Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gödöllõ Maraton. Biztos, hogy lehetetlen?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
517 hozzászólás a témában

#501
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
MIHI!
Sajnos nem tudom hol van, nem tudsz részleteket?

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#502
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Hát igen, mostanában egyre több acrossmotoros meg a lovas. (Egy igazi montis két fõellensége.)

Amúgy egy laza tekerést bármikor lehet csinálni. Nagyobb pályabejárásra én csak a jövõ héttõl érek rá, mer vizsga.

De jó lenne, ha nem csak dombságiak jönnének. Így a pesti bringások is megtudnák, hogy 400 m alatt is lehet jókat döngetni.

üdv

én nem kimondottan vagyok környékbeli, csak sokat járok a Gödöllö ill Pécel -Isaszeg -Dány vonalon, és már sokat néztem hogy de jókat lehetne itt bringázni csak nem ismerem a utakat.(viszont jó sok, magánterület, lõtér stb tábla van). de visszatérve az alaptémára az egyik említett település polgármesterét elég jól ismerem , ha esetleg az ügy mellé lehetne állítani akkor tán már az erdészettel is máshogy lehetne tárgyalni maraton ügyben, ...persze nem biztos

#503
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Hát igen, mostanában egyre több acrossmotoros meg a lovas. (Egy igazi montis két fõellensége.)

Amúgy egy laza tekerést bármikor lehet csinálni. Nagyobb pályabejárásra én csak a jövõ héttõl érek rá, mer vizsga.

De jó lenne, ha nem csak dombságiak jönnének. Így a pesti bringások is megtudnák, hogy 400 m alatt is lehet jókat döngetni.

#504
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
Mint 17. kerületi támogatom az ötletet, végre lehetne a közelben egy jó kis verseny.
Csatlakoznék is a pályabejárókhoz is.
Gödöllõ környékét annyira nem ismerem, de Pécel-Isaszeg-Nagytarcsa kör megvan és ha a krosszmotorosokat odaengedik, talán a bringásokat sem küldik el. Vagy balhé

Aki másokat ismer, okos, aki magát ismeri, bölcs

Aki másokat legyõz, erõs, aki magát legyõzi, hõs

Lao-Ce


#505
MIHI

MIHI

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Pitechus kolléga!

Melyik hétvégén? Csatlakoznék szívesen egy "pályakijelölõ" tekeréshez! Szvsz lehetne most pénteken du is ha jó másoknak is ez az idõpont! Zalaszentgót elõtt jól jönne edzésnek.

Hozé Kolléga!

A Fóti cc pályát megmutatod valamikor?

#506
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Ha nem verseny, akkor érdemes lenne átugrani a Somlyóra, ott is van egy-két igazán jó terep. Van egy"siratófal" nevû is...
Versenyre sajnos nem lenne az igazi, mert az M3 felett csak 1 felüljáró visz át, és azon kéne oda-vissza menni...

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#507
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Ki lehet úgy választani a pályát, hogy ne kelljen annyi úton és vasóton keresztûlmenni, fõleg, ha a Juharos mögötti szakasz is bejátszana.

Amúgy sziklák nincsenek, de adrenalinos szakaszok vannak, ez a jó benne.
Lehet a lejtõzést minimális rizikóval gyakorolni.

Az összejövetelt én is szerettem volna javasolni, egy kis "pályabejárást" vmelyik hétvégén.

#508
blademaster

blademaster

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
én is benne lennék bár én más kategóriát képviselek/szeretnék képviselni(nem cc)d bringásközösség-építõ+ népszerûsítõ jelleggel tök jó lenne.Rgen volt vmi majális v mi itt Gödöllõn, akkor még vol egy másik bringásbolt is (Pulzus)és kiállítottak egy rakás Konát.Én még annyi embert soha nem láttam kinn sehol(még rtlklubos roccsón se:))mint akor.Szoval szentem harapna rá a nép ha összehoznánk vmit.
Absofuckinglutely infuckingcredible

#509
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.090 hozzászólás
Nem rossz ötlet! Én rákosmetni szomszéd vagyok, (és mellesleg néha csgy-vel szoktunk itt Pécel fele tekeregni) szóval ötlet támogatva. Viszont tényleg arra is kell figyelni, hogy kezdõk is indulhassanak! Nem kell azonnal mindenkit bevinni a rekettyésbe, meg a sziklás, veszélyes szakaszokra! Egyébként érdeklõdött már esetleg valaki a fent említett szerveknél, hogy mi is helyzet mostanság??

