Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

IV. Mátra Maraton 2005.szept.04.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
214 hozzászólás a témában

#41
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás
Csatlakozok Ádámhoz: szerintem is ez volt idén az egyik legjobban szervezett maraton és jó hogy Õ konferálta az egészet. Egerben nagyon hiányzott -lehet, hogy nagyon hozzászoktam.
Egy aprócska hibára szeretném felhívni a rendezõk figyelmét: mikor az utolsó aszfaltos mászás után betereltek az erdõbe arra a 2-3 km-es részre többedmagammal sikerült eltévedni, lazán mentünk lefelé. Csodálkoztam is, hogy változtattak a pályán. Végül is egy túrista szólt pár száz méter megtétele után, hogy az a rossz irány. Visszamásztunk és kiabáltak az aszfalton álló rendezõnek, hogy oda is kellene egy emberke -és megoldották. Haverom aki utánnam 20 percel ért be már a helyes irányon jött.
Jövöre veletek ugyanitt!!!

"A kerékpáros nem az autós ellensége, hanem olyan autós, aki már megtette az elsõ lépést a jó irányba!"(Karlovitz K.)
Rákosmente KerekSE;


#42
vendég_kedvesmester_*

vendég_kedvesmester_*
  • vendég
Hazafelé MÁV suxxxxx, 4 óra lett az út Pestre![/QUOTE]

...azt mondta a kalaj, hogy legkozelebb rendeljünk bicajszallítót, ingyen csatolnak a szerelvényhez. Kíváncsi lennék így van-e?

#43
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

. sehol a már (sajnos) mexokott fejetlenség, óváshegyek, "éngyorsabbvoltam"...."nem mert ÉN lettem a második"...."a óra nem is jól mért" beszólások....


És milyen érdekes, hogy nem kell chip ahhoz, hogy jó eredmények szülessenek!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#44
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
Jó volt ez a maraton is, csak nem láttam ismerõsöket.
Én A középtávon mentem, és szerintem elég jól bírtam. A frissítõpontoknál nem tököltem, a táv 2. felén lévõ aszfaltokon nagytányéron mentem, és még a sprintbefutót is bírtam :)
2:57 alatt mentem, ami a zempléni 4:17-hez képest elég jó.
Új technikát alkalmazok 1-2 hete, SPD-zek :) Nem voltam vele olyan fordulékony, így az erdõs kanyarokban gyakran elnéztem az íveket :(

Vannak eredmények ?
Nem csak a deszkásoké a világ !
Amíg a Föld kerek,éljenek a rájderek !

Izé


#45
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Most tudtam meg, hogy aki teljesítette a távott és 100 kg feletti sullyal rendelkezett, az kapott ( mérlegelés után ) valami T-mobilos polót?

basszus.....és nekem most kellett lebetegedni.....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#46
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
Hát igen...én is ott veszítettem 10 percet az elején a tömörülés miatt...de aszfalton korcsoportomból vagy 6-7et is lenyomtam fölfele..és a végén meg az volt a vicc hogy a végén a stadionban lesprinteltem egy dirtes csávót,akinek a térde az állát ütötte tekerés közben....csakmert õ odállt a rajtvonalhoz elõre, és az erdõben vigan ment, míg én 5 km/h val szarakodtam hátul a tömeggel...tudom hogy én is odaállhattam volna idöben, de a fene se gondolta h egybl single trackra visznek rá......legalább valami szélesebb lett volna elõzési lehetõséggel...emiatt a single track miatt 10 perccel rosszabbat mentem...meg volt egy rész ahol totál begörcsölt a combom is meg a gyomrom is. alig bírtam tekerni...de amugy jó volt szerintem....

