Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Milyen bringát vegyek?

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
11925 hozzászólás a témában

#11621
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Igazabol en is deore szettben gondolkoztam, de osszessegeben olyan 10-15e koruli a kulonbseg (aproban nezem a srac arait, aki hirdet), ha pedig mar koltenek, akkor miert ne LX? Viszont kozben talaltam nekem valo bicajt, csak itthon nem forgalmazzak. Meg el kene adnom ezt mielott venni tudnek masikat...

Ezt neztem ki: http://www.wheelerwo....com/pro-39.htm
Ahogy nezem az arakat meg pont beleferne a 120e ft koruli hatarba, aminel tobbet nem akarok kolteni egyelore.
FRAME: Alloy 7005 (T4/T6) Wheeler P.G. Tubing
FORK: SUNTOUR SF-XCP 75 / 80mm
REAR DERAILLEUR: SHIMANO Deore
FRONT DERAILLEUR: SHIMANO Deore
SHIFTERS: SHIMANO Deore Rapid Fire
BRAKES: WHEELER Promax V-Bakes
CRANKSET: SHIMANO Deore / 44*32*22T

hát én erre a bicajra Deore szettnél többet ne mraknék. nekem full acerás a cucc és 4000km-t kibír vagy 2,5 évet. ha komolyabban akarsz csinálni vmit akkor teló csere szigorú. de jobban járz ha fullba cseréled úgy ahogy van. keress caprine boomert az szerintem neked való.



#11622
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Trial, ugrabugra, trükkök, fizikailag nem megvalósitható dolgok megvalósitása. Stiggs


Kicsit javítanék: Fizikailag nehezen megoldható trükkök megvalósítása, akadályok leküzdése lábletétel nélkül, ügyességi verseny. Mert a bicikli tudja a fizikát.

CX a ciklokrossz, magyarul terepbicikli.

Orange, nézz utána itt: www.uci.ch
A rules menüpontban, ennél jobban nem lehet leírni, mi mire való.

A Magellan Polarist ne keverd a PolarX-el. A PolarX a UMF vetélytársa, míg a másik CC bicaj.
De olvass vissza, nem is kell olyan sokat.

#11623
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás

Sziasztok!

Szoval lehet, hogy nem jol csinaltam valamit, de utolag mar nem tudok okos lenni. Mikor megvettem meg fogalmam sem volt az egeszrol, anno BMX-ben utaztam. Szoval vettem egy ilyet: Wheeler 09 PRO es most ugy gondolom, ez a valto, valtokar, stb. nem az en vilagom, marmint megbizhatosagban/sebessegben.
A bicaj: http://www.wheelerwo....com/pro-09.htm
Amit lehet rola tudni:

FRAME:

Alloy 7005 (T4/T6) Wheeler P.G. Tubing

SIZE MEN:

13",15",17.5",19",21"

FORK:

RST CAPA T5 / 76mm

REAR DERAILLEUR:

SHIMANO Acera

FRONT DERAILLEUR:

SHIMANO C-050

SHIFTERS:

SHIMANO Acera Easy Fire

BRAKES:

WHEELER Promax V-Bake

CRANKSET:

SHIMANO Tourney TX / 42*34*24T
Amire gondoltam, cserelni ezekre:
LX 2004 HAJTÓMÛ, MONOBLOKKAL
LX HÁTSÓ VÁLTÓ 2004
LX ELSÕ VÁLTÓ 2004 34.9mm FELÜLHÚZÓS
LX FOGASKERÉKSOR 9 SEB. 11-32
LX FÉKKAROK
LX VÁLTÓKAROK 3X9
LX 2005 "V" FÉK
LX (CN-HG73) 9s vagy SRAM ánc

A kormany es pedal amugy is csere, az elobbi azert mert az egyenest szeretem, az utobbi pedig azert mert konkretan ez enm az, ami nekem bejon.

