bele, ragaszkodjak ehhez az értékhez? Vagy sz*rni bele, úgyis jó lesz?