Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#1541
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
http://www.foxracing...earShock_en.pdf

9-ik oldal alja: "Internal Propedal." Te olyat fogsz kapni a boltban, aminél középsõ állás van. Eltérõ (kicsi vagy nagy) állású csak komplett kerékpárba vagy vázba szerelve jön ki; elvileg.


#1542
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Ezt nem igazán értem. Amit írtál, az a ProPedal kapcsoló 3 állása lenne, nem? Nekem a képen bekarikázott nem tiszta. Láttam már más tagon, hogy a legkisebb "pálcika" volt fehérrel kitöltve, volt ahol a középsõ (pl. ha itt megnézed, akkor ennél a középsõ pálcika van kitöltve és alul-felül nyíllal jelezve). Ez mit jelent és mi alapján rakják be bringába? Amiért érdekelne ez engem, az az lenne, mert hamarosan rugóstagot cserélnék és leginkább Fox-ban gondolkodok. Utána néztem sok dolognak, de errõl a jelölésrõl valahogy nem találtam infot.

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#1543
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

A Fox tagoknál, mit jelent a rugóstagra írt Compression Tune jelölés? Ahogy látom, 3 féle variáció van, mi alapján lehet/kell választani? 10 cm-t mozgó Konáról lenne szó, ha ez számít esetleg.

A becsúszónál lévõ kék "négyzet" alapú, három pálcika jelölés az, ami érdekelne: http://bikemag.hu/im...g15_2008apr.jpg

A három állású Propedal kapcsolóra vonatkozik. Propedal 1 = legkisebb jel, 2 = középsõ, 3 = legnagyobb.
1-s állásban a legpuhább a tag, 3-s állásban a legkeményebb.


#1544
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
A Fox tagoknál, mit jelent a rugóstagra írt Compression Tune jelölés? Ahogy látom, 3 féle variáció van, mi alapján lehet/kell választani? 10 cm-t mozgó Konáról lenne szó, ha ez számít esetleg.

A becsúszónál lévõ kék "négyzet" alapú, három pálcika jelölés az, ami érdekelne: http://bikemag.hu/im...g15_2008apr.jpg

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#1545
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
Annyit fûznék még hozzá, hogy a levegõs fox villákon is lehet állítani az utat a hézagolós megoldással, ez igaz a 32-es és a 36-os szériára is. Ez így 2 vagy 3 centis lépéseket jelent a gyári hézagoló méretétõl függõen.
fanatiX mtbc

#1546
karlitoe30

karlitoe30

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

Én ilyet használok egy fél éve, nekem tetszik a mûködése, és persze semmi gond nincsen vele. Még azt a kis olajat sem látom rajta, amit az RS villáimon szoktam. Remlemnem azért, mer nincsen benne olaj :)

Köszi az infót, lehet, hogy ráugrok egyre, ha günstig áron lesz az íbéjen.
By

#1547
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás

Hello,

mi a véleményetek errõl a telóról:

FOX "F 80 X Terra Logic" Mountainbike Federgabel 80 mm /2006 -os modell ?

Kinéztem magamnak, mekkora ára kb. reális érte (új a szerkezet)?

Ez a Terra-Logic rendszer mennyire kiforrott, megbízható?


Én ilyet használok egy fél éve, nekem tetszik a mûködése, és persze semmi gond nincsen vele. Még azt a kis olajat sem látom rajta, amit az RS villáimon szoktam. Remlemnem azért, mer nincsen benne olaj :)

#1548
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Köszi!
Kár,mert azért nem biztos,hogy örül neki a váz,ha a gyári 100-as helyett 140mm-es telót kap.(Haibike Sream)

Nem fog. Keress inkább más, méretben alkalmasabb villát! Én nem vetném el a levegõs megoldást sem. Nekem nem kell megindokolnod, hogy milyen jó a rugós, mert az utóbbi idõben rugós Pike-ot, levegõs Reba-t és rugós 36-ot használok/használtam, és semmi bajom sincs a levegõssel. Egyszerûen más a mozgása. Ennyi. Nem rosszabb, nem jobb, más.


