Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Salgótarján

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
10143 hozzászólás a témában

#10101
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Ez szerintem is így lesz, tényleg jó a kapcsolat általában.

Boldog Karácsonyt mindenkinek! Én már addig többet nem leszek...

reménykedjünk benne....

Kívánok békés,boldog karácsonyt Mindnyájatoknak

#10102
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Ez szerintem is így lesz, tényleg jó a kapcsolat általában.

Boldog Karácsonyt mindenkinek! Én már addig többet nem leszek...

#10103
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Hát igen. Elvileg eddig is szabálytalan volt az erdõben való kerékpározás az erdõtörvény szerint és voltak is olyan csoportok, kiknek nem is tetszett. Kb. 3-4 éve kerültek napirendre a motorosok. Akkor az egyeztetõ megbeszélésen egyértelmûen leszögezték nemkívánatosak az erdõkben és szigorúan büntetni fogják. Ezzel szemben a motorizát off-roadozás (motor, qaud) egyre népszerûbb lett, meg romlott a morál és évrõl évre többen hódolnak illegálisan ezirányú kedvtelésüknek. Már várható volt, mikor fognak minket, montisokat is megszólítani. Persze nem kell mindjárt a vészharangot kongatni, azért a természetvédelmi szervek nagyon jó kapcsolatban vannak a kerékpáros egyesületekkel. Majd meglátjuk mi sül ki a megbeszéléseken.

#10104
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
holderõ?apár-dagály?:D :bananadan

szerintem nem mi vagyunk akik tönkreteszik az erdõt(magamból kiindulva...) hanem a motorosok

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#10105
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Szerintem sem olyan nagy holderejû a dolog, ha akartak volna már eddig is belénk köthettek volna az erdészek... Máshol megis történt, nekünk csak a szalagokat vágják fel 10centis darabokra amiket a versenyekkor rakunk ki... Mint a besztercén lévõ városiknál szinte mindig... De pl tõlük kaojuk meg leggyorsabban meg leghamarabb az engedélyeket valamire... De szerintem sem lesz ebbõl semmi...

#10106
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Hollókõ és környéke meg a tehénpásztorok miatt szinte már járhatatlan,mindenhol villanypásztor ...

üdv,Transzporter

#10107
transzporter

transzporter

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 363 hozzászólás
B@sszák meg! Ezért adtam fel az országútizást, hogy öregkoromig kényelmesen eltekergek az hegyekben (ha már ilyen szarok az utak meg falusi parasztok közlekednek rajta). Erre egy fél év se telik el, máris találgatnak. De ebbõl úgyse lesz semmi, nem hiszem, hogy igazából ki lehet szorítani a montisokat az erdõbõl. Én még egy hivatalos emberrel nem találkoztam, és szerintem kicsi rá az esély hogy pont szembejöjjön egy, mikor a Gedõc-tetõn vagy a Kálvárián gurulok. Vagy télleg a legtöbbször használt útvonalakat kell engedélyeztetni, oszt jóvan. Ha a másikon megállítanak majd aszondom eltévedtem.
Üdv 3B!

#10108
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Jónagyot
még egy SHKE tag jelentkezik :)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#10109
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
És gratulálok az új tagunknak!:impra:

:)

#10110
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
jaja, Én is tudom, bennt voltam Krisztiéknél hétfõn (Robinak mondom), hogy mindenki értse a nemzeti park területi igazgatóságánál, de elfelejtettem megemlíteni a dolgot... Mi annyit kaptunk hivatalosan értesítést, sõ nem is hivatalos volt szinte, szóval az volt a lényeg, hogy mihamarabb üljünk le a helyi erdészetekkel és nemzeti park-igazgatóságokkal egyeztetni, hogy kerékpárutakat jelöljünk ki "HASZNÁLATRA"! hisz szószoros értelemben véve egy métert sem tekerhetnénk erdõben, mert nincs kerékpárút... ezért javasolták azt hogy egalább szóban megállapodjunk a szervezetekkel... ezek a tények... maga a dolog pedig nevetséges...