Üdv!

KisÖcsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#510
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Több gond is van - egyrész nagyon sok utat/vasutat kellene keresztezni - ne feledd Pite, hogy egy ilyen körünkön hányszor keresztezünk fõutakat, vasutat, HÉVet stb. Szóval irgalmatlan lenne a pályabiztosítás. A másik meg az erdészet. Gödöllõ más terület számukra minta Pilis stb, amit már a kirándulók úgymond a "birtokukba vettek" - itt még nincs tömeges turizmus, ezért (bármennyire is nem tetszik), õk az urak. Elég csak a hónapokon át vadászat címszóval lezárt erdõkre, a belépni tilos táblákra és a kerítésekre gondolni. A "tikkasztó" dolog szerintem sem feltétlenül igaz, én összeválogatnék egy izmos erdei pályát. A kilátó, amirõl Hozé beszél a Gyertyánoson van, elég izmos, akár délrõl, akár északról mész fel rá (nyugatról fel lehet menni mezõúton). Ha lenne ilyesmi, tutira bele kellene tenni, lefelé is, felfelé is.

akaido - mellesleg a Margitások régi jó kis Gödöllõ K-50 tereptúrájukat már NEM engedélyezik pár éve...

Persze ami egy hivatalos versenyen belül elérhetetlen, egy nagycsoportos túra keretében simán megvalósulhat, azaz ha beszervezzük, lehet egy jó kis kört tenni. 20+ bringással az erész sem tud mit kezdeni... :kissmyass

#511
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
ÖÖÖ...még nem sikerült az északin felmenni, de már rég próbáltam.

Amúgy nem tikkasztó annyira, hiszen van a dombságnak egy másik arca is. Itt van Pest megye legnagyobb összefüggõ erdeje. Jobb mint a budai hegység ilyen szempontból.


Lehetne nagggyon durva pályát választani.

#512
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Én nem ismerem Gödöllõ Észak-Keleti környékét, de a Hungaroring feletti kilátó megmászását nem kéne kihagyni...
(Neked menne Pite!)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#513
csgy

csgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 647 hozzászólás
Szinte minden nap a Pécel és Isaszeg fölötti dombokon bringázom, és már én is gondolkodtam rajta, hogy egy maratont simán össze lehetne ott hozni,
bár elég sok lenne benne a szántók közötti tikkasztó dûlõút. Az lenne az igazán kezdõknek való terep, nem a Buda Marci.

#514
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Akaido, az a környék nem is gond, ahol Te jársz.
Arrafelé volt már cc verseny is.
De sajnos egy maratonnak, kevés az a pár négyzetkilométer.

#515
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás

Volt róla szó korábban, de az erdészet tiltotta meg.
A dombság mountainbikeozható területe, lényegében 2 részbõl áll. Egyik a pilisi parkerdõ anyámkínyja mitudoménfennhatósága alatt, ezt évente 5 hónapra le szokták zárni, még a gyalogosok elõl is teljesen jogtalanul.
Nagyon klassz környék, lényegében a Juharostól egészen Valkóig, tele CC-s DH-s, mászós részekkel.
A másik a maradék, mely hatalmas terület, benne van a Bolnoka, Margita, Gyertyános, Bajtemetés, Kálvária hegy Isazsegen, csupa 300 feletti. Ugyan az ideális maraton a Juharost is maghába foglalná, de lényegében csak az utóbbiról lehet szó.
De itt sem engedélyezték, természetvédelmi okok miatt...azóta elkezdték írtani az erdõt ezerrel, 2-3 lovastanya is létesült, ráépülve a jelölt túristautakra. Az erdészeti fakitermelések mellett a favágók kisebb szemétlerakóhelyeket létesítettek.... EZ PERSZE természetvédelem.

