Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Fox

- - - - -

  • Please log in to reply
2442 replies to this topic

#1501
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
ezek szerint megoldása senkinek nincs. akkor muszáj lesz szétszedni.

#1502
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Kellõ tapasztalat és szaktudás hiányában a kérdésre válaszolni sajnos nem tudok, de épp a napokban láttam egy mérést a rugóútról és az adott mérték "kimozgatásához" szükséges erõkrõl, ami némileg választ adhat a kérdésre. A mountainbike-magazin.de méreget mostanság ilyen N/mm értékeket. Jól látszik, hogy - a belinkelt példánál maradva (Fox Talas32 és RP23 tag) - 140-es rugóútból ~110 mm kimozgatásához 1000 N szükséges, 130 mm-hez már 1500 N és a 140mm-hez nem elég a 2000 N. Gondolom a negatív rugóút növelésével valamelyest csökkenthetõek ezek az erõk, de arányaiban az adott rugóút kimozgatásához szükséges erõk hasonlóak. Úgy látszik, ezek ilyenek. :)

A negatív rugónak nincs sok szerepe ebben, mert ha acélból van akkor a normál beülés hatására sem dolgozik, ha meg levegõs akkor szintén, a normál beülés hatására annyira megnõ a kamra térfogata, hogy az már nem dolgozik semmit.


A sebesség mindent megold.

 


#1503
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

ez nagy segítség volt köszi :) ezek szerint nem egyedi jelenség. lehet-e orvosolni? ennyiért mozogja már ki az útját, bassz...


Kellõ tapasztalat és szaktudás hiányában a kérdésre válaszolni sajnos nem tudok, de épp a napokban láttam egy mérést a rugóútról és az adott mérték "kimozgatásához" szükséges erõkrõl, ami némileg választ adhat a kérdésre. A mountainbike-magazin.de méreget mostanság ilyen N/mm értékeket. Jól látszik, hogy - a belinkelt példánál maradva (Fox Talas32 és RP23 tag) - 140-es rugóútból ~110 mm kimozgatásához 1000 N szükséges, 130 mm-hez már 1500 N és a 140mm-hez nem elég a 2000 N. Gondolom a negatív rugóút növelésével valamelyest csökkenthetõek ezek az erõk, de arányaiban az adott rugóút kimozgatásához szükséges erõk hasonlóak. Úgy látszik, ezek ilyenek. :)

_____________________________________________
AM rlz


#1504
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

ez nagy segítség volt köszi :) ezek szerint nem egyedi jelenség. lehet-e orvosolni? ennyiért mozogja már ki az útját, bassz...

sok benne a levegõ
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1505
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
ez nagy segítség volt köszi :) ezek szerint nem egyedi jelenség. lehet-e orvosolni? ennyiért mozogja már ki az útját, bassz...

#1506
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

az mitõl van, hogy egy 09es új f120 rlc a 120 milibõl csak 100at hajlandó kimozogni? ha leengedem a levegõt belõle, akkor végigmozogja. ha megfelelõ nyomás kerül bele, akkor nem.

Levegõs fox...


A sebesség mindent megold.

 


#1507
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
az mitõl van, hogy egy 09es új f120 rlc a 120 milibõl csak 100at hajlandó kimozogni? ha leengedem a levegõt belõle, akkor végigmozogja. ha megfelelõ nyomás kerül bele, akkor nem.

#1508
kiscsipás

kiscsipás

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts
thx!

#1509
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár
Rakhatsz bele bármilyen telóolajat. A régit töröld ki, abból nem lesz baj ha minimális mennyiségû marad benne a régibõl. Egyébként mindent lehet hozzá kapni. Kérdezd meg az xfactort és javasolni fognak neked egy boltot ahol megveheted.


A sebesség mindent megold.

 


#1510
bikernorbi

bikernorbi

    vendég

  • fórumtag
  • 76 posts
Köszi, és bocs, mert ugyan tartózkodási helyemnek Miskolc van írva, egy ideje BP-n élek, szóval itteni viszonylatban kérdezem a dolgokat

A hosszú élet a sorstól függ. A teljes élet csak tõled! Ride hard, live free!

#1511
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13,648 posts
régit ne töltsd vissza, ki kell takaritani szépen, sztem itt miskolcon nem nagyon lesz, olajbol sztem jo a motorex, ha nincs gyári fox akkor sztem rendelnek neked a boltból...

#1512
bikernorbi

bikernorbi

    vendég

  • fórumtag
  • 76 posts
Sziasztok! 06-os F80RLC-m áll olajcsere (esetleg szimmering-csere elõtt).
Lenne pár kérdésem:
1. menyire bullshit az, h csak az eredeti Fox olaj használható, mert az olajok keveredése komoly meghibásodást okoz (7,5W Motorex fog belemenni egyébként)
2. Fox Float Fluid és szimmering ügyben van-e olyan bolt, ahova szépen beballagok, és meg tudom venni õket (forgalmazó honlapon meg sem találtam ezeket a cuccokat, csak rugókat, matricákat láttam, meg 36-os villákhoz felújítószettet), vagy csak rendelésre mûködik? ha így van, kitõl érdemes rendelni?
3. Fox Float Fluid-ot helyettesítõ 80W szintetikusok közül milyet érdemes venni?

