Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

A kezdetek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
205 hozzászólás a témában

#21
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Telóevolúcióm: (nem túl hosszú)

1. teló: 96'-os ezüstszürke Manitou Mach 5 Comp XC 63mm@70mm út (wow :) )A belseje egy SX volt, állítható olajcsillapítás és egyéb nyalánkságok, mindkét szárban volt csillapítás, kicsit meg volt hekkelve.Letötr mind a két papucsa egyszerre, egy landolásnál :)

2. teló : ugyanez csak szerváltam a törött szár helyett egy fekete Manitou Mach 5 SX szárat még megvan a teló.

3. teló: 99'-es Manitou SX piros színben, gyakorlatilag elõzõ telóm reinkarnációja, csak újabb kiadásban , tárcsafékrögzítési lehetõséggel és 80mm úttal ami fel van piszkálva olyan ~90-re. Ezt nyúzom már 4-5 éve, már csere nagyon érik.

4. teló: Szerintem valami szimplaválas nagyonbrutál rugóúttal rendelkezõ Manitou lesz.

#22
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
na nekem meg:
-RST Gamma EL -hááát, keményke volt és nem mozgott, de azért szerettem
-RST 381 XE -ez egy fos volt....útáltam, ennyire szar villám azóta sem volt, nem lehetett szétszedni sem, kõnehéz volt, á gyûlöltem
-RS psylo xc 2002 -elsõ komolyabb villám, na ezt imádtam, meg is tartottam egy évig:)
( aztán volt itt még egy black super air meg egy 2002-es judy, de sosem próbáltam õket:))
-RS Boxxer 2002 -ez van jelenleg is, nagyon bejön csak kicsit sérült a belseje, de valszeg még sokáig marad
Autist Team:)



#23
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Te szereted a manitou-t? :)

Jani: nagyon ritkán a háromágúnál, vagy a velencei hegységben. De inkább feljárok fogasozni. Vagy a fehérvári dirt pályán, ami jeleleg nem jó ilyen nagy gépekhez.

#24
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

Akkor én is...

Sõt, én is ! :)

- Manitou SX LT
- Manitou Supernova
- Manitou Sherman Breakout Plus SPV
- Manitou Dorado DH
- '05 Manitou Dorado DH 180

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#25
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

1. szokásos teszkós, szar, nem mozgott stb (tudja mindenki)
2. Mozo x5.5 , azt hittem dh villa, aztán nem mozgott, nehéz, hidegben merevvilla. Nem volt meg sokáig, eladtam.
3. Suntour xc-pro d-ta, ez már jobb volt, viszonylag jól mozgott, nálam semmi baja nem jelentkezett. Aztán lett az illmatic és abba már kicsi volt.
4. 2002es boxxi, na ez már mérföldkõ volt, merev, télen nyáron mozog. Nagy rugóút, szerettem nagyon. A mozgása viszont nem volt olyan mint a többi boxxernek, pedig mindene megvolt belül is. Eladtam
5. 888rc, még bejáratós, de hmmm... Csak meg kell nyomkodni. Szeretem, soha jobbat. Ez volt az elsõ nem használt villám, így különösen vigyázok rá. Talán egy hangyányit kemény, de még változtatható.

Fehérvár környékén hol szoktad használni a gépedet(mert felénk nincsenek nagyobb hegyek).


A sebesség mindent megold.

 


#26
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
1. szokásos teszkós, szar, nem mozgott stb (tudja mindenki)
2. Mozo x5.5 , azt hittem dh villa, aztán nem mozgott, nehéz, hidegben merevvilla. Nem volt meg sokáig, eladtam.
3. Suntour xc-pro d-ta, ez már jobb volt, viszonylag jól mozgott, nálam semmi baja nem jelentkezett. Aztán lett az illmatic és abba már kicsi volt.
4. 2002es boxxi, na ez már mérföldkõ volt, merev, télen nyáron mozog. Nagy rugóút, szerettem nagyon. A mozgása viszont nem volt olyan mint a többi boxxernek, pedig mindene megvolt belül is. Eladtam
5. 888rc, még bejáratós, de hmmm... Csak meg kell nyomkodni. Szeretem, soha jobbat. Ez volt az elsõ nem használt villám, így különösen vigyázok rá. Talán egy hangyányit kemény, de még változtatható.

#27
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Rögtön X-firm (legkeményebb) rugóra cseréld a belsejét, ha meglesz.

Szeretem a puha telókat, de majd meglátjuk.


A sebesség mindent megold.

 


#28
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
sztem meg ne, mert állati kemény alapból is

#29
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Rögtön X-firm (legkeményebb) rugóra cseréld a belsejét, ha meglesz.

#30
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Én is leírom, de az enyém kicsit rövidebb:

RST valami (nagyon szar, de teljesen darabokra szedhetõ , még mindig meg van)
Marzó Mz Comp ( jelenleg ez van, de már kotyog)
Most egy pike sl-re pályázom


A sebesség mindent megold.

 


#31
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
sztem énis maradok a boxxinál, hibátlan villa
csak kéne bele szimering, de az legyen a legkevesebb

#32
kölyök8

kölyök8

    maximus

  • fórumtag
  • 13.478 hozzászólás
Akkor én is...

