Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Milyen bringát vegyek?

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
11925 hozzászólás a témában

#61
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

A Poison nekem új, köszi, de eddig ez a befutó ezek közül: https://alpkit.com/c...frame-and-fork wub.png

A Sondert nézegettem még gravelre vágyó koromban, de totál kiment a fejemből. Ezzel le is lenne tudva a villa kérdés is, és anélkül sem olyan horror, de azzal végképp jó árban van. őő..lenne, ha lenne, de már iratkozom is fel a hírlevélre. Bárcsak tudnám, melyik a "crayon", és melyik a "forest" szín biggrin.png

szerk.: egyelőre akkor nem mennek apróba a kerekek...mondjuk a gumik lehet, mihez kezdenék 2,6-os, meg 2,8-askokkal? :P Ja, nyugodjak le a **csába, előbb várjam meg, tetszik-e a 3,0 egyáltalán, hiszen mindenki megírta, hogy a 2,6 az jobb, és a plus tyre az halott. rolleyes.gif


ZolkoW módosította - 2020. szeptember 29. - 08:29

  • Kisherceg kedveli ezt

#62
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

...de akkor azért ugye jól látom, hogy nincs akkora nagy választék ezekből a szörnyekből? Egy járható út lenne, hogy olyat keresek (khmm... majd jövőre, vagy valamikor, amikor már elült a pandémia miatti hiány) ami dedikáltan csak 27,5-ös, és abba sokkal inkább belemegy majd a 29x2,4", mint fordítva. A decathlonosakat jobban megnézve egyékbént teljesen jó alternatívát jelentenének még úgy is, hogy a fele alkatrészt eladom róluk (na jó, félig-meddig, mert 11s hajtásom van itthon, szóval sokat nem segítene), de még mindig jobban mozgatnak az egzotikusabb márkák...majd elmúlik.

Ezekbe nem biztos hogy bemegy a 27,5+ de alu és kapható:

https://www.poison-b...uge.html#vrg707

https://www.poison-b...men.html#vrg708

(amúgy azok a Dacathlonos bringák nem is csúnyák)


  • ZolkoW kedveli ezt

#63
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Csak nem bírom ki: Milyen külön megvehető merevfarú vázakat ismertek, amikre igazak a következők?

- gyárilag koncepció, hogy 29x valamekkora (min. 2,4"), és 27.5x 3.0" kerekekkel is használható, lehetőleg boostos átütőtengellyel

- lehetőleg alu

- nem egy középkategóriás használt autó árába kerül

- 100-120-as villához, esetleg merevvillához készült, XC jellegű geó

- 610 mm körüli TT-hez ne csak lábujjhegyen tudjak átlépni (szóval ez lehetőleg a 17-19" méret legyen)

 

Azt most válasszuk szét, hogy mi az, ami tényleg kapható, és mi az, ami csak elméletben létezik, engem most az zavar, hogy elméletben is alig találok ilyet.

Egy nagyon szimpi, de elég drága versenyzőt épp levettek a listáról  (https://r2-bike.com/...-baja-blue-2020), nem tudom, lesz-e utódja jövőre, meg hogy egyáltalán mi van a gyártóval, de nem sok hasonlót tudnék még felsorolni. A Rockrider egész ésszerű lehetne, de csak egybebicó, és nem szimpi, hogy a sima 27,5-öt is beleerőltették. Az On-One eléggé trailes irányba ment a Scandallal, a Whippettel is kicsit, és ezek csak 2,8-at fogadnak, meg elég magas vázhoz járna az a hossz.

 

lehet próbálkozni egy orbea alma levadászásával, bár asszem az nem alu... vagy engedd el az alut, vegyél egy 29er bootzipper vázat, abba belemegy a 650Duci is. akciósan 250 eur körül meg szokott lenni villával együtt. dedikált merevvillás geo, mi baj lehet? smile.png

 

esetleg, bár ez sem alu. gyárt még valaki alu vázat? rolleyes.gif

 

majd el felejtettem... bár ez inkább trail hardtail, talán ez xc-sebb.


