Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gödöllõ Maraton. Biztos, hogy lehetetlen?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
517 hozzászólás a témában

#21
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás

Ez aszfalt végig, jöhetsz bármivel.
Ha monti, akkor célszerû slickgumit felrakni.


Sûrû lesz az a hétvégi progi: Börzsöny kör 120 kila? áááá
Másnap itt Gödöllõn az Egyetemen az OMÉK pályán 40 km-es bringaverseny... :( nemtom, hogy bírom majd 40 fölött...pláne, hogy november óta nem bringáztam.
akaido, nem aikido!

#22
MIHI

MIHI

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Az origo levelibékái nem sok jót ígérnek, sajna.

Jön a tél a hét végén - idõjárás

2006. február 25., szombat, 1:06


A hét vége csökkenõ hõmérsékletet, havat, szeles idõt hoz magával, és megjelennek az éjszakai fagyok. A jövõ héten a tél komoly támadására számíthatunk, erõs fagyokkal, havazásokkal búcsúzik a február. Március elsõ napjaiban is hózáporok és igen hideg hajnalok várhatók. A hideg idõ - átmenetileg - elõnyös az árvíz- és belvízhelyzet alakulásának.

Jön a tél!
Az [origo] Idõjárás-oldalai

Az Észak-Európa feletti magasnyomás hideg levegõt szállít a Kárpát-medence irányába. Az Adria felett erõsödõ ciklon pedig enyhe, nagy nedvesség tartalmú légtömeket hoz felénk. A Kárpát-medence felett kiterjedt felhõtömb látható. Hazánkban az átlagoshoz közeli, majd alatti hõmérséklet alakul ki elszórt csapadékkal, egyre inkább havazással.

Lassan megáll az olvadás, de a talaj teljes telítettsége és a csapadék miatt még mindig a belvízhelyzet további, bár lassuló romlására kell készülnünk. Szerencsére a hét végén várható csapadék mennyisége a belvíz által legveszélyeztetettebb keleti területeken nem lesz nagy, a jelentõs lehûlés és a visszatérõ éjszakai fagyok pedig fokozatosan csökkentik az olvadást a hegyekben. Ez jelentõsen mérsékli az árvíz- és belvízveszélyt. De ez a javulás csak átmeneti lesz: a jövõ hét fagyos idõjárása teljesen meg fogja ugyan állítani az olvadást, viszont az érkezõ hó és egy esetleges gyors olvadás újabb veszélyhelyzet kialakulását alapozhatja meg a késõbbiekben.

Szombaton folytatódik a lassú lehûlés, nyugaton már nagyobb területekre terjed át a havazás, míg délen, délkeleten inkább havas esõ, esõ várható, másutt kisebb vegyes csapadék fordul elõ. Az erõsen felhõs ég mellett a hõmérséklet csúcsértéke 1 és 6 fok között, estére fagypont közelében alakul, de ezt az élénk északkeleti szélben hidegebbnek érezzük, jól tesszük, ha elõvesszük a nagykabátot.

A kettõsfront gyakran okoz erõteljes hangulatingadozást, fáradékonyságot, figyelmetlenséget. Különösen legyünk óvatosak a közlekedésben: a vegyes csapadék gyorsan változó útviszonyokat okoz, a megcsúszás veszélyét tovább fokozza a helyenkénti erõs oldalszél. Nem kedvez az idõ a kültéri programoknak.

Vasárnap tovább romlik az idõ, a lehûlés tovább erõsödik, több helyen egész nap fagyni fog, és az esõk keleten is havas esõbe majd havazásba mennek át. Az erõsödõ északi szél tovább rontja hõérzetünket fõleg északnyugaton kell számítanunk kellemetlen idõjárásra, délkeleten lesz viszonylag a kellemesebb.

Hétfõn is marad a kellemetlen idõ erõsödõ hajnali fagyokkal, ami sokfelé napközben is megmarad. Északon elszórtan, délen sokfelé várható havazás, és élénk marad az északi szél.

Kedden pedig jelentõs havazással, kemény fagyokkal búcsúzik a február.