#1549
saincz

saincz

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Köszi!
Kár,mert azért nem biztos,hogy örül neki a váz,ha a gyári 100-as helyett 140mm-es telót kap.(Haibike Sream)

#1550
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Két vagy három évvel ezelõtt megszüntette ezt a lehetõséget a Fox a Vanilla-nál
Ha jól emlékszem, a mostaniak közül már csak a 40-nél van meg az útállítás "hézagolóval"


#1551
gorgo

gorgo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 649 hozzászólás
Ha jól tudom csak a régieket lehetett hasonlóan állítani, mint a régi rock shox all travel-es judykat, tehát tartóbakok pakolgatásával növelni illetve csökkenteni az utat. A 140-es verzióknál erre gyári lehetõség nincs. Sufnituning elképzelhetõ.
fanatiX mtbc

#1552
saincz

saincz

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Sziasztok!
Az után érdeklõdnék,hogy Vanilla 140-et,hogy lehet átalakítani 100-ra?
Rugócsere,vagy az eredeti rugóval csinálnak valamit?
Ha csere,akkor mennyi hozzá egy olyan rugó?
Mennyiben változik a mozgása olyankor?
Köszi!

#1553
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
60-70ezer között, ha jó állapotú. Próbáltam ilyet, nekem nem jött be, jobban szeretem én állítani mikor zárjon. Ha elég az RLT változat is akkor szólj, épp van egy elfekvõben :)
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#1554
karlitoe30

karlitoe30

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Hello,

mi a véleményetek errõl a telóról:

FOX "F 80 X Terra Logic" Mountainbike Federgabel 80 mm /2006 -os modell ?

Kinéztem magamnak, mekkora ára kb. reális érte (új a szerkezet)?

Ez a Terra-Logic rendszer mennyire kiforrott, megbízható?

#1555
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Érdekes dologra lettem figyelmes nemrégiben a villámnál (2008-as TALAS 32 RL). Korábban, amennyire emlékszem, lehetett lockolni bármilyen pozícióban, akár benyomott állapotban is, most pedig nem.
Vagy korábban sem lehetett, csak nekem tûnt úgy? :) Sokszor nem használtam ezt a funkciót, de legutóbb egy aszfaltos, erõsen emelkedõ úton jól jött volna, ha a telót benyomva tudnám lockolni.

_____________________________________________
AM rlz


#1556
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Barátságos áron sikerült szert tennem egy ilyen szerkezetre:
http://picasaweb.goo...805735608006370
Nem új, 2006-osnak gondolom, de igen jó állapotban van. Izgatottan várom, hogy kipróbálhassam.

#1557
dhog

dhog

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.151 hozzászólás
aki tthon fox40 et vesz bótbó az megérdemli:)
I don't care how it pedals

#1558
VADDISZNÓ

VADDISZNÓ

    vendég

  • fórumtag
  • 157 hozzászólás
Hello!

nézegettem a 2010es foxokat... elég szépek:D
A 40WC-rõl tudni valamit?
eredetileg ugyan limitált széria, de már megy a sorozatgyártás tudtommal ;)
Hazai forgalmazását mikor kezdik? Az ára ugyanolyan horrorisztikus lesz mint a "limitált" daraboknak vagy azért barátibb?
hydro-elektro-mechanikus, hõérzékelõs félhomályszabályzó :lol1:

#1559
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
igy van. raulsz, es megmered hogy mennyit ul be. aztan addig fujod / engedsz le belole amig nem lesz olyan 20-25% korul a beules.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1560
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

Kérdés az rp 23-ba mekkora nyomás kell a 80 kilómhoz. Elõre is kösz.


Rugóstagnál szerintem nincs olyan, mint a villa esetén, hogy egzakt módon megadható a megfelelõ nyomás, mert (például) függ a hátsó felfüggesztés típusától, az erõkartól stb. A legjobb, ha a SAG oké ("beülés"), azt megtalálod a Fox manualban.

_____________________________________________
AM rlz