Szoval mit gondoltok, ket hete vasarolt bicajrol van szo (~300km van benne) mi lenne a jo megoldas? 75 a bicaj uj ara, elpasszolni hasznaltan es mit venni helyette? Vagy jo ez az LX szettre valo felgyogyitas? Ez ugy 60-bo megallna, viszont 130-ert nem kapok ilyet. Tarcsafek, stb. nem mozgat. Felhasznalas: enyhe (sziget, romai part, kis turak) terep es varos.
Udv,
al


hát én erre a bicajra Deore szettnél többet ne mraknék. nekem full acerás a cucc és 4000km-t kibír vagy 2,5 évet. ha komolyabban akarsz csinálni vmit akkor teló csere szigorú. de jobban járz ha fullba cseréled úgy ahogy van. keress caprine boomert az szerintem neked való.

#11624
Stiggs73

Stiggs73

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 335 hozzászólás
XC meg a CC ugyan azt jelenti Cross country, vagy szójátékkal X mint crossz és country. hegyen völgyön körbe körbe, emelkedõ lejtõ 5-8 km-es pálya 40-50 km táv. Olyan mint a maraton, de azon csak egy hosszú kör van 30- 100+ km, na meg az extrémek. DH, Downhill lezúzás a hegyoldalon. Trial, ugrabugra, trükkök, fizikailag nem megvalósitható dolgok megvalósitása. 4x 4 csóka lezúz a hegyen, szlalom, ugrató stb nehezitéssel. FR Freeride - Ugrató leküzdése a lehetõ leg látványosabb módon. Most több nem jut eszembe.

Stiggs

"I have wept in the night for the shortness of sight

that to somebody's need made me blind; But I never

have yet felt a tinge of regret for being a little too kind"

http://bringaut.freeblog.hu


#11625
Orange18

Orange18

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok!!!
Én szeretnék érdelõdni egy bicajról, hogy mégis mit tudnék kezdeni vele????
A lényeg az hogy egy UMF Hardy 4 Disc-rõl szeretnék érdeklõdni!!!
Tudok e vele ugratgatni, hegyen völgyön menni és városban egyéb helyeken vadulni és jól megtanulni biciklizni????????
Vagy ha ez nem jó akkor a Magellan Polaris-val mit tudnék mívelni????
Elõre is köszönöm a válaszaitokat!!!:)
By:Béci

Ja igen és még egy kis tudatlanság!!!Létszi ne nevessetek ki még nagyon kezdõ vagyok!!!
Mi az a XC, CC, stb!!!
Azt gondolom, hogy jelölések a biciklik használhatóságaira vagy valami hasonló, de pontosat nem tudok!!!:)

#11626
tww

tww

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
köszi, ez már sokat segített...
igaziból kipróbáltam a tárcsaféket, és eldöntöttem, hogy nekem ilyen mindenképp kell :-) 90kg/190cm vagyok, meg hegynek le nemárt ha meg tudok álni, ha elémugrik a rendõr a gyorshajtási csekkel :-)
a treket igazábol azért nem vetettem el eddig, mert örökgaris a váz, meg mert a forgalmazó ezt-azt árba kicserél rajta (ismerõs)
az authort láttam, és tökre teccik, csak írták róla többen hogy pattog a festése (azért rákérdek mindjárt a célfórumban is)
a caprine felszereltsége messze jobb a többinél, és 40k-val olcsóbb (ez egy GPS ára :-)) viszont többen írták a célfórumban hogy leszakadt a tárcsafékkonzol és hasonlók... és ez aggaszt (mindjárt rákérdek erre is).
a használt sajnos nekem kizárt, mivel nem értek hozzá (ezért nyúzlak titeket...)
a többi márkánál nem volt alapból tárcsafék, és kereket cseréltetni/ujrafûzetni annyira nem szeretnék...

#11627
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

hosszas boltlátogatások után vívódom egy 2004-es author versus és egy trek 4500 közt... a kérdés az, hogy melyiket érdemes (és miért)... vagy egy caprine revenge, mert sokkal olcsóbb, nagyon hasonló-kicsit jobb felszereltséggel, de a caprine váz topicban sokan írják hogy törik ittis-ottis, vagy más gyártó/tipust tudtok hasonló paraméterekkel?!? szigoruan 165e alatt...



Bocs, hogy belekérdezek, de minek neked tárcsafék? Talán mázsaöt vagy? :)

Jelöltjeim ennyi pénzért, újan:
Kellys Magic
Author Traction
Magellan Crux
A Treket felejteném, a többiekhez képest gyengébb a felszereltsége. De a váz örökgaris.

