Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Állatok kilövése-ki(lõtt)..állat

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
265 hozzászólás a témában

#1
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
na gratula :
http://index.hu/poli...bulvar/vad4559/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
szívesen.
egébként ha a gazda körül van a kutya azért nem túl gyakori, hogy lelövik...legalább is remélem.
üdv

#3
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
Igen,csak hobbi célból.
De olyan helyen lakom,hogy 2 percre a lakásomtól már erdõben vagyok.
Bár tudom,hogy elõírás az is,hogy koloncot kell a nyakába tennem,ha az erdõn barangolok Vele,de még sohasem keveredtem szóváltásba miatta vadõrrel,erdésszel,pedig nemegyszer találkoztunk velük.
Persze kolonc nélkül.
Egyébként itt a környéken (BAZ-megye) kapásból tudok 3-4 hannoverit,igaz ott nem hobbi célból tartják.
Köszönöm válaszod.
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#4
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
vadászat közben kérded?akkor nem kell, csak sebzés esetén hívnak egy kutyást, de sok esetben egy mindenes vizsla vagy egy terrier is elegendõ lehet, meg vérebet nem minden esetben visznek utánkeresni, mivel túl értékes és nem éri meg egy sebzett kanra kerestetni vele.
ha meg úgy kérdezed, hogy társaságnál kell-e legyen véreb, hát úgy tudom igen, de nem minden társaságnál van, mert a mindenes vizsla jó a feladatra...
egyébként nem is nagyon akarok ide többet írni, mert nem szeretek órákon át értelmetlenül vitázni...
azt tudtad, hogy asszem Szlovákiában nem tarthat magánszemély vérebet(mármint hannoverit meg bajor hegyit, mert az angol az nem használható munkakutyaként igazán), ott ennyire komolyan veszik a vérebeket!elég értékes állatok tudnak lenni!
és a kutyádat hobbi célból tartottátok?

#5
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
Üdvözlünk a fórumon.
Vértezd fel magad a türelem és megértés pajzsával,ha ehez a témához nyúlsz itt.
Sokkal könnyedebb témáknál esünk egymás torkának.
;-)
továbbá kérdésem lenne Feléd.
Valóban van a vadászati elõírásoknak olyan kitétele,hogy egy bizonyos létszám (vadász) esetén kell,hogy véreb legyen a vadászok valamelyikénél?
Nem mintha lenne komolyabb jelentõsége,csak nekem 12 évig volt jó TÁRSAM egy hannoveri véreb .
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#6
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás
sziasztok!
tudjátok én vadgazda mérnöknek tanulok és bringázok is és a természet az életem.
a lényeg:
elõször arra gondoltam írok ide mert sokan nincsenek tisztában a dolgokkal, de asszem semmi értelme.
csak annyit mondanék, hogy a vadásztársadalom is pont olyan, mint minden más közösség, szóval köztünk is vannak jó, meg rossz emberek, de a munkánk nélkülözhetetlen.
én csak arra kérlek titeket (tisztelet a kivételnek), hogy ne köcsögözzetek már le minket, mert pont az ilyen általánosító és gyûlölködõ megnyilvánulások miatt nincs harmónia ezen a világon...(és aki meggondolatlanul köcsögöz az kiváltója mindennek)
peace mindenkinek!

#7
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Igen, elnézést, teljesen igazad van. Tényleg van különbség Vadász és puskás ember között!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#8
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Off: Zed, te vagy az, aki nem látod itt tisztán a dolgokat! ;) Hisz egész Nyugat-Európa nõi közege az arabokhoz vágyik, hát nem látod? Hogy eltakarják arcukat, hogy a férjük megverje õket, és hogy még ennél is szörnyebb dolgokat cselekedhessenek velük.

Ok, tudom hogy csak általánosítok, mert az arab világban is nagy különbségek vannak, de sajna az erõsen hagyományos, iszlámista családoknál köztudottan erõsen el vannak nyomva a nõk ! Szal, én arra az életre vágyok. Körbemetélés, no élvezet szex közben, 10 gyerek, utcára csak pasi kíséretben léphetek, és el kell szenvednem, hogy a férjem idõnként 14 éves lányokat kúr máshol.

ON:

Mindezt csak azért írom le, mert azt akarom érzékeltetni, hogy a hagyományok elavulnak, és bizony rájuk is - mint mindenre - ráfér egy jó kis nagytakarítás idõnként! Nem minden illik már a világunkba, ami egykor esetleg mûködött!