  • Suntour Sierra Magic 8500... Szentül azt hittem, hogy állítható, mert valami kis kupakot lehetett a tetején tekerni... :D Meghalt.
  • Rock Shox Judy XLC - szépen mozgott, de akkor is kanyarodott, mikor nem kéne. Megcsuktam.
  • Marzo DJ2 (még az elsõ freeride-os sorozatból). Nagyon király volt. Ma is mûxik valahol.
  • Kangaroo Tatonka. No comment, de életem egyik nagy retro korszaka. ;)
  • Rock Shox Boxxer Race
  • Rock Shox Boxxer World Cup
  • És sztem ennél maradok, max frissítem néha... :D

A Kokkknak nem az életkora határozza meg az agymenéseit, hanem a tényleges tartózkodási helye és az általa felvett órák idején a sulja közti távolság által keltett feszültség nagysága. Meg, hogy hogy kelt. :D


#33
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
nekem
1. Zokes Zone, eltört :D
2. ShockWorks DH2
3. Suntour XC-Pro NS, ezt nem én törtem el, de ezis eltört
4. Rock Shox Psylo SL Tullio '04, õt nagyon szerettem
5. Rock Shox Pike SL '05
6. Rock Shox Boxxer '01 - ez királyság :)

#34
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.888 hozzászólás
1. RST 381 EL /örültem neki mint majom a farkának..:-)/
2. SunTour MG 91 /a Kedves most ist használja/
3. RS Judy XC 2003 /egy hónap után behalt/
4. Marzocchi MXC 2002

Ja, és most van egy Kona P2-m a merevgépben.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#35
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
suntour mg91
freedom bmx matricával

máig remekül van,épp pesten

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#36
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
teló: Marzocchi Xc 400. Mozgott vagy 3 és fél centit, levegõs volt, cserében folyt belõle az olaj 3 hónap után.

Aktuális civil


#37
[pIFtA]

[pIFtA]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 825 hozzászólás
Szerintem aki egyszer bringázott az nem hagyja abba öregkorára sem. Aki meg már nem tud valami baleset folytán, vagy tényleg nagon öreg, annak meg semmi kedve ide feljönni.


#38
Hunor

Hunor

    vendég

  • fórumtag
  • 115 hozzászólás
Szerintem lehetne egy olyan topic is ,hogy a Vég!Ide írhatnának a nagymamik, nagypapik akik gyorsan jöttek le a hagyrQl,és leírhatnák azt is, hogy miért kellet abbahagyniuk a bringázást!Szerintem nagyon király lenne!Feltöltött kép
Szeretem az édesanyám által elõállított pörköltet tejföllel és nokedlivel!


#39
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
No errõl írtam egy elég hoszú történetet úgy két hónappal ezelõtt, de pont azóta nincs netem így majd késõbb rakom ide. Az elsõ gépem egy universal nevû lengyel camping, szanaszéthegesztve, mert ezzel kezdtem el triálozni (komolyan). Bár volt háromkerekûm és kölcsön bmx-em is. Ha bmx-m maradt volna most is az lenne. Telóm elsõ, háát csak tavaj óta van (inkább rugósvillla) próbaképp, de sajnos megfertõzött, így lesz jobb, mert ha ez a mozo marad akkor meghalok miatta. (de szerettem a merevvillám :( szegény kettétört :( hüpp

Ride everywhere.

.


#40
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Azt hiszem, elõbb tudtam biciklizni, mint járni. Kölökkoromban még vastagon kommunizmus volt, a Skolnyik, Szputnyik és Balkan bringák évei. Az elsõ rendes gépet a MÁV DAC úttörõ korcsoportos outi versenyzõjeként tolták alám kb. a nyolcvanas évek elején.

Az elsõ montimat '92-ben vettem Sopronban, ahol akkoriban éltem. Naponta 6-8 órát töltöttem vele az erdõben. Ez egy Reynolds 501-es csövekbõl épített gép volt Altus C10 váltókkal és LX agyakkal. A bringa egyébként látható az MBAH 1993 (vagy 94 ?) májusi számában, amint megmászom vele elsõ kétezresemet. Ekkoriban indultam néhány XC OB-futamon, de hamar rájöttem, hogy nem ezt szeretem a bringázásban.
Ez a korszak nagyon szép volt, ekkor bontogatta szárnyait az MTB Magyarországon. A vékonyka és többnyire fekete-fehér MBAH is újszülött volt még. Szerintem ez a lap komoly mérföldkõnek számít a hazai montizás történetében. Szerettem az újságot, közvetlen volt és mindenki magáénak érezhette.
David Ericksonnak is többet köszönhetünk, mint sokan gondolják...
Szerintetek a Magyar hiperbürokratikus kerékpár-diplomácia mikor hozott volna ide Grundig Futamot???

Aztán sok felé sodort az élet, sok minden történt, de a kerékpározás mindig megmaradt. Bringáztam az Alpokban, A Karib-tenger fülledt szigetein, Alaszkában, Mexikóban a Sierra Madre-ban, és amerre csak mentem, mindenfelé.
Gépek: háromkerekû, Skolnyik, Balkan, Csepel Budapest, Favorit, Csepel Sas, Villiger outi, Fausto Coppi , Velamos, Townsend Colorado, Schwinn Csepel MTB, Gepida, Heavy Tools HT Winner, Diamond Back Topanga, Giant valahány, Trek 920 (legkedvesebb gépem), Trek 4300, Kona Dew, Kelly's Imagine

Mostanában a család és meló miatt kevesebb idõt töltök nyeregben, mint szeretnék. Azt a keveset pedig elég nehéz a cimbikkel egyeztetni. Így aztán jórészt egyedül járom az erdei ösvényeket és alkalmanként maratonokat látogatok. Általában a Bakonyban vagy a Balaton-felvidéken fordulok elõ.

Feleségem nem csak elnézi, de meg is érti bringamániámat, miután nászútunkon leengedtem a bánkúti sípályán élete elsõ montijával. Aztán terhesen lenyomta a Duna Maratont is.
Kisfiam most kezd beszélni, de a "bicikji" szót már kimondja!!!