A helyzet azért még nem menthetetlen, maradtak még szép helyek és szakaszok a környéken.

Mint említettem '98 óta tekergek itt. Az egyik "útvonalam" a következõ: Erzsébet park végétõl felfelé az emelkedõn a HÉV melletti telkek irányába. A telkeket a HÉV mellett kerülöm, majd az ú.n. Nyakas emelkedõn fel, nekem piszok meredek, csak mókuskeréken tudok felemenni.(Ez utóbbi rész már gázos, mert ott építenek valamit, szélesítik az utat, gondolom az elkerülõ út miatt.) Aztán a Szent Jakabi vadászház meletti kis utakon szoktam folytatni a tekergést, innen irány vissza az Erzsébet parkig. Ebbõl lehet akár 6 kört is megtenni. Azzal nem vagyok tisztában melyik Parkerdõgazdaság tulajdona ez a rész, de többször is találkoztam erdész fazonú arcokkal, és nem szóltak semmit. Gondolom mivel egyedül voltam, nem ítéltek magas kockázati tényezõnek. Bevallom utóbbi idõben ritkábban, mert inkább az országúti Teljesítménytúrákon nyomulok.

#516
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Volt róla szó korábban, de az erdészet tiltotta meg.
A dombság mountainbikeozható területe, lényegében 2 részbõl áll. Egyik a pilisi parkerdõ anyámkínyja mitudoménfennhatósága alatt, ezt évente 5 hónapra le szokták zárni, még a gyalogosok elõl is teljesen jogtalanul.
Nagyon klassz környék, lényegében a Juharostól egészen Valkóig, tele CC-s DH-s, mászós részekkel.
A másik a maradék, mely hatalmas terület, benne van a Bolnoka, Margita, Gyertyános, Bajtemetés, Kálvária hegy Isazsegen, csupa 300 feletti. Ugyan az ideális maraton a Juharost is maghába foglalná, de lényegében csak az utóbbiról lehet szó.
De itt sem engedélyezték, természetvédelmi okok miatt...azóta elkezdték írtani az erdõt ezerrel, 2-3 lovastanya is létesült, ráépülve a jelölt túristautakra. Az erdészeti fakitermelések mellett a favágók kisebb szemétlerakóhelyeket létesítettek.... EZ PERSZE természetvédelem.

A helyzet azért még nem menthetetlen, maradtak még szép helyek és szakaszok a környéken.

#517
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás

Azért indítom ezt a fórumot (azonkívü, persze hogy minden valamire való embernek van egy fóruma), mert már többször felmerült a környéken egy maraton indításának a lehetõsége. Ez bizonyos helyi szervek szûklátókörûségének köszönhetõen hamvába halt.
Remélem, ezzel a fórummal sokak kedvét meghozom egy ilyen projekt indítására.

Üdv Pitechus!
Azt szeretném kérdezni, hogy ezek szerint lenne igény szûkebb honunk berkein belül egy maratonra? Kb. 1998. óta kerózgatok itt Gödöllõn és környékén, de eddig a BikeZone-osok repülõtéri MTB versenyén kívül nem nagyon volt igazi CC verseny itt. Más mûfajban már volt, (és lesz is), hiszen Teljesítménytúrákat a Margitások rendeznek, és nemrég volt egy cyclocross verseny is. Esetleg ha tudnál konkrétabban a helyi szervekrõl, melyikük mit tiltott, hol lett volna +rendezve? Legalább közösen "szidnánk" a "rencert"! :-)))
Üdv: akaido
akaido, nem aikido!

#518
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Azért indítom ezt a fórumot (azonkívü, persze hogy minden valamire való embernek van egy fóruma), mert már többször felmerült a környéken egy maraton indításának a lehetõsége. Ez bizonyos helyi szervek szûklátókörûségének köszönhetõen hamvába halt.
Remélem, ezzel a fórummal sokak kedvét meghozom egy ilyen projekt indítására.