Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Trek te drága

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
49 hozzászólás a témában

#21
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
987,
remélem én is, hogy nem megy el a kedved a bringázástól.

Én pl. kétezrenként muszáj cserélnem a láncot (PC-48), a sor talán kibír két láncot, ha váltogatva hajtom õket. Legjobb volt, mikor verseny közben szakadt el.
Két négyszögtengelyes hajtómû már kukázódott.
Fékpofa max. 1000 kilcsi, bovdenezést kb. 1-2 havonta cserélnem kellene, mert telemegy piszokkal, utána nem jól mûködik-> többi alkatrész is megsínyli, így még drágább a javítás.
Pedálok is makkantak már meg.


Treket én nem vennék 120-ért. Sajna kevés a vázra adott örökgari, ha a felszerelés nem a vázhoz méltó.

Xfactorban láttam ma Dema bicajt. Full Deore szettel (még a hajtómû, kerékagyak is, itt szoktak fõleg spórolni!) 120-ért...

Nézegesd a piacot, tájékozódj a kül. fórumokon,baráti körökben a technikáról, kiismered magad, megtalálod, mi az, ami megéri az árát, mi az, ami neked kell.

#22
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
987

Hog yén is hozzászólyak végigolvasva szerintem azért volt enyi gondod mert egyszerüen szarul volt beállítva a bringa váltása féke stb..a boltban..
ezért kophatott el a fékbetét (ferdén állt a felnihez pl.) meg a váltó is...
az yelenség ami fogaskeréksorral történt pedig cápafog néven ismerõs számomra és csak yo sok ezer km után yelentkezik általában..amikor már szarrá kopott minden és cserélni kell.
nekem 1-1.5 év versenyzést is kibir a fogaskeréksor..igaz végén már nem yol vált de szemmel még akkor sem cápafogas
szerintem az lehette hogy esetleg egy 8-as láncot kaptál 9-es fogaskeréksorhoz....

Ayánlom én is yáry mindig egy kiszemelt szimpatikus bringaboltba ha kell 2 tetente meg persze amikor probléma/kérdésed van...és akkor te is tanulsz valamit ott (én is igy csinálom)

A defktek lehetnek pech széria ..nem megfelelõ bárra felfuyt külsõ...küllõ kiyukasztotta belsõ (fõleg ha lemaradt a külllõvédõszallag) esetleg fémforgács maradék a felniben..belseyében a 2 (duplafal) között ami elõyön és kiszurya gumit belülrõl....
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#23
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
még nem járt le az egy év :) :x
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#24
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Gondoltam felhozom, mert érdekelne hogy, „Szerintetek menyi az esélye a garanciális cserének.”

mért eltört a vázad ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#25
987

987

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Gondoltam felhozom, mert érdekelne hogy, „Szerintetek menyi az esélye a garanciális cserének.”

#26
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Te tényleg rászaladtál a fütyire...

Nekem egyébként két Trekem is volt és semmi rosszat sem tudok mondani róluk. Az egyik, egy 920-as Cromo gép életem legkedvesebb bicaja. A rajta lévõ STX RC cucc pedig egyszerûen überelhetetlen. A feleségem is Trekkel nyomul (bánkúti sípálya, Duna Maraton), de semmi gond a géppel. Most 3,5 éves. (Nem a nõ, a bicaj!)

Fel a fejjel, a vázad biztosan tuti!

#27
987

987

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
................

#28
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
a lánc akkor is ugorhat ha nem megfelelõ a hosszúsága!
jártam már úgy ,hogy megvetették velem az új 9-es sort mert azért ugrik ,mert elvan kopva, oszt kiderült miután otthon nekiálltam vele babrálni, hogy két szemet kikell kapnom...
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#29
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 hozzászólás
Persze Géza... :)


Fura dolgokat írsz, 987. Igaz, hogy kopnak ezek a cuccok, de azért nem egyik napról a másikra. Meg ha ugrik a lánc, nem biztos, hogy mindent cserélni kell. Nem csak a kopott lánctól meg sortól ugrik meg, hanem mondjuk attól is, ha nem tartod karban ezeket a dolgokat. Egy lánctisztítás csodákra képes.
Érdemes néha egy szerelöhöz is benézni. Korábban velem is elöfordult, hogy élböl mindent lecseréltem, pedig nem is kellett volna. Szóval javaslom a szerelöt. (persze hosszú ö-vel, csak ezen a billentyüzeten ez nem lehetséges, ahogy a hosszú ü sem)
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos

#30
987

987

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Hétvégén tovább romlott a helyzet

Csütörtökön lecseréltem a láncom egy simano HG 73 volt lett egy Sram 69

A régi láncom állapota siralmas.

