Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#1661
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

Pumpával kapcsolatos kérdés. Fox telóhoz (32 Talas RL '08) és rugóstaghoz (RP23 '08) szeretnék pumpát vásárolni. Itt olvastam, hogy lehetnek gondok például a BBB márkájúval, ami esetleg a rugóstaghoz nem passzol; mire kell figyelnem, amikor pumpát vásárolok? Ti milyen márkát/típust használtok?

Elõre is köszi!

Üdv,
Zsolt


Én Rock Shox pumpával gond nélkül fújom a telót és a tagot is.

#1662
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Pumpával kapcsolatos kérdés. Fox telóhoz (32 Talas RL '08) és rugóstaghoz (RP23 '08) szeretnék pumpát vásárolni. Itt olvastam, hogy lehetnek gondok például a BBB márkájúval, ami esetleg a rugóstaghoz nem passzol; mire kell figyelnem, amikor pumpát vásárolok? Ti milyen márkát/típust használtok?

Elõre is köszi!

Üdv,
Zsolt

_____________________________________________
AM rlz


#1663
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
például a hazai szakszervízben:
http://www.xfactorne...kalendar&kod=27

üdv, pé

PARAFEREE.HU # bakancsos és kerékpáros túrák


#1664
Mtbsrác

Mtbsrác

    vendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
Hai!

Hol lehet BP-en Fox Vanilla R(2007)-be szimeringet tömítést és olajat cseréltetni? Tudom hülye kérdés de itt ahol lakok itt felejtõs minden ilyesmi ezért kell felmennem BP-re.

Ill lehetõleg a belvárosban (Metrovonalak közelében) legyen mert annyira hihetetlen sok idõm nincs barangolni a városban, a vonatozás miatt. Az is 350km összbe.

Köszi a válaszokat és bocsi még1x.

Ui.: guglival is néztem de inkább hagyjuk :D

#1665
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Kész a 2008 as Float tuning.

Az gondolom nem titok, hogy könnyüsulyuak sehogyan nem találnak egy egészséges beállitádt a telón, hogy ki lehessen használni az össz teló utat.

Szóval én a Float 32 RL 140 böl egy 150 est késtitettem, amit 25mm SAG al 130mm használhatok. A többi 2 cmt is kihozom majd valahogy remélem, aznélkül, hogy fel kelljen menni a SAG al.

Légkamra tunig lett, meg az olaj mennyiséggel volt egy kis játék :)

Rá sem lehet ismerni a telóra. Majdnem tökéletes lett és lineális.

Majdnem méltó a Zersty farkába

#1666
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Köszi szépen,mert én 1640et találtam rá de az 120as volt,aztán 80asat megláttam és az talán 1540 volt
www.sintesibikes.com

#1667
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás

sokkal nagyobb se, mert akkor csattan a tag azelõtt, hogy a rugó csattanna. és inkább az acélrugó érjen össze landoláskor, mint a tag két része :)


ha a tag csattan össze, és az rendesen van beállítva, akkor az nem baj. ha a rugó csattan, akkor a váz is kap. én törtem már ez miatt vázat.

#1668
kolin

kolin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 358 hozzászólás

sokkal nagyobb se, mert akkor csattan a tag azelõtt, hogy a rugó csattanna. és inkább az acélrugó érjen össze landoláskor, mint a tag két része :)


Alaphelyzetben elvileg elõbb ütközik fel a tag a gumibaknál, minthogy összecsattanna a rugó. Ha nem így lenne, akkor minden egyes felkoppanásnál csattogna a tag. Ráadásul azt a rendszeres terhelést (összekoppanáskor) nem tudom meddig bírná a rugót tartó hollander?! Persze az amúgy sem kevés, amit kibír, de felkoppanásnál azért kap még egy plusz ütést is.
Ha pedig alaphelyzetben is a rugó csattana össze elõbb, akkor ha elõfeszítem a rugót, akkor csökkenne a rugóút is.
Lehet nem én tudom jól, de szerintem így logikus.

