Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

29er

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1138 hozzászólás a témában

#81
gabor88

gabor88

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
580-as felsőcső adat csőközéptől csőközépig van mérve. Megrendeltem a 19-eset erre jött egy 18-as.... Meg is hirdettem az aprón. Felhívtam akitől vettem és közölte hogy ki tudja cserélni, de a másik váz sem 19-es ami elvileg jó lenne hanem 20-as 610mm-es c-c felsőcsővel. Félek hogy az már nagy lenne. Hogy is mondják? Két szék között padlóra...

gabor88 módosította - 2013. november 24. - 01:25


#82
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Attól is függ milyen hosszú a lába, én 193cm vagyok, de kell a 21-es, pl a 20-as konán majdnem jelig kikellett húzni a nyeregcsövet.



#83
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Azért ez elég egyén függő. Ahogy itt a fórum mondta valaki, én sem szeretem ha a váz karcolja a zacsim. A 179 cm magasságomhoz és kb. 83 cm-es átlépéshez én 17.5"-os vázat vettem 590 mm-es felsőcső hosszal (Canyon merev bringa, de a merev Cannondale bringák is hasonló adatokkal bírnak). 90 cm-es -5°-os stucnival és hátranyúló nyeregcsővel használom. 

Bár nem vagy kicsi, de ha 183 cm-hez és viszonylag nagy átlépési méretekkel 20"-os váz kell neked, akkor mit vesz egy 191-2 cm-es, és mit vesz egy 2 méter magas user? Ez itt általában felmerül bennem a méretajánlások kapcsán.   



#84
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Most rakok össze egy 29-ert, de két vázméret között kellene döntenem. Most azon agyalok hogy 18-as vagy 20-as vázat vegyek magamnak a 183 centimhez, és 86 centis átlépési magassághoz. 26-osból kell a 20-as váz, de a 29-er váznak amit kinéztem 18-as mérethez 580mm-es felsőcső tartozik ami jó(pont ekkora a 26-os montimé is, viszont az a váz 20.5colos), de elég alacsony a váz, valószínűleg 400mm-es nyeregcső kell bele. A 20-as váznak pedig 615mm a felsőcsöve, ami nagyon soknak tűnik. Melyiket válasszam?

ezek effektív felsőcsőhosszak vagy csőközéptől csőközépig ? mar ha eff akkor iszonyat rövid, kocaturista geó. amúgy ehez a magassághoz szvsz 19-es vátz minimum 600-as felsőcsővel lenne ideális.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#85
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

szvsz is - bar a magassagodnal beleferne a masik is.

 

en 185 vagyok, de a montijaim 610-620 hosszuak, pedig valszeg nekem rovidebb a felsotestem (89-90cm atlepesi magassag), a 19-20as vazhoz is 410es nyeregcsovet hasznalok, a 380as fullra ki volt huzva. vmelyik 29erhez rovidebb stucnikat szoktak tarsitani (pl onone).


arn módosította - 2013. november 22. - 23:04


#86
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Szerintem a mostani bevált méretnél maradj.


Marci

#87
gabor88

gabor88

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás
Most rakok össze egy 29-ert, de két vázméret között kellene döntenem. Most azon agyalok hogy 18-as vagy 20-as vázat vegyek magamnak a 183 centimhez, és 86 centis átlépési magassághoz. 26-osból kell a 20-as váz, de a 29-er váznak amit kinéztem 18-as mérethez 580mm-es felsőcső tartozik ami jó(pont ekkora a 26-os montimé is, viszont az a váz 20.5colos), de elég alacsony a váz, valószínűleg 400mm-es nyeregcső kell bele. A 20-as váznak pedig 615mm a felsőcsöve, ami nagyon soknak tűnik. Melyiket válasszam?

#88
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Bepattan, DT x470 a felnim, ust-síthetõ elvileg. Viszont a hátsóm fel van ütve, az nem hiszem hogy nagyon használ az ilyesminek.

#89
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Mennyire küszöbölik ki ezek a Latex-ek a szúrásos defiket? Vagy érdemesebb sima butyl meg lötty? vagy Latex meg lötty?


Ha tutira akarsz menni, akkor latex+lötty, de ha nagyon odavered, a latexet is ki lehet csípni.
Mikor felfújod a gumit, bepattan-e rendesen a felniperemnél, vagy leszedésnél elõszõr ki kell-e "tépni" a felniperem alól? Ha igen, akkor némi mókolással tuti tubelessesíthetõ, annál meg nincs jobb.

#90
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Mennyire küszöbölik ki ezek a Latex-ek a szúrásos defiket? Vagy érdemesebb sima butyl meg lötty? vagy Latex meg lötty?

#91
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nekem ragasztas utan eldurrant 29erben. addig jo volt.

#92
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Nagy súly mellett sem okoz gondot, hogy 26-os van benne?

#93
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

29-es montihoz való presta-s latex belsõt lehet valahol beszerezni? Illetve milyen áron?

ebike-on van teakcing verziója, de nem tudni mikor érhetõ el. Egyébként tegyél bele simán 26-ost. Én úgy használtam, mielõtt tubeless-re tértem át.

#94
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
szerintem eleg gaz egy kereskedotol.
a minap egyik bp-i boltban megvetelre kinaltak egy koriuzum kereket.
mondtam hogy mivel eleg hianyos nem vennem meg.erre a faszi:nem baj majd sorosdobozbol vagunk ra hezagolot akkor lesz egyedi.pff.
nem hiszem hogy viccnek szanta mert a megrendelt es elvileg megerkezett alkatreszem megsem erkezett meg ami miatt attekertem a varoson tok feleslegesen.nem voltam vicces kedvemben.
es akkor en tamogassam a magyar kereskedoket meg a lonak a f...

elnezest az offert torolheto csak nagyon felhuzott.

edit:jut eszembe megerkezett csak eladtak elolem!

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#95
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Olasz 29" bringa baráti áron, használható alkatrészekkel TORPADO T579 « MTB kerékpár « MOUNTAIN BIKE « Kategóriák tallózása
Vérprofi a kereskedõ,"használható alkatrészekkel" XD

#96
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
29-es montihoz való presta-s latex belsõt lehet valahol beszerezni? Illetve milyen áron?

#97
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

8-9körül :D megvan még.nincs szerencsém mostanában,megrendeltem ugye a focust,kicsi lett.rendeltem egy L-es Ktm Phinxet,elnézést de nem volt már,küldtek egy M-est XD


Nem rossz, nem rossz! :)
Wilker Óbudánál mintha lenne egy 29er Phinx L-es méretben. ;)

#98
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Hány bicajt építesz egy évben? :) On-One-nal mi lett? Váz megvan még? ;)

8-9körül :D megvan még.nincs szerencsém mostanában,megrendeltem ugye a focust,kicsi lett.rendeltem egy L-es Ktm Phinxet,elnézést de nem volt már,küldtek egy M-est XD

#99
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ajánlhatna nekem valaki 12cm körüli fully vázat/bringát L-es méretben 12-es tengellyel....extra akciós nem akadály :P
Cube nem kell


Hány bicajt építesz egy évben? :) On-One-nal mi lett? Váz megvan még? ;)

#100
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Ajánlhatna nekem valaki 12cm körüli fully vázat/bringát L-es méretben 12-es tengellyel....extra akciós nem akadály :P
Cube nem kell