Kisherceg módosította - 2020. szeptember 28. - 22:31

  • ZolkoW kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#64
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Ezek tudják a "switch 'n ride" hókuszpókuszt, de most nem csekkoltam, hogy 2,8-ig, vagy 3.0-ig. És igen, pongyolán fogalmaztam, a pluszos 27-esre értettem, hogy azokba bele kell mennie 29x2,4-nek is. Még a Vitusba is belement kb. 29x2,1-ig, pedig az "csak" 2,8-ig fogadott 27-es gumit. Egyébként az volt a baj a Vitussal, hogy az már túl csapatós bringa nekem, azokkal a szögekkel, és a kerékméret is azért valamivel kisebb volt így, mint amit megszoktam. A dropper jópofa, de nem rohanok az első boltba venni egyet, volt olyan túrám, hogy egyszer sem használtam, és nekem ilyenkor fáj az a fél kiló plusz :) Ja, és már otthon figyelnek az alkatrészek az elfűrészelt nyergcső helyett, meg új stucni... de így akkor a páromnak kéne egy új bringa :P

 

Ja, ezek már jobbnak tűnnek, mint az a ST 900, de ezek 29-es kerékkel vannak, azt írtad, hogy 27,5-est nézel, hogy abba majd biztos belemegy a 29-es. Amúgy biztos ez? Nem csak a pluszosabb 27,5-esben fér el a 29-es kerék értelmesebb gumival? 



#65
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

amúgy ez miben lenne más, mint a vitus? az kevésbé cc-s geo volt? szerintem építsd inkább vissza a ninert, jobban jársz. ;)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#66
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

 

Ja, ezek már jobbnak tűnnek, mint az a ST 900, de ezek 29-es kerékkel vannak, azt írtad, hogy 27,5-est nézel, hogy abba majd biztos belemegy a 29-es. Amúgy biztos ez? Nem csak a pluszosabb 27,5-esben fér el a 29-es kerék értelmesebb gumival? 



#67
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Nem, az XC50 vagy XC100 jöhetne szóba.

https://www.decathlo...id_8405350.html

https://www.decathlo...id_8575904.html

 

Melyik dekatlon csodára gondoltál? Erre az ST 900-ra?



#68
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

...de akkor azért ugye jól látom, hogy nincs akkora nagy választék ezekből a szörnyekből? Egy járható út lenne, hogy olyat keresek (khmm... majd jövőre, vagy valamikor, amikor már elült a pandémia miatti hiány) ami dedikáltan csak 27,5-ös, és abba sokkal inkább belemegy majd a 29x2,4", mint fordítva. A decathlonosakat jobban megnézve egyékbént teljesen jó alternatívát jelentenének még úgy is, hogy a fele alkatrészt eladom róluk (na jó, félig-meddig, mert 11s hajtásom van itthon, szóval sokat nem segítene), de még mindig jobban mozgatnak az egzotikusabb márkák...majd elmúlik.

 

Melyik dekatlon csodára gondoltál? Erre az ST 900-ra?



#69
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

...de akkor azért ugye jól látom, hogy nincs akkora nagy választék ezekből a szörnyekből? Egy járható út lenne, hogy olyat keresek (khmm... majd jövőre, vagy valamikor, amikor már elült a pandémia miatti hiány) ami dedikáltan csak 27,5-ös, és abba sokkal inkább belemegy majd a 29x2,4", mint fordítva. A decathlonosakat jobban megnézve egyékbént teljesen jó alternatívát jelentenének még úgy is, hogy a fele alkatrészt eladom róluk (na jó, félig-meddig, mert 11s hajtásom van itthon, szóval sokat nem segítene), de még mindig jobban mozgatnak az egzotikusabb márkák...majd elmúlik.



#70
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

A Karate Monkey mindig is a képzeletbeli listámon lesz, csak ha kevés bicóval szeretném megoldani, hogy néha maratonon is szerencsétlenkedjek, akkor ahhoz jobban megfelelne egy könnyű váz (tudom, gyúrjak). Különben eszem ágában sem lenne leflexelni róla semmit, szerintem azon menő a sok szem.