#1669
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Valaki meg tudja mondani h. 1 2008-as Fox F80 RL milyen súlyban van?Mindenfelé mindenféle adatokkal lehet találkozni:S

az rlc 1560gramm (sk mérés) az rl egy egészen picit könyebb lehet (cca 20-30g)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1670
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Valaki meg tudja mondani h. 1 2008-as Fox F80 RL milyen súlyban van?Mindenfelé mindenféle adatokkal lehet találkozni:S

Hátha segít
http://weightweenies...suspensionforks
edit: RL-t nem látok rajta sajnos :(

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1671
SINTESI´93

SINTESI´93

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 349 hozzászólás
Valaki meg tudja mondani h. 1 2008-as Fox F80 RL milyen súlyban van?Mindenfelé mindenféle adatokkal lehet találkozni:S
www.sintesibikes.com

#1672
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
sokkal nagyobb se, mert akkor csattan a tag azelõtt, hogy a rugó csattanna. és inkább az acélrugó érjen össze landoláskor, mint a tag két része :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1673
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
szia,
egy rugóstag karakterisztikáját fõként annak a vázban elfoglalt pozíciója és a forgáspontok kombinációja adja... természetesen vmelyest a rugó keménységével is lehet karakterisztikát változtatni (pld 450es rugóról 550esre váltassz akkor progresszívebb lesz), de ha egy azonos keménységû, de más magasságú rugót teszel be, a karakterisztika változastlan marad...

remélem érthetõ voltam :-)

egyre viszont nagyon figyelni kell, hogy a rugó beülése sose legyen kisebb, mint a rugóstagodé!

üdv

PARAFEREE.HU # bakancsos és kerékpáros túrák


#1674
kolin

kolin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 358 hozzászólás

megnéztem, és sajna a 3.25 méretû csak a 240es rugóstagokra menne rá, mert magasabb a 2.8asnál... viszont ma, de legkésõbb holnap koppan egy szállítmány raktárban, amiben van 550×2.8as rugó...

nézz rá webshopon d.u...

üdv,



köszi!

csak kíváncsiságképp:

Nagyobb rugóval - persze ha rámegy a tagra - ugyanolyan lesz a mozgás? Karakterisztika azért változik, nem? Gondolom nagyobb rugóval lineárisabb.

És ha kisebb rugót rakok fel?

#1675
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás

Szia, nyertél... :-)
az 550×2.80 jelenleg nincs raktáron, de a 3.25 van.

Szerintem jónak kell lennie, de holnap lefixálom...

Üdv

megnéztem, és sajna a 3.25 méretû csak a 240es rugóstagokra menne rá, mert magasabb a 2.8asnál... viszont ma, de legkésõbb holnap koppan egy szállítmány raktárban, amiben van 550×2.8as rugó...

nézz rá webshopon d.u...

üdv,

PARAFEREE.HU # bakancsos és kerékpáros túrák


#1676
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Szia, nyertél... :-)
az 550×2.80 jelenleg nincs raktáron, de a 3.25 van.

Szerintem jónak kell lennie, de holnap lefixálom...

Üdv

PARAFEREE.HU # bakancsos és kerékpáros túrák


#1677
kolin

kolin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 358 hozzászólás
Paraferee
A fentiek alapján gondolom az X-Factorban dolgozol. Esetleg meg tudnád nekem mondani, hogy van-e 2.80x550-es DHX rugó?
köszi!

#1678
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
nincs mit :-)

PARAFEREE.HU # bakancsos és kerékpáros túrák


#1679
balagedebr

balagedebr

    vendég

  • fórumtag
  • 243 hozzászólás
köszönöm a segítséget!

#1680
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás

szia
az lesz akkor.
kb. árat tudsz mondani a 36 Van rugóra?
üdv: B


Szia,
nem sokára online lesz lila, kék és zöld 36 VAN rugó a webshopon, és raktárról elérhetõk mind...
fogy.ár: 10.000,- Ft / online 9.000,- Ft

Üdv

PARAFEREE.HU # bakancsos és kerékpáros túrák