Szerdán, a meteorológiai tavasz elsõ napján már -10 fok alá is süllyedhet a hajnali hõmérséklet és napközben is fagyok köszöntenek ránk a tavasz helyett.

A felhõzet alakulása felhõfilmünkön követhetõ. Térképes országos elõrejelzésünk itt tekinthetõ meg, a távolabbi kilátásokért ide klikkelhet.

ICI Interaktív Meteorológia

#23
MIHI

MIHI

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Szia Hozé!

Mindig ezt írják ki, de a stranddal szemben van egy utca (a nevét nem tudom) szóval ennek az utcácskának rögtön az elején egy jobbost kell venni, itt valamilyen iskola van, s a tornateremben szoktak berendezkedni a szervezõk. Ha az idõ is engedi szeretnék nyomulni 1-200 kilcsit a hátralevõ két hétvégén, s akkor már be merem vállalni. Egyenlõre kutyaütõ vagyok (voltam, leszek). Élénken emlékszem még a két évvel ezelõtti etapra, másnap lábra sem tudtam állni. Az eleje is csalóka (Penc, Rád, Ösagárd, egészen Jenciig) szép lassan emelkedik, de tiszta hullám, szóval le-föl, le-föl. Az órám pontosnak bizonyult, nekem már az elején összejött a kiírt szintkülönbség nagy része. Egyébként át kell kelni a Börzsönyön, ergo már elsõ ránézésre sem stimmel az az 1200 m szintkülönbség. Különben nagy élmény. Jencitõl a szlovák határig meg nagyrészt erdészeti út, aszfalt, a minõségét nem tudom, mert tükörjég borította. Volt olyan rész, fõként lefelé hogy 10 méteren belül háromszor estem TOLVA a bringát. Én is csurom vizes voltam a végén, gõzõlõgtem hazafelé a vonaton rendesen. Egységes rajt nincs, a lapodra, amit kapsz ráírják a konkrét indulási idõpontot. Sokan mentek outival, emlékeim szerint a legjobb idõ 5 óra körül volt. Ez azért durva, nem? Egyébként azért csalóka a dolog, mert tök jó idõben tekerhetsz a hegyekig, de fent meg totál hó fogad. Érdemes elõre számítani a legrosszabbra. Lehet slick-el is nyomulni, ha tolni kell olyan mindegy mi van rajta.
Ha összejön részemrõl, akkor elõtte rádcsörgök, meg megnézem a vonatok indulását. Olyan nyolc - fél kilenc tájban azért már Vácon kellene lenni.

Más:
(pártállástól függetlenül) lökött politikusaink után szabadon - Van egy ember, Van egy bringa, Van egy hegy!! :-))))) Jut eszembe: nem lehetne a választásokat úgy lebonyolítani, hogy a nagyon mélyen tisztelt politikusainknak mondjuk 10 órán belül le kellene tekerniúk a távot? Szvsz olcsóbb lenne az egész hajcihõ. Könnyítésként: Orbi focilabdával, Csurka lovon, Torgyi a dumájával, Kuncze kosárlabdával, Ferike meg piros nyakkendõben indulhatna. Bocs ha off voltam.

Jó hétvégét (mindenkinek)!

#24
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Szia MIHI!

Ha nem lesz nagyon mocsok idõ, biztos a 120-ason indulunk. (a Balaton-kör is megvolt 8:59-alatt, igaz, +35 fokban)
Reméljük a jeget, sarat meg megússzuk...

A kiírás szerint a strandtól indul, nem az iskolától.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#25
sunset

sunset

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 858 hozzászólás
holnapra igérnek valami kis havacskát bár kötve hiszem, hogy megmarad. Ahogy nézem,már mindenhol elolvadt a nagyja
A legfõbb cél, hogy mindig célba érj!!
A Gödöllöi Yeti www.rmkse.hu
:love: Betty :love:

#26
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
?
a börzsöny kör végig aszfalt. csak diósjenõ fölött nem takarították le rendesen tavaly. Szerintem most sem fogják, szóval nem meglepõdni, ha tükörjég lesz :-)