A Drössingert is néztem már, az kicsit furcsa elegye a trailbicónak és az XC-nek, talán csak az az érvem ellene, hogy nem tetszik (Meg most van egy pár 27,5-ös boostos kerekem. Konára is van beállítva mentett keresés az Ebayen, de nemigen jön semmi, valahogy az sem a régi már tongue.png

(pff, a 2019-es Ninerből lehet venni spanyolból 260 ezerért.... meg használtan néha feltűnik egy acél SIR9, mégtöbbért)


ZolkoW módosította - 2020. szeptember 28. - 08:49


#71
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

A Krampus kissé kilóg a "lehetőleg alu" szempontból...Az elérhetősége is eléggé elméleti a tizen... valahány hét múlva szállítással + még nem is olcsó.

Esetleg ez, alu is, kb xc bringa is, az ára is csak egy 20 éves Lada körül van+ még egy RS telót is pottyantanak a dobozba a váz mellé és a szállítás is csak kb 1 hét:

https://www.bike24.c...?menu=1000,2,99

Mást csak karbont találtam...nyilván az nagyon drága.


  • ZolkoW kedveli ezt
Marci

#72
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Csak nem bírom ki: Milyen külön megvehető merevfarú vázakat ismertek, amikre igazak a következők?
- gyárilag koncepció, hogy 29x valamekkora (min. 2,4"), és 27.5x 3.0" kerekekkel is használható, lehetőleg boostos átütőtengellyel
- lehetőleg alu
- nem egy középkategóriás használt autó árába kerül
- 100-120-as villához, esetleg merevvillához készült, XC jellegű geó
- 610 mm körüli TT-hez ne csak lábujjhegyen tudjak átlépni (szóval ez lehetőleg a 17-19" méret legyen)

Azt most válasszuk szét, hogy mi az, ami tényleg kapható, és mi az, ami csak elméletben létezik, engem most az zavar, hogy elméletben is alig találok ilyet.

hat sajna 852 euro meg me'g a szallitas, meg acel, nem alu, de mindig is tecett, a felesleges bovdentartoszemeket meg ilyen bizbaszozkat leflexeled, ha zavar:

surly krampus https://www.bike24.com/p2356043.html

surlybikes.com/bikes/krampus

356043-00-d-764673.jpg



surly karate monkey: https://www.bike24.com/p2356025.html

surlybikes.com/bikes/karate_monkey

356025-00-d-764620.jpg

blash módosította - 2020. szeptember 27. - 23:32

  • ZolkoW kedveli ezt

#73
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Csak nem bírom ki: Milyen külön megvehető merevfarú vázakat ismertek, amikre igazak a következők?

- gyárilag koncepció, hogy 29x valamekkora (min. 2,4"), és 27.5x 3.0" kerekekkel is használható, lehetőleg boostos átütőtengellyel

- lehetőleg alu

- nem egy középkategóriás használt autó árába kerül

- 100-120-as villához, esetleg merevvillához készült, XC jellegű geó

- 610 mm körüli TT-hez ne csak lábujjhegyen tudjak átlépni (szóval ez lehetőleg a 17-19" méret legyen)

 

Azt most válasszuk szét, hogy mi az, ami tényleg kapható, és mi az, ami csak elméletben létezik, engem most az zavar, hogy elméletben is alig találok ilyet.

Egy nagyon szimpi, de elég drága versenyzőt épp levettek a listáról  (https://r2-bike.com/...-baja-blue-2020), nem tudom, lesz-e utódja jövőre, meg hogy egyáltalán mi van a gyártóval, de nem sok hasonlót tudnék még felsorolni. A Rockrider egész ésszerű lehetne, de csak egybebicó, és nem szimpi, hogy a sima 27,5-öt is beleerőltették. Az On-One eléggé trailes irányba ment a Scandallal, a Whippettel is kicsit, és ezek csak 2,8-at fogadnak, meg elég magas vázhoz járna az a hossz.

valami kona,mondjuk honzo ......azok még időben gonolkodva többé kevésbe vannak is vázként. bár a 3,0 b+ nem 100 hogy befér. bár az is inkább trail geo meg nem occsó.


