Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Táplálkozás, étrend, fogyókúra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1408 hozzászólás a témában

#1321
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Az sem egyszeru annyira. Ocsem evek ota nem tud hizni, pedig sportol is es zabal is. Csak szalkasodik... 20kg-al konnyebb nalam es picivel magasabb. Szoval az optimalis valahol az arany kozeput.


Mindig az az optimális. :)

#1322
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Az sem egyszeru annyira. Ocsem evek ota nem tud hizni, pedig sportol is es zabal is. Csak szalkasodik... 20kg-al konnyebb nalam es picivel magasabb. Szoval az optimalis valahol az arany kozeput.

Azért én megnézetném. Egyetlen vérvétel, és megmondják. Gyógyszerrel kezelhetõ, és nem is kell örökké szedni. (nekem kell, de az más tészta)
Azért irigylem azokat akiknek túlmûködésük van, mert végülis jó lehet korlátlanul, büntetlenül enni bármit.


Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#1323
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Amikor a sportorvosi ekg-t csinálták 17 éves koromban, akkor úgy adták meg, hogy menjek majd még vissza, de azóta sem sikerült.. :)
Elvileg nincs baj a pulzusommmal és a vérnyomásommal sem, de nagyon hirtelen tud olyan szívverésem lenni (pusztán csak gondolati úton), hogy látszik kívülrõl.. De mondjuk ennek nem sok köze lehet ehhez..

Azért én megnézetném. Egyetlen vérvétel, és megmondják. Gyógyszerrel kezelhetõ, és nem is kell örökké szedni. (nekem kell, de az más tészta)
Azért irigylem azokat akiknek túlmûködésük van, mert végülis jó lehet korlátlanul, büntetlenül enni bármit.

#1324
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Amikor a sportorvosi ekg-t csinálták 17 éves koromban, akkor úgy adták meg, hogy menjek majd még vissza, de azóta sem sikerült.. :)
Elvileg nincs baj a pulzusommmal és a vérnyomásommal sem, de nagyon hirtelen tud olyan szívverésem lenni (pusztán csak gondolati úton), hogy látszik kívülrõl.. De mondjuk ennek nem sok köze lehet ehhez..

#1325
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Az a láthatatlan hõpajzs az megvan, de ha fúj a szél, akkor muszáj vagyok felvenni egy kabátot.. Egyébként tényleg jó kis hõburok vesz körül.. :)
Volt egy bankos, aki mondta, hogy menjek el pajzsmirigy vizsgálatra, mert szerinte nem "mûködök" normálisan.. :D

Van benne valami. Pulzusod rendben van?
Nekem alulmûködik, azért is sikerült ilyen formákra szert tennem. :( Évekig nem tudtam róla, idén is csak azért gondoltunk a vizsgálatra a doktornõvel, mert tavaly egész nyáron bringáztam (meg télen is viszonylag rendszeresen), és tényleg nem eszek sokat , mégsem ment le rólam egyetlen gramm sem.

#1326
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Mázlista. :) Én sem fázom, csak más okból, nekem bálnazsír van a bõröm alatt. :D Mennyivel jobb lenne egy láthatatlan hõpajzs!

Az a láthatatlan hõpajzs az megvan, de ha fúj a szél, akkor muszáj vagyok felvenni egy kabátot.. Egyébként tényleg jó kis hõburok vesz körül.. :)
Volt egy bankos, aki mondta, hogy menjek el pajzsmirigy vizsgálatra, mert szerinte nem "mûködök" normálisan.. :D

#1327
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

de nem látszik meg.. Szinte mindent hõvé alakítok, ha rendesen eszek, akkor -5 fokban sem fázok.. :D


Mázlista. :) Én sem fázom, csak más okból, nekem bálnazsír van a bõröm alatt. :D Mennyivel jobb lenne egy láthatatlan hõpajzs!

#1328
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Azért lenne jó látni a különbséget, mert van ismerõs, aki a kettõ közül választana, és szerintem terhelés szempontjából a squash másfélszer annyi lehet. Ami azért nagy különbség.. De nem tanácsolom neki nyugodt szívvel, mert nem teniszeztem annyit, hogy az állításomat alá is tudjam támasztani.
Egyébként igaz, van olyan squash partnerem, aki felannyit sem "dolgozik" a pályán, mint én.. Nna, mindegy, végülis ennek így nem sok értelem van.. Mozogjon, és ami jobban bejön naki, amjd azt csinálja.. :)

Egyébként nekem mindegy is a dolog, mert 182/75-ömmel szinte pont jó vagyok.. Az elmúlt 5-6 év alatt az izom egyrésze átalakult, azt vissza kellene szedni, de még így is "sovány" alkat vagyok.. Nekem igazából mindegy mit eszek.. Sokszor naponta 20-30 deka nasi is bemegy a durvább fajtából (ismerítek azt a lengyel vajkaramelt? :lick:), de nem látszik meg.. Szinte mindent hõvé alakítok, ha rendesen eszek, akkor -5 fokban sem fázok.. :D

#1329
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.338 hozzászólás

jólesz, jólesz, de mivel most 80 vagyok.. !