Hálás köszönetem :)

A hosszú élet a sorstól függ. A teljes élet csak tõled! Ride hard, live free!

#1513
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Olyan kérdésem lenne még hogy Hope-ot itthon forgalmazza valaki, vagy csak külföldrõl tudom megrendelni?

Már nincs forgalmazója, így csak külföld.


#1514
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 posts

Van egy 2006 fox 80f RL telom és szükségem volna egy szerelési utmutatóra,beállítások,vagy esetleg robbantott rajzra.Néztem a fox fork oldalon de csak a 2010 telokat találtam és nem volt service manul:).Ha esetleg valakinek volna,vagy ötlet hogy honnan szedhetném le!Köszönöm!


http://service.foxra...umers/index.htm ;)

#1515
kiscsipás

kiscsipás

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 posts
Van egy 2006 fox 80f RL telom és szükségem volna egy szerelési utmutatóra,beállítások,vagy esetleg robbantott rajzra.Néztem a fox fork oldalon de csak a 2010 telokat találtam és nem volt service manul:).Ha esetleg valakinek volna,vagy ötlet hogy honnan szedhetném le!Köszönöm!

#1516
VADDISZNÓ

VADDISZNÓ

    vendég

  • fórumtag
  • 157 posts

Felsõ váll - gyári: vedd fel a kapcsolatot az X-Factorral, mint hazai forgalmazóval és szervízközponttal, õk megmondják, hogy a 2009/2010-s felsõ rész használható e a 2008-s modellhez, mivel gyárilag 2008-ban még nem volt kialakítva az integrált stucnikhoz, beszerezhetõ e, illetve milyen összegért
Felsõ váll - egyéb: a Hope-nak és a Thomson-nak is lesz - az Interbike kiállításon mutatták be õket -, de hogy mikor lesz a piacon és milyen áron, hát pirospassz.

Hope: http://www.descent-w...gs-coming-soon/
Thomson: http://blogs.bikemag...rbike-download/ (ez éppen a Boxxer változat, de tudomásom szerint lesz Fox is)

A gányolást saját érdekedben ne erõltesd!



Olyan kérdésem lenne még hogy Hope-ot itthon forgalmazza valaki, vagy csak külföldrõl tudom megrendelni?
hydro-elektro-mechanikus, hõérzékelõs félhomályszabályzó :lol1:

#1517
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Veszek egy 2008as fox40et (hurrá) de valószínûleg nem lesz elég a nyaka normál stucnihoz
lehetséges integrált stucnit fogadó felsõ vállat utólag beszerezni?
Milyen árban és hol lehet venni??

vagy esetleg ha esztergáltatnék bele egy toldást és hõvel belezsugorítanám életképes ötlet lenne?

Felsõ váll - gyári: vedd fel a kapcsolatot az X-Factorral, mint hazai forgalmazóval és szervízközponttal, õk megmondják, hogy a 2009/2010-s felsõ rész használható e a 2008-s modellhez, mivel gyárilag 2008-ban még nem volt kialakítva az integrált stucnikhoz, beszerezhetõ e, illetve milyen összegért
Felsõ váll - egyéb: a Hope-nak és a Thomson-nak is lesz - az Interbike kiállításon mutatták be õket -, de hogy mikor lesz a piacon és milyen áron, hát pirospassz.

Hope: http://www.descent-w...gs-coming-soon/
Thomson: http://blogs.bikemag...rbike-download/ (ez éppen a Boxxer változat, de tudomásom szerint lesz Fox is)

A gányolást saját érdekedben ne erõltesd!


#1518
VADDISZNÓ

VADDISZNÓ

    vendég

  • fórumtag
  • 157 posts
Veszek egy 2008as fox40et (hurrá) de valószínûleg nem lesz elég a nyaka normál stucnihoz
lehetséges integrált stucnit fogadó felsõ vállat utólag beszerezni?
Milyen árban és hol lehet venni??

vagy esetleg ha esztergáltatnék bele egy toldást és hõvel belezsugorítanám életképes ötlet lenne?
hydro-elektro-mechanikus, hõérzékelõs félhomályszabályzó :lol1:

#1519
ersek

ersek

    vendég

  • fórumtag
  • 68 posts

http://forum.bikemag...8&postcount=894


Köszi.

#1520
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts

Kedves Fox villához értõk.

A 2009 QR 15 ös Vanilla villa 140mm - es rugóútja valóban lerövidíthetõ 120 és 100mm - re.
Vagy ez nem lehetséges.
Természetesen írtam a forgalmazónak is, de hátha valaki közületek tudja a választ.

Kösssz


http://forum.bikemag...8&postcount=894