Persze ugrált a lánc kellet vennem egy hátsó fogaskerék sort is. Sram PG970 volt az is lett.

A hátsó fog sor nem elkopott, hanem egyszerûen felgyûrõdtek a fogak mint a vésõ vége.

Na mondom ennyivel megúsztam .

De sajna szombaton azt kellet tapasztalnom, hogy az elsõ lánckeréken, a két kissebben megugrik a lánc volt öröm. Na meg a hátsó váltó valószínû az ujj cuccok miatt hát mit mondjak szarul vált.



Úgy döntöttem megfogadom a tanácsotok.

„Széthajtani, megölni, újjáépíteni!”



Visszarakok mindent, úgy ahogy volt. Aztán majd meglátjuk. A helyzet már nem romolhat tovább.

Szerintetek menyi az esélye a garanciális cserének.

#31
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
egy szó, mint száz ha egyszer normális alkatrészeket veszel akkor nem olyan drága fenntartani nem mondom ,hogy cserélni olcsó,de nekem az lx, xt cuccok már 2-3 éve bírják és azért versenyre használom, nem kímélem õket...
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#32
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
Ez tényleg pech. Én meg Jorust idézném, és ajánlanám a Magellant. 120 pénzbõl már egy pofás kis darab kijön:)

#33
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Hát igen a fiuk akkor még nem spórolták ki belõlle az anyagot. STX-RC :lick:

#34
yola

yola

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.555 hozzászólás
ebbe a kategóriáan nem lehet komromisszumok nélkül kerékpározni, ezt mindenki tudja
a TREK márka drága!!
olyan mint a VW ,ezek mellet nehéz elképzelnem, hogy ennyi minden összejött persze nem lehetetlen, csak nem az ideális körülményket feltételezi ( terep... )
...a legrosszabb, ha a hülyeség szorgalommal párosul!!!

#35
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Szintén STX-RC van , 10000 km után csak a legjobbakat mondhatom róla .Egyébként még az eredeti (vmilyen Shimano) lánccal nyomom , két éve elszakadt , SRAM patentszemmel javítva , tavaly a patentszem elfáradt , most simán összetoldva.De bírja.
És , hogy kapcsolódjak a témához:
NA EZÉRT NE VEGYÉL GYÁRI BRINGÁT!!!!!!!!!
Az én vasam is kijött 120 pénzbõl :összeválogatva a cuccok , összerakva és pont....

#36
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
:scared: Hát nem tudom elég érdekes a történet. Valami nagyon szar szériát foghattál ki. Középcsapágy csere még egy is elég durva nem hogy kettõ egymás után.
Ha meg nagyon sokat mész , el kell felejteni a 9-es fogaskerekeket és láncokat, inkább 8-ast venni valami jó kis lánccal sokkal tovább fog tartani. Nekem az STX-RC fogaskerékben és PC51-es láncban már van vagy 8000 kilcsi de még mindig nem ugrik a lánc, persze már van benne nyúlás, de hogy a fogaskerékrõl nem mondaná meg senki hogy mennyi kilóméter van benne az hótziher. A 9-es LX kazi és HG72-es láncomba harmada km sincs , de már legkisebb fogaskereken néha megugrik.

#37
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

A sok defektnek pl. semmi koze a bringahoz.

persze h nincs,akácosban meg fõleg

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#38
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente

Errõl van szó! Tanult kolléga vágja mirõl beszéltem!


De csak mert tettszik a kutyád :D

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#39
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
A sok defektnek pl. semmi koze a bringahoz.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#40
kölyök8

kölyök8

    maximus

  • fórumtag
  • 13.478 hozzászólás
Szomorú eset, de ez kicsit tényleg sok... Talán csak egy iszonyat rossz darabot fogtál ki. Talán.

A helyesírás pedig LOL!
;)

A Kokkknak nem az életkora határozza meg az agymenéseit, hanem a tényleges tartózkodási helye és az általa felvett órák idején a sulja közti távolság által keltett feszültség nagysága. Meg, hogy hogy kelt. :D