Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#1201
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
hát nálam mostanság elfér az az egy vörös macskaszem viloogó hátul, meg vettem két ilyen kisebbfajta vörös villogót is, amiket a sisakom hátuljára sikerült ráilesztenem.

#1202
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
Ha lesz a városi biciklizéshez megfelelõ kerékpárjárgányom, tuti veszek nem lobogó kukásmellényt, _rohadt jól látszik_ este is, szürkületben is (és nappal is ;-). Ne az autók miatt legyen extrém a bringázás...

Este meg lámpa nélkül, nem más, mint oroszrulett.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#1203
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,150 posts
Hát a világosszinû bringádat cseszheted, mert nem ér semmit.Attól még nem fognak látni. Biztos azért mondasz ilyeneket, mert még nem vezettél és nem bukkant elõ neked az ut szélén kiviláitatlan gyalog.
Én nekem se szimpatikus ez a kukásmellény stori, de a lámpa szerintem minden bringán ott kéne, hogy legyen. Persze estérõl, meg sötétrõl beszélek.


Más:
Gyülölöm, hogy nem tudom megrendelni az Amstrong féle Életre halálra címû könyvet, mert már régebbi kiadás.
Dohogtam:)

#1204
cimarcimar

cimarcimar

    vendég

  • fórumtag
  • 240 posts
Tegye fel a kezét aki szívesen vesz föl kukásmellényt! Sztem ez olya mintha nem lehetne sötét színû autót értékesíteni a gyártóknak mert balesetveszélyes. Én nem szívesen rakok föl a bringámra egy nagy toszott lámpát, sõt még egy nagy tosztott tartókonzolt sem látok rajta szívesen, nem azért raktam össze úgy ahogy. A bringám egyébként is világos színû.

#1205
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
max a holdfényt vernéd vissza vele :)

#1206
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts
Mondjuk más dolog városban közlekedni, meg más, amikor át kell menned a városon a sportoláshoz...aztán a Pilisben meg a környezetvédõk azért szólnának, hogy ne világítsak már a kukáscuccban, mert megriadnak az állatok...:wtf: :P
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#1207
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Nem úgy van, hogy a fényvisszaverõ csík a kötelezõ/ajánlott, vagy mittomén?
Mert az meg amúgyis van minden normális biciklis ruházaton.

#1208
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
mi naponta adunk el vagy 5-10 [forgalomfuggo] "kukasmellenyt". az emberek itt mar felfogtak, hogy nem divatbemutatora mennek, es lehet hogy jobban neznek ki utcai oltozetben, mint narancssarga-vakitozold mellenyben, de inkabb igy, mint belecipzarazva a fekete nejlonba.

alig latni a varosban bringast sisak nelkul, legyen az 8 eves gyerek 24" montival a szulokkel tekerve, vagy a gazdag 50-es uzletember, vagy a nagymama.

majd minden bringara adunk el lampat is.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1209
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
Budapest belvárosában még okés, hisz ott van valamenyni közvilágítás. de mihelyt kiér az autós a kertvárosi részekbe, vagy vidéken, egyszerüen nem lehet látni a bringásokat. volt mikor a felezõvonalon tolta a bácsi, 40 körüli sebességgel menve 5 méteren belül lehetett csak észrevenni, rozsdakupacon semmi világítõ,meg a sötét ruházatán sem...
ugyanez szinte minden korú bringásokkal, nem lehet látni õket. és had ne arra kelljen kocentrálni, és mereszteni a szemét az embernek, hogy igen, itt van még egy birngás...

még egy olcsó, 1000 ft-os 1 ledes villogó is jobb mint a semmi.

#1210
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,150 posts
Én is nyomok magamra lámpát, mert baromira utálnám, ha elütnének. Csak azért van még ez a bigyo is a lábamon, ha valaki balról kanyarodik, akkor is lásson. Meg ahogy mondtad ugye a nadrágot is jól összefogja:D

#1211
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
hidd el az ilyen kis sárga vackok semmire sem jók, csak hogy összefogd vele a nadrágot, és ne csípje be a lánc;)

a bringások közel 10%a szokott bármilyen fényforrást magára akasztani, így jogos eme próbálkozásuk a kedves felsõbbrendû illetékeseknek.
ide is kéne egy szemléletváltás.

vagy nem sajnálni minket.... át a nyakunkon.


kukásmellényt mindenkire:D:D

#1212
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,150 posts
Hanem mondjuk azon, hogy van e szeme. Ha nagyon láma akkor meg ugyis tökmindegy, akkor ugyis elcsap.

#1213
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
önmagad megnyugatására kiválóan alkalmas, kb mint a táskára akasztott villogó.
te biztonságban érzed magad, de az autósnak nem ezen múlik hogy észrevesz-e.

#1214
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,150 posts
Na és azzal mi van, hogy én nem ilyen mellényt, hanem fényvisszaverõ csikot szoktam viselni a bokámon. Akkor most az nem is jó vagy mi?

#1215
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
http://index.hu/poli...var/kresz65342/

lol.
mi lenne ha valami értelmeset akarnának csinálni?:)

Ami forgalom elöl elzárt, az általában a bringások számára is tiltott hely..
ennyire örülünk amúgy hogy tudunk 40nél gyorsabban menni?;)

#1216
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

Az elsõ villogó egyébként elég bármekkora, vagy van valami minimum?


elsõ villogó helyett inkább elsõ _lámpa_
abból a villogó kütyûbõl még bringásként is alig látom, hogy jönnek.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1217
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég

Egyébként felmerült bennem egy valószínüleg hülye kérdés: A 40 km/h-s sebességkorlátozás a bringásoknak ugye nem érvényes az erdõkre? Vagy van, ahol igen? És ha a rendõr megállítana valamiért (úgyse fog, de ha mégis..) és netántán megnézi a kilóméterórát és benne virít az ~50<, akkor egy szava sem lehet arra, ugye (mármint, ha közúton nem léptem át a 40-et...)? :) Szóljatok, ha hülyeség! :)

conor1326: Mondom, hogy hülyeség :D


Szólók, mert hülyeség... A KRESZ szabályai közúton és jármûforgalom elõl el nem zárt magánúton érvényesek.

A Hungaroringen tehát azért téphetsz a motoroddal (ha van) mert magánterület (út) és nincs megnyitva a jármûforgalomnak. Lehetséges persze, hogy az erdei út is magánterület, de ha ez meg elzárt a kerékpáros forgalom elõl, akkor tökmindegy, mennyivel mégy... Ha nem elzárt (lehet bringázni) akkor meg 40 km/h - elvileg.

A rendõröket meg tuti, hogy nem a te kilóméterórád érdekli...

#1218
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,857 posts
Mi köze a fakabátnak a kilóméterórádhoz? Ez nem teherautó tachográf?

#1219
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
a bicós sebességmérõ nem hiteles mérési eszköz....
traffival meg nem fognak bemérni nyugi:D

elég pihent lehetsz ha ilyeneken gondolkozol:D
Autist Team:)



#1220
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,695 posts
Egyébként felmerült bennem egy valószínüleg hülye kérdés: A 40 km/h-s sebességkorlátozás a bringásoknak ugye nem érvényes az erdõkre? Vagy van, ahol igen? És ha a rendõr megállítana valamiért (úgyse fog, de ha mégis..) és netántán megnézi a kilóméterórát és benne virít az ~50<, akkor egy szava sem lehet arra, ugye (mármint, ha közúton nem léptem át a 40-et...)? :) Szóljatok, ha hülyeség! :)

conor1326: Mondom, hogy hülyeség :D
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.