#10111
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
AGA! Már több napja keresgélek a neten ezügyben, de semmi. Kerékpáros egyesületek vezetõit értesíteték ezzel kapcsolatban, én is innen hallottam elõször, mire készülnek a hegyikerékpározás ellen. Itt a fórum Dante írt elõször róla a Veszélyben a pilisi montizás topikban. Õ most online van, talán tudna valami érdemit mondani vagy valamelyik egyesület vezetõ. A legdurvább az egészben, hogy nem csak védett területen tiltanák a kerékpározást, hanem mindenütt az erdõben, kivéve kerékpárutakat. Durva!

#10112
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Errõl az erdõtörvényrõl valami linket ha lehetne, mert eddig még nem hallottam róla.

Ride everywhere.

.


#10113
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Szevasztok! Én nem is tudom, miért nem nézegetek ide. Pont szerdán beszéltem Nandival a belépésrõl. Úgyhogy jan. 1-tõl újabb tag! Ami meg a klubdélutánt illeti, remélem a következõre már tényleg el tudok menni.
Ha már természetvédelemrõl volt szó, mit szóltok az erdõtörvény tervezett módosításához? Fasza! Nemkívánatosak leszünk? A magamfajtától védeni is kell...

#10114
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Az nem tûnt fel hogy én se tûntem fel? Szerinted mennyit kérne mr.triatlonklub (kisebb betûvel nem tudtam...) a SHKEnek, hogy átigazolhassak? :-)

Komolyan? Vincze Gabiról (Somosi tervezõ srác) beszélgettünk és azért nézegettük a "túrás" szekciót, aztán így akadtam Robi hiányára... Miért Szabi te a triatlonklubban vagy hivatalosan? Amúgy most komolyan, mondom mindkettõtöknek, jan 1-tõl lépjetek be... Egybõl jól indul a dolog mert januárban több év után már biztos hogy lesz közgyûlés, kaja, pia, nõk... Á, nem, lesz komoly része is most...
De tényleg lépjetek be... Robi mint Természetvédelmi közvetítõje, Szabi meg mint Hivatalos fotográfusa a klubnak! Na?:)

#10115
transzporter

transzporter

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 363 hozzászólás
Az nem tûnt fel hogy én se tûntem fel? Szerinted mennyit kérne mr.triatlonklub (kisebb betûvel nem tudtam...) a SHKEnek, hogy átigazolhassak? :-)

#10116
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Robi!
Hétvégén nézegettem a taglistát, és ézszrevettem hogy nem vettelek észre rajta!:) Ugyhogy légyszíves tégy az ügy érdekében... De komolyan nem is tudtam hogy nem vagy "hivatalosan" is tag... Mindegy. ha gondolod Nándinál fél perc a dolog... csõ

#10117
transzporter

transzporter

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 363 hozzászólás
Szivesen!
A gyûlés ideje nekem is pont ütközik általában a melóval, de ha aznap nem dolgozok, ott leszek.

#10118
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Kösz a képet Szabi!:)

#10119
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás
Szevasz Robi!

Hát, Én nem voltam, nem nekem találták ki... Mármint messze vagyok... :)
De amikor beléptem akkor mindig volt, csak meghalt, amikor Nándi eljött a sititõl... De persze hogy jó hogy van, lesz egy kis összetartás (talán...)
Írtam ma is mailt Krisztának, üzenem neki hogy elnézést a folyamatos "zaklatásért"! -ezt mondjuk a mailben is leírtam...
De végülis ez a csütörtök nem annyira komoly, nem kell ott lenni minden héten, ez igazából nyáron a legjobb mert pont jó idõpont leegyeztetni a hétvégi versenyeket. Januárban lenne jó ha sokan lennénk az évzárón/évnyitón honnan nézzük...

#10120
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Volt valaki a csütörtöki "klubdélutánon"? Sajna nem értem rá, de nagyon jó ötletnek tartom. Remélem életképes lesz a dolog és nem hal meg.