Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Fox

- - - - -

  • Please log in to reply
2442 replies to this topic

#1641
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Ha Fox, és gyári ajánlás, akkor felül 10wt, a lábakba alul pedig 7wt (ami jó lesz 7.5-nek is:))
Én, ha majd szétkapjuk, mindenhova 5wt viszkozitásút töltök.

Egyébként itt az okosság: http://www.foxracing...2009_OM_eng.htm

Hova felülre? A Tallas nem nyíltfürdõs?


A sebesség mindent megold.

 


#1642
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Köszi VV.
Igazából az lenne a kérdésem,hogy milyen viszkozitású és márkájú olaj lenne a legmegfelelõbb?

Ha Fox, és gyári ajánlás, akkor felül 10wt, a lábakba alul pedig 7wt (ami jó lesz 7.5-nek is:))
Én, ha majd szétkapjuk, mindenhova 5wt viszkozitásút töltök.

Egyébként itt az okosság: http://www.foxracing...2009_OM_eng.htm


#1643
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Köszi VV.
Igazából az lenne a kérdésem,hogy milyen viszkozitású és márkájú olaj lenne a legmegfelelõbb?

www.foxracingshox.com/fox_tech_center/manuals.htm
A gyártó honlapján minden le van írva.


A sebesség mindent megold.

 


#1644
Agria

Agria

    vendég

  • fórumtag
  • 142 posts

Pld. Motorex. Egyébként bármilyen, kimondottan teleszkópba szánt olaj megfelelõ.

Köszi VV.
Igazából az lenne a kérdésem,hogy milyen viszkozitású és márkájú olaj lenne a legmegfelelõbb?

#1645
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

A teloba milyen olajat javasoltok?
FOX Talas 08' RLC

Pld. Motorex. Egyébként bármilyen, kimondottan teleszkópba szánt olaj megfelelõ.


#1646
tony11

tony11

    újonc

  • fórumtag
  • 6 posts
Üdv.
Érdeklõdnék,hogy fox dhx 4 air tagról valakinek Magyar leirása van e,vagy komolyabb tapasztalata?

#1647
Agria

Agria

    vendég

  • fórumtag
  • 142 posts
A teloba milyen olajat javasoltok?
FOX Talas 08' RLC

#1648
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Szervizeltetni mit javasoltok, hol érdemes?Olaj,szimering,ilyesmi.Talas '08 RLC és Float RP2 rugóstag.

telót bármeluik normálisabb boltban,tagot a faktorban
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1649
Agria

Agria

    vendég

  • fórumtag
  • 142 posts
Szervizeltetni mit javasoltok, hol érdemes?Olaj,szimering,ilyesmi.Talas '08 RLC és Float RP2 rugóstag.

#1650
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Pumpával kapcsolatban jó és hasznos dolgokat írtatok, azt hiszem, valójában pont erre voltam kíváncsi. :) Azt veszem, ami viszonylag olcsóbb lesz és elõször találom valamelyik boltban, legyen az Bike+, Kelly's vagy Rock Shox.
Köszönöm a sok hasznos infót!

_____________________________________________
AM rlz


#1651
kolin

kolin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 358 posts

Jocek, igazad van

egy mondatban három mértékegység az már sok.
Terméstetesen 20mm-re dondoltam, az meg nem sok egy 140es villának :)


az kb. 14%-os SAG, ami tényleg nem sok, hagyhatnád nagyobbra is, persze ez még sok mindentõl függhet

#1652
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts
Jocek, igazad van

egy mondatban három mértékegység az már sok.
Terméstetesen 20mm-re dondoltam, az meg nem sok egy 140es villának :)

#1653
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts

SAG 20cm


azért ez kemény egy 140mm-es villánál:D



#1654
kolin

kolin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 358 posts

Azt nézem épp, nem érdemes azon az egy vagy kétezer forinton spórolni. Xfactornet.hu-n a Fox pumpa 8.900,- Ft, de egy "noname" sem sokkal olcsóbb; akkor meg már a Fox.
Köszi az infókat!


Nehogy azt hidd, hogy a Fox pumpa különb, mint egy pár ezer forinttal olcsóbb. Az sem a Fox gyárban készül, csak Fox-ként értékesítik. Egyébként az én Bike+ pumpám ugyanolyan, mint az xfactorneten lévõ Fox, csak más a fogantyúja, meg nem Fox felirat van rajta. Szerintem felesleges az a pár ezer plussz egy ugyanolyan pumpáért.

#1655
Zs...

Zs...

    vendég

  • fórumtag
  • 207 posts
És a képen látható foxnak még az is problémája, hogy a pumpáló rész folyton kicsúszik a testbõl. Ez fõleg akkor bosszantó amikor viszed magaddal a hátizsákban és szétcsúszkál. Egyébként tényleg semmi különbség közöttük. Hasonló tajvani vacak matricázva. Ajánlom olyat vegyél mint a Rock Shox vagy Kelly's, azokon össze lehet pattintani a csövet és a pumpáló részt, így nem csúszik szét a szerkezet.
:muah1:

#1656
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
es valoszinuleg mind ugyanabbol a gyarbol jon. de fizessetek csak az extrat a matricaert :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1657
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

Azt nézem épp, nem érdemes azon az egy vagy kétezer forinton spórolni. Xfactornet.hu-n a Fox pumpa 8.900,- Ft, de egy "noname" sem sokkal olcsóbb; akkor meg már a Fox.
Köszi az infókat!


én egy kelly's márkára matricázott pumpát használok az rp3as tagomhoz, minden probléma nélkül. szerény véleményem szerint nincs sok különbség a pumpák között sem felépítés, sem pedig mûködés tekintetében(rockshox, és kelly's pumpákat használtam).

#1658
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts
2008-as Fox Float 140 (épithetö 100-120-nak is)
Nem is olyan progressziv :D
http://www.pic-uploa...at-150.jpg.html

SAG 20cm, 68-70 kg 65-70 PSI, szerintem ennyi "rezerva" kell.

#1659
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Azt nézem épp, nem érdemes azon az egy vagy kétezer forinton spórolni. Xfactornet.hu-n a Fox pumpa 8.900,- Ft, de egy "noname" sem sokkal olcsóbb; akkor meg már a Fox.
Köszi az infókat!

_____________________________________________
AM rlz


#1660
kolin

kolin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 358 posts
nekem sima, hagyományos telópumpám van, az normál esetben jó a fox tagokhoz, nekem is jól mûködik,
Talas-on gondolom autószelep van, onnantól kezdve az is sima ügy