Ezeknek már bírnia kell a rázós terepet, tehát a kutyák elõli lószolás csak rajtad fog múlni. A cuccok megbízhatóak, de azért karban kell tartani- mosás, csapágyak kenése, stb. , de jóval ritkábban, mint egy low end cuccnál. Precízebben, pontosabban is mûködnek.

Caprinerõl csak jókat tudk mondani. Igaz, outim van, de 4000 km alatt semmi probléma.

Vagy használtan:
160-ért vettem tavalyi Mobstert full XT-vel, XTR átdobóval. Uez kb. kétszer ennyi lenne újan. Szóval nézegesd a hirdetéseket is.

#11628
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
szétnézhetsz máshol is... van-ha jól tudom- a treknek, authornak is külön topicja. még azt sem tartom kizártnak, hogy van olyan tipus, vkinek a valaga alatt, mint amire áhitozol.
kis utánna szaglászás, de ez az egyik legizgibb rész, a bicószerzés esetében..kérdezz, biztos felvilágosítanak.

#11629
tww

tww

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
jah, amíg beírtam kajálás közbe h mit is akarok elõkerült egy ilyen topic valahonnan mélyrõl.. vagy már megint csak béna voltam?!? mindegy... bocsi.
de attól a kérdés még áll... mert nem találok benne a trekrõl se semmit, meg a authorról sem... meg caprineról sem... :-(
amit találtam, az az author fórum, meg a caprine fórumban volt (hogy az egyiken a festék pattog, a másikon a váz törékeny...)

#11630
tww

tww

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
hosszas boltlátogatások után vívódom egy 2004-es author versus és egy trek 4500 közt... a kérdés az, hogy melyiket érdemes (és miért)... vagy egy caprine revenge, mert sokkal olcsóbb, nagyon hasonló-kicsit jobb felszereltséggel, de a caprine váz topicban sokan írják hogy törik ittis-ottis, vagy más gyártó/tipust tudtok hasonló paraméterekkel?!? szigoruan 165e alatt...

elsõsorban CC-re használnám (meg töltésen-ártéren, rücskös talajon), vagy köves-murvás úton hegynek le száguldani (nem igazán DH, hanem rossz minõségû szurkos-köves út, 2-4cm kövekkel, kevés, szép íves kanyarral, de fék nélkül...)

ja, és még valami, tekerni szeretnék, nem szerelni!!! nem tudom mennyire megbízhatóak a fent említett cuccok, de nekem követelmény, hogy földúton egy kiéhezett ebet le tudjak gyorsulni, és ne kelljen attól tartani, hogy a váltó megadja magát vagy mellévált a rázós talajon...

#11631
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Szerintem elõször is gondold végig, hogy kellenek e neked ilyen szintû cuccok. Ha igen, akkor olcsóbban kijössz (szerintem) ha eladod a bringád és veszel egy olyat, amilyen megfelel.

A fejlesztgetés hosszú távon bukó, annak "éri meg", aki egyszerre nem akar nagyobb összeget áldozni a bringára. Ha van lé, akkor lecseréli a villát, fél év múlva meg a fékeket, ilyesmi.

Az, hogy szinte mindent lecserélsz a bringán, az a lehetõ legnagyobb pénzkidobás. Nem ismerem ezt a vázat, de ha ilyen belépõ szintû cuccokkal aggatták tele, akkor nem biztos hogy bírná a "heavy duty-t"...

Ja, most néztem meg a linkedet: ha a cserebere mellett döntesz, akkor egy másik villán is elgondolkoznék a helyedben.

Szerintem vagy nyúzd így ahogy van, amig szét nem esik, vagy dumáld meg a kereskedõvel h becserélnéd ráfizetéssel valami komolyabbra.

#11632
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Sziasztok!