#47
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Minden elismerésem a rövidtávosoké. Az az erdei single track az elején... Valahogy szét kellett volna kicsit húzni elõbb a mezõnyt. Mondjuk a rövidet indítani a legvégén, és elõször felvinni õket a Kékestetõre vezetõ úton az elsõ parkolóig, ott fordulás vissza, és utána zúgás be az erdõbe. Még így sem lett volna ki a 30 km...
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#48
uromastyx

uromastyx

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás
rövidtávon indultam és nekem is nagyon tetszett, csak azt sajnálom, hogy elõre Ricsi Innovadert tettem a sok aszfalttal kalkulálva, így aztán az összes tócsánál megcsúsztam, s háromszor is estem. Az elsõ esésnél jól megzúzta a kormány a combomat, de lényegében nem vesztettem helyet, a másodikra nem emlékszem, a harmadiknál eldõltem oldalra bele a sárba s vagy nyolcan lehagytak, amit nem tudtam behozni, így lettem 80. Hát van még mit fejlõdnöm...

#49
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.226 hozzászólás
Most tudtam meg, hogy aki teljesítette a távott és 100 kg feletti sullyal rendelkezett, az kapott ( mérlegelés után ) valami T-mobilos polót?

#50
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest

..ui: a pája hosszabb lett.... :))))


Ez mintha máshonnan származna. :D

1ébként szerintem is nagyon jó volt. De itt sem igen szidta senki, vagy legalábbis nem emléxem ilyenre.

Végre a hosszú táv rajtolt elõször. A "kék lötyi" még mindig viszi nálam a pálmát. :D Ráadásul nem valami agyonhígított valamit kaptunk.

#51
vintage52

vintage52

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás
..phuu én is kipihentem végre magamat, fõleg, hogy elõzõ nap reggel 9.00-tõl este 10-ig nyomtam az offline Xgames-t és reggel 4.50-kor keltem, majd hangpakolás be....és pár kilóméter mulva ki....amikor megérkeztem kicsit furcsa volt h senki nem tudta, hol a hangosítás helye és 220 sem volt, de a szervezõk profizmusa elõtt abcolútte fejet hajtok....pikk-pakk alatt lett minden....aztán minden a megadott idõben indult....nem volt fejetlenség....mindenkinek megvolt a dolga és azt tette is rendesen.....nem volt baj a befutónál....egyedül a rajtlistát kellene megoldani v'lahogy , mert leginkább fejbõl mondtam a neveket ha tudtam.....azt gondolom ez volt az idei év legjobbhangulatú és szakmailag a legjobban megszervezett marathonja .....pedig voltam egy páron elhihetitek.... sehol a már (sajnos) mexokott fejetlenség, óváshegyek, "éngyorsabbvoltam"...."nem mert ÉN lettem a második"...."a óra nem is jól mért" beszólások.... a GPS nagyon jó, hogy volt de kicsit remélem áttekinthetõ és talán gyorsabb is lesz...Lengyel Tomi nagyon jó arc, neki ezúton is sok-sok sikert kívánok a jövõre nézve és remélem egyszer majd neki is szurkolhatok a miksin keresztül... szeretném megköszönni a szervezõknek, hogy idén én szolgátatthattam neki és nektek... (Ejzi, Kriszta, Kata, Klára és valahány név a naptárban) .....DE eljövök még hozzátok ( 2006 szept elsõ hétvégéje accem) ....viszontlátásra pajtások....


..ui: a pája hosszabb lett.... :))))
...työttyenzi smöccc, majd hírtelen frütty, de csak zsöttyelve!!!

#52
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
gratula mindn mátra maratonosnak
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#53
szammer

szammer

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 878 hozzászólás
a pálya jó volt nem volt semmi gondom az erõmet leszámítva...bár kevesebb aszfalt lehetett volna...:mad:
defektet, borulást most is megúsztam.
a kaja nekem ízlett (a húst tartalmat keresni kellett de ez van)
az egyik frissítõnél álltam csak meg, elég volt. (közép táv)
a Sóstói camping elég drága volt így jövõre sátrazás lesz...(autó+adó+száll.díj= 3eFt)
a szombat esti fórumos kajálás jó volt.
2:30 perc alatt értem be a célba a classic távon.
Sajnos az eredményhirdetére már kevesen voltak kiváncsiak...
Jövõre uott.
szammer

#54
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Kacsa: jó írás volt, végig izgultam, meg szurkoltam :-) 'tóóódneki!' :-)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#55
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Hát megvolt ez is...:-)

Mikor megérkeztünk sikerült kicsit felszívni magamat; valahogy fura volt hogy a versenyzõknek is parkolási díjat kellett fizetnie. Azért ezt belekalkulálhatták volna a nevezésbe...