#27
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Melyik útszakasz nem aszfaltos?
Nem vagyok képben.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#28
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Olálá, na ez zord akkor...mondjuk most hó szerintem NEM lesz, ha nem esik még...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#29
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Hali!
Tavaly is végig havas volt a börzsöny keleti oldala. A nyugatin már patakokban olvadt. A lejtõn az utolsó - tó méretû, de az alján még jeges - pocsolyában akkorát firkáltam, aszittem menten végem. Egy tökéletes hasas - 0 fokban :-D. Csontra eláztam, de jelentem, túléltem.
Amúgy 2,1es conti explorerrel voltam. Meg lehet próbálni slickkel is, csak akkor azon a bizonyos hegyen fel/le tolós.

#30
MIHI

MIHI

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Szia Hozé!

Diósjenciig igazad is van, de két éve (ugyanilyen volt az idõ) fent a Börzsönyben tükörjég és hó volt. Felfelé és lefelé is toltuk, csuszkáltunk, estünk, stb. kb. 20 km tömény torkosborz volt. Viszont az Ipoly völgye kárpótolt minden szívásért. A szintkülönbség nekem 2000 körüli volt, asszem jó 8-9 órát mentem. Aki télen nem edzett, annak elsõre nem ajánlom, hacsak nem akarja leamortizálni magát. Én sem tartok sehol, a hét végén is szenvedés volt a szokott 60 kilcsis kör, úgyhogy erõsen gondolkodom a dolgon, lehet hogy Dunamenti 40 lesz belõle. Ugyanaznap, ugyanonnan (Vác iskola) indul Nagymarosig és vissza, szinte szintkülönbség nélkül. Tavaly ezt jártam be outival kicsivel 1 óra felett jött össze.

Jö hétvégét mindenkinek

#31
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Ez aszfalt végig, jöhetsz bármivel.
Ha monti, akkor célszerû slickgumit felrakni.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#32
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás

A Börzsönykör erõsen tervbe van véve...

Ha ez montis bringával ajánlott, akkor erõsen dolgoznom kell az aluvázas mtb összerakásán.
akaido, nem aikido!

#33
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás

Feltöltött képHa van kedvetek jönni infó a megadott címeken ill.nálam, vagy a www.rakosmente.uw.hu forumon


Köcce az ajánlatot, errõl a túráról nem hallottam. Valszeg elmegyek rá és tekergek egy jót végre. :D
akaido, nem aikido!

#34
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Szia Balázs!
A brigád mostanában fõleg a XVII-kerület topikjában tartózkodik.

A túra:
Márc 11. 120 km. 1200m szint

http://ttt.tr.hu/nap...tura.php?id=683

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#35
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
http://ttt.tr.hu/nap...tura.php?id=683

#36
Balage_

Balage_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 290 hozzászólás
az isaszegi kiruccanás érdekelne...
Börzsöny-körrõl lehet valami részletet tudni? (mimennyihányméter, stb.) :)

Balázs

#37
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Börzsönykör nekünk elvileg nem játszik, éppen a Heukoppe hómezõin fogunk nyomulni hótalpakkal, de az isaszegi nyomulás az okés! (a Börzsöny meg még mocorog, hiszen hóviharban Alpokba nyilván nem fogunk menni...)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#38
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
A Börzsönykör erõsen tervbe van véve...

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#39
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás
Feltöltött képHa van kedvetek jönni infó a megadott címeken ill.nálam, vagy a www.rakosmente.uw.hu forumon

"A kerékpáros nem az autós ellensége, hanem olyan autós, aki már megtette az elsõ lépést a jó irányba!"(Karlovitz K.)
Rákosmente KerekSE;


#40
MIHI

MIHI

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Sziasztok!

Üdv Mindenkinek! Nekem is bizsereg a lábamm, a garázsban meg mocorog a bringa, mintha mehetnékje lenne. Szóval ki ne hagyjatok! A munkahelyi internetem már egy fél éve halódik - ergo - please telefon!

Március elején (azt hiszem 11-én) Börzsöny-kör lesz, 15-n meg Isaszeg emléktúra! Ki jön?

Jó hétvégét!