Bikertigger módosította - 2020. szeptember 27. - 21:19

  • ZolkoW kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#74
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Csak nem bírom ki: Milyen külön megvehető merevfarú vázakat ismertek, amikre igazak a következők?

- gyárilag koncepció, hogy 29x valamekkora (min. 2,4"), és 27.5x 3.0" kerekekkel is használható, lehetőleg boostos átütőtengellyel

- lehetőleg alu

- nem egy középkategóriás használt autó árába kerül

- 100-120-as villához, esetleg merevvillához készült, XC jellegű geó

- 610 mm körüli TT-hez ne csak lábujjhegyen tudjak átlépni (szóval ez lehetőleg a 17-19" méret legyen)

 

Azt most válasszuk szét, hogy mi az, ami tényleg kapható, és mi az, ami csak elméletben létezik, engem most az zavar, hogy elméletben is alig találok ilyet.

Egy nagyon szimpi, de elég drága versenyzőt épp levettek a listáról  (https://r2-bike.com/...-baja-blue-2020), nem tudom, lesz-e utódja jövőre, meg hogy egyáltalán mi van a gyártóval, de nem sok hasonlót tudnék még felsorolni. A Rockrider egész ésszerű lehetne, de csak egybebicó, és nem szimpi, hogy a sima 27,5-öt is beleerőltették. Az On-One eléggé trailes irányba ment a Scandallal, a Whippettel is kicsit, és ezek csak 2,8-at fogadnak, meg elég magas vázhoz járna az a hossz.

 



#75
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

edit: ooppss, rossz topic... ph34r.png


Kisherceg módosította - 2020. szeptember 23. - 10:08

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#76
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Köszönöm, olvastam, csak vártam hátha jön még tanács. 

Egy (vagy több) sörre is szívesen meghívlak! Bár Covid tesztre várok, azt érdemes lenne megvárni huh.png.

 

Szóval meglátom, továbbra sem érzem, hogy azokkal a bringákkal itt lehet gyereknek kerékpározni az meg fontos lenne.



#77
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Pár tapasztaltabb kolléga remek tanáccsal látott el amikor futóbringát kerestem a fiamnak, nem utolsó sorban rengeteg pénzt spóroltam azzal, hogy megvettem a "fosadékot" ahogy nevezte itt valaki smile.png biggrin.png. Pille könnyű, remekül szuperál. Lassan betolnék alá egy pedálos valamit, most ebben kérném a tanácsokat. Ha korai is, legyen ott, lássa, szokja, stb. Bár szerintem rá szeretne már ülni pedálosra hiszen engem is úgy lát. Én amit láttam és nem a világ pénze az közel olyan súlyban van mint a 29-es MTB-m. Nem akarom egy 8 kg-os valamire ültetni. Azért sem mert dimbes-dombos helyen lakunk és rengeteget sétálunk. 

Amúgy a futóbringával felmegy a 3. kerület Erdőalja út végén lévő meredek kövesen egészen a reptérig. Ott sok bringás csak szuszog rolleyes.gif blink.png.

 

Azt már le sem merem írni, hogy súlyra keresve minél kisebb pedálos bringát ebbe botlottam:

https://earlyrider.c...=31167265538135

 

megszólítva érzem magam, mert anno én "kampányoltam" a fosadék kiváló, költséghatékony kezdő futóbicaj mellett. örülök, hogy bejött a dolog. :) lassan asszem valami százalékot fel fogok számítani neked :D, mert most is a spórolásra biztatlak. nálunk a kisebbik (neki volt futóbicaja, a nagyobbnak nem) egy full-gagyi játékbolti 12-es cangival megtanult tekerni, aztán váltott is egy ősrégi 20-as másikra (ezt kaptuk valahonnan), majd erről is váltott* egy cube kid race 200-ra**. utóbbit az apróból lőttem, kb féláron, hibátlan állapotban. mindegyikkel szeretett/szeret tekerni, a lényeg, hogy működjön jól és megbízhatóan. 1-2 kiló itt szerintem nem számít már, úgysem fogod kézben vinni, mint a futóbicajt. egyszóval nem kell túlbonyolítani ezt (sem). ;)

