Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

helyesírás

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
625 hozzászólás a témában

#601
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
persze elnézzük, de csak azért, mert jól írtad... ;) :D

Aktuális civil


#602
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Zap:Ez komoly?hupsza,ez most kellemetlen...:) de remélem elnézitek!

#603
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 hozzászólás
Csak ne add fel, Zap! Jol csinalod:)
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos

#604
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
igen. és szerintem ez jól hangzik, hogy a rohanás mindennek az oka, de azért mi rohanunk, nem más. és nem kéne mindent feláldozni ennek az oltárán, mert azért kultúra még van -ha már nem is sok- és azért még magyarul kommunikálunk, nem köbükiül. ugyanúgy lehetne a csapba is hugyozni, nem köszönni egymásnak, gyorskaját enni, de ne adjuk már el magunkat. szerintem. de ezt már írtam. mást se írok. :D

a fórumos sosmogyika egy tizenpáréves pécsi srác a panelok közötti tereprõl. Nem ugyanaz, mint a Sósmogyi a Sigmával...

Aktuális civil


#605
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Hát igen Sósmogyika az átlagos DH-s szörnyeteg...:)De azért szeretjük,mert elég jól nyomja!Jajj mindig olvasgatom és nézem a képet a bikemag egyik számában,hogy "Mogyi csapata a lépcsõ alján limitre futtatja a Sigmát..."És a képen bizony tövig be van csúszva a szár.Fantörpikus!Na vissza a témához,hogy a rossz szokást hamar felveszi az ember és mégnehezebben szakad el tõle!Sajnos.Nagy példa lehet a dohányzás is.Rengeteg fiatal szívja azt a sz*rt,és ha megkérded tõle hogy minek szívja,akkor a "mer' jó" választ kapod.az viszont kérdéses hogy aki gyorsan ír az miért nem tud írni rendesen,hiszen itt vagyok én.Ezt a szöveget olyan 10perc alatt írtam le...És nagybetû a mondat elején,ékezetek tömkellege,vesszõk ki vannak téve,stb...Jó azt nem tagadom hogy néha elkövetek kisebb-nagyobb hibákat,de az is csak akkor ha már néhány órája a chat.hu elött ülök!!!
Na errõl ennyit mára.Mogyi HAJRÁÁÁ,és ne feled "a fék a buziknak való"(Idézet:Cedric Gracia)

#606
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 hozzászólás
Enis, enis:)

Bocs, sracok, nem hoztam Daniaba magyar vindozt. Azert cserebe a j/ly dilemmaban mindig jol fogok donteni, igerem:)

Gui, igazad van, hogy rohano vilagban elunk (imadom a kozhelyeket, fujj), csak arra is gondolj, hogy a majkroszoft vord nem mindenhato, es neha akkora baromsagokat javasol, hogy arra is topikot kellene nyitni. Es eleg ciki, ha ugy adsz be egy eletrajzot egy allasinterjura, hogy hemzseg a szarvashibaktol, es egyeb erdei allatoktol. Masreszt meg manapsag is ugy velekedik az emberiseg (szerintem helyesen) hogy egy adott szemely helyesirasi kepessege nagyjabol egyenes aranyban all annak intelligenciajaval.
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos

#607
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
Akkor én bele esek Endroo szórásába egész jól :krokodill:kupa_smie
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#608
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
sosmogyika összes hozzászólását be lehetne linkelni ide...
volt pl hátsó tengej :(

#609
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
Há' mé' endroo? ;)

:P

#610
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
Hogy TI minden topikot szét tudtok offolni :rolleyes:
én még azokat is utálom akik nem használnak ékezeteket, meg akik egyszavas mondatokat használnak, meg akik nem nagybetûvel kezdik a mondatot, meg akik valami más kóddal írnak és minden ékezetes betû helyett csak annyit látok, hogy %&=/15, szóval tulajdonképpen mindenkit utálok :chin:
ja meg azokat is akik telerakják a szöveget smájlikkal.

#611
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

megmég akik állandóan idézgetnek azokat is be kellene fenyíteni joól. nemelég ha odaírod kinek a hozzászólására válaszolsz, genya?


Ezt nem értem;)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#612
ZSIROSMACSKA

ZSIROSMACSKA

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.931 hozzászólás
megmég akik állandóan idézgetnek azokat is be kellene fenyíteni joól. nemelég ha odaírod kinek a hozzászólására válaszolsz, genya?
Too many times your body can't take
Too many times you've made a mistake
Too many times you haven't realized
Too many times your mind became paralyzed

A biciklim. Saját konstrukció.

vmi állást én is keresnék. esetleg ha vki tudna vmi testhezállót, egészen nyugodtan ne fogja vissza magát...

#613
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

Szeretnek hozzaszolni a dologhoz. Minap beszelgettunk barataimmal a helyesirasrol az interneten. Sajnos az a baj ,hogy sajat magunkat hulyitjuk vele ,mivel nagyon kell sietni es senki sem akar tokolni a begepelessel ezert egyszerusitjuk a mondandonkat. Kulonosen msn es icq tehat valos cset formaban jelentkeznek ezek a problemak. Ekkor hajlamosak vagyunk roviditeni pl +csinalom , vagy nincs mit helyett nm. Mivel ritkan hasznaljuk az emlekezetunket ,hogy hogyan kell irni es ha nem tudnank akkor sem nezunk utana ezert elfelejtjuk.
Gyakran kapom magam azon ,hogy fingom nincs milyen l-lel kell irni vagy a kolmbseg vagy kolonbseg ,mert egyszeruen nem gyakoroltam es ha meg rosszul is irtam volna vagy kijavitja a helyesiras ellenorzo vagy nincs benne es nem veszem eszre es lesz*rom. Es ezzel az a baj ,hogy legkozelebb se fogom tudni es ez igy megy tovabb. Mivel keveset gyakorolom ,az ugymond helyesirast ,ezert a tudasom is folyamatosan csokken. Ennek az egesznek az oka a gyors kapkodas a folyamatos sietes.
Kozepsuliban ,baromi jo helyesirova okitottak ki es akkoriban ,amikor volt meg heti 1 helyesiras ora semmi problemam sem volt. No meg nem volt akkor meg nagyon helyesiras ellenorzo es internet se nagyon.... :)

Vesszorol ,meg annyit ,hogy ez amit a legjobban gyulolok es sosem hasznalok ,mert nem tartom fontosnak ,es az ekezeteket sem. Semmi szukseg rajuk (meg angol billhez vok szokva ;) )

Szal ezen szerintem kar kiakadni ,mivel a problema forrasa ,maga a lustasagunk es a kapkodo vilagunk....

Ha meg csetelsz valakivel ,te se szivesen varsz ra mig azon gondolkodik ,hogy a muszaj j- vagy ly ... ha meg leirja szarul ,akkor legkozelebb is ugy fogja ...


A vesszõket én néha elfelejtem, de igyekszem odatenni õket mert megesik hogy nagyon kavargós egy-egy mondat.
Ja és a vesszõt a szó végére aztán szóköz;)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#614
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

egy dolog, hogy valaki siet és elgépel valamit és egy másik dolog, ha valaki következetesen külömbséget, egyépkéntet, stb. ír. de ne legyünk maximalisták, mert lehet hogy nem tudnak helyesen írni, de õk legalább megugorják az 1 méteres kitöréseket is. :D


Kiszakadás te szenilliás:D
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#615
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
Szeretnek hozzaszolni a dologhoz. Minap beszelgettunk barataimmal a helyesirasrol az interneten. Sajnos az a baj ,hogy sajat magunkat hulyitjuk vele ,mivel nagyon kell sietni es senki sem akar tokolni a begepelessel ezert egyszerusitjuk a mondandonkat. Kulonosen msn es icq tehat valos cset formaban jelentkeznek ezek a problemak. Ekkor hajlamosak vagyunk roviditeni pl +csinalom , vagy nincs mit helyett nm. Mivel ritkan hasznaljuk az emlekezetunket ,hogy hogyan kell irni es ha nem tudnank akkor sem nezunk utana ezert elfelejtjuk.
Gyakran kapom magam azon ,hogy fingom nincs milyen l-lel kell irni vagy a kolmbseg vagy kolonbseg ,mert egyszeruen nem gyakoroltam es ha meg rosszul is irtam volna vagy kijavitja a helyesiras ellenorzo vagy nincs benne es nem veszem eszre es lesz*rom. Es ezzel az a baj ,hogy legkozelebb se fogom tudni es ez igy megy tovabb. Mivel keveset gyakorolom ,az ugymond helyesirast ,ezert a tudasom is folyamatosan csokken. Ennek az egesznek az oka a gyors kapkodas a folyamatos sietes.
Kozepsuliban ,baromi jo helyesirova okitottak ki es akkoriban ,amikor volt meg heti 1 helyesiras ora semmi problemam sem volt. No meg nem volt akkor meg nagyon helyesiras ellenorzo es internet se nagyon.... :)

Vesszorol ,meg annyit ,hogy ez amit a legjobban gyulolok es sosem hasznalok ,mert nem tartom fontosnak ,es az ekezeteket sem. Semmi szukseg rajuk (meg angol billhez vok szokva ;) )

Szal ezen szerintem kar kiakadni ,mivel a problema forrasa ,maga a lustasagunk es a kapkodo vilagunk....

Ha meg csetelsz valakivel ,te se szivesen varsz ra mig azon gondolkodik ,hogy a muszaj j- vagy ly ... ha meg leirja szarul ,akkor legkozelebb is ugy fogja ...
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#616
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
egy dolog, hogy valaki siet és elgépel valamit és egy másik dolog, ha valaki következetesen külömbséget, egyépkéntet, stb. ír. de ne legyünk maximalisták, mert lehet hogy nem tudnak helyesen írni, de õk legalább megugorják az 1 méteres kitöréseket is. :D

#617
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
nem azt mondtam, hogy itt minek
(nah, 1t-vel írtam:mad: )

szóval

ha írok egy hozzászólást sietek és a mondandóm a lényeg, és nem figyelek annyia a helyesírásra. Hajat meg mosok vaz, nem bírnám büdös fejjel:D
De már az emiljeim is elleneõriztetem a géppel.
mindegy. Majd elvállik, megszokni semmiképp sem kell:)

várom a idézeteket:D


inkább nem vitatkozom így éjfél körül.

#618
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Én nem mosok hajat, inkább levágom;)
Írni meg valamennyire tudok szerencsére..persze idén tanultam meg de azért nem olyan rossz ugye?;)
Viszont egyetértek.
Bannolni kell a máriókat és a majorokat:D
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#619
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
nem az a gáz, ha poénból írsz így..
meg nem az, ha elgépeled..
face: szerintem ez a itt minek figyeljek rá mit írok ez olyan, hogy minek mossak hajat, úgyis itthon leszek egy hétig..


de majd akkor gyûjtök szépségeket ide.

Aktuális civil


#620
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
na djerünnk irunnk jokat..
nem igaz hogy mán enyire nem lehhet ugy irni ahog akarok%
nem+
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.