Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#2321
dirtbike

dirtbike

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Hello tudnátok v.mi tapasztalatot mondani a fox vanilla telóról?

#2322
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
REVELATION!!!

Csak a rend kedvéért, mert egy ideje már jónéhányan rosszul írják.


#2323
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
erre csak annyit, hogy a pike-ot, a rebát és a revelation is szeretik ;)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2324
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

tegnap megvettema német bike-ot, szidják benne a rockshox uj platform levegõs tagját mint állat. (egy nicolai-ban)

emlékeim szerint a német bike nem szokta szeretni a RS-t, de mindegy nem adom el a foxot sem..aztán majd + látjuk, végén kikötök egy svinger air 4way-nél...:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2325
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ezek szerint annyira nem érzõdik semmi a Propedal-ból? Én nem próbáltam, ezért kérdem.

elég kicsi a különbség a 3 állás között..valamennyi van de nem jelentõs..ha meg a csillapítást tekerem be, akkor megint nem mozog...
aztán lehet csak én vagyok béna....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2326
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
tegnap megvettema német bike-ot, szidják benne a rockshox uj platform levegõs tagját mint állat. (egy nicolai-ban)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2327
vendég_unit_*

vendég_unit_*
  • vendég
Ezek szerint annyira nem érzõdik semmi a Propedal-ból? Én nem próbáltam, ezért kérdem.

#2328
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Mi ez a pálfordulás?

nem tecc az rp3, ha keményre fújom nem pogo, de nem is mozog, ha kiengedem jól mozog de pogo ezerrel...a pearl 3,3 meg elvileg floodgates tehát ha úgy mûxik mint a telókban hogy lokolva is mozog kicsit, akkor pont az kéne mert kõkemény lock out-ot megint nem kérek...persze ha ezt a fox is megoldaná...de pénteken voltam bent, meg is rendeltem
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2329
vendég_unit_*

vendég_unit_*
  • vendég
Mi ez a pálfordulás?

#2330
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nemrég vettem egy Kona DAWG vázat FOX FLOAT R rugóstaggal, nagyon jól mûködik de egy dolog zavar, mégpedig, hogy rázós terepen vagy egy padkáról leérkezéskor koppan, kopog a rugóstag nem felkoppan hanem kopog.

Érdekelne, hogy milyen tapasztalataitok vannak az ilyen rugóstagokkal, és találkozott e már valaki ilyen jellegû problémával, sikerült-e megoldani, hogyan? stb.

Elõre is köszi.

Válasz jöhet emilben is:
tibiker@citromail.hu

add el a fox tagot és vegyél egy rock shox pearlt, az én dawgomba is az lesz jövõre
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2331
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Ha kopog akkor vagy az olaj keves vagy a nitrogen ( ? ). Ha meg garis, akkor mindenkepp vidd vissza a boltba hogy nezzek at.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#2332
TIBIKER

TIBIKER

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Nemrég vettem egy Kona DAWG vázat FOX FLOAT R rugóstaggal, nagyon jól mûködik de egy dolog zavar, mégpedig, hogy rázós terepen vagy egy padkáról leérkezéskor koppan, kopog a rugóstag nem felkoppan hanem kopog.

Érdekelne, hogy milyen tapasztalataitok vannak az ilyen rugóstagokkal, és találkozott e már valaki ilyen jellegû problémával, sikerült-e megoldani, hogyan? stb.

Elõre is köszi.

Válasz jöhet emilben is:
tibiker@citromail.hu

#2333
oNe

oNe

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Most volt idõm begépelni:

FOX FX

A Terralogic tehetetlenségi szelepes rendszer, habár nagy nyílvánosságot kapott, mégsem került úgy bele a köztudatba, mint a Manitou SPV rendszere. Nem szabad egy kalap alá venni a kétféle rendszert, mert egészen más elven mûködnek. Az SPV és a többi platformcsillapítás a kompressziót zárja, s csak akkorenged kioldani, ha az alulról (vagy felülrõl)érkezõ ütés ereje meghaladja a szelepet elõfeszítõ levegõkamra vagy rugó erejét. Ez többnyire állítható. Hátránya, hogy csak kompromisszumok között mûködik, mivel a kioldáshoz szükséges erõ érkezhet felülrõl is sprinteléskor, ha pedíg olyan keményre állítjuk be, hogy ennek is ellenálljon, a szelep nem fog kinyitni az alulról érkezõ kis és közepes bukkanókra sem.
A Terralogic ezzel szemben egy úszó súlyt használ, ami nyugalmi állapotban zárja a kompressziócsillapítást (beül a szelepbe). Ha alulól érkezik egy ütés, a láb felfelé mozdul, a súly a tehetetlenségének köszönhetõen viszont igyekszik megtartani a térben a helyzetét, így kimozdul a nyugalmi állapotából, és oldja a kompressziócsillapítás blokkolását. Ráadásul nem kell minden bukkanónál megismétlõdnie ennek a folyamatnak, mivel a súly csak kb. másfél másodperc alatt tér vissza nyugalmi állapotába, így rázós terepen folyamatosan lebeg, a villa pedíg teljesen aktívan dolgozik, ellentétben az SPV-vel. Ha a terep kisimul, bármekkore erõvel nyokkodhatod a villát, mivel a külsõ szár térbeli helyzete nem változik, a szelep sem nyit ki.

bye

#2334
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

bemásolom.


Tedd azt légyszi!

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#2335
oNe

oNe

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás

Terralogic-cal kapcsolatban van vkinek tapasztalata?


Hali!

Tapasztalat ugyan nincs, de a legutóbbi Bringában van pár mondat a müködéséröl. Elég egyértemü. Ha nincs meg, szólj és bemásolom.

bye

#2336
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
rob: töröld magad, megjegyzés: off ;)
on: volt vanillám, de lecseréltem

#2337
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
na jó, tényleg elszalatd velem (velünk) a ló.
elnézést.
persze a véleményem nem változik... ;)

fox on.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#2338
oNe

oNe

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Látom nem kellett volna a szervízárakra kitérnem, csak anyázás lett belõle.
na mind1

Egyébként meg tényleg elég gyenge a technikai tartalom eddíg :)

bye

#2339
vendég_unit_*

vendég_unit_*
  • vendég
Ez mennyiben volt FOX jellegû hozzászólás?

Erre csináltatok már külön X-Factor anyázó topikot (egyébként mibõl nem lesz itt az?).

Meg kellene hagyni ezt a helyet a technika számára nem? Hátha az a kedves érdeklõdõ is választ kap, aki a Terralogic-ról kérdezett...

#2340
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a factor nekem egyszer szervizelt, az volt az elsõ és az utolsó is.....
a formulába (csak egy hátsó) a beletöltött olaj ára 1200 huf volt. persze 800-ért vettem a shell kúton egy litert. nocomment (összesen 7000 huf volt a légtelenítés, és ahogy összebarmolták, ugy én is meg tudtam volna csinálni, csak nem akartam, azért vittem szervizbe, hogy majd profik...) - persze 5 hét alatt lett kész, mert a forgalmazó nem jött pestre, és mondjuk egy ajánlott levélben nem tudták volna feladni azt a k*b*szott tömítést, tehát meg kell várni.

ha enyém lenne a factor, mindeki szállna, mint a vadludak.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.