Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#2301
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ennek az a lényege hogy ha nem fér el a túlfolyó, akkor máshova felszereled, és a flexibilis csõvel odafér.


nem valószinü hogy el fogják adni megvett vázból a dhx-et, hisz hibátlan tag, én nem tudok alternatívát amit betennék a helyére.

ez a progresszív-lineáris dolog meg, ne menjünk bele:)
külsõ túlfolyós és belsõ túlfolyós között annyi a különbség, hogy az egyikben ki van vezetve, másikban pedig nagoybb a tag teste, és belül van. de ugyanúgy megvan.

#2302
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
értem
azt tudom h 3.0-val csak szerelnek vázakat. de lehet h eladja valaki és akkor megveszem.
azt tudom h a vanilla r az nem túl jó, úgyis csak túlfolyós tagot veszek mert azok lineárisabbak (persze ha úgy állitja be az ember). akkor a külön tartályosnak nincs külön neve se. én nem a fixre gondolok, hanem amibõl kijön egy csõ, és egy bõ ökölnyi túlfolyóba megy be. talán vanilla dh v mi? valamelyik nicolai vázon láttam. asszem m-pire st. ahol egy piros bicó van összerakva.
http://www.nicolai.n...ire-st-team.jpg
asszem ez. te is erre gondoltál?

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#2303
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
vanilla RC.
a dhx 3.0-t meg nem kapod meg elvileg, OEM tag, csak szerelnek vele.
nekem utóbbi van, gondom nincs vele, álom mozgás, minden felesleges sallang nélkül(propedál, SPV meg hasonló marhaságok)

amúgy a vanilla tagok közül az a jó egyedül, az RC. az R felejtõs.(túlfolyó nélküli)

#2304
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
a külön túlfolyós vanilla tagok mennyire jók? asszem valami rlc- nek hívják. szép nagy a túlfolyó az biztos. a dhx 3.0 az mit tud pontosan? mert a gyíkok nem írták le a fucktor katalógusba, amit küldtek a bikkmaggal.
szerintetek melyik a jobb: vanilla rlc v mi a görcs, v dhx 3.0 (gondolom 5.0 a jobb, mert azt tudja mint a 6 way swinger, meg 5. emelet stb.) akkor a 3.0 olyasmit tudhat mint a 4 way swingerek?

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#2305
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
jiháá
akkor a beteg tagom beteg is marad addig amig nem lessz elég szerszám na meg nitrogén otthon h szétkapjam. :D
úgyis kéne már egy komolyabb tag ami nem tapad le az út felénél, és nem is pogózik annyira. úgyis foxot akartam. az új propedalos vanilla rc-k miért szarok? talán nem mûködik benne rendesen a propedal? v csak a propedal butítja le a mozgását?
a dhx 3.0 az csak oem cucc ha jól tudom. kb mennyit érne bontva?

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#2306
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
amikor már felhabosodik az olaj, illene cserélni is...bár ez itthon nem szokás....aztán megy a sírás.
tény, hogy én nem bíznám rá senkire, hogy csinálja meg. patthelyzet.
ráadásul 10-15 rugó a csere pl a faktorban

#2307
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
nekem is jön a dnm tagból az olaj a visszaútállitótekerentyûnél, de szerintem nem vészes. ha elfogy az olaj, akkor szervíz. amúgy ha levegõt töltessz nitrogén helyett a tagba, (nem a túlfolyóba) akkor habosidik az olaj, és az nem jó. na meg ha habosodik, akkor melegszik is, és hamar elfárad v valami ilyesmi. és ha elfárad az olaj, akkor nem kell pihentetni :D hanem csere, és ugyebár kishazánkban az említett pár hely foglalkozik vele, az is elég "pontos és gyors határidõkkel"...

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#2308
Racer D.

Racer D.

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás
ja tényleg, és azt mondta az egyik szerelõ ismerõsöm, hogy a FOX vanilla R tagok nehezen szerelhetõk! ez vajon mennyire igaz?
érdemes beruházni enyi pénzért egyre?

#2309
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
Egy fox vanilla R telóról lenne szó 2004-es évjárat. A prbléma a következõ azon az oldalon ahol a visszaútcsillapítást lehet állítani nah ott a becsúszónál jön az olaj. ez mitõl lehet a mai napig nem csinálta ezt. Ma lett bele rakva egy puhább rugó pehely súlyom révén de ahhoz az oldalhoz nem nyúltunk és sztem nincs is köze meg atechmanulajában sincs leírva kacsolat a két oldal között. Szóval mi lehet a probléma oka? Szimering kopás ha igen lehet bele kapni boltban vagy gyári kell hozzá? egyéb ötletek?

#2310
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mivelhogy a benne levõ levegõ nem a "nyomórudat tolja szét", azaz nem keményításárt van, mint egy levegõs villában(pl dropoff), addig nincs ami visszatolja a nyomórudat a kinti állapotába, hisz az olajnak ehhez köze nincsen.
tehát a rugónak a funkciója ez, miért jönne vissza anélkül.

fura kérdéseid vannak mindig:) ebben mi lenne a zavaró?

#2311
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
rc tagnál normális az hogy ha rugó nélkül betolom a becsúszót,nem jön vissza!?
volt egy rcm,bár az pusholtatva volt,de az sem jött visza ikor igy öszetoltam.

használat közben menyire fog ez zavaró lenni?


jah furákat szoktam kérdezni:D

nem tudom,csak ugy kérdeztem,berakva kipróbáltam,csak érdemben nem tudtam emrt nem jött hozzá a távtartó,manitu meg épp kotyog benne
csak még frissibe viszaküldtem volna ha gáz van.

fox,ugyan úgy számol rugókeménységet mint mások?!mert valahonnan rémlik hogy õk máshogy számozzák a rugókat

no még egy fura kérdés

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#2312
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Mondjuk a hazai forgalmazó.:)


#2313
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
nem tudja vki ,h kicsiny hazánkban ki vállal fox teló karbantartást , olaj cserét stb.?

#2314
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
probike-ba is viheted nyugodtan , csak a terralogicosok gázosak, meg a rogostagok némelyike ezekkel nincs gond....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2315
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
Suppe Misit kérdezt meg

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#2316
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Hali,most vettem egy Fox Float 100RL telót,kérdésem:ha olajat szeretnék cserélni benne(castrolra a gyári helyett,idáig mindig bevált),azt itthon felejtsem?Senki nem mer hozzányúlni...úgytudom Faktorral sincs túl jó tapasztalat

#2317
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
és van, aki a dhxet pusholtatja ;) :D
bár nálam az már ilyen erõsen "minek" kategória, amennyiben a dhx jobb, mint a tökéletes rc...

#2318
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Errõl megoszlanak a vélemények, van aki szerint igen, van aki meg inkább vesz egy DHX-szet.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#2319
ptom19

ptom19

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 410 hozzászólás
2002es vanilla rc-t erdemes pusholtatni? Dob a teljesitmenyen eleget ahhoz hogy megerje a ~150 dollart?
I wish that I could fly, why do I even try when everything I’ve ever known is kissing me goodbye.
I wish that I could fly, I’d take you there with me across the sky, beneath the veil, we all want to be free!
wannabe...


#2320
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
vanilla rc tagba lehet-e levegõt fujni!?
mire való a tulfolyó kormány felöli részén az a kis szlep szerû valami?!
ha lehet akor menyi kell bele gyári nyomásnak?!

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz!