Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Teleszkópok - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
16970 hozzászólás a témában

#16941
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
No a helyzet a következõ:
sajna egyáltalán nem értek a telókhoz, viszont rendelkezem egg :(yel(suntour DC7600). Még Azt se tudom, hogy milyen rendszerû, nemhogy szétszedjem!
kislust

#16942
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Kislust:
Sokat akarsz tudni! Csak nem telóra fáj a fogad?  ;D
Az RS-nél hetente, vagy 8 óra használat után ajánlják hogy a becsúszárat tömítö perselyt illessük meg 2-3 csepp teflonos olajjal. Évente vagy 100 óra tekerés után cseréljük a csillapító/kenö olajat, ill. szedjük széjjel és ahol köll kenjük meg zsirajjal is, lehetöleg teflonossal és ne disznajbó valóval.  ;D  Az olajos/zsíros dolgokon felül célszerü havonta megnézgeteni a vállnál és a fejcsapágynál lévö csavarokat, nem-e akarják elhagyni a bringát.

#16943
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Üdv!

Sokszor olvastam mikor egy telóról beszéltek(írtok), hogy könnyû szervízelni. A kérdésem az lenne, hogy mit, és milyen idõközönként kell csinálni a telóval?
kislust

#16944
White_Rabbit

White_Rabbit

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
;D Baliba!
Megkaptam a mail-t sok hasznát vettem már belekukkoltam a telóba. Bár a tuning még kicsit várat rá, de ami késik nem múlik!
Yo tuningot, és ha van valami további tapasztalatod vagy ötleted a telóval kapcsolatban, akkor írjál.

Csákó! Hajrá(f) "bájkerek"!

#16945
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Dear White Rabit:
Miután szétszedtem és összeraktam, megtaláltam a weboldalát, ahol fényképes és szöveges leírás van a szét ill. összeszerelésrõl.
Per pill. most under construction a web oldal, de ha bejön, nagyon tuti.
A megadott e-mail címedre elküldöm a letöltött weblapot!

Üdv: Baliba

#16946
White_Rabbit

White_Rabbit

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
;D Baliba!
Örülök, hogy ilyen szakavatott emberre találtam a fórumon, aki az URL tuningban íly otthonosan mozog. Én még nem szedtem szét az enyémet, mert még a büdös életben nem láttam senkit, hogy hogy csinálja és én egy vizuális típusú ember lévén csak akkor kezdek bele ilyen feladatokba, ha már láttam valakitõl. Megbeszélem avval a sráccal aki szokta csinálni a komolyabb javításokat és amikor az enyémet szétszedik és megcsinálják a leírásod alapján, erõsen figyelek, hogy a következõ alkalommal meg tudjam én is csinálni.

Csákó-bákó.

#16947
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Imhol Vagyok!

Dear White Rabbit: Ha jól csal az emlékezetem a "teló tuning" rovatban részleteztem, hogyan  és mit variáltam vele. Nem tudom, hogy szét szedted-e már (nekem az vot az elsõ dolgom), de jobb oldalt rugó + olaj, bal oldalt pedig 5db sárga elasztomer sajna kevés zsírral. Tehát én 2 db elasztomert cseréltem 3db egymásba dugható rugóra, ami pont megfelelt átmérõben és hosszban a kivett mcu-kal. Ezek relatíve puha rugók, de ettõl még nem esik össze a teló, de sokkal érzékenyebb lesz + ráülve és alap helyzetben tekerve egy kicsit összemegy kb 6-8mm-t, így a gödrökbe beletekerve is kényelmesebben dolgozik. Ráadásúl az  elõfeszítésekre és a csillapítás állítására is érzékenyebb lett. A vásárlás után lassacskán puhult, de nem eléggé, ezért folyamodtam ehhez. Próbáltam elasztomert cserélni, de a sárga eleve puha pl a piroshoz képest.
Tehát ennyi.
Ha van még kérdés írj.

p.s: A pilisi teljesítménytúrán 5-ösre vizsgázott minden szempontból.

Üdv: Baliba

#16948
White_Rabbit

White_Rabbit

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Tisztelt Baliba!!!!!! ::)
Van már tapasztalatod az URL-el?
Ha van mond meg nekem, inkább hamarabb, mint késõbb.
Azért kérdezem, mert 3 hete vettem én is 1-et, és nekem is keménynek tûnik, de mintha puhult volna. Igaz én már voltam vele a Cserhátban, és bejártam a gödöllõi "hegyeket" vele kb. 300km van benne. Neked javult valamin az idõk során?????

Yo tekerést bájkerek!!!! ;D

#16949
ssst

ssst

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Tud valaki valamit a manitou uj black telojárol?????????[shadow=red,left,300]TEXT[/shadow]

#16950
pesta

pesta

    vendég

  • fórumtag
  • 82 hozzászólás
Hello!
mostanában gyártanak RST Delta prot???

#16951
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
baliba.

Az MG ULR és az MG ULR II disc között a titánrugó is igencsak nagy különbség, a II-ben az van. És nekem pont az a 15 mm számít. Ha nem számítana, vennék megint Delta TL-t. De azért köszi az észrevételedet, várom is, milyen véleményt alkotsz róla egy kicsivel több használat után.
thx

#16952
mucke

mucke

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Hol láttad a Hungary:A-t? Miért 59, használt volt? Szétzúzta valaki?

#16953
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Dear rob!
Szerény személyem már közel 1 hónapja "aktívan " használja a fent nevezett suntour MG ULR-t. Bár nekem nem a DISK version van, de csak a fék felfogatással több, és 15mm-el többet mozog.
A belseje megegyezik mindkettõnek. Bár már írtam valahol,  ??? ;D

#16954
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Én most személy szerint nagyon várom, hogy mit mond a BikeMag a Suntour MG ULR II disc-rõl. Már a honlapon kinéztem magamnak http://www.srsunour.com, de ez most éppen Under construction.

#16955
Zaphod

Zaphod

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás

??? ??? ??? Hol lehet nálunk, itt kishazánkban Rond/Magura telókat kapni?
(Remélem még nem untok, és valamikor válasz is jön!  :))


A Probike-ban van egy darab Quake Air O24U. Egyébként elvileg a Mali-nak kellene forgalmaznia õket, gyakorlatilag pedig azt sem tudják, hogy létezik ilyen (telefonon beszéltem velük még régebben).

#16956
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
JAJAJ! Kihagytam, hogy mindenképp Nyílt olajfürdõ, és nem levegõ!!!!!!!

#16957
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
60-65 esetleg 70e körül nagyon vennék valami Z1 szintû telót! Használt z1-est nagyon szívesen! Esetleg valami mást is! Elég sürgõs lenne! Ha tudtok valahol boltban ilyesmit, akkor írjatok légyszi!  ;)

#16958
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Az ténylag szép darab!  ;D (Insync Echo 728) DE hol lehet Bp-en kapni ??

#16959
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Az Insync Echo 728-ra gondoltál?

Az  75.000 körül van. De mintha az 125 mm-t mozogna....
;D


#16960
Major

Major

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
Nagy kér, pedig egész jó cuccaik vannak egész jó áron! Amúgy pont ma láttam Hungari:A telót (azt ami a Mag-ban van) 85 helyett 59-ér! És tényleg nagyoon állat!  ;D