Tetszett a kategóriánkénti rajt, és valóban kell Ádám és kell a "Fire" is.

A Classic távot vállaltam be, és eléggé elkeseredtem, mikor a rajt elõtt 20 perccel elfogyasztott akciós PowerGel ellenére a 700. méternél elfogyott a Kraft; kb. úgy mint a ZM-on. Talán csak egy pillanatra, de megkísértett a gondolat, hogy megállok, megvárom a mezõnyt és visszagurulok a sportpályára...
Elhessegettem a gondolatot, és nem bántam meg...

A pálya nagyon-nagyon tetszett! Az erõnlét hiánya keservessé tette a felfeléket, de azért õszintén élveztem minden egyes méterét. Ja. A Kékest követõ lefelén, ahol hosszú kilométereken keresztül még megérinteni sem lehetett a nyerget a hátsómmal egy össztelós vas birtoklásán ábrándoztam...

A maraton elõtt vásároltam egy új nyerget, mert a régit használva párszor tíz km után már nagyon fájt a derekam, a pöndölöm rendszeres elzsibbadásáról nem is beszélve. A nyereg (WTB RocketV Race) egy kb. 70 km-es tesztride-on semmi hasonlót nem produkált, tegnap a táv felénél azonban mégis megfájdult a derekam úgy, hogy még hazafelé is sajgott. Kiderült, hogy a nyeregcsõ csúszott beljebb 2 centit úgy 2-3 alkalommal a verseny alatt.

Gondolkodtam jó választás lesz-e az 1,8"-os Panaracer FireXC Pro egy ennyire köves pályára, de végsõ soron nagyon jól teljesített. 4,5 bar-on, 85 kg-mal terhelve nem sikerült felütnöm, nem csúszkáltam vele (kivéve a pálya elején, de ott sem volt vészes), és nagyon hamar kilökte a sarat a mintából.

Nagyon tetszett az is, hogy a pálya szinte hemzsegett a rendezõktõl. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem megnyugtat a jelenlétük, emellett valahogy nem engedi elfelejteni, hogy nem egyedül túrázgatok, hanem egy versenyen vagyok...

A frissítõkkel szvsz nem volt gond, a Powerade-es flakonokat a frissítõ után 100-150 m-rel eldobálók meg nem érdemlik meg hogy a természetben tekerhessenek ha nem képesek vigyázni rá. És ne jöjjön senki azzal, hogy a redezõk úgyis összeszedik majd a verseny után...

Nem teljesítettem jól (230. hely), bár idén gyakorlatilag háromszor tekertem komolyabban (ZM, BM, MM). A felfeléken nem nagyon voltam ellenfél; a hátrányomon javarész a lefeléken tudtam némiképp lefaragni, bár az elsõn rögtön elnéztem a nyomtávot, így az út szélén várakozva kellet végignéznem tízegynéhány kolléga elhaladását várva a zöld jelzésre...

Jól esett, hogy a szervezõk érzékelték mikor harmad/negyedmagammal a célterületre értem, finom volt a kaja is. Sõt, le is tusoltam, ami igen jól esett.

Az eredményhirdetésrõl nem tudok nyilatkozni; nem vártuk meg.

Grat. még egyszer Erának, és üdvözlöm Tamást is akivel a ZM-on együtt tekertük le az utosó 20-25 km-t!

Illetve gratula mindenkinek aki ott volt!

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#56
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.226 hozzászólás
Nekem is megjött az sms.
Én sem nyertem. :bananadan

#57
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Megjött az SMS.
Vazzeg.. Ezt nevezem!
Sajna most sem nyertem! :) :)
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#58
Baluu

Baluu

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Jahh és külön gratula annak a srácnak aki végignyomta a rövidtávot az egykerekü szerkezettel ( nem tudom mi a hivatalos neve).
Tegnap befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Rohadt drága volt, dehát egyszer élünk.

