Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Aktuális hírek, jövõ évi újdonságok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
9163 hozzászólás a témában

#8881
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
suntour - nicolai ez egy link :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#8882
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
skf eseten kb ugyanaz a ~1eft-os ar van mindket csapagy eseten

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#8883
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
de amig a 10x26x8 csapágy x huf, addig a 17x26x5 csapágy 10x huf. (vagy hasonló reláció) igy természetesen nem lesz ilyenrõl szó sose.... mármint gyártói oldalról.
pedig ha valaki rájönne, hogy plusz 50 grammal (agy + villaszár) mennyivel merevebbé lehetne tenni a sid-et pölö, akkor nagyobb lenne rá a kereslet.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#8884
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
az az ize, hogyha egy sima elsoagyat nezunk abban 10x26x8-as csapi van 6000 a szabvanyos jelolese, 19g.
no ennek a helyere befer egy 17x26x5 61803 szabvanyos jeloles 8g.
no ez a 618-as feleakkora terhelest bir el ha a din terhelhetoseget vesszuk ha a stat-ot akkor kb a 70%-a
es akkor egy 17mm furatu csapi van benne.
amibe azert sok mindent bele lehet dugni (azt azert nem).
a kisebb terhelhetosegu csapagytol meg nem felnek meg mielott nagyba okoskodnanak az emberek.
nekem az elso hugi hatso agyamban levo 6000-es csapik meg most ~8 ev utan is gond nelkul porognek, eleg sokretu hasznalatban volt mar. (en 1ev, haver~2ev, trial 2-3ev, ...)
tehat nem kellene hetente csapit cserelni benne.

no nemtom mar mit akartam kihozni belole, de oruljetek neki.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#8885
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

15 vagy 12
csak mert ezek a szabvanyos csapagy furat meretek mely hornyu golyoscsapagyaknal.

gondoltam, hogy utána kellene nézni, mielõtt marhaságot irok, de már mindegy. :) még jó hogy van köztünk olyan is, aki érti, nem csak irja.
akkor nem 14, hanem 15, az elv a lényeg.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#8886
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
15 vagy 12
csak mert ezek a szabvanyos csapagy furat meretek mely hornyu golyoscsapagyaknal.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#8887
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
cc-re, meg ugy egyáltalán, 150mm-ig kitalálhatná valami idióta a 14-es maxle-t. mint szabvány.
épp elég lenne.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#8888
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
az na. faradok :P
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#8889
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

jah, mar a `96os pace telom is dupla vallas.

Dupla fékhidas... ;)

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#8890
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
jah, mar a `96os pace telom is dupla vallas.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#8891
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Csak nem alhatok. Az meg mi az a Maxle?

Amit az általad említett Pike-nál is használnak.:)


#8892
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

A dupla hid mar reg nem ujdonsag ;)
45 fokos papucs helyett pedig nagy igenybevetelnel ott a Maxle.


Csak nem alhatok. Az meg mi az a Maxle?
a második p néma!

#8893
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
A dupla hid mar reg nem ujdonsag ;)

45 fokos papucs helyett pedig nagy igenybevetelnel ott a Maxle.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#8894
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás
És még: persze, ha elméleti tökéletességre törekszünk akkor XC esetén elöl Fatty van és akkor alternetív tengely-rögzítés fontossága csökken, bár 45fok ott sem ártana.

End of agytorna. Jó éjt.
a második p néma!

#8895
peppe

peppe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 312 hozzászólás

magura 07 villak is voltak mar?
http://www.bikemagic...AN/4642/v/1/sp/[/FONT]


Végre gondolkodik vki, de miért nem mindenki? 45 fokos papucs tárcsafékhez jó ötlet, bár én még laposabbat is el tudnék képzelni. V-féket használók lehet tiltakoznának. Bár 3D papucsból egyben levõ gyorszárat kilökni ha jól képzelem nem lehet. De feszegetni, mozgatni igen.

Dupla híd is szimpi, nekem is eszembe jutott (igen, becs szóra, igaz kit érdelkel, meg gondolom pár ezer más bicósnak is). Kérdés, hogy a merevség érdekében nem inkább egy normálisabb tengely rögzítést kéne-e kitalálni és persze elterjeszteni XC gépekre - mondjuk vmi Pike-szerût, csak kicsit kisebb és könnyebb változatban. Tudtok vmi ilyesmirõl?
a második p néma!

#8896
MrGyulagy

MrGyulagy

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
XTR hajtómûhoz annyit szólnék hozzá , hogy akinek volt vagy tartósan próbálta az mondjon véleményt. Mellékesen az volt a hibája hogy a nagy lánctányér elhajlott(Idõvel).
MrGyulagy bármikor,bármit megszerelek

#8897
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Szerintem ez nem teljesen igy van, mivel ha olvastad a bikemag e havi számát abban volt egy cikk Zergével. Na már most õ pl. nem XTR féket használ mert szerinte van nála jobb ill. megbízhatobb. Pedig aztán alá tényleg nyomhatnák az Xtr cuccokat.


Igen? Miért a Saint az nem Shimano?
Úgy gondolták a többiek, hogy ha kedve szottyanna feltenni pl. egy Formula féket –merthogy az könnyebb -, akkor mondaná a Velotrade, hogy NEM! Tehát ebbõl következik, hogy akitõl kapja/kapják a pénzt, az mondja meg, hogy mivel megy. A lényeg, hogy az õ termékeit használja. Te adnál úgy pénzt valakinek, hogy az nem Téged reklámoz? Szerintem Te sem, ahogy szinte senki.

Egy múltkori BikeMag-ben meg talán Buruczki, vagy Parti Andris nyilatkozta, hogy ment már mindenféle váltókarral szerelt bicajjal, szóval amit alá tettek.
Bár ezt lehet, hogy csak álmodtam valahol :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#8898
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
malajziaban van, meg szingapurban tan meg shimano gyar. Meg a gagyi cumokat az olaszok csinaljak. de az XTR az tutira handmade in japan.

az fsa fullkarbon k-force pedig dragabb mint az xtr. mondjuk singletrackben azt mondtak ra, hogy jobb is...

magura 07 villak is voltak mar?

http://www.bikemagic...AN/4642/v/1/sp/

YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#8899
abotika

abotika

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
Valahogy én is ugy tudom, hogy már 2éve van Tajwani üzeme is a Shimanonak. Mintha a bikemagban is írtak volna ilyet.

#8900
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Nem tudom...a versenyzo szerintem azt hasznal, amit ala adnak...


Szerintem ez nem teljesen igy van, mivel ha olvastad a bikemag e havi számát abban volt egy cikk Zergével. Na már most õ pl. nem XTR féket használ mert szerinte van nála jobb ill. megbízhatobb. Pedig aztán alá tényleg nyomhatnák az Xtr cuccokat.