Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
2850 hozzászólás a témában

#1681
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Aty66: Én sem találtam erre vonatkozó jogszabályt, csak a Teszt könyben. :)
Mellesleg én is úgy tartom, hogy sokkal biztonságosabb az úttesten közlekedni, mint az ilyen vegyesfelvágott járdákon, utakon. Márcsak azért is, mert a gyalogosok többsége nem tudja, mit jelent az a sárga csík és mit ábrázol pontosan az a bicikli jel, és emiatt a bringások cikázásra vannak kényszerítve, és az egész úgy jön le, hogy "az a szemét biciklis". Mindamellett ott csak 20-al lehet menni, az úttesten meg ugye 40-nel is. Elvileg.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1682
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
Sajnos átparkolnak... és az bosszant igazán hogy ha kimész az útra akkor az elsõ szembejövõ léüvölti a fajad, annak ellenére hogy látja nem férsz el a kerékpársávon... és vissza is kanyarodtunk oda hogy nagy taplók az emberek! :( tisztelet a kivételnek...

#1683
scottraider

scottraider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás
:clap: DE tényleg én is ezt szoktam csinálni:clap:
Az alkohol nem válasz,de legalább elfelejted a kérdést:cheers:
Ha autoval parkolsz hagyd bekapcsolva az ablaktörlõd,ugy nem tudják a szélvédõre rárakni a büntetõcédulát:afro:

#1684
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

:) persze egyértelmû, de ha a cimbid úgy gondolta volna hogy nem kötelezõ a lámpa akkor lehet nem bólogat...
és ugye sokak szerint az hogy kötelezõ a lámpa egy apróság... mert nem gondolnak bele mi van ha nincs...

persze, a velünk levõ bmx-es rögtön elkezdett mint a bolhás, hogy így leugatja meg úgy meg amúgy..
mi meg 20 percen keresztül próbáltuk kifejteni neki hogy mindenben igaza lett volna, kb 7 csekket adhatott volna zsinórban a rendõr, ha összeszámolom mind....
tudod, lázadó-kor...:)

Aty: egy jól irányzott bunnyhop:D és átis mentél rajta.(mondjuk ezen a kocsik se parkolnak át...)

#1685
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
:) persze egyértelmû, de ha a cimbid úgy gondolta volna hogy nem kötelezõ a lámpa akkor lehet nem bólogat... :) és ugye sokak szerint az hogy kötelezõ a lámpa egy apróság... mert nem gondolnak bele mi van ha nincs...

Ja ja, de ebben az esetben ilyen betonbunyeszok választják el a kerékpársávot az úttesttõl... fejreállsz ha át akarsz menni rejtuk.. én legalábbis nem vagyok akrobata típus és még sok másik biciklis sem...

#1686
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ha megállít már rég rossz, hisz akkor nem apró félreolvasható dolgot követtél el, hanem..
de eddig mindig elengedtek. legutóbb azért kapcsolták le cimbit, mert 2*2 sávos úton szembe kerékpározott egy épp az út szélén igazoltató rendõrrel, persze sötétben, világítás nélkül.
hány szabályt sértett meg? össze se merem számolni
de bólogatás, elismerés, tisztelettel beszélve a rendõrrel 10 másodperc után elengedte...


Aty: alap1.
ilyenkor van az (és minden egyéb kerékpársávon parkoló autó esetében) hogy egyszerüen kimegy az ember a mellette levõ forgalmi sávba, és pofátlanul nem teljesen félrehúzódva elkerékpározik.... amíg vissza nem tud menni a helyére.

#1687
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás

:)
jó hogy van ez a buszsávos meg fordított irányú kiegészítés, de tegye fel a kezét az, aki látott már ilyet!


Hát ilyen táblát még nem láttam de Gyõrben van ilyen egyirányú út ahol van a forgalommal szemben kerékpársáv... :)

És persze azon parkolnak a kocsik... :(

#1688
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás

Ezért semmiképpen ne nézd át, holnap az irodában megnézem neked az online napi frissítésû jogtárat...

Bár nem tökmindegy? Én sem tartom be betûre a KRESZ-t ha bicózom, ahogyan szerintem senki sem... (Van csengõ a bringádon?:) )


Persze, én sem tartom be mindíg a szabályokat, nem is errõl van szó, de ha tudod hogy mit szegtél meg akkor ugye nem állsz neki cirkuszolni és nem égeted magad, ha valaki kérdõre vonna...

#1689
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
:)
már állítottam meg buzirobogóst, ezt kifejteni neki. õ visszavágott hogy ovlassam el a kreszt, azt írja közlekedhet...
neki volt jogsija, és õ nem ismeri pontosan:D aranyos volt.

jó hogy van ez a buszsávos meg fordított irányú kiegészítés, de tegye fel a kezét az, aki látott már ilyet!

#1690
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
:) Na ez a másik kedvencem...
A média újabb butasága!
17§ 3) "Ha az "Egyirányú forgalmú út" jelzõtáblák alatt elhelyezett kiegészítõ táblán autóbuszt és/vagy kerékpárt mutató ábra jelenik meg. az úttesten kijelölt kerékpársávon a kerékpáros vagy az autóbusz forgalmi sávon az autóbusz - a jelzõtáblán mehjelölt iránnyal szemben is - közlekedhet."
ez a kiegészítõ tábla egyébként egy biciklit ábrázol balra mellette egy lefelé jobbra mellette egy felfelé mutató nyillal.

De ezt is megcáfolhatjátok, hogy tisztán lássunk, de valamivel támasszátok alá...
Ez a mi érdekünk hogy tudjunk mivel védekezni adott esetben.
Én pl. megjegyeztem a 13§ 1/e) bekezést, ebben azt is írják hogy lakott területen belül kerékpárúton segédmotosos kerékpárral nem lehet közlekedni... ha paraszt egy motoros és elküldöm a francba akkor ezt kepásból a fejéhez tudom vágni... nem tud mit lépni rá, max. pofánvág... :)
de a korházban az vigasztal hogy nekem volt igazam :D

#1691
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég
Ezért semmiképpen ne nézd át, holnap az irodában megnézem neked az online napi frissítésû jogtárat...

Bár nem tökmindegy? Én sem tartom be betûre a KRESZ-t ha bicózom, ahogyan szerintem senki sem... (Van csengõ a bringádon?:) )

#1692
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
meglesz....bár vszínû én fogom végezni a munkát, mert kb egy éve volt ez már, és nem lesz kedve átböngészni az összes közlönyt akkortájról.

ugyanekkor vezették be amúgy hogy bicajos közlekedhet bármely egyirányú utcában forgalommal szemben, ha nem zavarja a forgalmat (gondolom azt értik alatta hogy van hely vagy lehúzódik).
Meguntam az aláírásom....

#1693
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
Gratulálok a vizsgához! :)

Sajnos a KREST Teszt könyv csak egy könyv... a KRESZ pedig a "Közúti közlekedés szabályai", ezek jogszabályok ami szerint közlekedni kell... a tesztkönyvre és a kitûnõ vizsgádra (ami nagyszrû eredmény szerintem) nem hivatkozhatsz... A tesztkönyv válaszait csak a tanfolyamon fogadják el, máshol sehol... Az én kezemben viszont a Hatályos jogszabályok vannak az 1§-tól a 66§-ig... lehet hogy ez benne van de eddig nem találtam.
Ez a tesztkérdés amit írtál már csak azért is sántít mert:
"A gyalogosok és kerékpárosok ezzel a táblával jelzett úton közlekedve egymást nem akadályozhatják." ez a "gyalog- és kerékpárút" táblával jelölt útra vonatkozik. Magyarul ha valaki szabálysértést hajt végre (márpedig a gyalogos azt teszi ha akadályozza a kerékpáros forgalmat) az nem jogosít fel senkit arra hogy õ is úgy tegyen... márpedig a szabályok szerint a kerékpáros ha van kerékpárút (vagy gyalog- és kerékpárút) akkor csak ott közlekedhet. Tehát a válasz amit írtál eleve nem lehet jó. Sajnos az én tapasztalataim szerint (és szerintem majd Te is meglátod) a tesztkönyvekben írt kérdések és a szerzõ szerint helyes válaszok sokszor nem felelnek meg a valóságnak...szóval a kérdés még mindíg kérdés, hogy hol melyik jogszabály írja le mindezt...
Hidd el hogy én is azt szeretném ha ez tényleg úgy lenne ahogy írod, nagyon sokszor én sem megyek fel ilyen kerékpárutakra, mert szerintem sokkal veszélyesebb ott közlekedni mint az út szélén, de ha a rendõr megállítana (erre nem volt még példa) akkor szretném kapásból tudni mire hivatkozzak... mert a tesztkönyvre nem lehet...

the_d
kérdezd meg légyszi nagybátyádat hogy pontosan hol olvasta, az sokat segítene kideríteni az igazságot...

#1694
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
notessék, mondtam. Én csak nagybátyámtól tudtam, aki rendszeres olvasója a pesti közlönynek, amiben benne vannak ezek (is).
Meguntam az aláírásom....

#1695
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
A legújabb Kresz Teszt könyvbõl:

994. Kerékpárjával közlekedhet-e az e táblával megjelölt úttal párhuzamosan futó úttesten? (És van egy Gyalog- és kerékpárút tábla)

a,Igen, szorosan az úttest szélén, ha a gépjármûforgalmat lényegesen nem akadályozza.
b,Csak akkor, ha a gyalog- és kerékpárúton a gyalogosok forgalma az Ön továbbhaladását akadályozná.
c, Nem, ilyen esetben mindig a kerékpárúton kell haladnia.

A helyes válasz a B.

Mellesleg most vizsgáztam KRESZ-bõl 75/75-re... :)
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1696
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
Sajnos a KRESZ szerint nem... legalábbis én nem találtam ilyet, de ha Ti tudtok róla akkor írjátok meg hol van ez, így lehetne rá hivatkozni... mert az hogy "hallottam" elég kevés...

#1697
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Igen, de ha a gyalogosok akadályoznak a járdán, ahol felfestették a kerékpárutat, akkor mehetsz az úttesten is.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#1698
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás

kresz szerint nem vagy köteles használni a bicikliutat ha az a járdán megy.


13§ 1/e) "Kerékpárút; a tábla azt jelenti, hogy a kétkerekû kerékpárok csak a kerékpárúton közlekedhetnek..."
54§ 1) "Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés esetén az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyan nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetõleg - az út- és forgalmi viszonyok ezt lehetõvé teszik - sorosan az úttest jobb szélén kell közlekedni."
"... Ahol kerékpárút, gyalog- és kerékpárút vagy az úton kerékpársáv van, a kerékpáros mindíg ott köteles közlekedni. Ebbõl következik, hogy ahol kerékpárút vagy gyalog- és kerékpárút van, ott a más jármûvek közlekedésére szolgáló úton kerékpárral akkor sem szabad közlekedni, ha azon külön jelzõtábla nem tiltja."

Sajnos ezek a puszta tények, de azért kíváncsi lennék hogy hol hallottad ezt mert lehet valami elkerülte a figyelmemet...

#1699
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
kresz szerint nem vagy köteles használni a bicikliutat ha az a járdán megy.
Meguntam az aláírásom....

#1700
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 hozzászólás
Hát, ez marha jó... csak azt nem értem, hogy fényes nappal amikor tök mindegy hogy van-e rajtunk mellény, miért akarnak elütni...
ma pl. Veszprémnél egy buszos úgy gondolta hogy megelõz annak ellenére hogy szembõl jöttek... hát nem sokon múlott hogy fellökjön... :mad:
Ha lett volna rajtam mellény, amit persze eltakart volna a hátizsák akkor azzal együtt lökött volna majdnem fel... lehet az jobb lett volna??? :wtf:

Nem nagyon értem itt az embereket, ill. kezdek rájönni a hatóságok észjárására.
Szerintem egyszerûen arról van szó, hogy a legegyszerûbb megoldás kiiktatni a bicikliseket a forgalomból, így aztán egy gonddal kevesebb... erre utalnak azok a megoldások - amik errefelé elég népszerûek pl. a Szigetközben vagy többek között Nyúlon is - hogy egyszerûen kirakják a járdára a bicikliút táblát, így aztán nem kell az autósoknak foglalkozniuk a biciklisekkel... nem mennek az úton... ha meg igen és elütik akkor persze a biciklis az oka... De gondolom ezt nem is kell mondanom hogy milyen nagy élmény a mamókák a gyerekkocsis kismamák és a parkoló autók között biciklizni az eredetileg járdának készült úton... mert persze az senkit sem zavar és a világ legtermészetesebb dolga hogy az autókkal a bicikliúton, kerékpársávon kell parkolni...
De sajnos az az érzésem hogy ez nem fog megváltozni ha a fejünk tetejére állunk akkor sem... :(