 

*hm, ez a gyors csere valahonnan ismerős mint... :D 

**ezzel nemrég letekert 45km-t (hat éves) cool.png


  • karakoram kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#78
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Pár tapasztaltabb kolléga remek tanáccsal látott el amikor futóbringát kerestem a fiamnak, nem utolsó sorban rengeteg pénzt spóroltam azzal, hogy megvettem a "fosadékot" ahogy nevezte itt valaki smile.png biggrin.png. Pille könnyű, remekül szuperál. Lassan betolnék alá egy pedálos valamit, most ebben kérném a tanácsokat. Ha korai is, legyen ott, lássa, szokja, stb. Bár szerintem rá szeretne már ülni pedálosra hiszen engem is úgy lát. Én amit láttam és nem a világ pénze az közel olyan súlyban van mint a 29-es MTB-m. Nem akarom egy 8 kg-os valamire ültetni. Azért sem mert dimbes-dombos helyen lakunk és rengeteget sétálunk. 

Amúgy a futóbringával felmegy a 3. kerület Erdőalja út végén lévő meredek kövesen egészen a reptérig. Ott sok bringás csak szuszog rolleyes.gif blink.png.

 

Azt már le sem merem írni, hogy súlyra keresve minél kisebb pedálos bringát ebbe botlottam:

https://earlyrider.c...=31167265538135

 

 

 

 

 


  • Kisherceg kedveli ezt

#79
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

December végéig még ugyanúgy megy minden, mintha EU-n belül lennének, úgyhogy csak nyugodtan. Magánszemélyként a megrendelő ország ÁFA-kulcsával számláznak.
Ha tudsz német címre rendelni, már jobban jársz, illetve fontban vásárolj, ne euroban, cifra keresztárfolyammal kalkulálnak.


Nekem angliabol rendelve, most a tredztol, nem szamoltak mas afa-val. Direkt megneztem a szallitasi cimnel az orszagokat valogatva. Persze 2021-tol mar nem igy lesz, mongyuk pontosan fogalmam sincs hogy. Az is mar kerdes, hogy valamelyik angol webshopnal mar olyan draga az eu szallitas, hogy nem eri meg, peldaul planetxnel valami 13 vagy hany fontrol indul :/

Ja, de ez mar nem igaz a german webshopokra, ott mar jobb ausztriaba rendelni, ha tudsz valakit, hogy csak 20% legyen az afa, ne 27%. Erre is kivancsi lennek, hogy mit csinalnak ezzel az afa-kulonbozettel, befizetik-e barhova.

blash módosította - 2020. szeptember 05. - 23:11

  • Rabbit kedveli ezt

#80
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Huhh nagyon köszi! Angoloknál van pár kuriózum egész jó áron (Orange és Cotic például).

Egy Orange: https://www.orangebi...k-evo-29-s/2021

Acélban nem gondolkoznék, meg ez például overkill is rendesen, de piszok pofás: https://www.cotic.co.uk/product/BFeMAX

 

Ez meg Radon, véletlenül találtam rá: https://www.radon-bi...ragger-80-2020/

Ha nem fontos a komplett gep/felszereles (nem rossz az a DVO villa azert) hanem inkabb a vaz a lenyeg, a Santa Cruz nagyon mas szinten nyujt "wow faktort" mint a tobbiek. Es ha meg fokoznad, akkor az igazi "fogorvosmarka" biggrin.png

https://yeticycles.com/bikes/arc


steveadorjan módosította - 2020. szeptember 04. - 23:00