Én bezzeg örülnék a nyolcvannak, kis izmot kéne felszedni :)De nem baj már csak olyan 7 kilo választ el tõle.

#1330
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
nem, de gondolok itt a focira és a kézire
nagyjából ugyanaz, labda van benne meg futás, de teljesen más :)

#1331
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Mondjuk csak egyszer teniszeztem, de nekem nagyon másnak tûnik.. A squash sokkal dinamikusabb, és függetlenül a kisebb pályától, valahogy sokkal több benne a futás. A kis terület miatt ráadásul az irányváltások sokkal jobban megdolgoztatnak..
Van akinek nálam objektívebb a véleménye? Úgy értem csinálta mindkettõt rendesen..

most közelítõ értéknek jó sztem, mintahogy az egész táblázat irányadónak jó szerintem....ahány ember annyi féle érték lenne...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1332
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

nézd meg a teniszt , vmi hasonló lehet.....

Mondjuk csak egyszer teniszeztem, de nekem nagyon másnak tûnik.. A squash sokkal dinamikusabb, és függetlenül a kisebb pályától, valahogy sokkal több benne a futás. A kis terület miatt ráadásul az irányváltások sokkal jobban megdolgoztatnak..
Van akinek nálam objektívebb a véleménye? Úgy értem csinálta mindkettõt rendesen..

#1333
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Hú, de kár, hogy nincs benne a squash a táblázatban.. Szerintem az nagyon sokat eléget, ha nem vagy lusta..

nézd meg a teniszt , vmi hasonló lehet.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1334
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Hú, de kár, hogy nincs benne a squash a táblázatban.. Szerintem az nagyon sokat eléget, ha nem vagy lusta..

#1335
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
ez mondjuk így igaz!

#1336
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

ez oké
1 nap ha tekerek akkor elégetek 3700 kalóriát, és mondjuk eszem 2000t
az -1700 ami nem biztos hogy ZSÍÍÍÍÍÍÍÍR, hanem ha szarul csinálom, megy mellé
az izom is, jócskán
ésszel kell ezt


Igen, de izom általában azoknak megy le, akik tartják az alapanyagcsere-kalóriabevitel dolgot, de nem mozognak. Azoknak sok izom veszik el, mert az izom=fehérje, és azt jobban tudja hasznosítania szervezet. (nem saját kútfõbõl írom, hanem egy orvosi tanulmányban olvastam)
Szóval, ha a kalória jó részét izommunkával égeted el, akkor inkább a zsír ég. Bár így lassabban, mintha koplalnál, de biztosabban, és a bõrnek sem mindegy, milyen tempóban kell alkalmazkodnia a megváltozott körülményekhez.

#1337
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
ez oké
1 nap ha tekerek akkor elégetek 3700 kalóriát, és mondjuk eszem 2000t
az -1700 ami nem biztos hogy ZSÍÍÍÍÍÍÍÍR, hanem ha szarul csinálom, megy mellé
az izom is, jócskán
ésszel kell ezt

#1338
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

számoljunk inkább 80-90 közti értékkel mert nehéz a ruhám is, szal ez reálisabb
eszerint 540 kcal ami elég 1 óra alatt, szal kb mire eljutok a fogasig az ennyi.
aztán haza is kell jönni, az megint 540 kcal. + még ottis, az lehet ugyanennyi, ergõ 1600 kalóriát égettem elfele.


Van egy másik kalkulátor, amivel az alapanyagcserét lehet kiszámítani, az 80 kg, és 18-30 év közötti férfinél kb. 1903 Kcal. Ez csak az alapanyagcsere, ami ahhoz kell, hogy keringjen a véred, lélegezz, normál testhõd legyen. Ha már gondolkodsz, fõleg ha mozogsz, akkor több kalóriát égetsz.

#1339
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
számoljunk inkább 80-90 közti értékkel mert nehéz a ruhám is, szal ez reálisabb
eszerint 540 kcal ami elég 1 óra alatt, szal kb mire eljutok a fogasig az ennyi.
aztán haza is kell jönni, az megint 540 kcal. + még ottis, az lehet ugyanennyi, ergõ 1600 kalóriát égettem elfele.

#1340
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

de ha én 16-tal csak felfelé megyek, akkor többet ...:)
mikor használtam, pulzusmérõt , mászásnál ritkán ment 170 alá a pulzusom....
150 fölött volt, az átlag is mindig...


Ezért írtam a laborkörülményeket. Nincs szembeszél, nem kell fékezni, és elindulni. Gondolom egy óra felfelé mászás még 8 km/h átlaggal is többet éget.

Eleinte egyébként én is éhes voltam, mint egy farkas tekerés után, aztán néhány nap múlva azt vettem észre, hogy egyre csökken az étvágyam, de napközben is. A legjobb, hogy talán a felszabaduló endorfinoktól elmúlt az édességfüggõségem is. Helyette lett bringafüggõség, de szerintem jó csere volt. Ha néhány napig nem mehetek valamiért, akkor elõjön a szénhidrát addikció. :-(