Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Állatok kilövése-ki(lõtt)..állat

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
265 hozzászólás a témában

#21
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
Néhány "büszke" vadászarc:
:-(
http://www.minjakt.s...ageCategoryId=6
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#22
B.B.B

B.B.B

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
He he kissé rosszindulatú lennék ha ezen röhögnék , lassan itt az embervadászati szezon , megyek megtisztogatom a duplatejgumisismétlõcsuzlisköpõcsövemet és lövök 1-2 politikust a falamra :)
:peace2: Kiss Me Now , Kill Me Latter:peace:

#23
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
meg még egy tehetséges versenyzõ
http://www.origo.hu/...213magyar1.html
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#24
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
na nem csak nálunk....
http://www.origo.hu/...13meglotte.html
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#25
B.B.B

B.B.B

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás
Hazament az õsapa az õsanyához hátán a mamut combbal+agyarral , lenyomták a dögöt utánna õsapa nyomta le a többieket csak mer õneki volt a legnagyobb bunkója meg bicepsze , valami ilyesmi , nem létfentartási célból történõ az õskollektivtudatból maradt csökevény a trófeagyûjtés , no persze sokkal-sokkal összetettebb ,árnyaltabb az egész , mert mindenki kicsit másért huzza meg a ravaszt , minnél inkább kiirtassz egy fajt annál értékesebb és most már nem firkálgatja az ember tele a barlangját mindenféle állattal , kitömve az igazi !

#26
toros

toros

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Megoldás: Be kell szüntetni a hobbiból történõ vadászatot, csak a társaságok hivatásos vadászai vadászhassanak. A vágóhídra sem mennekbe az utcáról "jaj de szeretem a disznókat, lelõhetek egyet?" szöveggel. Ha annyira lõhetnékük van akkor lõjjenek agyaggalambra, vagy céltáblára. Marha nagy vadászélmény lehetett régen az is amikor 10-15 terepjáróról lõtték Afrikában az elefántokat és az oroszlánokat. Hobbiból, szabadidelyében nem lesz valaki se rendõr se katona.


Szerintem, ha ezért fizetne a kedves önjelölt mészáros pár tíz- vagy százezer forintot, akkor simán beindulhatna ez az iparág is. :)
Jegyeket, bérleteket!

#27
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Azért legálisan az erdészettel együttmûködve lehet vadászni. És a pénzbõl etetik az állatokat, védõ kerítést húznak meg stb...

#28
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás

A gazdag külföldi vadászok meg ugye kifizetik amit lõnek, és laknak, esznek, isznak, tankolnak, vásárolnak stb-stb...

jój, de azért az nem jó, ha pénzért mindent lehet...:/
sarkítok, de ha mondjuk a kutyádat lövik ki, és utána tisztességesen megtérítik az árát(amennyiért vetted)+monjuk arra az idõre kiadtok neki egy szobát, amíg it van, akkor egész szépen kerestetek a bolton, de valahogy mégsem jártatok jól..
Van állásom...:bananadan

#29
vendég_rainman_*

vendég_rainman_*
  • vendég
Hát érdekes téma ez is, az fix. Nem olvastam végig csak beleolvastam...

Sok oldala és fajtája van a vadászatnak. Sztem rendkívül kényes ügy és igazán se mellette se ellene nem tudok lenni.
Ha csak az egy oldallal ezelõtti bejegyzésre akarnék reagálni akkor sem tudnám mi a helyes álláspont mert hiába van nagy vadkár, az állat az nem tudja mi a magánterület és kajálni akar azért megy a veteményesbe. Ha azt nézem h ebbõl és nem csak az éhes állatokból hanem mondjuk a hódok munkájától vkinek anyagi kára van hát annak én sem örülnék ha nekem lenne....
A gazdag külföldi vadászok meg ugye kifizetik amit lõnek, és laknak, esznek, isznak, tankolnak, vásárolnak stb-stb...

Szóval fõleg 01:00 körül nem tudok állást foglalni, de eddig sem tudtam.

#30
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás

ez biztos ebbe a topikba kellett ?


Topik cím: Állatok kilövése-ki(lõtt)..állat
szvsz.

#31
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
ez biztos ebbe a topikba kellett ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
Nemcsak a vadászok.
Nemcsak Magyarországon.
;-)

http://www.mno.hu/in...fb09fe22&pass=2

#33
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Megoldás: Be kell szüntetni a hobbiból történõ vadászatot, csak a társaságok hivatásos vadászai vadászhassanak. A vágóhídra sem mennekbe az utcáról "jaj de szeretem a disznókat, lelõhetek egyet?" szöveggel. Ha annyira lõhetnékük van akkor lõjjenek agyaggalambra, vagy céltáblára. Marha nagy vadászélmény lehetett régen az is amikor 10-15 terepjáróról lõtték Afrikában az elefántokat és az oroszlánokat. Hobbiból, szabadidelyében nem lesz valaki se rendõr se katona.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#34
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

nem tudom,hogy olvastál-e Fekete István könyveket. ajánlom figyelmedbe. pedig õ is vadász volt.

én végig olvastam az életmûvet, van amit többször is, szeretem is,,,,mégsem tudtam +szeretni sem a vadászokat, sem a vadászatot.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#35
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
nem tudom,hogy olvastál-e Fekete István könyveket. ajánlom figyelmedbe. pedig õ is vadász volt.

#36
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

nem érted a vadászat lényegét,ami az erdõ és az állatok szeretetérõl szól.


Azt hiszem ezt hívják természetfotósnak aki ugyanúgy lesben áll és lopakodik, csak nem lövi le a szeretének tárgyát.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#37
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

1. a magyarországi nagyragadozók ismerete
2. a létezõ vadászvizsgáról


1. amíg ki nem pusztultak, vagy el nem vándoroktak
2. 1-2 hónap alatt nem lehet fegyvert adni az emberek kezébe.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#38
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
:-/ mindentõl függetlenül
sajnos nagyon kevés az erdõ (20-22%) ami eltartaná az állatállományt
a nagyragadozóknak pedig lehetõség szerint lekerített terület kell/kéne
már csak azért is,hogy ne zavarják 1mást az emberrel
nem tudom ki emléxik a "szabadon kószál 1 farkas" tipusú híradásokra... sajnos/szerencsére rég volt ilyen utoljára

#39
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
ezt nem tudom. de az erdõ és a puska magányában inkább a lelkiismeret számít.

#40
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
örülök, hogy szerinted többen követik a 2. lehetõséget, de MIT MOND A VADÁSZTI TÖRVÉNY?
mit tehetnek, mit kellene tenniük elvileg?

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers