Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#1641
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

en inkabb igy.

"Bizalmi elv helyett a defenzív vezetésre kell helyezni a hangsúlyt, és úgy közlekedni, mintha mindenki ránk vadászna az úton."

egy motoros forumrol szedtem.

ez így van....én kb autóval is ezt az elvet követem.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1642
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
en inkabb igy.

"Bizalmi elv helyett a defenzív vezetésre kell helyezni a hangsúlyt, és úgy közlekedni, mintha mindenki ránk vadászna az úton."

egy motoros forumrol szedtem.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#1643
tibibá

tibibá

    vendég

  • fórumtag
  • 175 posts
jogszabályok így jogyszabályok úgy, kresz így kresz úgy de a helyzet változatlan marad amíg az emberek hozzáállása nem változik.
egy a lényeg: mindig úgy közlekedj (úton vagy bringaúton) mintha téged senki se látna.

#1644
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 posts
[quote name='regent
De mit jelent ez a továbbhaladását akadályozná kitétel.
[/QUOTE']

Na látod erre is jó a KRESZ :D
"Akadályozás: ha valaki a közlekedés más résztvevõjét annak szándéka szerinti menetében, mozgásában, továbbjutásában gátolja, hátráltatja, a célzottól eltérõ közlekedési magatartásra (pl. fékezésre vagy irányváltoztatásra) kényszeríti."

Úgyhogy az öreg bácsitól a járni alig tudó kisgyerekig mindenki akadályoró tényezõ, ha a kerékpárosok közlekedésére kijelölt útrészen csámborog... Ha meg nincs felosztva az út, akkor pedig akár mindenki akadályozhatja a biciklist, ha pl. csak 5-el tudsz menni... persze ha közel s távol senki nincs az úton erre nem lehet hivatkozni... :)

#1645
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,416 posts
Oleehez én is csatlakoznék. Eddig csak szartam a feliratra, de akkor most inkább mondom: mit akartok megvédeni élõlánccal? A szórakoztató/kereskedelmi központ a régi gyárépületek helyen lenne. Egy rohadt centi zöldterületet nem építenének be, mert nem lehet, sõt, még fel is újítanák sok utat, parkot.

Mér vennének el zöldterületet, ha ezzel a saját rovásukra tesznek? Ezzel egyedülálló lehet a központ, hogy csendes, zöldterületes helyen van, ami sok látogatót vonz. Hogy hiányozni fognak a nyugaodt esti tekerések? Egy: az emberek nagy része a déli végén maradna. Kettõ:önzõség. Nem a tied a sziget. Nem elvenni akarják, hanem még több embernek megmutatni.
Meguntam az aláírásom....

#1646
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 posts
Na de az akadályoz kifejezés nem is "szigorúan véve lehetetlenné teszi a haladást" jelent. Ha nem tudsz a megfelelõ tempóban haladni, kerülgetni kell, csengetni, fékezni, az már simán akadályozás. A Kacsa utcában lefele én mindig inkább az úton megyek, pont emiatt.

#1647
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 posts
" Ma megjött a válasz:
"A KRESZ 13. § (2) bekezdése alapján ha a gyalog- és kerékpárúton a gyalogosok forgalma a kerékpárosok továbbhaladását akadályozná, a kerékpárosok az úttesten is közlekedhetnek." "

De mit jelent ez a továbbhaladását akadályozná kitétel.
Addig OK. hogyha egy nászmenet vonul a gyalogos-kerékpárúton, akkor az akadályozza a haladásom, és ameddig kikerülöm ööket addig (de csakis addig) haladhatok az úttesten. De ha elszórtan néhány babakocsis anyuka, meg egypár kutyasétáltató öregnéni/bácsi, meg egy rakat éppencsakhogyjárnitudó kisgyerek kóvályog az utamban, az szigorúan nézve nem teszi lehetetlenné a haladásom, csak azt teszi lehetetlenné, hogy az általam kívánt tempóban haladjak. Az meg kit érdekel, hogy én negyvennel akarok tépni, ha a gyalogosok miatt csak 5-tel lehet, akkor öttel KELL mennem. A továbbhaladásomat nem akadályozzák, csak a negyvennel való (tovább)haladásomat.

Ha egy rendöör meg akar büntetni, akkor egy ilyen gondolatmenettel leszerelheti a jogszabály szövegére hivatkozó védekezésem. Szerintem.

#1648
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Ezt így Zorgnak is címezném! :

Ilyet találtam a fórumszabályzatban:

"A Bikemag Fórumán nemkívánatosnak minõsülnek azok a témák és hozzászólások amelyek bárminemû politikai állásfoglalást tartalmaznak, illetve ilyen célból jöttek létre."

Akkor ez az élõláncos faszság mit keres itt? Lehet, hogy igazuk van, lehet, hogy nem.
Legközelebb Fideszes gyûlésre hívjátok az embereket minden oldalon?

#1649
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts

A gyalog- és kerékpárúton... a gyalogúton nem, csak ha az út biciklis és gyalogos közlekedésre is ki van jelölve.


értem, köszi!


grippenek pl. a hátuljukra állítva akár karácsonyfának is jók.. )

#1650
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts

Egyébként azt, hogy a Grippenek miért is vannak, azt elsõkézbõl biztosra tudom. Na az is egy érdekes történet.


Mesélj, Olee! Ez izgalmasnak tûnik!!

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#1651
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
Abban konkrétan mi a vicces, hogy valaki 15-16 éves korában már dolgozik, ás van elképzelése aról, hogy mibõl akar majd megélni felnõttkorában?..

#1652
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 posts

Ön nyert!:)

Holnaptól bújhatom a KRESZT-t. Bár állatság, hogy ez a rendelkezés miért nem az 54. § környékén van elrejtve. Továbbá, hogy a hivatkozott rendelett (20/1984. (XII. 21.) KM rendelet az utak forgalomszabályozásáról és a közúti jelzések elhelyezésérõl) még mindig nem beszél ilyen megosztott útról, úgyhogy a tábla - ami ismert - olyat szbályoz, ami nincs is rendeletben?!?



Na majd még belemélyedek...



Hát csak úgy mint minden más szabályozásban, törvényekben nálunk már szinte megszokott, a KRESZ-ben is ugyanolyan kesze-kuszaság van... Ha valamit pontosan meg akarsz találni ezek szerint el kell olvasni elejétõl a végéig az egészet... :wtf:

#1653
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 posts

de most ezek szerint szabad gyalogúton biciklizni?!
vagy csak akkor ha alkalmatlan a közlekedésre az úttest?


A gyalog- és kerékpárúton... a gyalogúton nem, csak ha az út biciklis és gyalogos közlekedésre is ki van jelölve.

#1654
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég

Nos... Visszatérve kicsit a gyalog- és kerékpárutas témára...
Hogy tiszta legyen a dolog, e-mail-ben megkérdeztem az illetékest, az Országos Rendõrfõkapitányságon... :D

Ma megjött a válasz:
"A KRESZ 13. § (2) bekezdése alapján ha a gyalog- és kerékpárúton a gyalogosok forgalma a kerékpárosok továbbhaladását akadályozná, a kerékpárosok az úttesten is közlekedhetnek."

Megnéztem, tényleg benne van, bár jól eldugva... úgyhogy hajrá!
Ilyen esetben mindíg örülök hogy nem nekem volt igazam!


Ön nyert!:)

Holnaptól bújhatom a KRESZT-t. Bár állatság, hogy ez a rendelkezés miért nem az 54. § környékén van elrejtve. Továbbá, hogy a hivatkozott rendelett (20/1984. (XII. 21.) KM rendelet az utak forgalomszabályozásáról és a közúti jelzések elhelyezésérõl) még mindig nem beszél ilyen megosztott útról, úgyhogy a tábla - ami ismert - olyat szbályoz, ami nincs is rendeletben?!?



Na majd még belemélyedek...

#1655
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
a korrektség jegyében; ETR rulez, bár még van 1 nap a versenyjelentkezésig :)

#1656
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
amellett hogy átláthatatlan, még nem is mûködik :D
megérte az átállás )

#1657
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts

edit: mellesleg neptun rulez :)

tudtam, hogy xar lesz, nem is ért meglepetés :)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#1658
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
de most ezek szerint szabad gyalogúton biciklizni?!
vagy csak akkor ha alkalmatlan a közlekedésre az úttest?


edit: mellesleg neptun rulez :)

#1659
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 posts
Nos... Visszatérve kicsit a gyalog- és kerékpárutas témára...
Hogy tiszta legyen a dolog, e-mail-ben megkérdeztem az illetékest, az Országos Rendõrfõkapitányságon... :D

Ma megjött a válasz:
"A KRESZ 13. § (2) bekezdése alapján ha a gyalog- és kerékpárúton a gyalogosok forgalma a kerékpárosok továbbhaladását akadályozná, a kerékpárosok az úttesten is közlekedhetnek."

Megnéztem, tényleg benne van, bár jól eldugva... :D úgyhogy hajrá!
Ilyen esetben mindíg örülök hogy nem nekem volt igazam! :)

#1660
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég

http://index.hu/vele.../jegyzet/graff/



Igen, már olvastam, Tóta W. mester (akivel egyébként legtöbbször nem értek egyet) ismét jól odab****ta. :)