Szoval lehet, hogy nem jol csinaltam valamit, de utolag mar nem tudok okos lenni. Mikor megvettem meg fogalmam sem volt az egeszrol, anno BMX-ben utaztam. Szoval vettem egy ilyet: Wheeler 09 PRO es most ugy gondolom, ez a valto, valtokar, stb. nem az en vilagom, marmint megbizhatosagban/sebessegben.
A bicaj: http://www.wheelerwo....com/pro-09.htm
Amit lehet rola tudni:

FRAME:

Alloy 7005 (T4/T6) Wheeler P.G. Tubing

SIZE MEN:

13",15",17.5",19",21"

FORK:

RST CAPA T5 / 76mm

REAR DERAILLEUR:

SHIMANO Acera

FRONT DERAILLEUR:

SHIMANO C-050

SHIFTERS:

SHIMANO Acera Easy Fire

BRAKES:

WHEELER Promax V-Bake

CRANKSET:

SHIMANO Tourney TX / 42*34*24T
Amire gondoltam, cserelni ezekre:
LX 2004 HAJTÓMÛ, MONOBLOKKAL
LX HÁTSÓ VÁLTÓ 2004
LX ELSÕ VÁLTÓ 2004 34.9mm FELÜLHÚZÓS
LX FOGASKERÉKSOR 9 SEB. 11-32
LX FÉKKAROK
LX VÁLTÓKAROK 3X9
LX 2005 "V" FÉK
LX (CN-HG73) 9s vagy SRAM ánc

A kormany es pedal amugy is csere, az elobbi azert mert az egyenest szeretem, az utobbi pedig azert mert konkretan ez enm az, ami nekem bejon.

Szoval mit gondoltok, ket hete vasarolt bicajrol van szo (~300km van benne) mi lenne a jo megoldas? 75 a bicaj uj ara, elpasszolni hasznaltan es mit venni helyette? Vagy jo ez az LX szettre valo felgyogyitas? Ez ugy 60-bo megallna, viszont 130-ert nem kapok ilyet. Tarcsafek, stb. nem mozgat. Felhasznalas: enyhe (sziget, romai part, kis turak) terep es varos.
Udv,
al

#11633
illu'Z

illu'Z

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
megnézegettem az árakat... amit ekrestem nincs, ami emg van, tulesik a határon... és oylan magas szinttel nem is olcsóbb néhány... kár :( bocis az off-ér, valszeg annak számtitott :B:)

#11634
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

nme is tudom, hova tegyem fel kérdésem :) vki tud nekem mondani osztrák (lehetõleg Kõszegi határhoz közeli :) ) bringásboltot?

kedvenc linkem a témában + érdemes-e külföldre menni bicajért topik ;)

#11635
illu'Z

illu'Z

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
neee, a magellan maygar brinnyga?!?!?! el se hiszem! maygar, és ilyen minõségi?
amugy én osztrákra gondoltam, nem németre :)

#11636
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
megtaláltad egy postodban az összes magyar márkát.

gepida, olimipi(ezek majdnem ugyanazok - vagy teljesen?) ill magellán....
németben canyon van meg poison meg még pár matricagyár.
www.bikemailorder.de
kb ez a német kínálat

#11637
illu'Z

illu'Z

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
mér, magellan milyen nemzetû bringa? mellesleg zat nézegetem, hogy olimpia, gepida,v agy vmi olcsóbb kezdõ márka nincs-e kinn olcsón... vhogy n incs kedvem magyarhonban am kinti érték 20%át rárakni még... ebike-n meg nincsen olyan brinyó amit én néztem ki :(

edit :) nem igzaán megyek ki, dögöltem egy szép íveset... nem raktam eléggé ivre gencsen, aztán ugy döntöttem elõre dõlök következõ ugrahullámnál... a hátsóm beakadt a hullámba, és nózvili... mellesleg találkoztam már veled, tudod :) naaagyon megnéztél, és én is naaagyon megnéztelek :)

#11638
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
a "közelben" szerintem nagyon nincs nagyobb bringásbolt, de Graz, Bécs ... az sincs nagyon messze.
magellan ausztriában? :)

edit:
off: mikor jössz ki várhoz Illuz? )

#11639
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
magellán ausztriába nem megy ki....
viszont helyi, és német matricagyárak termékei tuti kaphatóak olcsón...

#11640
illu'Z

illu'Z

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
nme is tudom, hova tegyem fel kérdésem :) vki tud nekem mondani osztrák (lehetõleg Kõszegi határhoz közeli :) ) bringásboltot? emr hallottam oyat, h 2százezres teló 130 kint átszáámitva... és ha kint is vannak magellanok esetleg, vagy vmi ismert márka, akkor lehet hogy ott olcsón jutnék brinyóhoz :)