"k.rvára megy a pénz!" - mondogatta apám is, anyám is, csak más- máshangsúllyal...

#59
Baluu

Baluu

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
Teljesítettem az elsõ rövidtávos maratonomat is. (eddig középtávon mentem :) ). Az egész úgy kezdõdött, hogy sikerült rávennem a feleségemet, hogy induljon õ is. De az volt a feltétel, hogy végig vele megyek és ha kell szerelek, stb. Az eleje lassan indult, kicsit beragadtunk mi is az erdei lejtõn, meg õneki ez volt az elsõ maratonja és még óvatosabb volt a lejtõkön. Az elsõ emelkedõn ami ha jól emlékszem betonos volt átesett a holtponton, néha tolta egy kicsit de a végére rájött a helyes légzéstechnikára. Néha megálltunk segíteni ezt-azt másoknak - pótbelsõ, ragasztókészlet, lánckiszabadítás a hajtókar és nagytányér közül - de egy kicsit legalább fújtunk. Legnagyobb meglepetésünkre a 10. km környékén találkoztunk a 18. km-re ígért itatóponttal. Az itatópont után nejem is új erõre kapott és már csak a végén az erdei emelkedõn tolta a bringát. Itt én is toltam, mert a fahíd után az emelkedõ alján találkoztunk egy kb 9 év körüli kisfiúval aki már alig tudta tolni a bringát és sirdogált, meg szipogott. Úgyhogy mig feleségem megvigasztalta, meg adott neki inni energiaitalt addig én elindultam az emelkedõn felfelé, egyik kezemben az én bringám a másikban meg a kissrác teszkóbájk jellegû össztelósa. Az emelkedõ tetejére aztán utolértek úgyhogy a betonon mindenki nyeregbe pattant. Akkor láttam a bringa kicsit nagy a srácnak, ugyanis a nyeregben ûlve alig lábujjheggyel érte el a pedált. Az elmondása szerint nem egyedül volt, hanem a szüleivel. Szép kis szülõk lehetnek akik egy ilyen fiatal gyereket egyedül hagynak. A célba érkezés után gratuláltam az elõttem nem sokkal befutó nejemnek, majd pihenés bringamosás után tésztaparti és kicsit késõbb irány haza. Az eredmény elég jól sikerült elsõ martonhoz képest. Én pedig rájöttem, hogy fekszik nekem a rövidtáv. Így, hogy nem a saját tempóm mentem képességeimnek talán 70 %-át tekertem ki. Jövõre kipróbálom mit tudok rövidtávon. Amúgy tetszett a szervezés, rendezés habár a "magenta" színü póló annyira nekem sem nyerte meg a tetszésemet. Asszem jövõre is jövünk. De én biztos.
Tegnap befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Rohadt drága volt, dehát egyszer élünk.

"k.rvára megy a pénz!" - mondogatta apám is, anyám is, csak más- máshangsúllyal...

#60
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Jobbulást Jojoba!
Gyere máskor hosszú távra, ott nincs tülekedés ;-)
Az egyik kulacselhagyó én voltam.... Az elsõ defelt utáni prímán elvégzett szerelés végeztével egy jót akartam inni, hamár az utolsók egyike lettem, de nem volt mit...na jó ez-van, gyerünk tovább...nem kellett sokáig mennem s - láss csodát - egy teli kulacs várt az úton :-) Köszi névtelen felajánló!
A happy bike különítmény biztatása nagyon jól jött az egyik meredélynél!
A vége elõtt 10kilivel aztán még a vastag pótbelsõmet is eldurrantottam amit már nem találtam viccesnek...
Amúgy jó kis verseny volt, a pálya fincsi meredekekkel volt tarkítva. Kár hogy ennyit kellett pöcsölnöm a hátsó kerekemmel.