Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

29er

- - - - -

  • Please log in to reply
1138 replies to this topic

#121
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,893 posts
mint tudjuk, a kerékméret nem is számít igazán. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#122
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Csak kivételként szólok hozzá, szabályt erõsíteni. :) Enyém majdnem 13 kiló és megkockáztatom a kijelentést, számomra az eddigi legélvezetesebben bringázható cajga. A téli cuccokkal szerelt, de így is 2 kilóval könnyebb karbonvázasra (26-os) is csak kényszerbõl ültem vissza, pedig az sem egy rossz gép.
Gyári karbonvázas 29er 700-800e Ft-os ár mellett még pedál nélkül sem nagyon kevesebb, mint 11 kiló, leginkább a felhasznált alkatrészek miatt. Sokat kell költeni még rá, hogy olyan vagy hasonló tömegû legyen, mint 1-2 éve a hasonló árú 26-osok.

#123
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,639 posts

Elrontom a kedvedet. Szerintem 29est csakis felsõ kategóriában (11 kg alatt) szabad venni. Elképesztõen rosszul viselkednek az ilyen (140-180) árkategóriában mozgó bicajok, szóval ha nem tudod (és nem baj, ha nem tudod) emelni a tétet (minimum duplázni), akkor inkább vegyél egy minõségi 26ost. Lehet, hogy most népszerûtlen leszek az álláspontommal, de mentem már vagy 20 29essel, s a saját bringám is az, tehát talán van tapasztalatom a téren...

A német Bike Magazin is hasonló állásponton van.
Szerintük sem jó az olcsó 29es, õk is javasolják, hogy kicsit többet költsön rá az ember. Egyszerûen, egy olcsó gép dög nehéz is lesz és szerintük az nagyon sokat levon a használati, élvezeti értékébõl.
De azt is el tudom fogadni, ha valaki úgy tervezi el, hogy elsõnek vesz egy egyszerûbb gépet és majd ahogy lesz pénze, szép lassan cserélgeti az alkatrészeket.
Marci

#124
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

Elrontom a kedvedet. Szerintem 29est csakis felsõ kategóriában (11 kg alatt) szabad venni. Elképesztõen rosszul viselkednek az ilyen (140-180) árkategóriában mozgó bicajok, szóval ha nem tudod (és nem baj, ha nem tudod) emelni a tétet (minimum duplázni), akkor inkább vegyél egy minõségi 26ost. Lehet, hogy most népszerûtlen leszek az álláspontommal, de mentem már vagy 20 29essel, s a saját bringám is az, tehát talán van tapasztalatom a téren...


Azért ez így eléggé sántít. Olcsón új az többnyire szar, kerékmérettõl függetlenül.
11kg alatt 29esben az már nem szimplán felsõ kategória, hanem többnyire nyélgép karbonvázzal, fõleg ha komplett gyári gépeket nézzük.

#125
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,636 posts
igen igy mar ertheto.bar fura mert mar nem mai gyerek a 29 sem es sok gyartonak mar tobb a 29-es mtb-ja mint a 26-os.
(ezt is csak olvastam, egyik gyarto kimutatasa sincs a kezemben tehat lehet baromsag az egesz)

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#126
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts
tömegtermelés kisebb darabszám egyrészt

másrészt sokkal jobbat 26-osban se kapsz, csak egy acerás alap sunturos montival úgysem fognak komoly terepre menni, a trekking felhasználásra meg az is jó, egy 29-er nek meg csak terepen van értelme, ezek az alap fosadékok meg mindenre jók csak arra nem.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#127
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,636 posts
ebben az arkategoriaban a 26-os gepektol sem kell hanyatvagodni de mar lehet kapni jo bringat ennyiert (persze nem markasat)
de mert van az hogy 29-bol meg nincs ennyiert olyan gep amit ajanlasz de 26 bol mar igen?

annyival tobb anyag kell a nagyobb kerekhez?:D

(nezd el tapasztalatlansagomat.par 29 es bringan ultem eddig es nem vagyok up to date mai arakban/minoseg sem 26 sem 29 teren)

egyebkent kovetkezo bringanak en is 28-29 colosat szeretnek.csak meg nem tudom hogy 29 mtb vagy 28 crosstrekking.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#128
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,199 posts

Érdeklõdnék tõletek, hogy milyen 29er MTB ajánlatok nekem 140-180 ezer Ft között, ami megbízható márka és a felszereltsége is megfelelõ ( ár/érték/felszereltség ) ? Fõleg kátyús beton úton és földúton használnám...