Ja igen és ha a vadászat sport, akkor a vadászoknak iszonyat erõs lehet az ujja. A sok ravaszhuzigálástól. A bicepszük meg a sok sörözéstõl. És a tüdejük is. A cigizéstõl. Marha nagy sportemberek, sokszor van szerencsém van találkozni velük!

tegyünk különbséget a Vadász és puskás ember(?) között.......utóbbiból nagyon sok van, elõbbibõl nagyon kevés.....furcsa lesz amit mondok, de a Vadász az tényleg szereti a természetet, tiszteli a vadat, és akkora tudással rendelkezik erdõrõl és lakóiról aminek én a harmadával megelégednék.....

ettõl független sosem fogom igazán megérteni, mi a jó a vadászatban, de van egy néhány Vadászember akit a fentebb leírtak miatt nagyon tudok tisztelni
ja és tõlük még nem hallottam hogy ez sport lenne
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#9
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Off: Zed, te vagy az, aki nem látod itt tisztán a dolgokat! ;) Hisz egész Nyugat-Európa nõi közege az arabokhoz vágyik, hát nem látod? Hogy eltakarják arcukat, hogy a férjük megverje õket, és hogy még ennél is szörnyebb dolgokat cselekedhessenek velük.

Ok, tudom hogy csak általánosítok, mert az arab világban is nagy különbségek vannak, de sajna az erõsen hagyományos, iszlámista családoknál köztudottan erõsen el vannak nyomva a nõk ! Szal, én arra az életre vágyok. Körbemetélés, no élvezet szex közben, 10 gyerek, utcára csak pasi kíséretben léphetek, és el kell szenvednem, hogy a férjem idõnként 14 éves lányokat kúr máshol.

ON:

Mindezt csak azért írom le, mert azt akarom érzékeltetni, hogy a hagyományok elavulnak, és bizony rájuk is - mint mindenre - ráfér egy jó kis nagytakarítás idõnként! Nem minden illik már a világunkba, ami egykor esetleg mûködött!

Ja igen és ha a vadászat sport, akkor a vadászoknak iszonyat erõs lehet az ujja. A sok ravaszhuzigálástól. A bicepszük meg a sok sörözéstõl. És a tüdejük is. A cigizéstõl. Marha nagy sportemberek, sokszor van szerencsém van találkozni velük!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#10
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás
Evil, a vadászatban mi a sport? Van akár halvány fogalmad is arról, hogy ez a fogalom mit takar? A sport küzdelem, önmagunk, vagy egy versenyen egy ellenfél legyõzése. A sport önfeláldozás, lemondás, gyakorlás egy cél érdekében. A vadászatra ebbõl semmi sem jellemzõ. Például mit szólnál ahhoz, ha egy boxmeccsen egy hatévest állítanának szembe egy kétméteres négerrel. A vadászat kb ennyire sport. És igen, õseink is ezt csinálták, mert így szereztek táplálékot. Borneóban ez talán még ma is igaz, itt aligha. Egészséges, mert nem a tápszereken nevelt szart eszed? Hát persze, aznap este a cigifüstös vadászházban talán, mert egyébként a húst le kell adni, szóval aligha eszed majd azt két hétig. Ja, egyébként a nõk verése is megszokott volt régen a családban, akkor az is sport? Lányok, ti ehhez mit szólnátok?

#11
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

Hali!

Elszomorító az, hogy nagyon sokan elfogultan és teljes tájékozatlansággal tesznek itt megjegyzéseket!

hi!


Számomra pedig az az elszomorító, hogy vannak emberek, akik sportnak hívják és sportként mûvelik a vadászatot. Onnantól kezdve az már nem vadászat, hanem mészárlás.
Valaha õseink azért vadásztak, hogy ne haljanak éhen. Azzal semmi bajom nincs is. Még azt is elfogadom valamennyire, hogy ritkítani kell a vadállományt. De amikor vadászat turizmust csinálnak és a szerencsétlen állatokat pusztán élvezetbõl, hobbiból lövik, na azt elítélem, de mélyen, és biztos hogy viccként fogom felolvasni azt, hogy "megfordult de a fürj helyett társát találta el".

Ja, és még csak annyit, hogy õseink még tisztelték a természetet és mindent megköszöntek az isteneknek! Ez mára hova tûnt? Többé már senki sem tartja tiszteletben a lelõtt állatok lelkét. Nem, most már igazi mészárlás folyik. Egy ilyen vadászaton akár százával is lelõhetik a szegény kis nyuszikat, õzeket, vagy ha tovább megyünk, delfineket, bálnákat, kengurukat, stb... Semmit se értékelnek, mindent csak pazarolnak, mintha ezek nem is élõlények volnának, hanem a plázában a tolókocsiba bedobált élettelen áru!!!

Ez kegyetlenség. Ez gyalázat. Ez szégyellnivaló. Ez büntetendõ lenne. De igazán emberi. Sajnos.
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#12
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

http://index.hu/poli...ulvar/1015bika/



(A kép csak illusztráció)
;-)


Vannak távolabbi íjász ismerõseim... van, aki medvére vadászott íjjal. Az egy fair, férfias játék. Ha hibázik, a maci nyer. A vadászlesen ücsörögve lövöldözést én se nagyon értem...