Elrontom a kedvedet. Szerintem 29est csakis felsõ kategóriában (11 kg alatt) szabad venni. Elképesztõen rosszul viselkednek az ilyen (140-180) árkategóriában mozgó bicajok, szóval ha nem tudod (és nem baj, ha nem tudod) emelni a tétet (minimum duplázni), akkor inkább vegyél egy minõségi 26ost. Lehet, hogy most népszerûtlen leszek az álláspontommal, de mentem már vagy 20 29essel, s a saját bringám is az, tehát talán van tapasztalatom a téren...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#129
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Általában 470 mm-eseket lehet kapni, pl. ilyet:
Salsa CroMoto Disc Only Stahlgabel - BIKE-COMPONENTS.DE

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#130
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 posts
üdv
29er 510-es (vagy majdnem akkora) beépítési magasságú alu vagy cr-mo merev villát milyet lehet találni egyáltalán létezik mert én túrom egy ideje a netet de vagy karbon vagy tappered :-(
:D ...Nem,nem tündérke a kívánság,az kívánság. Térdelj csak le szépen!:D

#131
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts
Én a Cannondale-t venném,bár a fék mechanikus ami nem feltétlenül hátrány,de a teló messze a legjobb a mezõnyben.

#132
nagyan

nagyan

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts

tanács:linkeld be az általad említett kerékpárt,ne várd hogy fejbõl tudjuk a paramétereket,azt meg fõleg ne hogy kikeressük


Köszi a tanácsot !

Ezen 29er Bicajok közül melyiket választanátok?

kellys tnt 10 Kellys TNT 10 2013 | Kellys Kerékpár Webáruház
Cube aim 29 2013 CUBE Aim 29 2013 merev vázas MTB kerékpár - Bringavarázs Kerékpár Üzlet Szerviz Webshop - Cube kerékpár
Cube aim disc 29 2013 CUBE Aim Disc 29 2013 merev vázas MTB kerékpár - Bringavarázs Kerékpár Üzlet Szerviz Webshop - Cube kerékpár
Cannondale Trail SL 29' ER5 2012 Cannondale Trail SL 29' ER5 - 2012 - Posta = 0 Ft + Ajándék - Kerékpár webáruház & Kerékpár szerviz - Kerékpár, Kiegészítõ, Alkatrész, Házhozszállítás akár 24 órán belül, Schwinn Csepel
Dema Auron 1.0 2013 Dema Auron 1.0 2013 - Dema 29er kerékpár - Kerékpár Webáruház
GT Karakoram 4.0 2012 GT Karakoram 4.0 2012 | GT Kerékpár Webáruház
GT Karakoram 3.0 2012 http://gtkerekparok....rakoram-30-2012

#133
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,413 posts

Hello,

Érdeklõdnék tõletek, hogy milyen 29er MTB ajánlatok nekem 140-180 ezer Ft között, ami megbízható márka és a felszereltsége is megfelelõ ( ár/érték/felszereltség ) ? Fõleg kátyús beton úton és földúton használnám...

pl: Kellys tnt 10 2013, Cube aim 2013, Cube aim disc 2013, Cannondale Trail SL 29' ER5 2012, Dema Auron 1.0 2013, GT Karakoram 4.0 2012, Mali Mamba 29er....stb

Az is érdekelne, hogy miért pont azt bringát ajánlanátok ?

Köszi

tanács:linkeld be az általad említett kerékpárt,ne várd hogy fejbõl tudjuk a paramétereket,azt meg fõleg ne hogy kikeressük

#134
nagyan

nagyan

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts
Hello,

Érdeklõdnék tõletek, hogy milyen 29er MTB ajánlatok nekem 140-180 ezer Ft között, ami megbízható márka és a felszereltsége is megfelelõ ( ár/érték/felszereltség ) ? Fõleg kátyús beton úton és földúton használnám...

pl: Kellys tnt 10 2013, Cube aim 2013, Cube aim disc 2013, Cannondale Trail SL 29' ER5 2012, Dema Auron 1.0 2013, GT Karakoram 4.0 2012, Mali Mamba 29er....stb

Az is érdekelne, hogy miért pont azt bringát ajánlanátok ?

Köszi

#135
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,639 posts
Szerintem meg a 29er topic-ban a helye a kérdésnek: http://forum.bikemag...m-12/29er-2171/
És kedves "nagyan" !
Nem kell minden egyes menned felmerülõ kérdésnek új topic-ot nyitni. O.k. ?
Marci

#136
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ide írjatok, többen olvassák, követik: http://forum.bikemag...at-vegyek-2014/

#137
(ex)Cat

(ex)Cat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 posts
No, ha erre valaki válaszol, az engem is érdekelne, mert a fiamnak tervezek vmi ilyesmit venni, de egyáltalán nem vagyok képben vele sajna.

#138
nagyan

nagyan

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts
Hello,

Érdeklõdnék tõletek, hogy milyen 29er MTB ajánlatok nekem 140-180 ezer Ft között, ami megbízható márka és a felszereltsége is megfelelõ ( ár/érték/felszereltség ) ? Fõleg kátyús beton úton és földúton használnám...

pl: Kellys tnt 10 2013, Cube aim 2013, Cube aim disc 2013, Cannondale Trail SL 29' ER5 2012, Dema Auron 1.0 2013, GT Karakoram 4.0 2012, Mali Mamba 29er....stb

Az is érdekelne, hogy miért pont azt bringát ajánlanátok ?

Köszi

#139
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts
van 29-es dirt villa ?

s amúgy mennyi rugóúttal kéne ?

ha 100+ akko

34-es fox pl. már nem gyenge talán, bár mostanában elég kolbászok a foxik

vagy új pike, 35-ös becsúszók igaz "csak" 15-ös tengellyel van (bár a foxi is)

vagy

http://www.xfusionsh...-rl2-dla.html#3

xfusion-ok merevségben mindent szoktak verni a kategóriában, és állitólag egész tisztességes minõség.l
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#140
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 posts

29er tandemhez kellene ötlet villatéren. Csak átütõsben gondolkodom, de nem igazán tudom eldönteni, hogy kell-e duplavállas vagy sem? (Lefty elsõ körben nem játszik, hátha van olcsóbban elfogadható tartósságú és teherbírású megoldás).
Ha a kétszárú villáknál maradunk, akkor elég a 15ös átütõ vagy inkább a 20as? A bringát nem számolva, beöltözve kb. 130kg-val kellene megbírkóznia.
Elõre mindenképpen 200as tárcsára gondoltam.


Nézd , a Bringanti annak idején (kb. 10 éve) csinált négyes tandemet acélvázzal , amit Romániában "teszteltek".Sima 160-as tárcsával , valami Tora villával ,sima gyorszáras persze , 4 kb.75-80 kilós srác ökörködött vele a Gyergyón.Nem emlékszem , hogy nagyon nagy baja lett volna , persze a hosszútávú amortizációra kíváncsi lennék.Egy szó mint száz , ha terepen is akarjátok használni , szerintem a "túlépítésbõl" nem lehet gond.Azért a dupla vállas talán túlzás , ha jobban belegondolok , van 100 kg körüli ismerõsöm egyszerû vastag gyorszáras Vanillával , AM géppel és még nem kottyant ki-meg a villája.Én valami vastag becsúszójú dirt villában gondolkodnék inkább. Szóval én egy 20-as átütõs 100-at mozgó dirt villával építeném elöl 203 , hátul 180 tárcsával , ami szerintem XT , vagy SLX lenne.