1ébként a vadász számszeríjat (kb egy íj és egy puska szerelemgyereke) azért tiltják nagyon nagy vehemenciával, mert igen hatékony fegyver, és nemigen van hangja... szal orvvadászni ilyemsivel szoktak, mert ezt nem hallja ez erdész, a puska meg kilométerekrõl hallatszik. Nem akkora újdonság, hogy vki nyílvesszõvel lõtt le egy szarvast.

#13
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás
Ralph, ezen mit csodálkozol. Ez Csák Norrisz. Szerintem nem is lötte, hanem utolérte a menekülöö szarvast, és futtában kitörte a nyakát.

#14
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás
http://index.hu/poli...ulvar/1015bika/

Feltöltött kép

(A kép csak illusztráció)
;-)
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#15
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás

Neked is szia raycoon!

Nekem ezzel semmi célom nincs bár az igaz, hogy leáltalánosítottam, mert itt többségben a vadászokat is leáltalánosítják! Az igaz, hogy vannak itt emberek akik tényleg szakértelemmel szólnak hozzá ehhez a témához és én õket egy szóval sem szeretném megbántani, sem a tudásukat becsmérelni. Én azokat az embereket becsmérlem le akik anélkül szólnak hozzá egy ilyen összetett nagy tudást igénylõ sporthoz, hogy semmilyen tapasztalatuk és tudásuk sincs ehhez.

Tényleg szörnyûséges és összetett tudást igényel,védtelen állatkák lelövése.
Egyébként az õseink több millio éve kieggyenlitet küzdelemben az eletük kockáztatásával vadásztak,nem pedig sunyi módon vadászlesbõl egy bazi nagy puskával.A vadgazdálkodás viszont tényleg szaktudást igényel és az állatkák kilövése pontossan kiszámitot dolog.
De a képeken nem erdészeket látunk,hanem undodorító kéjgyilkosokat,akiknek ez a rohadt perverzitásuk.Hétfõn bemennek a céghez és büszkén mesélik"lelõttem egy veszéjes antillopot".

#16
Evilrider86

Evilrider86

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Neked is szia raycoon!

Nekem ezzel semmi célom nincs bár az igaz, hogy leáltalánosítottam, mert itt többségben a vadászokat is leáltalánosítják! Az igaz, hogy vannak itt emberek akik tényleg szakértelemmel szólnak hozzá ehhez a témához és én õket egy szóval sem szeretném megbántani, sem a tudásukat becsmérelni. Én azokat az embereket becsmérlem le akik anélkül szólnak hozzá egy ilyen összetett nagy tudást igénylõ sporthoz, hogy semmilyen tapasztalatuk és tudásuk sincs ehhez.

#17
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Szia evilrider86!

Legközelebb jelezd légyszíves, hogy mire is reagálsz, mert így akár magamra is vehetném az "arcoskodó" dolgot.. Nem veszem..
Itt elég sokféle vélemény elhangzott, így az általánosító írásod elég céltalannak tûnik. Vannak itt olyanok, akik ésszel gondolkodnak és sok esetben igazuk is van.

#18
Evilrider86

Evilrider86

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Hali!

Elszomorító az, hogy nagyon sokan elfogultan és teljes tájékozatlansággal tesznek itt megjegyzéseket! Mielõtt hozzászólnál egy olyan dologhoz ami már több millió éves és ha nem tették volna ezt az õseink akkor ti se nagyon arcoskodnátok itt hát szóval ez elõtt néhány ilyen irányú szakirodalmat talán nem ártana elolvasni és akkor talán nagyobb rátekintéssel megértenéd a dolgok miért-ét! A vadászat egy sport amit nem lehet csak úgy jól csinálni ha az ember mindent tud a természetrõl, persze hibák így is becsúsznak de senki sem tökéletes! Másrészrõl ha te kezeled a vadállományt és tudod mit eszik hol alszik és egyszer úgyjön, hogy lelövöd akkor tudni fogod, hogy nem azt a retkes mócsingnak nevezett valamit eszed amit tömeggyártásban csinálnak és valamelyik boltba elszállítják gyakran nem is hûtött kocsikban mert persze drága az üzemanyag. Ezt már csak tudom mert anyám boltigazgató.

hi!

#19
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Dögöljön meg az összes ilyen köcsög.
Én ezeknek a szarrálõtt hullájuk mellett guggolnék ilyen széles mosollyal.
Vadászok :rocketman :mad:

nem magellanboy
tedd oda a lövöldözés szmájlid elé a vadászok helyett a puskás embereket
a Vadász az más....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#20
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Dögöljön meg az összes ilyen köcsög.
Én ezeknek a szarrálõtt hullájuk mellett guggolnék ilyen széles mosollyal.
Vadászok :rocketman :mad: